Prikaz objav z oznako izleti in potovanja. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako izleti in potovanja. Pokaži vse objave

nedelja, 29. april 2018

Dnevnik: Vsako potovanje se začne s knjigo ...

Zame so knjige in potovanja povezani, saj me prav branje slednjih pritegne, da bi obiskala kraje, ki so v knjigah omenjeni ali pa jih knjige opisjujejo. Ko prispem tja, ima to zame poseben čar ... kot bi se domišljija in resničnost srečali.


Ta stran je nastajala kar nekaj časa ... najprej ena plast, potem druga, pa še to in ono. Ker je veliko detajlov, sem dodala tudi veliko fotografij ...


Stran je skoraj enoplastna: mislim, da sem prilepila le izrezek Eifflovega stolpa. Sem pa zato uporabila različne barvne medije, predvsem Izink tuše in štampiljke.

POTOVANJE s knjigo v svet ... domišljije

Na spodnjo stran sem odtisnila knjigo, v katero sem odtisnila zemljevid sveta ... iz knjige puščice kažejo na različne štirikotnike, ki ponazarjajo različne kraje po svetu. Medtem ko so na zemljevidu potovalno sredstvo ladije, je na zgornji strani odtisnjena še silhueta letala.

Svet je lep!

Moj prvi dnevnik, ki sem ga začela pred dvema letoma, se bliža h koncu. Spodaj se lepo vidi, da je skoraj poln ... komaj čakam, da se lotim novega projekta. Vmes pa izdelujem strani, ki jih potem naredim z učenci. A tisto je druga zgodba ...


Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Papermania Urban stamps (Around the World 2); Viva Decor (Ahoy; Travel); Stamperia (City icons); Fantabulous (Roald Dahl book)
PAPIR/PAPER
stara knjiga
BARVE/INK
VersaFine (Onyx Black; Deep Lagoon); Archival Ink (Sephia); VersaColor (Scarlet); Distress Ink (Weathered Wood; Peeled Paint; Mowed Lawn); Izink (Saphire; Tomato; Mimosa); Sakura Gelly Roll (white; black); Dylusions Ink Spray (Melted Chocolate); Ecoline ink (Gold ochre); črni vodoodporni flomastri (srednji, debel)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Papermania heat tool; My Favorite Things (Eiffel tower)

sobota, 01. julij 2017

Popotniški dnevnik: Islandija 2017

S sinom se pripravljava na pot, prvič greva popotniško skupaj, zato sem pripravila dnevnik, v katerega bova pisala in risala skupaj. No, jaz sem že začela.

Samo knjižico sem kupila v Hoferju, všeč mi je bila, ker ima strani za pisanje in za barvanje ... če bova kje obtičala v dežju, nama ne bo dolgčas. Barvice so že na seznamu popotne opreme.


Poleg tega sem pripravila celo vrsto slikovnih izrezkov, ki jih bova lahko sproti lepila ob besedilo. Škarje in lepilo grejo tudi zraven!


Najprej sem pobarvala stran na levi ... tista roža je nekakšna pobarvanka. Na desno sem zalepila zemljevid, ki sem ga našla na spletu in mi je bil zelo všeč. Če dobim tako ilustracijo, jo bom vsekakor kupila. Nad Zemljevid sem lastnoročno napisala "Islandija", spodaj sem odtisnila cik-cak štampiljko, pod zemljevid pa čas trajanja potovanja.

Na levi sem dodala smerokaz, odtisnila sem letalo ter zalepila še izrezek avtomobila in zabavno ilustracijo islandskega avtorja (mogoče celo istega, ki je naredil zemljevid na sosednji strani). Bom preverila. Na otok bomo prispeli z letalom, potem pa bomo nadaljevali z avtomobilom.

Na naslednjo stran sem dodala nekaj osnovnih podatkov o državi ter sem narisala oz. še rišem strip z islandsko zgodovino ... v bistvu delam ... "children friendly" kopijo zgodovine, ki sem jo našla na spletu ... o tem več v eni od naslednjih objav.

Rožo sem barvala z različnimi  mediji, da sem tudi malo preizkusila, kaj vse ta papir prenese. Začela sem z akvarelnimi barvicami, vendar papir slabo prenaša vodo, čeprav v manjših količinah. Tudi flomastri se niso dobro obnesli. Malo gre skozi. Najboljša izbira so vsekakor navadne suhe barvice in Micron črna pisala. Črnilo ne pride skozi tudi pri barvanju obsežnejših površin.

Popotniški dnevnik prijavljam na naslednje izzive:
UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Personal Impressions (Bon Voyage); Hero Arts (Notebook essentials); slikovno gradivo
PAPIR/PAPER
popotniški dnevnik; domača zaloga papirja
BARVE/INKS
VersaFine (Onyx Black; Spanish Moss); Copic markerji; barvice; Izink (Jasmine)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Hampton Art - Stamp Perfect; Big Shot; Cottage Cutz (Toy car mini); 

sreda, 31. maj 2017

Dnevnik: Pohod na Veliko planino

Ta je jesenska oz. iz konca poletja. Počasi se bližam koncu leta 2016 in tudi strani v knjigi mi zmanjkuje ... Na Veliko planino sva se odpravljala s sinom, ko je oče izrazil željo, da bi se nama pridružil, saj še ni bil gor. In tako smo šli mi trije ... pred sestopom smo si v koči privoščili še kosilo: jaz sem uživala v ajdovih žgancih s kislim mlekom; medtem ko sta moška izbrala klobase. Nič ni ostalo ...


Ozadje sem narisala po fotografiji: nebo, vrh planote, lesena cerkvica ... nato sem dodala dva odrezka koč ter nekaj fotografij. Napis sem izrezala s šablonami, dodala sem še rumeno sonce in oznako za markacijo

Pohodnika sem sicer iz začetnega mesta prestavila malo više, ob rob grebena, da se lažje vzpenja ;-) ... sledi markaciji.


Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.


Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


četrtek, 11. avgust 2016

Dnevnik: Izlet v Ljubljano

Spet sem pri dnevniku ... prav uživam v izdelovanju teh strani, dodatno me je spodbudil tudi izziv pri CRAFT-alnici. Roke pa imam umazane, zelo umazane. Tako je zgledala podlaga, preden sem jo prelepila s fotografijami.


Podlago sem imela že prebarvano z belo barvo, na desni sem nekaj teksture ustvarila z lepljenjem papirnatih kuhinjskih krp. Barve sem dodala z Izink tuši. Nato sem uporabila več štampiljk: pike, mrežo in listje. Nazadnje sem nekaj pik naredila z belim Daber Paintom. Ko se je vse posušilo, sem se lotila pisanja: naslov sem napisala takoj, ostalo besedilo sem pisala sproti, kot sem dodajala fotografije.


Zgoraj se lepo vidi, kako je dnevnik že debel, čeprav zdaj tržem že po tri strani, da malo ublažim napetost. Od začetka bi morala trgati več strani, da bi se vse skupaj poravnalo. Poleg tega med strani dajem koščke prozorne folije (če dobro pogledate, se vidi zgoraj na levem delu kolaža), da zaščitijo obe strani. Ker je knjiga tako zajetna, je obe strani hkrati tudi težko fotografirati, zato si pomagam z zgornjim pripomočkom, ki ga podstavim na sredino knjige, da se strani lepše razprejo. 


Nazadnje sem dodala še fotografije. Kar težko je bilo izbrati le nekaj fotografij.




Dnevnik v nastajanju si lahko ogledate TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 18. julij 2016

Dnevnik: Latvija 2016

V aprilu sem v sklopu evropskega projekta Erasmus+ teden preživela v Latviji. To ravno baltsko državo sem obiskala že pred dobrim desetletjem, že takrat mi je bila všeč. Riga je prečudovito mesto, najbolj pa sem navdušena nad njihovo hrano in folkloro (sem pridobila dobre 3 kg v enem tednu).


Za podlago sem uporabila zastavo z napisom "Latvija" v različnih jezikih in pisavah. Nato sem izbrala nekaj fotografij. Večino časa sem sicer prebila v mestu Valmiera, ki se nahaja približno 150 km SV iz Rige, vendar sem za v album izbrala sliko glavnega mesta. Najbrž tudi zato, ker smo tam imeli največ prostega časa in smo zato opravili največ ogledov. V Valmieri je bilo bolj delovno.


Druga fotografija prikazuje latvijske tradicionalne motive: vsak znak ima svoj pomen ... meni je bil najbolj všeč tisti, ki je podoben liliji (v drugi vrsti prvi levo), namenjen pa je zaščiti družine. S tem znakom sem si kupila tudi uhane. Bolj ali manj stilizirane znake najdemo povsod: od pletenin do arhitekturnih elementov.


Spodaj levo sem izbrala dve pijači: prvo je latvijsko žganje, pelinkovec, ki smo ga spili po obilni hrani; drugo pa (slika je samo simbolična) predstavlja vodo, v kateri so se namakala razna zelišča in limone. Ker se je zima šele poslavljala, nismo potrebovali ledu.

Dnevnik v nastajanju se nahaja TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:

petek, 29. april 2016

Dnevnik: Ob morju

Začetek februarja sem vzela Kljunčka s sabo v Izolo. Najprej je bil prisoten pri pouku v italijanščini, nato sva šla malo naokrog, peš do svetilnika, si izbrala vsak svojo jadrnico ... čeprav sva potem ugotovila, da bi raje imela oba eno, da bi bila lahko skupaj. V spomin na ta dan je nastala ta stran v dnevniku ... mogoče bom zgoraj levo dodala še kakšen verz o morju ... v bistvu na fotografiji deluje bolj prazno kot v resnici. Ali pa bom na bel prostor opisala doživetje s Kljunčkom. Lahko bi tudi njega prosila, da kaj napiše - ima zelo lepo pisavo. Tako tiskane kot pisane črke so kot bi bile napisane na računalnik.

Najprej sem naredila silhueto Izole, ki pa sem jo v sredinskem delu malo razvlekla, saj bi sicer zvonika prišla za kartonček, nato sem začrtano s svinčnikom pobarvala z rdečim Izink tušem. Papir na valove sem najprej nameravala zalepiti v enem kosu, a je deloval preveč monotono, zato sem ga kar prostoročno raztrgala na trakove, vogale senčila z akrilno barvo ter zlepila skupaj.


Celoten dnevnik v nastajanju si lahko ogledate TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Personal Impressions (Bon voyage)
PAPIR/PAPER
stara knjiga; domača zaloga papirja; digitalni papir Summer Driggs 
BARVE/INKS
Gesso; akrilne barve (modra, bela); Izink (Jasmine; Tomato)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Nellie Snellen (Square); tiskalnik Epson L800 (pisava Let her go solid)

petek, 08. avgust 2014

Z dopusta

Vsako leto grem za slab teden v Kranjsko Goro. Sinu je tam zelo všeč in glede na letošnje poletje, ki sploh še ni prišlo, na morje najbrž sploh ne bova šla. Uživava v svežem zraku in zeleni naravi (ob tem času je pri nas ponavadi že vse ožgano od sonca - razen letos). Letos nisem veliko fotografirala, objavljam le fotografijo Zelencev, saj se tam zares oči spočijejo in duša tudi. Tu sta nebo in zemlja eno in isto.

Kranjska Gora - Zelenci

petek, 18. julij 2014

Provansa: St-Paul du Vence, Verdon, Moustiers-Sainte-Marie, Quinson

Končno sem se lotila nadaljevanja. Pisanje objav za blog mi te dni ne gre najbolje od rok in kar odlašam z njimi. Objave o Provansi si sicer sledijo po časovnem zaporedju, vendar niso razdeljene po dnevih, saj nameravam 9-dnevno potovanje skrčiti v čim manj objav.

V Nici je bila velika gneča, zato smo se le z avtomobilom peljali po glavni promenadi ob morju, Promenade des Anglais, dolgi 8 km. Ker sem večinoma fotografirala in vozila jaz, imam iz Nice le malo fotografij, ki pa niso vredne objave. Zaradi počasnega pomikanja, smo videli veliko tudi iz avtomobila.

Popoldne smo se nastanili v prijetnem kampu "Les Pinedes" v kraju Colle sur Loup: parcelo za šotor smo dobili tik nad bazenom, tukaj nam je bilo najbolj všeč. Če bi se odločila za daljše kampiranje v Provansi, bi vsekakor prišla sem.

Po zgodnji večerji smo se odpravili na ogled malega srednjeveškega mesta St-Paul-de-Vence. Pogled na utrjeno mesto iz doline je prav tako lep kot številni detajli v ozkih ulicah. V vodniku je bilo označenih nekaj točk vrednih ogleda, vendar zame je bil vreden ogleda sprehod skozi mestece po ozkih ulicah in stopniščih.

St-Paul-de-Vence 

St-Paul-de-Vence, kolaž

Pot smo nadaljevali v Grasse, kjer sva si s Kljunčkom ogledala Muzej parfumov, ki razlaga zgodovino nstanka parfuma, razstavlja naprave, s katerimi so nekoč delali parfume, številne bolj in malo manj stare embalaže za parfume (med drugim tudi eno izmed potovalnih toalet Marije Antoinette: pleten kovček v velikosti potovalke za tedensko potovanje) ter številne esence. Muzej deluje po avdio-video sistemu: nadenete si slušalke ter pritisnete na gumb za jezik (na izbiro imate francoščino, angleščino in italijanščino). Ker Kljunček dokaj dobro razume italijansko (to, da sem prepovedala risanke v slovenščini se je obrestovalo), sva poslušala v italijanščini. Posnetek o razvoju in pomenu sluha sva morala poslušati trikrat, ker je bil Kljunčku nadvse zanimiv (očitno je zanimanje za medicino še tam nekje). V sobanah so naprave, ki oddajajo vonj (pritisnete na gumb ali povlečete ter vonjate, zato ni nevzdržno kot v nekaterih parfumerijah). Najlepša izkušnja pa je bilo udobno sedenje na vrečah ter uživanje v čutnem prepletanju vtisov: udobno nameščena sva gledala video, s prijetno glasbo in drugimi zvoki ter vonjavami, ki so se širile gleda na to, kar je bilo na platnu - med, orehi, ogenj ... V muzeju sva prebila skoraj 2 uri - in to zaradi predšolskega otroka, ki ga je vse zanimalo.

Pot smo nadaljevali po Route Napoleon. Tako se imenuje, ker so po tej cesti Napoleona peljali v izgnanstvo na Elbo. Cesta je speljana v klanec, ob cesti je nekaj manjših krajev, večinoma pa narava in gore, ki se strmo dvigajo tik nad cesto. Tukaj smo v vzvratnem ogledalu opazili, da nam sledi avtomobil s koprsko registracijo. Ko smo se ustavili v manjšem kraju, smo opazili, da mu je sledil še en z goriško. Pomahali smo jim, mi smo šli kupiti bagetke, oni so nadaljevali pot. To so bili edini Slovenci, ki smo jih srečali na poti.

V Castellane smo izstopili, da bi nadaljevali skozi sotesko Verdon, ki ponovno ponuja krasne vedute. Ker je prejšnje dni deževalo, voda ni bila tako zelena, kot jo ime reke obljublja. Prav videli smo, kako je val motne vode napredoval v čisto tik pred izlivom v akumulacijsko jezero St-Croix. Malo spominja na našo Sočo, čeprav Soča je bolj turkizna, reka Verdon je za nekaj odtenkov bolj zelena.

Verdon

Soteska Verdon, jezero St-Croix

In prispeli smo v mestece Moustiers-Sainte-Marie, najlepše naselje na poti. Mesto se nahaja ob strmih pobočjih hribov, na dva dela ga deli izvir, ki je svojo strugo zarezal globoko v kamen in jo speljal v več slapovih proti dolini. In kako dobra je ta voda. V lokalih jo servirajo brezplačno v lepih steklenicah, na dnu katerih so porisane drobne rožice v več barvah. Kako so lepe. Prav žal mi je, da nisem fotografirala.

Prva nenavadna stvar, ki smo jo v mestu zagledali, je bila zvezda, razpeta med dvema vrhovoma nad mestom. Šele doma sem prebrala, naj bi postavljanje zvezde izviralo iz legende iz 10.stoletja. Neki plemič je dal zaobljubo, da bo postavil tja zvezdo, če pride živ in zdrav s križarskih vojn. Očitno je bilo njegovi prošnji ugodeno. Zvezdo so zaradi dotrajanosti že večkrat zamenjali, kdaj so postavili prvo, se ne ve.

Mesto je znano po fajansi, vrsti porcelana. Vzorci so zelo klasični, najde pa se tudi bolj moderne priredbe (ki so meni bolj všeč), žal so bile ob uri obiska trgovinice zaprte, tako da sem lahko le fotografirala izložbe.


Moustiers-Sainte-Marie


Moustiers-Sainte-Marie, kolaž

Današnjo objavo zaključujem s Prazgodovinskim muzejem v Quinsonu. Na spletu sem ga odkrila po naključju, vedela pa sem, da bo to Kljunčka zanimalo. Dobili smo slušalke in ponovno smo poslušali v italijanščini. V pritličju je bila začasna razstava - o mongolskih prazgodovinskih ljudstvih; v nadstropju imajo razstavljeno stalno zbirko. Večina najdb je iz okoliških krajev: nekateri so končali pod gladino jezera St-Croix, nekateri pa so tik ob njej. 500 m od muzeja se nahaja prazgodovinska vas - na enem mestu so poustvarjena prazgodovinska bivališča s celega sveta. 


Quinson, Prazgodovinski muzej in prazgodovinska vas

Tako, naslednjič bomo že pri sivki. Tudi na poti do muzeja smo občudovali polja sivke. Najlepša in najbolj obsežna polja se nahajajo v okolici kraja Valensole.


sobota, 05. julij 2014

Sanremo, Bursana Vecchia in Monte Carlo

Končno objavljam obljubljeno. Vsaj prvi del. Do Sanrema je bila pot dolga, čez Italijo smo prevozili 650 km. Imeli smo srečo z vremenom, saj je deževalo le zadnji dan v Sanremu. In še to sredi noči, zjutraj pa je bilo vse suho. Druga pozitivna stvar so bili dolgi dnevi. Vstajali smo okrog 8.00, pozajtrkovali, pospravili šotor in odšli iz kampa med 9.00 in 10.00. Včasih tudi kasneje.

Pozno popoldne smo prispeli v Sanremo, mesto, znano po festivalu za italijansko popevko. Samo mesto ni nič posebnega (glavne znamenitosti so festivalna dvorana, mestni kazino in ruska pravoslavna cerkev), v kampu, ki je popolnoma tlakovan, so bili zelo prijazni, ker se visoka sezona še ni začela, smo za šotor, elektriko, 3 odrasle in enega otroka plačali 37 eur, to je bil najdražji kamp). Popoldne smo postavili šotor, se osvežili v bazenu in šli v mesto.

Bolj kot Sanremo, me je mikalo majhno naselje opustošeno po potresu konec 19. stoletja, Bursana Vecchia.

Bursana Vecchia (Sanremo, Italija)

Vas je bila tako poškodovana, da so niže zgradili novo, staro pa pustili ruševinah. Italija je od nekdaj privabljala umetnike vseh vrst, tako je en izmed teh prišlekov v šestesetih letih 20. stoletja odkril ta kraj in se v njem nastanil. Kasneje so prihajali še drugi umetniki in tako je mesto duhov postalo živahna umetniška kolonija. Posledice potresa so vidne že od daleč. Obnovljena so predvsem pritličja in še ta večinoma zelo špartansko. Cerkveni zvonik sicer stoji, cerkev pa je ostala brez stropa. Tla je prerasla trava, notranjost preletavajo le še golobi.

Bursana Vecchia

Sanremo ni naredil dobrega vtisa name. Vse je dokaj slabo označeno, umazano. Žal mi je bilo, da se nismo ustavili v Albengi, ki ima zelo lepo srednjeveško jedro in se nahaja med Genovo in Sanremom. Naslednjega dne smo pot nadaljevali po obmorski cesti v Francijo in nato v Monako.

Monte Carlo, Monako

V davčni oazi za bogataše očitno manjka prostora. Vse je zelo natrpano, ceste so speljane pod zemljo. Po nekaj poizkusih sem uspela priti do oceanografskega muzeja. Najprej smo se sprehodili do knežje palače, kjer je bila velika gneča. Pred palačo je bil namreč ustavljen avto s šoferjem, zato so trume čakale, kdo bo prišel iz palače. Ker pa mi ne spremeni življenja, če vidim v živo katerega koli izmed teh veljakov, sem šla naprej in ogled palače izpustila.

Monako

V Monte Carlu smo se ustavili predvsem zaradi Oceanografskega muzeja z akvarijem in okostjem kita. To je moj Kljunček nestrpno pričakoval. In na koncu je tudi rekel, da je bil to njegov najljubši del potovanja - čeprav mu je bilo prav povsod lepo.

Oceanografski muzej, Monako

Pa še to: oba sva božala morske pse. Presenečeno sem ugotovila, da niso ne hrapavi in ne sluzasti. Prijetni na otip (moja prijateljica bi še dodala - in okusni).

Nameravali smo še v park z eksotičnimi rastlinami, predvsem kaktusi, vendar sem imela dovolj monaškega labirinta (za oceanografski muzej sem vozila pod zemljo podlog in počez), zato sem zapeljala naprej proti Nici.

četrtek, 26. junij 2014

Povratek iz Provanse

Včeraj sem se vrnila iz Provanse. Potovanje je bilo prečudovito, najprej moram urediti fotografije in zbrati misli (predvsem pa vse pospraviti in vzpostaviti stari red), nato bo sledilo poročanje.


četrtek, 29. maj 2014

Arboretum Volčji Potok: Dinozavri

Moj Kljunček obožuje dinozavre, kot večina fantov njegovih let. Vesolje in dinozavri sta dve njegovi veliki strasti. Sploh ga ne moti, da so oddaje v angleščini - njegova najljubša serija je "Prehistoric Park". Ko sem mu ponudila možnost, da bi nastopal na srednješolski prireditvi, ni bil najbolj navdušen - ko pa sem mu za nagrado obljubila ogled razstave dinozavrov, je takoj sprejel. On in njegovi trije prijatelji so bili na predstavi prava senzacija, saj ni nihče pričakoval, da se bodo predšolski otroci pojavili na odru.


Ker obljuba dela dolg in dinozavri ne bodo več dolgo na ogled, sem izkoristila prvi prosti vikend z dokaj stabilnim vremenom in sva se odpravila v arboretum. No, jaz sem bolj občudovala drevesa in rože, Kljunček pa je imel oči skoraj ekskluzivno za dinozavre, čeprav njegovemu pozornemu očesu ni ušla tudi kakšna druga, rastlinska podrobnost.

Sinovo veselje

Mamino veselje

Medtem ko sem hitela fotografirati po naročilu vse, kar sva videla, je Kljunček skakal sem in tja ter okorno bral imena dinozavrov. Večino je že prej prepoznal. Tam je šlo branje hitreje. Pri najbolj zanimivih je prebral celotno besedilo. Za predšolskega otroka mu je šlo odlično. Nakar me je poklical, da mi pokaže "mojega dinozavra".

"Mama, poglej, ta se kliče kot ti! Je tvoj."

Pod vplivom videnega so tudi kamni dobivali nove pomene. Na spodnji fotografiji paleontolog Kljunček proučuje dinozavrov zob.


Kaj imata skupnega dinozavri in moj Kljunček - oboji so strašni: beseda dinozaver pomeni "strašen kuščar" (prvič je bilo ime uporabljeno v pomenu zelo velik, pomemben in se je prijelo - kot sem jo jaz uporabila v nadaljevanju) in mojega Kljunčka imam "strašno rada".



Posnela sva še nekaj zabavnih fotografij, ki sem jih dopolnila z besedilom. Te slike bo nesel v vrtec, da jih bodo pogledali. Naredila sva PowerPoint predstavitev.


Kar nekaj časa sva opazovala žabe, ki so glasno opozarjale nase. Skušala sem jih fotografirati, šele doma sem opazila, da sta žabi dve. S to sliko se Kljunčkova PowerPoint predstavitev konča.


In moja tudi. Pa-pa

Maja-zaver

četrtek, 08. avgust 2013

Utrinki z dopusta ...

... v Kranjski Gori.
Slap Peričnik


Jezero Jasna

Kekčeva dežela

Vrata

Vrata, zatrep doline pod S steno Triglava

Vrata - Galerije