Prikaz objav z oznako kinetične voščilnice. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako kinetične voščilnice. Pokaži vse objave

torek, 31. julij 2018

Topel objem simpatičnega krokodilčka


Najprej sem pripravila podlago, kjer sem bolj desno spodaj zarezala odprtino. Nato sem podlago in zgornji kartonček namakala v Izink tušu razredčenem z vodo. Sušilo se je kar nekaj časa ... nato še ravnalo pod utežjo ...

Medtem sem pripravila vse ostalo: črnobel trak, hibiskusov cvet ter krokodilčka. Ponovno sem pobrskala po že pripravljenih izrezkih in našla velik naluknjan list ter enega iz pergamentnega papirja. List sem pobarvala s Copic markerji isto kot krokodilčka. Hibiskusov cvet sem najprej toplotno embosirala, nato pobarvala z rdečimi odtenki Distress Inkov in rumenim Izinkom.


Vse je bilo že pripravljeno, a list se še ni poravnal, zato sem morala čakati še dlje ... pod utežjo je podlaga preživela ves podaljšan vikend.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Aladine (Jungle); Ustvarjalni dotik (Želimo ti novo leto)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); Max Bringmann KG; pergamentni papir; ostanki belega papirja
BARVE/INKS
VersaFine (Onyx Black); VersaMark; Distress Ink (Barn Door; Aged Mahagony); Izink (Mimosa; Bamboo); Copic markers; Ranger embossing powder (Extra fine white) 
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Najlepši par (Pravokotniki s šivi);  Mavelu (Okenček); Marianne Design (Leaves 3); JoyCrafts (Vintage flourishes Leaves 2); Sizzix (Baby animals)

ponedeljek, 21. maj 2018

V podvodnem svetu

Žal za izziv "Ko me inspirira ... " nisem uspela pravočasno dokončati te voščilnice. Inspiriralo me je ža, a časa za izdelavo nisem imela dovolj. Interaktivna voščilnica vzame nekaj časa, malo je bilo potrebno obnoviti znanje, saj že dolgo nisem izdelala nobene. Tako, zdaj je pa tu.


Najprej sem izrezala modre dele: v pravokotnik sem zarezala obroč, ki sem ga izdelala z dvema vzporednima krožnima šablonama, nato sem še večji krog uporabila, da sem prekrila obroč iz ozadja. Na zgornji in spodnji krog sem odtisnila štampiljko z drobnimi krogi, ki spominajo na zračne mehurčke v vodi. Najprej sem na osnovo za voščilnico prilepila zadnji krog, nato zgornji del, vstavila sem kovanec za en cent ter zalepila še drugi krog. Na kovanec sem takoj zalepila 3D blazinico (oz. sem dve blazinici zalepila eno čez drugo ter ob robovih nanesla malo pudra, da se v bodoče ne bi lepilo. Ko so bili modri deli pripravljeni, sem izrezala še zelene, jih senčila in razporedila po voščilnici. Najprej sem pritrdila ribo, ki plava v krogu. Ostale elemente sem dodala šele, ko sem imela pripravljen trak z voščilom.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Najlepši par (Prisrčne čestitke)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); Tedi (Kartonski papir s strukturo platna)
BARVE/INKS
VersaFine (Onyx Black); Distress Ink (Tumbled Glass; Shabby Shutters)
DODATKI/ACCESSORIES
plastične "kapljice"
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Najlepši par (Pravokotniki s šivi); Nellie Snellen (Circles with dots); JoyCrafts (Sea animals; Banners); X-Cut (Goldfish); Taylored Expressions ((Build a scene - Underwater)

torek, 06. februar 2018

S kolesom na zabavo

Že dolgo nisem izdelala nobene kinetične voščilnice, zato me je Craft-alničin izziv spodbudil, da sem ponovno izdelala eno. In kot vedno pravi navdih pride zadnjo minuto ... sem se navadila, taka pač sem. Šele ko mi teče voda v grlo, dam največ iz sebe.


Najprej sem natisnila zajčka ter ga pobarvala s Copic markerji. Za vsak slučaj sem odtis nalepila na še en kos papirja, da je trdnejši. Šele nato sem vse skupaj obrezala. Nato sem pripravila podlago: uporabila sem dva vzorčasta papirja. Za travo sem uporabila negativ trave, saj je šablona, ki jo imam, prekratka in ne sega od roba do roba. Ker so rožice v košarici barvno samevale, sem dodala še tri pisane balončke in tri srca. Balončke sem pritrdila na zajca, tako da se premikajo z njim, ko se vozi s kolesom.


Zajca na kolesu sem pritdila na voščilnico kar z dvema razcepkoma. Uporabila sem dva, saj bi se sicer vrtel okoli svoje osi.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Zlatoena (Bunny Travel Bicycle); Najlepši par (Prisrčne čestitke)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); digitalni papir (Beautifully Blessed Designs; Brandis Creations)
BARVE/INKS
VersaMark; Distress Ink (Peacock Feathers; Peeled Paint; Aged Mahagony); Copic markerji (C1; R20; BG23); Stabilo point 88 fine 0,4 (zelena, fuksija, rumena, oranžna, vijola); Whispers embossing powder (Seafoam white); Izink (Bamboo; Tomato; Safran)
DODATKI/ACCESSORIES
razcepki
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Avery Elle (Icons); JoyCrafts (Grass); Lawn Fawn (Stitched Journaling); Mavelu  (Okenček); Memory Box (Hearts & Stars); Najlepši par (Pravokotniki s šivi); tiskalnik Epson L800

petek, 18. avgust 2017

Voščilnica z marioneto

Sem malo eksperimentirala s kinetiko ... mogoče je preveč bleščic, vsekakor bom ponovno fotografirala jutri.

Potem ko sem že objavila prvo različico, mi nekako ni dalo miru, vse je bilo preveč bleščeče. Že sama marioneta je dovolj vpadljiva, da ne rabi preveč dodatnega blišča. Od srebrnih bleščic sem ohranila le zunanji rob, odločila pa sem se, da tudi dodam voščilo.


Siv papir, ki je nadomestil bleščice, ima prav tako lahen lesk, kar pa je na fotografiranju z bliskavico moteče. Bom jutri ponovila fotografiranje. Na zgornji in spodnji fotografiji, ki nista direktno izpostavljeni bliskavici, je barva dokaj realna.


Še nekaj o izdelavi. Za dobro vilo sem uporabila več listov iz knjige zlepljenih z Mekolom. To osnovo sem izdelala pred meseci, vendar se je takrat izkazala za pretanko in pretrdo, za te deklice pa se zelo dobro obnese. Na papir sem narisala gospodično, jo pobarvala ter zrezala. Nato mi je ostalo le še sestavljanje in risanje nekaterih detajlov.


Zgoraj se lepo vidijo gibalne sposobnosti te dobre vile: premika lahko roke, noge in krila. Spodaj pa je še ostanek prvega projekta.



Voščilnico z marioneto prijavljam na naslednje izzive:




četrtek, 18. maj 2017

Kinetična voščilnica: Fotoaparat

Tina in Vladka sta vedno dober razlog, da se lotim ustvarjanja ... če le mi čas to dopušča in imam zares dobro zamisel. Včasih preprosto ni inspiracije ... večinoma ker ni časa. Poleg tega je v središču fotoaparatovega "očesa" šopek, ki ga pričakujejo punce v CRAFT-alnici.

V preteklosti sem izdelala že nekaj kinetičnih voščilnic, tokrat pa sem se odločila za drugačen pristop. Priznam, da sem navdih iskala na spletu ... v bistvu sem našla navadno voščilnico v obliki fotoaparata pa sem poiskala, ali obstaja načrt za njeno kinetično različico ... in našla TO ... ter takoj nato izdelala TO ...


Natisnila sem šablono v Pdf ter poiskala približno enako velike šablone za kroge, ostalo sem narezala na roke. Naslednjič moram narediti malo večje luknje za razcepke in tudi tako močno jih ne smem pritrditi na podlago, dobro bi bilo dati vmes en kartonček za distančnik (vsaj zame, ki vedno močno pritisnem razcepke ob podlago), saj je odpiranje zrkla fotoaparata kar trdo. Ker ni nič zlepljeno, bom že ta primerek popravila, vendar ne danes in ne ta teden, saj nimam časa.


Nekaj sem morala dati na notranjo stran. Če bi voščilnica imela naslovnika, bi se najbrž odločila za fotografijo, ker pa sem jo izdelala kar tako, sem vzela prvo štampiljko, ki mi je prišla pod roke. Odtisnila sem jo na akvarelni papir, posula z belim reliefnim prahom ter pobarvala z vodenkami v barvici.

Všeč mi je tudi to, da sem končno porabila nekaj kristalčkov iz zelo stare zaloge: kupila sem jih, ko sem bila še na porodniškem, letos pa bo moj sin praznoval svoj 9. rojstni dan. Okrogle kristalčke sem porabila zelo hitro, kvadratni in oglati pa so mi ostali. Imam jih še za eno tako voščilnico


Edina stvar, ki sem jo zalepila, je šopek z vrtnicami, oz. detajl tega šopka, vse drugo držijo skupaj razcepki. Voščilnico v obliki fotoaparata prijavljam še na naslednje izzive:

nedelja, 30. april 2017

Voščilnica za darilni bon

S prijateljicami si že kar nekaj let podarjamo bone, le za okrogle številke kupimo darilo, ki je hkrati tudi spomin. Že nekaj časa sem iskala način, kako izdelati tako voščilnico. Hotela sem nekaj lepega, praktičnega in ne preveč zapletenega za izdelavo. Želeno sem našla tukaj. Še razlog več, da je bil nakup pripomočka za izdelovanje ovojnic dobra naložba.


Potem ko sem izdelala poskusni primerek iz odpadnega papirja, sem vzela zelen kartonček ter vanj zarezala ustrezno velikost papirja in ga prepognila na določenih mestih. S pripomočkom za ovojnice sem zarezala dva "zoba" na zgornji rob ter s tem dobila domiselno zapiralo.


Nato sem izdelala še kartonček za notranjost, v katerem se nahaja darilni bon. Žepek je lepo skrit na dnu voščilnice, ko pa voščilnico odpiramo, se ta žepek počasi dviguje iz večjega žepa ter tako razkriva napis ali voščilo. Poleg tega lahko na hrbtno stran napišemo voščilo - tudi zato mi je ta oblika všeč.


Sledilo je krašenje zunanjosti. Že zaradi potreb izdelave voščilnice sem na spodnji strani uporabila washi trak, da drži voščilnico skupaj. Nato sem na zgornje krilo voščilnice ustvarila relief z rezalno šablono, čez pa sem prelepila nekakšno okno s celo vrsto živali, ki radovedno kukajo v notranjost.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Najlepši par (Podarjeno z veseljem); From the Heart (Bunny Love; Bee Happy Birdbrain)
PAPIR/PAPER
zelen šeleshamer; pergament
BARVE/IN KS
Copic markerji
DODATKI/ACCESSORIES
washi; luskice (sequins)
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Avery Elle (Dotted borders); Najlepši par (Pravokotniki s šivi); Nellie Snellen (Corners); We R Memory Keepers (Envelope Notcher); tiskalnik Epson L800

četrtek, 19. maj 2016

Zabavna prepogibanka

Ko ima človek silo, gre vse narobe. Pred odhodom na odbojko naj bi na hitro voščilnico fotografirala in objavila ... Voščilnico sem pripravila na fotografiranje, naredila eno fotografijo ... bip-bip ... in zmanjkalo je napajanja. Seveda v naglici rezervnih baterij nisem našla, zato sem na hitro objavila tole fotografijo ... ostale bom posnela jutri, ko pridem iz službe. 


Ker sem imela danes čas in mi je sprednjo stran voščilnice malo pokvarila mašinca - ko sem izrezala kvadrat (obraz morskega psa) so na papirju ostali odtisi prejšnjih rezanj na pladnju - sem dobila elegantno rešitev ... voščilnico sem dala v prozorno folijo in jo poslala skozi mašinco ... da ne bi tega naredila ... sicer sem se znebila neželene teksture, vendar sem dobila novo ... pozna se vse pregibe.

Neuspeli poiskusi
Maja, potrpljenje je božja mast. In sem se lotila znova. Najprej sem imela težavo s tiskanjem: včeraj sem v prvo dobila lep odtis, danes mi je tiskalnik (ki sicer ne packa) uničil kar dva tiska. Poleg tega sem v naglici (oz. v prepričanju da že vse vem) nekaj narobe izmerila in ko je bila nova voščilnica pobarvana in izrezana, sem ugotovila, da bi kartonček z napisom prekrival del morskega psa. Ni bilo pomoči ... očitno je ta voščilnica zacoprana ali pa sem zacoprana danes jaz ... zato sem se vrnila k prvotni izvedbi: vmes sem imela še težave z lepilom, z barvo ... končni rezultat je tukaj! Všeč mi je preprosta domiselnost voščilnice, ni mi pa všeč kvaliteta izvedbe. In vse se je začelo, ker je mašinca pustila odtis na papirju ...


Ker sem jo na vogalu malo popacala z barvo in da bi malo zakrila črte od pregibov, sem voščilnico dodatno senčila in dodala voščilo tudi na zunanjo stran. Spodaj lahko vidite, kako se pojavi voščilo na notranji strani.


To je posebna oblika voščilnice z dvojnim pregibom. Osnova je papir zvit v harmoniko, na katerega se prilepi naslovnica z "repkom", Na naslovnico in na dve krajši stranici harmonike se naredi okno: ko voščilnico odpremo, repek prekrije okno in vanj lahko natisnemo voščilo ali sličico. Jaz sem se odločila za zabaven napis: "Raje ti njega kot on tebe!"  Voščilnica je namenjena bratrancu, ki je potapljač.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Digistamps 4 Joy (Got Ya!); Ustvarjalni dotik (Sreče in zdravja)
PAPIR/PAPER
domača zaloga papirja
BARVE/INKS
VersaFine (Deep Lagoon); Distress Ink (Tumbled Glass); Izink (Iris; Topaz); Copic markerji
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Nellie Snellen (Photo frames); tiskalnik Epson L800 (pisava KG The Last Time; pisava Janda Siesta Sunrise)

petek, 02. maj 2014

Kako izdelati čarobno voščilnico

Ker nekaterim ni bilo jasno, kako čarobna voščilnica deluje, sem vam pripravila navodila za izdelavo. Ker se mi je zdela uporaba kartona 30 x 30 cm preveč potratna, sem osnovno idejo prilagodila na A4 format.



Material:
  • A4 list
  • A6 kartonček
  • A6 vinilna folija
  • lepilo
  • spenjač ali zakovice


Pripomočki:
  • škarje
  • ravnilo
  • svinčnik
  • barve
  • štampiljke
  • spenjač ali luknjač


1. Papir. Lahko uporabimo velikost 30 x 30 cm, dovolj velik je že A4 format (če ga prelepimo z debelejšim papirjem, lahko uporabimo navadnega, 80-gramskega).

Papir najprej prepolovimo, da dobimo A5, nato ga nazaj poravnamo.


2. Začrtamo 10 cm po celi dolžini, tako dobimo dva pravokotnika velikosti 10 x 15 cm in še štiri pravokotnike velikosti 5,5 x 10 cm.


Dva manjša pravokotnika bomo odrezali, ker pa potrebujemo malo manjši kos papirja, bomo zarezali 0,2 cm bolj v notranjost, da se bo ob prepogibanju papir lepo prilagajal nastalemu žepku.


3. Odrežemo 2 označena pravokotnika ter listek skrajšamo za približno 1 cm (paziti morate le, da ta del ne postane krajši od odprtine, ki jo bomo naredili kasneje.


4. Preverimo, da se vse lepo prepogiba, če se kje zatika, papir ponovno obrežemo. Pri formatu A4 se na koncu stranici prekrivata za 1 cm, dovolj za lepljenje. Lahko bi že osnovno skico prilagodili tako, da bi imeli dva pravokotnika po 10 cm in enega širokega 1 cm (le za lepljenje zadnje stranice - glej točko 2).


5. Izrežemo okence. Če nismo uporabili dizajnerskega papirja, ga prelepimo čez srednji pravokotnik ali pa čez vse tri. Jaz sem tokrat okence izrezala s pomočjo šablone, lahko pa ga izrežete tudi ročno.


6. Lepljenje ogrodja. Preverimo in zgladimo vse pregibe. Voščilnico pripravimo za lepljenje. "Rep" obrnemo navzgor, da prekrijemo notranjo stran okna. Na spodnji rob nanesemo tanek sloj lepila.

Jaz sem lepila z lepilom v pisalu (Sakura, Pinpoint roller, Quickie glue) - je kot kemični svinčnik, vendar namesto črnila priteče lepilo. Presenečena sem nad močjo lepila. 

Ogrodje je pripravljeno. Sestavljajo ga 3 plasti papirja: dve zunanji in še ena sredinska. Ogrodje lahko dodatno okrasimo po lastnem okusu (senčimo, dodamo rože ali druge dodatke, trak, borduro ipd.)

7. Pripravljanje vložka. Isto štampiljko natisnemo na trši papir in na vinilno folijo (s štampiljkami ali s tiskalnikom).  Podobo na papirju pobarvamo, tisto na foliji pa pustimo tako kot je (le obris). Zelo pazljivo, da se oba dela lepo prekrivata, ju postavimo skupaj in spnemo. Pred spenjanjem preverimo, ali se vložek popolnoma vstavi v voščilnico. Če ga ne moremo popolnoma vstaviti, izmerimo, koliko nam ostaja in odrežemo. Sami se odločimo, ali odrežemo spodaj ali na vrhu.


Speti vložek obrežemo. Pred rezanjem pritrdimo tudi spodnji del, da se pri rezanju motiva ne premakneta (lepilo ali lepilni trak, ki se ga lepo odstrani, sponka). Obrežemo tako, da se vinil in papir popolnoma ujemata. Po dolžini odstranimo po pol centimetra na celotni dolžini z izjemo zadnjega centimetra, ki bo služil kot sidro, da vložka ne bomo popolnoma izvlekli.


8. Vstavljanje vložka v osnovo. V ogrodje vstavimo speti vložek tako, da pod srednjo plast papirja vstavimo list s pobarvano podobo, vinilni pa pride na stran z okencem. Ko je enkrat vložek na mestu, moramo narediti še prepreko, da ob potegu listov ne moremo popolnoma izvleči, sidro se bo ujelo ob prepreko. Prepreko lahko naredimo z lepilnim trakom ali lepilom, s spenjačem ali z zakovicami.



9. Različice. Če pripnemo trak, ne bomo imeli težav, ko bomo hoteli izvleči vložek. Če pa nimamo ali ne maramo traku, lahko s štanco za krog naredimo utor za prste, da lahko potem izvlečemo. Postavimo jo tako, da je le polovica štance na papirju, tako dobimo lep polkrožni izrez.


 In voščilnica je narejena.

Veselo ustvarjajte!