Prikaz objav z oznako luna. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako luna. Pokaži vse objave

torek, 16. oktober 2018

CAS Colours & Sketches: Zimsko nebo

Spet se javljam kot gostja tima CAS Colours & Sketches in vas vabim k sodelovanju. Tokrat so na vrsti barve ... zelo lepa barvna kombinacija ...



Vedno začnem s podlago. Iz maskirnega papirja sem izrezala krog ter ga prilepila na želeno mesto, nato sem začela senčiti z Distress Inki v svetlejši in temnejši rožnati barvi. Podlago sem še poškropila s Perfect Pearls vodo, šele nato sem iz kartončka izrezala pravokotnik.


Iz rjavega papirja sem izrezala drevje (iz celote sem izrezala tri drevesa. Drevesa sem še dodatno senčila s temno rjavim Distress Inkom. Iz belega papirja sem izrezala še manjšo snežinko. Ko sem vse zlepila skupaj, sem odtisnila še voščilo. Uporabila sem pripomoček za odtiskovanje, saj sem prvo plast odtisnila s črno barvo, drugi in tretji sloj pa z rjavo, tako je voščilo v resnici le zelo močno temno rjavo.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE
Mavelu (Mešani napisi)
PAPIR
Anita's Cards and envelopes (A6 white); Tedi (Kartonski papir s strukturo platna); Max Bringmann KG
BARVE
VersaFine (Onyx Black); Archival Ink (Sephia); Distress Ink (Spun Sugar; Pickled Raspberry; Walnut Stain); Perfect Pearls v razpršilu
DODATKI
/
REZALNE ŠABLONE
/DIES
Najlepši par (Pravokotniki s šivi);  Memory Box (Silverdale snowflake); Taylored Expressions (Birch tree); Spellbinders (Standard Circles LG for masking)
PRIPOMOČKI
Papermania heat tool; Hampton Art - Stamp Perfect; Big Shot

torek, 20. marec 2018

V vesolju

Ponavadi vedno delamo voščilnice, na katerih gledamo v vesolje od zunaj ... tokrat sem gledišče postavila v notranjost vesoljske ladje, kjer skozi okna gledamo v vesolje in temno stran Lune.



Najprej sem na kosu akvarelnega papirja ustvarila ozadje. Uporabila sem Distress Inke, mislim, da sem naredila najmanj pet slojev, da sem dobila dovolj intenzivne barve. Začela sem pisano, nato pa sem dodajala le še modro. Sušila sem z grelno pištolo. Nazadnje sem površino  poškropila z vodo, v kateri imam raztopljen Perfect Pearls prah. Tako sem ustvarila dodatno niansiranje in še sem pridobila lesk. Preden sem podlago odložila za sušenje, sem jo še dodobra poškropila z belim Izink tušem. Odložila sem na radiator, da se je dodobra posušilo.



Medtem sem pospravila delovno površino ... podlago sem skoraj delala na kolenih, ker je bila pisalna miza natrpana ... in pripravila zgornji del. Najprej sem iz sivega šeleshamerja izrezala pravokotnik, nato sem vanj izrezala tri kroge in ga embosirala z reliefno srajčko. Da sem poudarila "šive" na kovini, sem z VersaMark tušem premazala akrilni blok ter z njim nekajkrat podrgnila čez površino. Celoto sem posula s srebrnim reliefnim prahom, tako so bili obarvani le privzdignjeni robovi. Postopek sem ponovila še z belim Izink tušem.

Spet sem vzela podlago in odtisnila Luno s srebrnim reliefnim prahom, preden sem s tanjšimi 3D blazinicami pritrdila "vesoljsko plovilo na zvezdnato nebo", sem naredila tri luknjice za razcepke ter pripravila voščilo, ki sem ga na svoje mesto prilepila nazadnje. Čisto na koncu sem dodala še najmanjši gumb, kar jih premorem. In voščilnica je končana.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Dali Art (Globes), Mavelu (Čudovito praznovanje)
PAPIR/PAPER
akvarelni, siv šeleshamer
BARVE/INK
VersaMark; Distress Ink (Dusty Concord, Chipped Sapphire, Faded Jeans, Pickled Berries); Izink (Jasmine white); Perfect Pearls;  Ranger embossing powder (Super fine white; Silver) 
DODATKI/ACCESSORIES
razcepki (brads), gumb
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Papermania heat tool;  Najlepši par (Pravokotniki s šivi); Nellie Snellen (Circles with dots); Sizzix-Tim Holtz embossing folder (Riveted Metal)