Prikaz objav z oznako črno-belo. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako črno-belo. Pokaži vse objave

ponedeljek, 24. september 2018

Obleka z eno potezo



Pri risanju te obleke sem ugotovila, da moram kupiti nov komplet črnih flomastrov, saj sem se dodobra namučila, da sem to narisala. Imam jih že nekaj let in črnila je očitno zmanjkalo. Tako da namesto v eni potezi sem morala trikrat čez celo površino, da sem dobila pravo črno črto. Nazadnje sem odtisnila še napis in dodala rdeč kristalček.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Najlepši par (Sanje)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); domača zaloga papirja
BARVE/INKS
VersaFine (Onyx Black); Sakura Micron (0,5 mm)
DODATKI/ACCESSORIES
kristal (rdeč)
PRIPOMOČKI/TOOLS
Hampton Art - Stamp Perfect; Big Shot; Najlepši par (Pravokotniki s šivi)

torek, 14. avgust 2018

Črno-bela novoletna voščilnica


Najprej sem izrezala črno podlago in manjši kartonček z oknom, nato sem iz belega kartončka izrezala hiško in drevesa. Hiško sem pritrdila na okvir ter s svinčnikom začrtala, do kod naj sega ozadje, saj nisem hotela, da se so zvezdice in snežinke kakorkoli zakrite. Za ozadje sem večkrat odtisnila štampiljko s krogci in zvezdicami ter jo toplotno embosirala z belim reliefnim prahom. Na zgornji, manjši kartonček sem naredila luknjico, skozi katero sem privezala dva kraguljčka. Pred dokončnim lepljenjem sem odtisnila še voščilo ter ga toplotno embosirala.

 

 Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Ustvarjalni dotik (Prazniki 2018); Lawn Fawn (Let it snow)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); črn papir
BARVE/IN KS
VersaMark; Ranger embossing powder (Extra fine White)
DODATKI/ACCESSORIES
kraguljčki, vrvica
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Memory Box (Modern landscape);  Najlepši par (Pravokotniki s šivi; Šivani krogi); 

ponedeljek, 28. maj 2018

Sreča naj te spremlja

Spet sem malo risala: le nekaj vijug, črt in ovalov ... čisto preprosto.


Vem, da se taka konstrukcija ne bi obdržala v zraku, vendar v ospredju sem imela estetski vidik in ne tehničnega. Najprej sem s svinčnikom skicirala potek treh spiral, nato sem z debelejšim flomastrom šla po črti, s tanjšim sem zarisala ravne črte in tri vagončke, ki sem jih pobarvala v modro in rdečo barvo.


Nazadnje sem dodala še napis, ki sem ga uporabila tudi za naslov objave in se mi zdi še kako primeren in pomenljiv - tudi če ga prenesemo v življenje.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Art Butik (Prijateljstvo)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white)
BARVE/INKS
VersaMark; Sakura Micron (0,3); črn flomaster; Ranger embossing powder (Extra fine white); Stabilo point 88 - fine 0.4 (rdeča, modra)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Najlepši par (Pravokotniki s šivi)

nedelja, 03. april 2016

Dnevnik: Črno-bela stran

Življenje je sestavljeno iz svetlih in temnih trenutkov, tako pač je. Svetli trenutki nam dajejo energijo in upanje, ko stvari ne gredo po načrtih; temni trenutki pa so potrebni za osebno rast in spremembe v življenju. Včasih potrebujemo brco, da nekaj spremenimo - na bolje. 


Tokrat sem se odločila za črno podlago. Vse sem prebarvala s črno akrilno barvo: 2 tanki plasti črne. Nato sem urezala kos pikčastega kartončka ... na notranjem zavihku je besedilo dnevnika. Preden sem pikčast kartonček prilepila na svoje mesto, sem ga okrasila s podobo letečega galeba, ki se ujema z besedilom na desni in dodala sem še belo puščico. Izrezala sem jo iz belega filca in jo pritrdila na kartonček.

Zaradi preloma strani sem morala skico Mojo Monday malo prilagoditi, tako da se elementi ne prekrivajo, sicer dnevnika ne bi mogla več zapreti.

Besedilo sem natisnila na bel papir, ki sem ga uokvirila z dvema šablonama Najlepši par. Okvir sem še posula s črnim reliefnim prahom z bleščicami. Tako ne pretirano izstopa iz ozadja, je pa še vedno močno opazen.

Razmerja so kot ptice:
če jih držite trdno, umrejo, če jih držite rahlo, odletijo,
le če jih držite previdno, ostanejo z vami za vedno.
Ostale strani iz dnevnika si lahko ogledate TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslendje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Clipart (Seagull silhouette)
PAPIR/PAPER
stara knjiga; Max Bringmann KG; domača zaloga papirja
BARVE/INKS
akrilne barve (črna); Sakura Gelly Roll (White) 
DODATKI/ACCESSORIES
puščica iz filca
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool; Big Shot; Crafts-Too (Frames 10); Hero Arts (Arrow); Najlepši par (Romantični okvirji - negativ); tiskalnik Epson L800 (pisava KG Skinny Latte)

četrtek, 03. november 2011

Črna eleganca




Zadala sem si, da bom v tem tednu našla čas za ustvarjanje, čeprav sem te proste dneve posvetila predvsem čiščenju in pospravljanju. V bistvu sem danes pohitela, ker sem hotela ujeti objavo pri Daring Cardmakers, kjer so želeli nekaj iz filca. V bistvu je bila začetna ideja čisto drugačna: ni bilo oblekice, ni bilo črno-bele kombinacije ...

Pred časom sem kupila paket obešalničkov, ki sem jih nameravala uporabiti v čestitkarstvu, vendar nikoli nisem našla časa. Ko sem v plastenki s kovinskimi dodatki iskala nekaj drugega, sem naletela na obešalniček ... takoj sem ga povezala s filcem. Najprej sem izrezala rdečo oblekico, ki pa mi je (glede na čas) delovala preveč božičkovsko, zato sem hitro izrezala še eno črno. Kroj sem naredila kar sama.



Nato se je začelo šivanje: najprej sem prišila srebrne zvezdice, nato sem naredila rob, nazadnje sem še oblekico pritšila na obešalnik. Taka luksuzna obleka potrebuje tudi ustrezen nakit, zato sem hitro nanizala še ogrlico iz perlic ter jo privezala na obešalnik.



Nato sem se lotila izbora papirjev. Večino papirjev kar natisnem iz predlog s spleta, zato sem iz voščilnice v voščilnico vedno bolj v stiski, saj zaloga natisnjenih papirjev je vedno manjša, novega tiskalnika pa še nimam. V računalniku pa imam shranjeno na stotine krasnih papirjev, nekateri bi prav lepo šli zraven.

Takoj sem izbrala ovalno obliko, spomnila sem se tudi na ostanek papirja s črnimi lilijami (v bistvu gre za podlago nekega bloga), tako sem tudi bel ovalen papir embosirala z lilijami. Mislim, da se relief vidi le na eni fotografiji.

Ker sem že za podlago uporabila največjo velikost ovalne oblike, sem za obrobo izbrala veliko okroglo s čipko, da je uokvirila celoto. Nisem se mogla upreti skušnjavi, da ne bi uporabila svojega "krokodilčka" in vstavila eno sramežljivo (se skriva) očesce, na katerega sem privezala kovinsko pentljo.


Na podlago sem najprej zalepila papir s črnimi lilijami, nato sem ga obrobila s črnim satenastim trakom. Na sredino, malo zamaknjeno navzgor, sem zalepila črn čipkast krog s pentljo na beli podlagi. Nanj sem s 3-D lepilnim trakom zalepila oval z obleko. Obleko sem na oval kar prišila (na obešalniku ter spodaj na robu, saj bi sicer težko ostala na mestu.


Brez tiskalnika sem napis napisala kar lastnoročno. Imela sem tremo, kot je ne pomnim. Z izgledom zapisa sem zadovoljna, le preveč na rob sem ga napisala.

In nazadnje še seznam izzivov, na katere prijavljam tole "eleganco":
UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
/
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); ostanki vzorčastega papirja
BARVE/INKS
nalivno pero (črna bombica)
DODATKI/ACCESSORIES
filc; kovinski dodatki (obešalnik; pentlja); trak; perlice; vrvica
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Cuttlebug embossing folder (Fleur de Lis); Spellbinders (Crown circles; Classic ovals LG)