Prikaz objav z oznako Kljunček. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Kljunček. Pokaži vse objave

ponedeljek, 03. julij 2017

Kljunčkova knjiga: Čakajoč na ognjemet

V bistvu združujem dve objavi v eni. Nadaljujem z izdelovanjem knjige za Kljunčka ... gre počasneje, kot bi si želela, vendar moram počakati, da se strani dobro posušijo, preden jih obrnem in se lotim znova.

Smo to, kar večkrat počnemo. Odličnost, torej ni dejanje temveč navada.

Tokrat je šlo zares za pacanje! Najprej sem pobarvala ozadje: zgoraj oranžno, spodaj rjavo, nato pa sem se lotila špricati barvo na papir. Zgornjo polovico lista sem pokrila, spodnja polovica pa je bila prepuščena v milost in nemilost rjave in zelene barve.


 In sušenje je trajalo celo večnost ... stran sem izdelala včeraj popoldne, besedilo sem napisala šele danes zjutraj. Preden sem šla spat sem še odtisnila nekaj štampiljk trav v rjavi barvi.


Vse objave knjige za sina najdete TUKAJ.

Stran iz knjige prijavljam na naslednje izzive:


Lahko bi rekli, da smo na tistem travniku čakali, da sonce zaide, ker je sledil ognjemet. Sin je iz šole prinesel bero celoletnega dela pri likovnem pouku in moram reči, da imam doma malega umetnika (po povratku z dopusta bom pokazala še kakšen njegov izdelek). Tudi sama sem hotela nekaj podobnega ustvariti na voščilnici, vendar mi je zmanjkalo časa, zato objavljam izdelek mojega 8-letnega sina.


Ko sem ga vprašala, kako je to naredil, mi je tudi razložil postopek: najprej je z voščenkami pobarval podlago, ki jo je nato premazal s črnim tušem. Nazadnje je z zobotrebcem odstranjeval tuš in dobil ognjemet.

Sinovo sliko prijavljam na naslednje izzive:

sobota, 01. april 2017

Kljunčkova knjiga: Naslovnica

No, pa sem se le lotila projekta, ki ga imam v načrtih že skoraj eno leto. Izdelala bom nekakšen umetniški dnevnik oz. knjigo za mojega sina, ki mu ljubkovalno še vedno včasih rečem Kljunček, čeprav postaja že velik fant. Letos bo še zadnjič praznoval enomestno število let. Knjiga bo hranila modre misli za življenje.


Uporabila sem staro odsluženo knjigo, odpis iz knjižnice. Za potrebe dnevnika sem najprej iztrgala vsako tretjo stran, saj nanosi barv ter papirja kar odbelijo celoto. Izkušnje iz mojega dnevnika, ki, tudi ko je zaprt, spominja na pahljačo.

Prvo stran, tisto, ki se veže na platnico, sem premazala z gessom, ker pa so se še vedno videli odtisi in nalepke iz knjižnice, sem površino prekrila še z belo papirnato brisačko. Kar pa mi je otežilo pisanje, saj površina ni bila več gladka.


Besedilo sem že prej napisala na bel papir, nato sem ga samo prekopirala na podlago ter tu in tam prilagodila malo večji površini papirja. Za pisanje sem uporabila 0,3 in 0,5 mm debela črna flomastra. Odebeljene črte imena sem pobarvala s tremi odtenki Izink barve: bledo rumeno, svetlo zeleno ter svetlo modro.


Ker je bil papir okrog malo prazen, sem dodala še krogce ter okrasek v vogalu v obliki stiliziranega listja.

Vse objave sinove knjige najdete TUKAJ.

Stran iz knjige prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 13. februar 2017

Za nečakovih 6 mesecev

Nečak bo jutri dopolnil 6 mesecev in si zasluži voščilnico, ker nas razveseljuje ves ta čas. Kljunček je v očeh malega bratranca pravi heroj in je nad to vlogo navdušen, ne samo to: vedno je pripravljen priskočiti na pomoč, tudi previl ga je že. Najpogosteje pa se odpravita na dogodivščine z vozičkom.

Motiv pobarval 8-letni sin

Svojemu bratrancu je za 6 mesecev pripravil presenečenje: izdelal mu je darilo, napisal mu je pesem in zato je bilo logično, da je hotel sodelovati tudi pri izdelavi voščilnice. On je odtis pobarval, jaz pa sem ga vstavila v voščilnico.


Nameravala sem narediti le preprost bel okvir za osrednji motiv. Za pikčasto ozadje sem se odločila po sili razmer, saj mi je med izrezovanjem ostal odtis s plošče na papirju. To se mi večkrat zgodi. Predvsem nekatere vrste papirja so zelo dovzetne za sprejemanje teh neželenih reliefov. Čeprav zgodnjo ploščo uporabljam le za prekrivanje "sendviča", je na njej vse polno zarez od kovinskih šablon, ki se včasih prenesejo na papir - predvsem na večje površine in na določene vrste papirja. Se to dogaja tudi vam?
Da se temu izognem, papir in šablono zavijem v prozorno folijo, ali dve plasti navadnega papirja.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

Letalo je nastalo z recikliranjem dveh škatel in nekaj barve. Delo je preprosto, zmore ga tudi 8-letnik. V bistvu sem ga bolj vodila in mu svetovala - večino dela je naredil Kljunček. Le propeler je moje delo, ostalih zaslug nimam.




Letalo iz recikliranih škatel prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 12. junij 2016

Nogometna mrzlica

Nogometna mrzlica se je začela in mojega sina sem prejšnji vikend pridobila, da je po dolgem času izdelal voščilnico. Za bratranca, ki uspešno trenira (in seveda igra) nogomet. Tema je bila takoj jasna - NOGOMET. Potem sva skupaj pobrskala po spletu, kaj bi se dalo narediti in izbral je dizajn nogometne žoge.


Sam je izrezal vse šestkotnike, prvega sem mu zalepila jaz, ostale pa je sam nizal zraven. Nato je sam kartonček zasenčil z Distress Inki, da je dobil mavrico (sam se je odločil za mavrične barve). Izrezal je 2 voščili, eno v mavrični kartonček, drugo v moosgumi. Jaz sem edino zalepila moosgumi na mavrični kartonček, ostalo je naredil sam. Tudi sam se je odločil, da bo voščilo "najboljši" v polkrogu.


... ko je Tina na svojem blogu komentirala, da še čaka na kakega ustvarjalca ... sem se prav nasmehnila, saj je bila takrat voščilnica že narejena, smo samo čakali, da jo dobi naslovnik. Moram reči, da je za še ne 8-letnega otroka zelo potrpežljiv, natančen in tudi ustvarjalen. 


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 04. maj 2016

Dnevnik: Ognjeni zmaj

Tokratno stran navezujem na letošnji pust .


Kot vedno sem podlago premazala z belo akrilno barvo, tako naredim tudi zaščito, da nadalnje pacanje ne uniči že narejenega na prejšnji strani. Nato sem natisnila zmaja ... sem ga sicer najprej nameravala narisati sama, vendar bi mi vzelo preveč časa, zato sem se odločila za pobarvanko, ki pa je bila brez repa ... zato sem ga dorisala sama. 
Pred barvanjem sem bila malo skeptična: na kup sem zvlekla vse sive in zelene odtenke ... ugotovila sem, da se je zadnji nakup Copic markerjev splačal, saj sem za barvanje uporabila prav te barve W3, W5 in W7, poleg raznih odtenkov zelene.
Medtem se je podlaga posušila. Zmaja sem obrezala in ga postavila na mesto. Nato sem njegov položaj začrtala s svinčnikom, da sem videla, kako naj obdelam podlago. Z gel barvicami sem najprej ustvarila svetlobo: uporabila sem rumeno, rdečo in oranžno barvo; predvsem veliko rumene. Nato sem z rebrasto šablono sem ustvarila moder vzorec: desno zgoraj z nanašanjem barve direktno na šablono, drugod s čiščenjem šablone. Nazadnje sem s pikčasto šablono dodala nekaj dodatne barve - uporabila sem kar Liquid Pearls. Spet.
Tudi danes sem uporabila izrezke iz moosgumija za štampiljke. So mi zelo všeč in so ravno dovolj velike, da izstopajo, a ne preveč.
Nazadnje sem še natisnila misel W. W. Atkinsona: "Vse okoliščine, tudi »usoda« in »sreča«, so zunanje in če jih človek ne more spremeniti, jih lahko vedno premaga." 

Celoten dnevnik v nastajanju si lahko ogledate TUKAJ.

... v bistvu sem izbrala nasprotje. Doma smo imeli gasilca, upodobila pa sem ognjenega zmaja. Z gasilcem ob sebi sem brez skrbi.


Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Fohauxdecor (Angry dragoon); Sizzix Tim Holtz (Chipped block alpha)
PAPIR/PAPER
stara knjiga; domača zaloga papirja
BARVE/INKS
VersaFine (Majestic Blue; Habanero); VersaMark; Distress Ink (Tumbled Glass; Peacock feathers); Leon barvice z gelom; Izink (Jasmine); Ranger embossing powder (Gold); Sakura Micron (0,1 - 0,8 mm)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Najlepši par (Pravokotniki s šivi); My Favorite Things (Chevron stencil); Ustvarjalni dotik (Pike šablona); tiskalnik Epson L800 (pisava Lucky Typewriter)

petek, 29. april 2016

Dnevnik: Ob morju

Začetek februarja sem vzela Kljunčka s sabo v Izolo. Najprej je bil prisoten pri pouku v italijanščini, nato sva šla malo naokrog, peš do svetilnika, si izbrala vsak svojo jadrnico ... čeprav sva potem ugotovila, da bi raje imela oba eno, da bi bila lahko skupaj. V spomin na ta dan je nastala ta stran v dnevniku ... mogoče bom zgoraj levo dodala še kakšen verz o morju ... v bistvu na fotografiji deluje bolj prazno kot v resnici. Ali pa bom na bel prostor opisala doživetje s Kljunčkom. Lahko bi tudi njega prosila, da kaj napiše - ima zelo lepo pisavo. Tako tiskane kot pisane črke so kot bi bile napisane na računalnik.

Najprej sem naredila silhueto Izole, ki pa sem jo v sredinskem delu malo razvlekla, saj bi sicer zvonika prišla za kartonček, nato sem začrtano s svinčnikom pobarvala z rdečim Izink tušem. Papir na valove sem najprej nameravala zalepiti v enem kosu, a je deloval preveč monotono, zato sem ga kar prostoročno raztrgala na trakove, vogale senčila z akrilno barvo ter zlepila skupaj.


Celoten dnevnik v nastajanju si lahko ogledate TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Personal Impressions (Bon voyage)
PAPIR/PAPER
stara knjiga; domača zaloga papirja; digitalni papir Summer Driggs 
BARVE/INKS
Gesso; akrilne barve (modra, bela); Izink (Jasmine; Tomato)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Nellie Snellen (Square); tiskalnik Epson L800 (pisava Let her go solid)

sobota, 16. april 2016

Dnevnik: Drevo ljubezni

 Danes sem se najprej naspala, nato sem se cartkala s svojim Kljunčkom ... je zares potreben ljubezni in pozornosti, ker me en teden ni bilo. Potem pa sem kar začela ... najprej sem prebarvala osnovo z belo akrilno barvo (medtem ko se je sušilo, sem pospravljala cunje in ostali nered, ki sem ga ustvarila pred odhodom in sploh po vrnitvi iz Latvije).


Kljunček mi je pomagal pospravljati in potem tudi ustvarjati ... Medtem ko sem jaz barvala nebo, je on barval travo ... tudi večino strčkov je zalepil na svoje mesto - ptička pa sva zalepila vsak svojega. Že od malega je bil zelo ustvarjalen, zdaj ko ima že 7 let in pol pa ga moje packanje vedno bolj zanima ... ko nisem videla več, kaj delam, ker je imel glavo pred mojo, sem ga vprašala, ali bi mi pomagal. Je zelo natančen, poleg tega tovrstno pacanje dopušča napake, zato sem ga povabila k sodelovanju ... po lepljenju srčkov pa mu je bilo dovolj ... je šel na zrak!

Podlago sem pobarvala z nekakšnimi voščenkami, ki sem jih enkrat pozimi kupila v Hofferju (barvice z gelom). Za tovrstne podvige so primerne. Z rezalnimi šablonami sem naredila šablono: krog. Najprej sem notranjost poškropila z razredčenim zelenim Izink tušem. Očitno je šablona na zgornji strani malo odstopala, zato je poškropljeno tudi malo izven kroga, kar pa sploh ni moteče.
Iz plastenke z drobnimi izrezki sem pobrala vsa rdeča srčka, ker pa jih ni bilo dovolj, sem preostala še izrezala, tako kot tudi dva ptička. Deblo sem kar izrezala prostoročno, še prej pa sem pobarvala ozadje.
Nazadnje sem še prilepila ograjo in misel ter kartonček z vsebino dnevnika.

Dobro razmerje imaš s tistim, ki sprejme tvojo preteklost,
podpira tvojo sedanjost in spodbuja tvojo prihodnost.
Vse strani iz dnevnika najdete TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:
  • Creative Card Crew: Die cut
  • Incy Wincy: Color me wonderful (I love using different kind of colors for my art journals: here I used gelli pens, distress inks, Izink pigments - my favourite colouring medium at this moment)
  • Pile it on: Animal or paw prints
  • Deep Ocean: Spring is in the air
  • Ko me inspirira: Zelena pomlad
  • Die Cuttin' Divas: Use a book
  • Tuesday Throwdown: Use your die cuts
  • Crafting With Friends: AG
  • Daring Cardmakers: Back to basics (primary colours)
  • Brown Sugar: AG
  • Crafting from the Heart: AG + child's work (I did this Art Journal with my son (7,5 years old); he coloured green background, attached one of the two birds and almost all hearts ... after that he went playing out, was enough for him ;)
  • As You Like It: Fave no card project (I have a lot of projects in my head but less time to realize them, at the moment I'm into Art Journal making. I love very much colouring the pages with different kinds of materials, writing some words, making secret pockets ... )
  • Scrap Dreams: Avanzi e ritagli (una parte dei cuoricini sono in realta' avanzi di un ritaglio precedente, quelli che mi mancavano gli ho fatti con degli avanzi di carta rossa > soprattutto angoli rimasti da ritagli piu' grandi; lo stesso vale per gli uccellini; il recinto e' stato ricavato da una scatola di pasta). Nel mio hobby cerco di avere zero scarto, cosi' conservo tutto e riuso prima possibile. Potrei dire che in ogni mio lavoro c'e' almeno un avanzo.
  • Sketchy Colors: Sketch


UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
PAPIR/PAPER
stara knjiga; domača zaloga papirja; digitalni papir Dhariana (Up & High)
BARVE/INKS
akrilne barve; Izink (Bamboo); Leon barvice z gelom
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Cheery Linn (Victorian picket fence); Memory Box (Hearts & Stars); tiskalnik Epson L800 (pisava Canela Bark Bold)

četrtek, 31. marec 2016

Album: Ko zorijo ... češnje ...

Zadnje čase kar hitim s pripravami, da imam več časa za ustvarjanje. Najbrž je pomlad prebudila tudi mojo ustvarjalnost. Delam na več koncih ... dnevna soba je zato primerno kaotična ... na pisalni mizi izdelujem voščilnice in dnevnik; na predalniku imam Kljunčkov album, v katerega vnašam nove in nove fotografije ... Zadati si nameravam, da bi naredila vsak dan eno stran, vendar bi bil trenutno to prevelik zalogaj. Počakati moram, da se vrnem iz Latvije in z ženskega vikenda v toplicah ... po 18. aprilu, torej.



To je bilo pred slabimi tremi leti. Kljunček še vedno obožuje plezanje po lestvi ... zdaj si jo gre že sam iskat, če jo potrebuje.

Stran je zelo preprosta. V bistvu sem najprej nameravala pacati v Kljunčkov album, vendar delo z vodo se ni najbolje obneslo. Stran mi je zelo všeč, vendar je valovita zaradi vode, ki sem jo uporabila, da sem bolje razmazala barvo. 

Najprej sem poštempljala s prozornim reliefnim prahom in nato senčila z distressi. Zraven sem še natisnila napis ... pesmico, ki sem jo našla v Cicibanu, a sem jo malo predelala po svoje.


Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive:
Berry71bleu: photo inspiration
Digitaly "Sweet": Spring is in the air (digital work on photo and the two verses about cherries)
Paradise of Stamps: Spring
Not Just Cards: AG
Stempelsonne: AG


sobota, 03. oktober 2015

Dino-nalepke za zvezke

Moj mladič je že v drugem razredu in letos si je za temo nalepk izbral dinozavre ... tako sem izdelala serijo nalepk, ki sem jih natisnila na samolepilni foto papir. Nato sem jih izrezala in še malo senčila z distress inki. Čisto malo na robovih ... sem pač perfekcionistka.



Nalepke prijavljam na naslednje izzive:


Poleg dinozavrov je Kljunčkova strast tudi vesolje, zato ga je nona peljala na organiziran ogled luninega mrka. Ni mu bilo težko iti zgodaj spat, še manj pa zgodaj vstat, da je lahko opazoval ta pojav skozi teleskop. Ker so se dopoldne vrstile še druge dejavnosti, sem ga opravičila od pouka in je dopoldan preživel v opazovanju raznih poizkusov. Mislim, da se je več naučil, kot pa da bi bil v šoli.

No, naslednjega dne je v šoli povedal, kje je bil in kaj je videl. Očitno ga je učiteljica prosila, da to tudi nariše. Njegovi risbi so izobesili v šoli pri vhodu. In to je delo 7-letnega otroka ...


Za konec pa dodajam še osnove za nalepke: mogoče bodo še komu prišle prav. Pa prihodnje leto! Dinozavri so zakon!








sobota, 25. oktober 2014

Ustvarjajmo z otroki: Pečena jabolka in buče iz papirja


Prejšnji vikend sem letos prvič pekla jabolka. Večino jabolk pojemo brez kakršnekoli predelave. Tokrat smo dobili večjo količino ekološko pridelanih jabolk, zato so bolj hitro gnila. Tako sem en okrogel pekač jabolk spekla in za en sušilni aparat posušila. Posušena jabolka smo pojedli še preden sem jih fotografirala. Pečena jabolka pa so bila prava poslastica. Kljunček mi je pomagal pri obeh. Jaz sem izdolbla jabolka, on je razrezal izdolbeno na koščke in nato pomagal pri polnjenju.

Pečena jabolka so mi všeč tudi zato, ker se tako znebim na pol odprtih paketov marsičesa (oreščkov, kandiranega sadja ...). Tako so moja pečena jabolka vsakič drugačna.

Recept

Sestavine:
 4 jabolka
2-3 žlice rjavega sladkorja
¼ čajne žličke cimeta
6 žlic vode
15 g masla

Dodatki:
6 žlic rozin ali drugega kandiranega sadja
Zvrhana žlica pinjol/mletih lešnikov
15 g marcipana

 Postopek
1.       Izdolbemo jabolka. Srednji del s pecljem in pečkami odstranimo, ostalo jabolčno maso shranimo. Z nožem zarežemo krog in krog jabolčno lupino. Jabolka razporedimo po pekaču.
2.       Pečico segrejemo na 180 °C. Ostanke jabolk razrežemo na koščke ter jih v skledi zmešamo z rjavim sladkorjem, cimetom ter ostalimi dodatki. Če uporabimo pinjole, jih prej popražimo.
3.       Z mešanico nadevamo jabolka do vrha. Na vrh vsakega jabolka damo košček masla. V pekač damo 6 žlic vode.
4.       Pekač položimo v segreto pečico ter pečemo 35  do 40 minut.

Namig: Za pečena jabolka lahko porabimo sestavine, ki so nam ostale pri peki ali pa jih že dolgo hranimo v hladilniku/omari.
Ker ne maram rozin, sem uporabila suho tropsko sadje. Namesto masla sem porabila ostanek premaza za torte iz sladkorja v prahu in masla, zato nisem uporabila rjavega sladkorja. Ostal mi je tudi košček marcipana, ki sem ga dodala zraven.


Za jesenski čas so značilne tudi buče. Leta nazaj (do poplave 2010) smo jih imeli ogromno. Podarjali smo jih sosedom in znancem, vendar smo v poplavi izgubili večino pridelka in s tem tudi seme. 

Za namizno dekoracijo sem izdelala tole bučo iz papirja. Izdelava je zelo preprosta. Naslednjo bova izdelala skupaj s Kljunčkom. Vem, da bi jo lahko izdelal tudi sam.


Pečena jabolka in bučo iz papirja prijavljam na naslednje izzive:
UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
/
PAPIR/PAPER
šeleshamer (oranžen, zelen)
BARVE/INKS
Distress Ink (Dried Marigold; Peeled Paint)
DODATKI/ACCESSORIES
trak
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Sizzix embossing folder (Tim Holtz Patchwork); Sizzix Bigz (Leaves)

torek, 07. oktober 2014

Torbica iz kavbojk

Kljunčkov nahrbtnik je bil premajhen za veroučni delovni zvezek, zato je bilo potrebno narediti nekaj novega. Poleg tega je že enkrat poleti je izrazil željo, da bi imel "torbico za čez ramo". Prinesel mi je tudi košček džinsa, ostanek očetovih kavbojk. Tako sem se lotila raziskovanja, kako na preprost način izdelati torbico, ki bo uporabna, preprosta in lepa.

Odločila sem se za torbico brez zapirala, oz. pregib sam po sebi služi kot pregibalo. Ker nisem imela zakovic, da bi vstavila kovinski obroč, na katerega bi obesila trak, sem prosila za pomoč mamo, saj se moje šiviljske sposobnosti veliko prej končajo. Mama je oba traka, ki sta na sredini pripeta z zapiralom za pas, prišila direktno na podlago.


Za torbico sem uporabila oba hlačnika ožjih kavbojk. Od vsakega hlačnika sem odstranila točno širino za trak. Nekaj časa sem razmišljala, ali naj dam opaznejši šiv na rob ali na sredino - nazadnje sem se odločila za sredino. Spodaj sem naredila manjši prečni šiv za globino, nato je še mama prišila ramenska trakova, ki sva ju na sredini povezali zapiralom za pas, oz. zapiralom, ki sem ga reciklirala iz ene stare torbice. Drugi konec traku sem pustila tako dolg, da bi torbico lahko tudi sama nosila tako počez: moj sin zelo hitro raste in bo tisti rep, ki mu sedaj visi čez ramo, kaj kmalu prišel prav.



Nazadnje sem še izvezla malega rakca. Nekje sem videla podobno risbico (na eni japonski spletni strani so bile na zelo preprost način narisane skoraj vse morske živali) in sem jo pokazala Kljunčku (kako lahko iz kvadrata nariše raka): enkrat mi je omenil, da bi lahko na torbici imel rakca, tokrat ga nisem spraševala, končni izdelek je bil presenečenje.

Mislim, da komaj čaka, kdaj bo šel k verouku, da bo torbica končo služila svojemu namenu.

Torbico sem predstavila tudi na All Crafts Challenge blogu, tudi tam sodelujeva skupaj z Andrejo L. No, jaz sem za sodelovanje izvedela tik preden sem dobila službo, zato sem zaprosila Elaine, lastnico bloga, za enomesečni zamik, da se pripravim na delo.

Torbico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 01. september 2014

Danes je Kljunčkov prvi šolski dan

Kdo je prvošolec, ki me prehiti 
in pred semaforjem previdno postoji?
Hej, saj to je Kljunček - dobro ga poznam!
Pohvalno je zapisan v moj pesniški seznam.
Poln je domišljije in pametnih vprašanj,
zato bo devetletka, kot naročena zanj.

Te spodbudne misli je Kljunček prejel včeraj. Zvečer je malo težko zaspal: "ker bi rad, da bi bilo že zjutraj in bi šel v šolo."


Voščilnica je nastala kot navdih na izziv Sentimental Sundays - z enodnevno zamudo. Tudi sama sem zamenjala službo, zato imam veliko dela in malo časa za ustvarjanje.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

petek, 22. avgust 2014

Kljunček je dobil svoj računalnik


"Mama, zakaj imaš ti dva računalnika, jaz pa nobenega?" me je vprašal Kljunček. Potem pa sva se spravila na delo in tako je dobil tudi on svoj računalnik. Zunanjost sem v celoti oblikovala jaz, notranjost pa sem prepustila njemu.

Vse se je začelo z odsluženo škatlo čokoladnih bonbonov. Preoblekla sem jo v sivo lepenko in oblikovala posamezne dele. Notranjost sem zapolnila s koščkom stiropora. Kljunček je izbral zeleno barvo in notranjost prebarval. Zelo nestrpno je čakal, da se barva posuši. Medtem sva izdelala ostale dele: miško, nalepke in tipkovnico. Sam je izbral izdelavo tipkovnice: z okroglo štanco je izdelal krogce, jih zalepil na bel papir ter napisal črke in ostalo besedilo. Najbrž zaradi eksotičnosti je izbral vse črke, ki so na računalniku in jih slovenska abeceda nima.


Ekran je narejen iz mape, v katero lahko vstavi list s poljubno vsebino. Pripravila sem mu kup papirja ustrezne velikosti, tako da lahko kaj nariše in se pojavi na ekranu.


Kako lepo ga je opazovati, ko se igra, da dela na računalnik. Samo poglejte prstke, kako spretno drsijo po tipkovnici.

Predelano škatlo ... nekaj podobnega bom naredila tudi za prijateljico kot voščilnico ... prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 14. avgust 2014

Priprave na šolo: V knjižnici

S Kljunčkom redno obiskujeva knjižnico, skupaj gledava knjige na policah, nato izbereva eno, ki jo preberem kar v knjižnici (ponavadi prisede še kakšen otrok in posluša), če je Kljunčku zelo všeč, jo vzameva domov, da mu jo preberem še enkrat. 


Rad ima knjige o piratih, o volku, o zmajih ... to zimo pa je bila najbolj aktualna zgodba Ele Peroci, Stara hiša št. 3 (o hiši, ki so jo nameravali podreti, potem pa so jo zasedli otroci in jo uredili ter jo tako rešili propada).

Kljunček je od malega imel veliko knjig: nekaj jih je podedoval, večino pa je dobil. Že od malega zelo lepo ravna s knjigami - čeprav je šlo za zelo priljubljeno knjigo, ki jo je veliko listal, je še vedno skoraj taka, kot takrat, ko sem jo prinesla iz knjigarne. Upam, da bo pri tem ostalo. Je pa zelo šokiran, ko v knjižnici najde knjigo, ki je raztrgana ali porisana.

Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Dulemba (Book return)
PAPIR/PAPER
album za fotografije
BARVE/INKS
Copic markerji
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
tiskalnik Epson L800 (pisava Janda Siesta Sunset)