Prikaz objav z oznako foto. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako foto. Pokaži vse objave

sreda, 12. september 2018

Venček, fotaparat in marjetica


Najprej sem zalepila trak vzorčastega papirja na podlago, nato sem čez prilepila venček, fotaoaparat, marjetico .. aja, preden sem zalepila marjetico, sem še odtisnila napis.

The dreams are colors with which we paint our future. 

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Najlepši par (Sanje); Aladine (Photo) 
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (square cream); Max Bringmann KG (origami paper); domača zaloga papirja
BARVE/INKS
VersaFine (Onyx Black); Archival ink (Sephia); Izink (Gold)
DODATKI/ACCESSORIES
kristalčki (rumena)
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Hampton Art - Stamp Perfect; Big Shot; Nellie Snellen (Rose branch); Rayher (Pomladni venček); X-Cut (Glorious gerbera)

sreda, 31. maj 2017

Dnevnik: Pohod na Veliko planino

Ta je jesenska oz. iz konca poletja. Počasi se bližam koncu leta 2016 in tudi strani v knjigi mi zmanjkuje ... Na Veliko planino sva se odpravljala s sinom, ko je oče izrazil željo, da bi se nama pridružil, saj še ni bil gor. In tako smo šli mi trije ... pred sestopom smo si v koči privoščili še kosilo: jaz sem uživala v ajdovih žgancih s kislim mlekom; medtem ko sta moška izbrala klobase. Nič ni ostalo ...


Ozadje sem narisala po fotografiji: nebo, vrh planote, lesena cerkvica ... nato sem dodala dva odrezka koč ter nekaj fotografij. Napis sem izrezala s šablonami, dodala sem še rumeno sonce in oznako za markacijo

Pohodnika sem sicer iz začetnega mesta prestavila malo više, ob rob grebena, da se lažje vzpenja ;-) ... sledi markaciji.


Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.


Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 01. maj 2017

Dnevnik: Spomini na poletje v Kranjski Gori

ŽIVEL PRVI MAJ!

Včeraj zvečer, ko naj bi uredila fotografije, sem ugotovila, da sem pozabila nalepiti nekaj malenkosti ... ker sem si stran zamislila kot nekakšno omaro, sem za vogale pripravila različne kose pohištva, ki se vklapljajo v fotografijo: lestenec, delček okvirja slike in dva stola.


Najprej sem s svinčnikom skicirala ogrodje. Pomagala sem si z ravnilom. Omaro sem pobarvala v belo, s tem da sem ji dodala teksturo lesa. Nato sem pobarvala stene v svetlo modro, nakar sem se lotila vsebine omaric. Natisnila sem nekaj knjig, avtomobilček ter nekaj fotografij iz Kranjske Gore.


Najprej sem nalepila sliko, na katero sem narisala štiri žebljičke, ki jo držijo na steni. Nato sem dodala knjige, ker pa mi je ob robu ostalo nekaj prostora, sem se spomnila na štampiljko Michelangelovega Davida in sem jo odtisnila z bakrenim reliefnim prahom. Pobarvala sem jo s Copic markerji. Šele ko so bili vsi natisnjeni deli na mestu, sem se lotila barvanja ozadja. Medtem ko sem stene pobarvala z barvami v gelu (kupljene v Hofferju), sem za rumeno uporabila Izink tuš. Ko se je vse posušilo, sem sliko in knjige prilepila na svoje mesto.


Za drugo poličko sem uporabila podoben sistem. Slika, knjige in vaza z rožami. Tokrat sem celotno površino pobarvala, šele nato sem lepila in štempljala. Za vazo sem uporabila izrezek za žarnico, odrezala sem navoj ter spodaj malo poravnala okroglino. Knjige sem natisnila na črtast papir, kljub temu sem jih malo senčila s sivimi Copic markerji.


Medtem sem se spomnila, da imam nekje štampiljke za okvirje. Tako sta zadnji dve sliki uokvirjeni. Dodala sem še igračo, starinski avtomobilček ter nekaj metuljčkov. Nekako se mi je zdelo, da grejo lepo zraven ob sliko Zelencev: z njimi sem zapolnila prostor ne da bi odtegnila pozornost od slike.

 

Tu sem bila že krepko utrujena, saj je ura odbila polnoč že davno, zato sem svojo sliko odtisnila na sredino, okvir sem le malo senčila, saj sem hotela, da ostane bel. Nazadnje sem še pobarvala ozadje in stran je bila končana.



Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


torek, 04. oktober 2016

Vabilo na rojstni dan 4


Tokrat sem "šiv" potegnila čez diagonalo, nato sem se lotila drevesa: najprej sem s svinčnikom začrtala krošnjo, nato sem listje štempljala direktno na podlago, čez katero sem prelepila izrezek drevesa z vejami. Nazadnje sem dodala še uokvirjeno sliko in kartonček z besedilom. Ugotovila sem, da nimam nobene štampiljke z besedo "vabilo" ... ta napis je bil samo poskusen ... kasnejšo verzijo pa sem pozabila fotografirati.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

Vabilo na rojstni dan 3

Nadaljujem z objavami vabil ...


Najprej sem na osnovo "izrezala" tri šivane valovite črte, nato sem se lotila kartončka, ki sem ga poštempljala z rožicami Najlepši par. Najprej sem natisnila bele rožice, ki sem jih embosirala, nato sem se lotila še ostalih. Nekaj s pigmentnimi blazinicami, nekaj z Distress Inki.
Nazadnje sem še izrezala venček ter ga pobarvala z Distress Inki in vse skupaj prilepila na svoje mesto. Osrednje mesto vsekakor zajema očkova fotografija ... bil je zares srčkan otrok.


Vabilo prijavljam na naslednje izzive:



nedelja, 02. oktober 2016

Vabilo na rojstni dan 1

Moj oče praznuje okroglo obletnico in je za svoja leta prav poskočen ... da pa je bil tudi on enkrat mlad - ne mlad, otrok - dokazuje fotografija na vabilu.

Ker ni bilo potrebno izdelati veliko vabil, sem prepustila domišljiji prosto pot in nastalo je 5 različnih vabil.


Najprej sem košček kartona poštempljala s štampiljkami za listje (Hero Arts in Najlepši par); nato sem zgornja vogala prirezala s kleščami ter izrezala in pobarvala ostale izrezke: kroga in vejici. Vse sem na grobo premazala in pokapljala s Perfect Pearls in vodo.


Vabilo prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 11. avgust 2016

Dnevnik: Izlet v Ljubljano

Spet sem pri dnevniku ... prav uživam v izdelovanju teh strani, dodatno me je spodbudil tudi izziv pri CRAFT-alnici. Roke pa imam umazane, zelo umazane. Tako je zgledala podlaga, preden sem jo prelepila s fotografijami.


Podlago sem imela že prebarvano z belo barvo, na desni sem nekaj teksture ustvarila z lepljenjem papirnatih kuhinjskih krp. Barve sem dodala z Izink tuši. Nato sem uporabila več štampiljk: pike, mrežo in listje. Nazadnje sem nekaj pik naredila z belim Daber Paintom. Ko se je vse posušilo, sem se lotila pisanja: naslov sem napisala takoj, ostalo besedilo sem pisala sproti, kot sem dodajala fotografije.


Zgoraj se lepo vidi, kako je dnevnik že debel, čeprav zdaj tržem že po tri strani, da malo ublažim napetost. Od začetka bi morala trgati več strani, da bi se vse skupaj poravnalo. Poleg tega med strani dajem koščke prozorne folije (če dobro pogledate, se vidi zgoraj na levem delu kolaža), da zaščitijo obe strani. Ker je knjiga tako zajetna, je obe strani hkrati tudi težko fotografirati, zato si pomagam z zgornjim pripomočkom, ki ga podstavim na sredino knjige, da se strani lepše razprejo. 


Nazadnje sem dodala še fotografije. Kar težko je bilo izbrati le nekaj fotografij.




Dnevnik v nastajanju si lahko ogledate TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 18. julij 2016

Dnevnik: Latvija 2016

V aprilu sem v sklopu evropskega projekta Erasmus+ teden preživela v Latviji. To ravno baltsko državo sem obiskala že pred dobrim desetletjem, že takrat mi je bila všeč. Riga je prečudovito mesto, najbolj pa sem navdušena nad njihovo hrano in folkloro (sem pridobila dobre 3 kg v enem tednu).


Za podlago sem uporabila zastavo z napisom "Latvija" v različnih jezikih in pisavah. Nato sem izbrala nekaj fotografij. Večino časa sem sicer prebila v mestu Valmiera, ki se nahaja približno 150 km SV iz Rige, vendar sem za v album izbrala sliko glavnega mesta. Najbrž tudi zato, ker smo tam imeli največ prostega časa in smo zato opravili največ ogledov. V Valmieri je bilo bolj delovno.


Druga fotografija prikazuje latvijske tradicionalne motive: vsak znak ima svoj pomen ... meni je bil najbolj všeč tisti, ki je podoben liliji (v drugi vrsti prvi levo), namenjen pa je zaščiti družine. S tem znakom sem si kupila tudi uhane. Bolj ali manj stilizirane znake najdemo povsod: od pletenin do arhitekturnih elementov.


Spodaj levo sem izbrala dve pijači: prvo je latvijsko žganje, pelinkovec, ki smo ga spili po obilni hrani; drugo pa (slika je samo simbolična) predstavlja vodo, v kateri so se namakala razna zelišča in limone. Ker se je zima šele poslavljala, nismo potrebovali ledu.

Dnevnik v nastajanju se nahaja TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 31. marec 2016

Album: Ko zorijo ... češnje ...

Zadnje čase kar hitim s pripravami, da imam več časa za ustvarjanje. Najbrž je pomlad prebudila tudi mojo ustvarjalnost. Delam na več koncih ... dnevna soba je zato primerno kaotična ... na pisalni mizi izdelujem voščilnice in dnevnik; na predalniku imam Kljunčkov album, v katerega vnašam nove in nove fotografije ... Zadati si nameravam, da bi naredila vsak dan eno stran, vendar bi bil trenutno to prevelik zalogaj. Počakati moram, da se vrnem iz Latvije in z ženskega vikenda v toplicah ... po 18. aprilu, torej.



To je bilo pred slabimi tremi leti. Kljunček še vedno obožuje plezanje po lestvi ... zdaj si jo gre že sam iskat, če jo potrebuje.

Stran je zelo preprosta. V bistvu sem najprej nameravala pacati v Kljunčkov album, vendar delo z vodo se ni najbolje obneslo. Stran mi je zelo všeč, vendar je valovita zaradi vode, ki sem jo uporabila, da sem bolje razmazala barvo. 

Najprej sem poštempljala s prozornim reliefnim prahom in nato senčila z distressi. Zraven sem še natisnila napis ... pesmico, ki sem jo našla v Cicibanu, a sem jo malo predelala po svoje.


Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive:
Berry71bleu: photo inspiration
Digitaly "Sweet": Spring is in the air (digital work on photo and the two verses about cherries)
Paradise of Stamps: Spring
Not Just Cards: AG
Stempelsonne: AG


petek, 20. marec 2015

Sončev mrk

Na koncu se je izkazalo, da je oblačno vreme prednost, saj sem mrk uspela fotografirati!





četrtek, 14. avgust 2014

Priprave na šolo: V knjižnici

S Kljunčkom redno obiskujeva knjižnico, skupaj gledava knjige na policah, nato izbereva eno, ki jo preberem kar v knjižnici (ponavadi prisede še kakšen otrok in posluša), če je Kljunčku zelo všeč, jo vzameva domov, da mu jo preberem še enkrat. 


Rad ima knjige o piratih, o volku, o zmajih ... to zimo pa je bila najbolj aktualna zgodba Ele Peroci, Stara hiša št. 3 (o hiši, ki so jo nameravali podreti, potem pa so jo zasedli otroci in jo uredili ter jo tako rešili propada).

Kljunček je od malega imel veliko knjig: nekaj jih je podedoval, večino pa je dobil. Že od malega zelo lepo ravna s knjigami - čeprav je šlo za zelo priljubljeno knjigo, ki jo je veliko listal, je še vedno skoraj taka, kot takrat, ko sem jo prinesla iz knjigarne. Upam, da bo pri tem ostalo. Je pa zelo šokiran, ko v knjižnici najde knjigo, ki je raztrgana ali porisana.

Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Dulemba (Book return)
PAPIR/PAPER
album za fotografije
BARVE/INKS
Copic markerji
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
tiskalnik Epson L800 (pisava Janda Siesta Sunset)

sobota, 31. maj 2014

Vrtne cvetlice

Maja je konec in uspelo mi je ustvariti po eno objavo za vsak dan. Glede na vse dolžnosti in aktivnosti je bilo na trenutke zelo težko in večina objav je zagledala luč dneva le nekaj minut pred polnočjo. Pospravljanje gre h koncu, zato bo kmalu sledilo bolj intenzivno ustvarjanje.

Za zadnjo objavo v mesecu vam podajam kolaž naših cvetlic: iz okrasnih loncev ter vrta.


sobota, 24. maj 2014

Lepljiva

a ste vedeli, da besedi "lepilo" in "lipa" imata v slovenščini isti koren: v bistvu lipa pomeni lepljiva. No, naša sicer vsako leto bogato cveti, vendar se ne medi. To sem doživela le enkrat - v Estoniji, v mestu Tartu. Dekle, ki je hodilo nekaj korakov pred mano, je v trenutku ostalo brez japonk. Najprej se je na tla prilepila ena, nato še druga. Nihče ni gledal, kaj je po tleh, vsi smo se čudili šotoru pred lokalom, čeprav je bil v senci. Šotor je bil zaščita pred to veliko lepljivostjo.

Naša lipa je grajska lipa. Mladika je rasla na grajskem dvorišču.


Vsako leto nabiramo njeno cvetje za čaj, družbo pa nam delajo čebele. Najlepše pa je ležati pod krošnjo in gledati, kako svetloba pronica skozi listje ter poslušati brenčanje čebel ... ves čas pa je prisoten tisti sladki prijetni vonj po lipovih cvetovih - vonj, ki ga obujamo celo zimo, vsakič ko kuhamo čaj.



Lipa je zdravilna rastlina: pomirja, pomaga pri krčih gladkih mišic, pospešuje znojenje ter izločanje seča. Uporablja se proti migrenskim glavobolom, razdražljivosti, vročinskim prehladom ter predvsem proti zvišanemu krvnemu tlaku povezanem s poapnenjem žil in živčno napetostjo.

Lipa služi vsemu temu, mi pa njen čaj pijemo predvsem, ker je dober. V sebi ima tisti kanček poletja, ki pozimi tako lepo pridiši.


Nekje sem prebrala, da pretirano pitje lipovega čaja škoduje srcu, vendar nisem našla nobene znanstvene razlage za to.

ponedeljek, 27. januar 2014

V dolini je pomlad, na vrhovih pa zima ...

Uživam v izdelovanju mini albumov in lotila sem se malo bolj zahtevnega projekta - sodelavkina hči bo v kratkem dopolnila 1 leto in izdelala sem album, v katerega bodo lahko shranili vse vtise tega leta. Album je izdelan tako, da ima veliko praznega prostora in predvsem žepkov. Na koncu bom v album zataknila še papirčke na črte, kartončke za naslove ipd., da bo lahko mamica sama uredila album po svojih željah in potrebah. A več o tem v bližnji prihodnosti.

Zaenkrat objavljam le eno stran, ki sem jo izdelala z digitalno štampiljko Floppy Latte's Digital Designs za Artistic Inspirations. Ta teden so na vrsti živali. Jaz sem sicer uporabila štampiljko rožic, zato pa sem dodala dva izrezka ptic, ki nevsiljivo dopolnjujeta celoto. Žepek je namenjen fotografijam in besedilu.


Večji odtis sem natisnila direktno na podlago, iz katere sem naredila žepek, manjšega sem izrezala ter zalepila s 3D blazinicami. Zanimiva je igra senc: okrog večjega motiva sem senčila s Copic markerji, okrog drugega motiva je senca naravna.

Medtem ko se v hribih nad dolino blešči sneg, nam belino v dolini delajo zvončki. Tudi druge zgodnje rastline že cvetijo. Od vseh pa je meni najljubša "cvetlica" domač radič. Težko shajam brez zelenjave in ponavadi najmanj pol solate pojem jaz. Zaradi mile zime in senčnika, ki radič varuje pred burjo, nam ga to zimo ni zmanjkalo. Koli okrog radiča so od trt - namiznega grozdja, ki ne potrebuje škropljenja.

Nasadi breskev sicer še počivajo, vendar so vejice že prepojene s sokom in popki nestrpno čakajo na malo višje temperature, da se odprejo in bo svet rožnat. Po dolgem času je bil včeraj lep sončen dan, zato sva ga s Kljunčkom preživela zunaj.

Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive:



ponedeljek, 06. januar 2014

Še ena neprespana noč - zjutraj pa ...

No, ni bilo tako hudo, kot bi lahko bilo in kot je že bilo. Ko je zunaj deževalo kot iz škafa vso noč, smo hodili kontrolirati, ali je voda še v bližnjem jarku. Čeprav je bil poln vode, jo je uspešno odvajal naprej. Dopoldne pa je voda izstopila in nam dala ribico. Moj oče je na asfaltu opazil, da nekaj poskakuje. Najbrž je val, ki ga je naredil avto, pljusknil ribico na suho.

Luč ne osvetljuje jarka, ampak cesto.
Kljunček jo je radovedno opazoval.  Za družbo ji je narisal nekaj ribic in jih prilepil na stekleno posodo, v katero smo jo dali. Popoldne je prišel k meni in mi rekel; "Ribica se dolgočasi, zato jo moramo izpustiti." Ko sem ga vprašala, kako ve, da ji je dolgčas, mi je povedal, da ribica ne plava in ji je dolgčas, ker je navajena na veliko več prostora. Takoj sva jo izpustila.



"Naša" ribica