Prikaz objav z oznako korale. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako korale. Pokaži vse objave

sobota, 29. oktober 2011

Uhani

Rdeči uhani so zelo preproste oblike. Tri kroglice iz koral sem povezala v šopek. Tudi spodnji so "morski", izdelani so iz biserovine in morskih polžkov.


Spodnja dva para uhanov sem izdelala za swap v Dekanih. Prvi par je narejen iz črne žičke in rdeče steklene kroglice, drugi pa iz modrih perlic in prozornih kristalčkov. Načrt je zelo preprost; rezultat pa zelo nežen par uhanov. Ta načrt bom vsekakor še uporabila.




Medtem ko sem še slabo leto nazaj imela težave z izdelovanjem uhanov, sem področje malo bolj raziskala in zdaj prav uživam pri izdelovanju uhanov. V svoji zbirki imam nekaj prav lepih primerkov. Je že res, da vaja dela mojstra.

torek, 12. julij 2011

Polžki, korale in biserovina

Tole sta v bistvu le predelani stari ogrlici. Mislim, da je bila tista s polžki kupljena na Malem Lošinju, tista s koralami pa na Korziki. Obe sem veliko nosila, zato so bili zaključki kar dotrajani, motilo pa me je predvsem to, da se je nekaj polžkov in nekaj perlic iz biserovine zdrobilo, tako da je bil del vrvice odkrit.

Ker se mi je polžek zdrobil že prvo sezono, sem slutila, da se mi bo še kateri, zato sem še isto sezono kupila še zapestnico. Zdaj pa je že kar nekaj let vse skupaj čakalo na predelavo v škatli z odsluženim nakitom. Razdrla sem tako ogrlico kot tudi zapestnico ter naredila novo tudi malo daljšo. Ostalo mi je še nekaj polžkov, iz katerih nameravam izdelati uhane.


Drugo ogrlico sem kupila v Bonifaciu na Korziki. Tudi pri tej ogrlici se je nekaj perlic iz biserovine razklalo in ogrlica ni bila več nosljiva. Eden izmed prvih nakitkarskih nakupov so bile prav perlice iz biserovine, ki se popolnoma ujemajo s tistimi na originalni ogrlici. Naredila sem še eno manjšo spremembo, namesto srebrnih drobnih perlic sem uporabila steklene bele z bisernim leskom. Srebrne perlice so me na ogrlici motile že od začetka. Malo preveč so izstopale.

petek, 29. april 2011

V deželi palčkov



"Kaj bi še delala?" me je po belih angelih vprašal Kljunček. Bil je večer. Razmišljala sem in do jutra sem našla odgovor, palčka! Bil je navdušen! Jaz sem izbrala material za kapo in glavo, Kljunček pa je palčka "oblekel".


torek, 26. april 2011

Beli angel

Po črnem angelu, ki je nastal na željo sina, sem ustvarila še dva bela angela. V bistvu sem imela kar nekaj težav z belo barvo. Tako sem za glavice izbrala kroglice iz bele korale, za trup okraske iz biserovine ter še nekaj kovinskih dodatkov.

Med obema je razlika zelo majhna, v kapici, ki naj bi predstavljala lase.


ponedeljek, 27. december 2010

V spomin na snežno belino ...

Dobro jutro, sonce je pravkar pokukalo izza obzorja. Obeta se lep sončen, a hladen dan. Včerajšnjo praznično nedeljo sem izkoristila za pospravljanje svojega delovnega prostora ... med decembrskim ustvarjanjem se je nabralo toliko navlake, da nisem imela več prostora za ustvarjanje. Nered je bil že taki, da se nisem več znašla.

Med drugim sem podrla eno ogrlico, ki sem jo naročila po spletu. S tem namenom sem jo tudi naročila. Bila je bolj poceni, kot če bi kupovala material in porabiti nameravam skoraj vse.
Za začetek sem porabila verigo in nekaj obročkov. Za en projekt potrebujem listke, biseri in stekleni dvojni stožci pa pridejo vedno prav.

Kovinske rožice z belo glazuro sem kombinirala z belimi koralnimi kroglicami. Prstan je narejen iz spominske žice in belih steklenih perlic.

nedelja, 03. oktober 2010

Nakit XII

Pred časom sem izdelala verižico v zeleno-beli barvi, skupaj z uhani in zapestnico ... vendar mi verižica ni bila najbolj všeč. Medtem sem naročila manjše bele koralne kroglice in sem staro ogrlico podrla ter ustvarila tole ... bilo je živčno natikanje, medtem ko nas je zalivala voda!



Zato tudi s to nisem preveč zadovoljna ... ni tisto, kar sem hotela doseči. Rada bi ogrlico, ki bi jo lahko nosila tako na golo kožo kot na puloverje z visokim ovratnikom, a tole ni primerno ne za eno ne za drugo ... spet bom podirala!

ponedeljek, 04. januar 2010

Nakit VI

Danes je sicer bil lep sončen dan, a sem ga izkoristila drugače in se nisem spomnila, da moram fotografirati naslednji nakit ... mogoče mi to uspe jutri, če bo vreme zdržalo in fotografije zamenjam.

Gre za tridelen nakit, sestavljen iz ogrlice, uhanov in zapestnice v zeleno-beli barvi.


Osrednji del verižice sestavlja kombinacija zelenih swarovski kristalčkov in belih koral. Ker pa nisem imela dovolj za krog in krog, sem dodala še steklene zelene perlice. Tako sem prihranila dva kristalčka za uhane in dva za zapestnico pa še nekaj jih imam za naprej.