Prikaz objav z oznako kvačkanje. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako kvačkanje. Pokaži vse objave

nedelja, 04. maj 2014

Voščilnica za Sentimental Sundays

Konec zime sem izvedela, da bom spomladi začasna članica dizajnerskega tima pri Sentimental Sundays. Odkar imamo tako velik izbor najrazličnejših štampiljk v slovenščini, večkrat sodelujem na njihovih izzivih, saj je predpogoj za sodelovanje uporaba besedila na voščilnici. V maju bodo moji izdelki dajali navdih drugim.  

Tema izziva št. 205 je Shabby Chic, oguljen starinski videz. Še najbolj "shabby" je pentlja, ki sem jo malo bolj močno ožgala s svečo. Tudi velik plastičen kristalček deluje "shabby".


 Za osnovo sem uporabila papir Far Far Hill. Dodatno sem ga postarala s spiralno štampiljko in barvnim sprejem (v rjavi in rožnati). Za okrašen krog sem uporabila košček debelejšega pergamentnega papirja, ki mi je ostal od novoletnih voščilnic. Tudi listek z napisom in zastavico sem senčila z barvnimi blazinicami ter poštempljala s štampiljkami Hero Arts (pisavo, čipko in odtisom kozarca).


Osrednji okrasek predstavlja pentlja, na kateri je ura (Far Far Hill). Porabila sem košček traku, ki se je valjal naokrog že nekaj časa, pentljo sem naredila kar med prsti.

Velikost ure sem prilagodila velikosti pokrovčka, ta je iz domače paradižnikove mezge. Nalepila sem jo na 3D blazinice, jo premazala z Glossy Accents ter dodala prosojne mikro perle. Zel lep efekt na svetlobi.


Drugi okrasek je rožica, ki jo sestavljajo kar 3 različne rože. Spodaj je roža, ki sem jo kvačkala sama. Porabila sem še zadnjo, očitno se bom morala ponovno lotiti kvačkanja. Nad kvačkano sem položila večjo in manjšo rožico (še iz časov, ko sem kupila poceni umetno cvetje ter ga nato "obglavila" - kot Morticia Adams). Zaključila sem z večjim plastičnim kristalčkom. List je iz blaga in je pobarvan kar s Copic Markerji.


Danes sem bila v Novi Gorici na ogledu burbonskih vrtnic. Fotografije bom objavila jutri. Všeč so mi vrtnice, čeprav se zadnje čase vedno bolj navdušujem nad potonikami.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Hero Arts (Starburst Lace; La Lettre; Painted Circle); Vladka Ustvarjalna skrinja (Misli)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (square white); digitalni papir (Far Far Hill); pergament; 
BARVE/INKS
Distress Ink (Vintage Photo; Worn Lipstick; Tattered Rose)
DODATKI/ACCESSORIES
mikroperle; pokrovček; rože; trak
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Spellbinders (Crown circles); Nellie Snellen (Eastern oval); Hero Arts (Small Tag Frame)

torek, 17. september 2013

Oguljena eleganca - prvi poizkus

Sicer to ni moj stil izdelovanja voščilnic, vendar (in mogoče prav zato) sem se želela prezkusiti v tem. Prvotni namen je bil ustvariti ležečo voščilnico, vendar je bila površina premajhna in bi bilo vse preveč natrpano.

Za osnovo sem izbrala voščilnico iz surovega, rjavega papirja. Nato sem vzela v roke kartonček (iz enega od neuspelih poiskusov barvanja odtisa, kamor barva pronica tudi na hrbtno stran ... bolj oguljeno kot tako), ki sem ga prebarvala z belo akrilno barvo v neenakomernih nanosih. Robove sem zdrgnila s škarjami ter jih senčila z distresom v rjavi barvi. Na vse to sem odtisnila štampiljko s pisavo, ki sem jo neenakomerno premazala s črnilom.



Ustrezno velikost valovite lepenke sem kar natrgala, robove sem senčila z rjavim distresom, poleg tega sem od daleč kartonček poškropila s črnilom v spreju, spet v rjavi barvi. Dodala sem trak (iz katerega sem predhodno izdelala pentljo ter mu dodala kamenček, taka oglata oblika kamna mi še dodatno deluje bolj kot oguljeno zastarelo), naštancala obrobo na rožnat papir in pritrdila broško v obliki rože.


Aja, slednjo sem izdelala najprej ... kvačkala sem jo ob gledanju televizije, dodala sem še list iz stekla in žice ... mislim, da bom izdelala še eno zase ... ali pa jo bom dala na sponko za lase.


Spet se je zalomilo pri fotografiranju ... očitno moram kupiti nov fotoaparat, potem se bo tudi kabel ta starega pojavil. Ponavadi je vedno tako. Tokrat mi niti sv. Anton ni pomagal, čeprav ga že celo poletje, ne le prosim, ampak rotim, naj mi pomaga najti kabel. Sem že mislila, da ne bom uspela objaviti fotografij, saj sem morala posneto s fotoaparatom najprej prenesti na tablični računalnik, naložiti aplikacijo, da sem lahko prenesla slike na splet in nato naložiti na svoj računalnik, jih vsaj malo izboljšati ...

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Hero Arts (La lettre)
PAPIR/PAPER
Papermania Cards and envelopes (A6 kraft); valovita lepenka; domača zaloga papirja 
BARVE/INKS
akrilne barve; Distress Ink (Vintage Photo; Tattered Rose)
DODATKI/ACCESSORIES
kvačkan cvet (broška)
PRIPOMOČKI/TOOLS
Marta Steward punch (Four petal flower)

sobota, 27. april 2013

Kvačkana rožica za rojstni dan

 Voščilnico sem izdelala za prijateljico, ki je pred dobrim mesecem dopolnila okroglo obletnico, saj veste katero "desetintrideset" let. Središče voščilnice je kvačkana rožica v rožnati barvi, vse ostalo je modro in belo. Papir z oblaki dopolnjujta še dva satenasta traka v približno isti barvi ter napis: "Nikoli nismo prestari za doseganje novih ciljev ali novih sanj!"


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


petek, 15. marec 2013

Kvačkani podaljški rokavov ali gamaše za roke

Pomlad že trka na vrata, jaz pa sem končno uspela zaključiti projekt, ki sem se ga lotila že pred dvema letoma. Skvačkano sem večkrat podirala, to zimo pa sem uspela priti do konca - bolj kot z vztrajnostjo s trmo. Včeraj sem še kupila lesene gumbe in zdaj bom čakala na naslednjo zimo ...




Sem se pa že lotila pletenja. Iz mrežastega traku sem že spletla en šal, ki sem ga podarila sestri še preden sem ga uspela fotografirati, drugega pa končujem. Še nocoj bo gotov.

petek, 22. julij 2011

Bombaž, žica in papir



Danes je Kljunček šel z nono in nonotom na izlet in mamica se izživlja: pospravlja tako in drugače. Med drugim sem izdelala dve voščilnici, prvo pokažem danes, ker je že šla naprej (žal sem fotografirala le ponesrečen izvod). Malo sem se držala pravil Craftalnice, ko sem jo izdelovala. Izbrala sem pikčast papir, kot čipko pa sem skvačkala borduro, ki sem jo povezala v nekakšen venček. Nadnjo sem postavila rožico iz žice.

Ker nisem našla lepila, ki ga ponavadi uporabljam, sem vzela eno drugo (zdaj vem, zakaj se je valjalo po predalu že nekaj let) in nad rezultatom sem bila razočarana, saj sem morala voščilnico popraviti. Na fotografiji še slabše zgleda kot v resnici. Lepilo je nemudoma romalo v koš.

petek, 30. april 2010

STOTA OBJAVA ALI OD KVAČKANJA DO STREČINGA

Za stoto objavo sem pripravila nekaj, kar lahko delim z bralci bloga: KAKO IZDELATI KVAČKANO VERIŽICO iz zadnje objave.


Potrebujemo:

Material:- vrvica debeline 1 mm
- tanjši prozoren laks
- perle in drugi okraski
- štoperji

Pripomočki:
- (dober) načrt ali skica
- kvačka
- škarje
- klešče


Postopek izdelave:

1. Najprej izberemo in uskladimo materiale, ki jih bomo potrebovali, in narišemo skico končnega izdelka, da lažje načrtujemo nizanje perlic.

2. Odmerimo dvojno dolžino vrvice (kvačkamo 2 vrvici skupaj) - za 10 cm kvačkane ogrlice potrebujemo 60 cm vrvice (2 x 30 cm). Vrvico prepolovimo in nataknemo obroček, lahko že z zapiralom.
3. Prvi vozel skušamo narediti čim bliže obročku, nato kvačkamo do želene dolžine. Kvačkanje se zvija, na koncu spominja bolj na koder las kot pa na verižico.
4. Kvačkano vrvico napnemo in označimo sredino oz. mesta, kamor nameravamo postaviti večje okraske.
5. Vzamemo laks in izbrane perle pripravimo za natikanje. Potrebujemo vsaj 20 cm več laksa kot je dolžina verižice, raje urežemo še daljšega.
Jaz imam najraje naključno kombinacijo perl, zato vzamem približno enako količino izbranih perl in jih pomešam med sabo ter s prsti poravnam v vrsto. Kar pride, pride.

6. Perle lahko nizamo tesno ob kvačkani vrvici ali pa jih nanizamo več in tako dobimo manjše loke, ki bolj ali manj izstopajo od vrvice.
7. Laks s štoperjem pritrdimo na začetni obroček in ga pretikamo iz ene strani vrvice na drugo, vmes pa nizamo perle. Za večjo stabilnost perl vsakič naredimo zanko. Tanek prozoren laks ni viden niti takrat, ko je ovit v zanki okrog vrvice.
Varianta: izberemo laks v ustrezni barvi in še bolj popestrimo verižico.
Perle nizamo glede na začetni načrt in material, ki ga imamo na razpolago.

8. Perle nizamo do konca, nato spet laks pritrdimo na obroček za zapenjanje. Paziti moramo, da laksa ne zategnemo preveč, kajti kvačkanje je zelo ukrivljeno in težko določimo dolžino verižice ter sorazmerno nanizamo perle.
9. Pritrdimo izbrano zapiralo in verižico pripravimo na "strečing". Poškropimo jo z (destilirano) vodo in jo obesimo z utežjo. Paziti moramo, da utež ni pretežka, saj se verižica lahko poškoduje. Dovolj je že deci vode v plastenki.
V takem položaju počakamo, da se verižica posuši. Če po sušenju še ni popolnoma poravnana, postopek ponovimo.
Teden počitnic gre h koncu in ustvarjalsko mrzlico bodo zamenjale službene obveznosti. Žal! Spet bo manj časa za ustvarjanje in iskanje novih zamisli.