Prikaz objav z oznako barvanje z voščenkami. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako barvanje z voščenkami. Pokaži vse objave

petek, 17. avgust 2012

Album: Obisk čebelarskega muzeja v Radovljici



Nadaljujem z urejanjem albuma. S Kljunčkom sva obiskala Čebelarski muzej v Radovljici, ker je moj sine pravi med-jed. Vsako jutro na tešče si oba privoščiva ampulo matičnega mlečka, nato pojeva še kos kruha z medom. Pravi slovenski zajtrk.

Nad muzejem je bil Kljunček navdušen. Žal je bilo deževno in čebelice se tiščale v panju, vseeno jih je bilo lepo videti od blizu. Ker mi je bil emblem Čebelarskega muzeja zelo všeč, sem ga tokrat uporabila kar trikrat. V muzeju je Kljunček sledil s široko odprtimi očmi ter spraševal, se je pa bal panjev v obliki človeških figur. Je šel kar naokoli.

Emblem Čebelarskega muzeja v Radovljici
 Na podlago sem postavila bel trak, ki sem ga embosirala s šesterokotniki in ga na grobo podrgnila z voščenko. Za obrobo sem uporabila šablono vintage lace. Ker nimam podaljšanih pladnjev, sem šablono pritrdila na papir z lepilnim trakom, nato pa dvakrat povaljala najprej iz ene, nato še iz druge strani.

Panjska končnica
Obožujem panjske končnice. Če bi imela svoj panj, bi vse panjske končnice porisala. Panji so mi všeč predvsem zaradi njihove barvne pisanosti in raznolike motivike.

Lojze Slak: Čebelar
Ko se govori o čebelarstvu in čebelah ne sme manjkati Slakova pesem Čebelar. Refren krasi spodnji del strani. Vzemite si čas in jo poslušajte, prinaša toplino sonca, vonj cvetlic in sladkost medu.


Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
slikovno gradivo
PAPIR/PAPER
album za slike; domača zaloga papirja
BARVE/INKS
voščenke
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Craft Concepts embossing folder (Hexagon Illusion);  Crafts Too (Scallop Circles); Sizzix - Tim Holtz (Vintage lace); Spellbinders (Labels 8; Standard circles LG);  tiskalnik Epson L800

sobota, 26. september 2009

Kako narediti voščilnico v desetih minutah

Plan za vikend ... s prijateljicami gremo na sladoled ... tokrat nas je spravila skupaj M. Kako prijeten okus ima sladoled, ki ga jem s prijateljicami ob klepetu. Je ta sladoled kaj posebnega, niti ne ... predvsem lepa embalaža ... kaj pa družba - TO PA!

Kako prijetno pričakovanje, sobotno čiščenje je minilo hitreje ob misli, da se spet dobimo, poklepetamo ... smo res pisana druščina ... različne, ampak smo se skozi leta študija našle skupaj in od takrat bogatimo druga drugo s svojim (drugačnim) pogledom na svet.

Potem pa telefonski klic ... bila je P. ... "saj nas tokrat M. vabi še za rojstni dan" ... v glavi mi je zabliskalo in zazvonilo, saj res, rojstnega dneva od M. še nismo uradno praznovale skupaj!!!! Rojstni dan je imela že sredi poletja, zato mi je šlo iz glave. Kaj pa zdaj ... spodobilo bi se, da naredim vsaj eno voščilnico. Bi mogoče prišla v poštev katera od že narejenih. Ne! M. jo je najbrž že videla pa tudi zasluži si voščilnico, ki je narejena samo zanjo!

Pa sem se lotila dela ... in nastalo je tole:


Osnova je rdeč kartonček iz Lidla, na katerega sem prilepila nekakšen plastičen kartonček, ki sem ga dobila tisti dan. N., hvala za te kartončke, s hroščkom postanejo nekaj posebnega. Plastična folija (kot nekakšen furnir za pohištvo) se je sicer malo ukrivila, ko pa sem jo zalepila na kartonček, je dobila prvotno obliko. Motiv sem poudarila z rdečo voščenko.
Ker v naglici nisem bila pozorna na dimenzijo voščilnice, sem morala narediti še ovojnico. Naredila sem jo iz navadnega 80-gramskega papirja, ki sem ga pohroščkala z istim motivom. Za konec sem še prilepila rdečo rožico. Rdeče-bela kombinacija! Ne vem zakaj, ampak M. povezujem z rdečo barvo ...