Prikaz objav z oznako angeli. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako angeli. Pokaži vse objave

torek, 09. avgust 2016

Dnevnik: Angel

Stran je še v nastajanju ... tik pred zdajci sem se odločila, da prebarvam podlago in zdaj čakam, da se posuši. Kasneje bo sledilo fotografiranje ...

Na koncu sem morala obe strani iztrgati iz dnevnika, saj sem naložila preveč barve in sta začeli razpadati. Ker nočem uničiti svojega belega Sharpie markerja, bom besedilo lastnoročno napisala jutri ... danes vam ga podajam le digitalno.

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo, ko tvoja krila pozabijo leteti.
Podlago sem prebarvala s kombinacijo bele, modre in črne akrilne barve. Spodaj levo sem uporabila največ bele, zgoraj desno pa največ črne. Angela sem natisnila na 100-gramski papir in ga pobarvala s Copic markerji. Obrezala sem ga tako, da sem pustila 2-milimetrski rob, ki sem ga pozneje pobarvala s tankim čopičem, da se ujema s podlago. Preden sem angela zalepila z lepilom v spreju, sem s teksturnimi šablonami dodala metulje in luno. Nekaj zvezdic sem ustvarila tako, da sem poškropila belo akrilno barvo, nekaj sem jih naredila z barvo, ki se sveti v temi. Z isto barvo sem prebarvala tudi luno (osnova je bela akrilna barva).

Manjka le še napis. Ker se trudim, da napise pišem lastnoročno, sem se odločila, da počakam do jutri, da se podlaga dobro posuši, saj ne bi rada uničila svojega belega Sharpie markerja. Zaradi neučakanosti sem uničila še preveč pisal. Lastnoročno besedilo bom malo bolj na široko razporedila po papirju. Dodala bom le še nekaj zvezdic. Aja, čisto na koncu sem metulje pobarvala z rožnatim Izink tušem z metalnim leskom. Nekaj bleščic Wink of Stella sem dodala tudi cvetnim listom, ki letijo po zraku. Predvsem manjšim.

In to je dokončna verzija ...


Medtem sem naredila še nekaj popravkov na podlagi: beli metulji ob robu so bili moteči, ko sem s svinčnikom napisala besedilo, zato sem jih prebarvala. Besedilo sem pisala z belim Sakura gel pisalom in belim Sharpie markerjem. Nazadnje sem dodala še nekaj dodatnih "zvezdic" z belim Sharpie pisalom in z barvo, ki se sveti v temi. Zdaj so zvezdice na strani v treh tehnikah: najprej sem jih poškropila z gosto belo barvo, nato sem jih nekaj dodala z belim Sharpie pisalom in nazadnje sem večino zvezdic prekrila z barvo, ki se sveti v temi (ko se posuši, je skoraj prosojna).


Ostale strani dnevnika, vse v mešani tehniki, najdete TUKAJ.

Stran prijavljam na naslednje izzive:
UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Aurora Wings (Leanne's Angel)
PAPIR/PAPER
stara knjiga
BARVE/IN KS
akrilne barve (modra bela); Izink (Orchid, Jasmine); Wink of Stella (Clear); Rayher (Nachtleuchtfarbe); Copic markerji
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
/

nedelja, 08. februar 2015

Sentimental Sundays: Angel varuh

Voščilnico sem izdelala za izziv pri Sentimental Sundays, kjer je tema tedna "nekaj rdečega". Jaz sem se dobesedno odločila le za dva drobna detajla v rdeči: ptičico in srce. Po uspešnem barvanju črnolaske, sem postala bolj samozavestna in pri Aurora Wings izbrala težji motiv za barvanje: angela s šopkom vrtnic in drobno ptičico.


Spet sem natisnila tri angele, pobarvala pa dva. V bistvu sem le izbirala med barvnima kombinacijama. Najprej sem angela pobarvala v sivo, le rože in ptico sem pobarvala tako kot tukaj. Ker se mi je zdelo malo preveč monotono, sem v drugo v sivi barvi pustila le krila in oblačila. Vrtnice sem pobarvala v sredini z zeleno (YG03), nato z dvema odtenkoma rožnate (R20 in RV000). Take so meni najljubše.


Nazadnje sem še ptička "zloščila" z Glossy Accents, prav tako tudi srce, ki pa je negativ, oz. tisto, kar se ponavadi pri izrezovanju ne uporabi (iz te šablone), zato je voščilnica primerna tudi za Craft-alnico. Spet sem uporabila štampiljko s čipko, da sem s svetlo modrim reliefnim prahom pobarvala ozadje.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Creative fingers: AG - Allsorts:Love is all around - Chocolate, Caffee & Cards: Love is in the air - The ABC Challenge: C-cupid - City Crafter: Roses and lace - Loves Rubber Stamps: AG - As you like: Matt or shiny? - The Paper Shelter: Be my Valentine - Cute Card Thursday: Crazy in love - The Crafter's Cafe: Happy Birthday - Eureka: Pink and red - 4 Crafty Chicks: Hand coloured image - Moving along with times: Pastels - Brown Sugar: AG - Crafts4Eternity: With love



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Aurora Wings (Leanne's Angel)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); domača zaloga papirja 
BARVE/INKS
Copic markerji; Glossy Accents
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
tiskalnik Epson L800; Cuttlebug; Nellie Snellen (Photo frames; Multi Flower); Spellbinders (Standard circles LG)

sobota, 10. december 2011

Novoletni okraski: angelček iz testenin

Letošnji novoletni okraski bodo iz testenin. Izdelovala sem jih tudi z učenci za šolski bazar, vendar smo jih za bazar kar pošpricali z zlatim lakom, jaz jih bom potrpežljivo barvala z zlato akrilno barvo.

Zakaj sem izbrala barvanje z akrilno barvo? Ker mi je všeč lahna prosojnost, da se skozi vidi tudi barvo testenine ter vidnost nanosov s čopičem. Ob svetlobi je akrilna barva veliko bolj prosojna od laka.


Svetniški sij sem naredila iz žičke, ki sem jo preprosto večkrat ovila okrog pisala. Na to žičko bom zavezala vrvice.

Angelčka iz testenin prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 23. maj 2011

Sožalje in angel varuh


Dolgo časa nisem našla inspiracije za čestitkarstvo, sploh se nisem mogla spravit k delu. V bistvu sem porabila vse zaloge, velikonočnih voščilnic se sploh lotila nisem. Ni šlo in ni šlo! Nekako sem se bolje znašla v izdelovanju nakita.

Da bi dobila vsaj malo zagona, sem si nabavila nekaj novih nestijev, med drugim tudi zgornjo rožico in kartonček. Kot je iz kartončka razvidno, tale izdelek ni nastal ob veselem dogodku, ampak za sočustvovanje ob žalosti.

Moja prijateljica je izgubila nono, s katero je rastla, in še predobro vem, kaj to pomeni.


Žalna voščilnica ima kvadratno obliko, ki sem jo izdelala kar z nestiji. Tako enostavno še ni bilo nikoli, mislim, da bom kvadratne voščilnice še izdelovala. Torej, na belo podlago sem zalepila črn kartonček s črnim trakom (ker je bil trakec v moji posesti malo preozek, sem vstavila dva trakca - enega sem poravnala z zgornjim robom luknjice, drugega pa s spodnjim.

Osrednji del celotne kompozicije pa je rožica z angelom varuhom. Rožo sem izrezala z nestiji - na spodnjo, iz črnega kartona, sem natisnila štampiljko s pisavo in jo embosirala s srebrnim prahom, zgornjo pa sem naredila iz pergamentnega papirja. Vse skupaj sem spela z razcepkom (ki sem ga ne-vem-več-od-kod reciklirala). Ker je na spodnji rožici odtis, jo prijavljam na Craftalnico - dolgo se nisem udeležila nobenega izziva.


Na rožico pa sem dodala tudi to, kar zadnje čase prav z užitkom izdelujem - angelčka! Tokrat je prozoren. Zgornja perla je steklena, vmes sta še dve stekleni prozorni 3,5-milimetrski perlici in velika plastična solza v spodnjem delu.



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Hero Arts (La Lettre)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (square white); ostanki črnega papirja; pergament
BARVE/INKS
Archival Ink (black); Ranger embossing powder (Silver)
DODATKI/ACCESSORIES
trak; obesek (angelček iz perlic); vrvica; razcepek
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Cuttlebug embossing folder; Spellbinders (Squares XXL); Marianne Design (Ribbon flower); Spellbinders (Ribbon tags trio)