Prikaz objav z oznako kristali. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako kristali. Pokaži vse objave

ponedeljek, 30. oktober 2017

Jesenski objem

Vročega poletja je definitivno konec, jesenski hladni večeri pa so prijetnejši, če jih preživimo v toplem objemu.


Na naravni papir sem odtisnila listje ter odtise posula s prozornim reliefnim prahom, tako da so ohranili originalno barvo papirja. Podlago pa sem pobarvala s tremi barvami Distress Inkov (Spiced Marmalade, Peeled Paint in Dusty Concord). Najprej sem barvala tako, da sem barve nanesla na podlago, poškropila z vodo ter namakala papir, tako dobljene barve so bile zelo nežne, zato sem robove še dodatno senčila z blazinicami. Nazadnje sem še poškropila Izink tuše v ujemajočih se barvah.


Sledilo je rezanje napisa "objem", najprej sem ga izrezala iz podlage, nato sem ga še dvakrat izrezala iz črne lepenke in tako napis rahlo privzdignila nad podlago. Čisto na koncu sem pritrdila še nekaj črnih kristalčkov.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



četrtek, 18. maj 2017

Kinetična voščilnica: Fotoaparat

Tina in Vladka sta vedno dober razlog, da se lotim ustvarjanja ... če le mi čas to dopušča in imam zares dobro zamisel. Včasih preprosto ni inspiracije ... večinoma ker ni časa. Poleg tega je v središču fotoaparatovega "očesa" šopek, ki ga pričakujejo punce v CRAFT-alnici.

V preteklosti sem izdelala že nekaj kinetičnih voščilnic, tokrat pa sem se odločila za drugačen pristop. Priznam, da sem navdih iskala na spletu ... v bistvu sem našla navadno voščilnico v obliki fotoaparata pa sem poiskala, ali obstaja načrt za njeno kinetično različico ... in našla TO ... ter takoj nato izdelala TO ...


Natisnila sem šablono v Pdf ter poiskala približno enako velike šablone za kroge, ostalo sem narezala na roke. Naslednjič moram narediti malo večje luknje za razcepke in tudi tako močno jih ne smem pritrditi na podlago, dobro bi bilo dati vmes en kartonček za distančnik (vsaj zame, ki vedno močno pritisnem razcepke ob podlago), saj je odpiranje zrkla fotoaparata kar trdo. Ker ni nič zlepljeno, bom že ta primerek popravila, vendar ne danes in ne ta teden, saj nimam časa.


Nekaj sem morala dati na notranjo stran. Če bi voščilnica imela naslovnika, bi se najbrž odločila za fotografijo, ker pa sem jo izdelala kar tako, sem vzela prvo štampiljko, ki mi je prišla pod roke. Odtisnila sem jo na akvarelni papir, posula z belim reliefnim prahom ter pobarvala z vodenkami v barvici.

Všeč mi je tudi to, da sem končno porabila nekaj kristalčkov iz zelo stare zaloge: kupila sem jih, ko sem bila še na porodniškem, letos pa bo moj sin praznoval svoj 9. rojstni dan. Okrogle kristalčke sem porabila zelo hitro, kvadratni in oglati pa so mi ostali. Imam jih še za eno tako voščilnico


Edina stvar, ki sem jo zalepila, je šopek z vrtnicami, oz. detajl tega šopka, vse drugo držijo skupaj razcepki. Voščilnico v obliki fotoaparata prijavljam še na naslednje izzive:

sobota, 11. februar 2017

Cvetje, srca in ljubezen

Kmalu bo moja sestra praznovala rojstni dan in vrtiti sem se morala iz svojega ustvarjalskega spanja. Za začetek sem naredila voščilnico z rožicami in srčki - obe štampiljki sem kupila pred kratkim in ju še nisem preizkusila. Vendar voščilnica za mojo sestro ni primerna, saj ona ima raje bolj preproste stvari. In Inkadinkadove štampiljke mi ni uspelo vstaviti v preprosto obliko.


Kako je nastala ni kaj dosti povedat. Z rdečo blazinico sem najprej odtisnila srčka, nato še rožo. Najbrž zato ker sem rožo odtisnila na akvarelni papir je rdeča dobila bolj rožnat odtenek. Nekaj cvetlic sem še pobarvala z močno razredčenim Izinkom v vodi z bleščicami, da so dobila nežen rožnat pridih z veliko leska. Nazadnje sem dodala še voščilo - srce iz pergamenta privezano z rdečo nitko. Prav tako rdeči so trije kristalčki.




Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


      torek, 20. december 2016

      Venček na voščilnici

      Mi ni dalo miru ... na Craft-alnico sem se prijavila s svojim kartončkom, ker sem mislila, da dopolnilo "na voščilnici" pomeni, da adventni in podobni venčki iz različnih materialov ne štejejo. Očitno sem se zmotila, kar so me punce iz Craft-alnice tudi opomnile. Jaz vedno popravim svoje napake.


       Pa sem se lotila znova, tokrat je venček zares na voščilnici. Lahko bi motiv s kartončka preprosto prenesla na voščilnico, vendar ne bi bila jaz, če ne bi poskusila česa novega. Najprej sem naredila šablono: s šestilom sem zarisala krog ter približno označila, kje bodo jagode, nato sem vmes zarisala vejice - najprej sem nameravala meriti, nato sem se odločila za približke, saj ponavadi oko ne zazna teh razlik in celota deluje bolj naravno - v naravi stvari niso popolne. Pozabila sem pomeriti širino za pentljo in moram reči, da sem imela srečo. Nato sem se lotila šivanja ... dokaj preprost postopek, ki bi ga tudi moj sin zmogel. Po končanem šivanju sem prilepila kristalčke in pentljo ter cel kvadrat pritrdila na podlago.


      Po pravici povedano, mi največkrat šivane voščilnice niso všeč, so preveč kičaste za moj okus (čeprav se zavedam, koliko dela je bilo vloženega v izdelavo in to cenim), zato sem se odločila za kombinacijo ... šivani so le zeleni deli. Kroglice so kristalčki in venček je iz papirja. Menim, da je rezultat všečno eleganten in ne kičast.

      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


      ponedeljek, 07. november 2016

      Pozitiv in negativ ...

      ... ker pa jaz moram še malo dlje, sem z barvo namazala obe strani reliefne srajčke, tako da sem na prvi voščilnici uporabila prvo stran, na drugi pa drugo ... negativ prejšnje. Sem pa z izdelavo imela cel kup težav, a o tem kasneje.

      Najprej sem poskusila več barv Distress Inkov, odločila sem se za limonsko rumeno. Sledilo je suho embosiranje in izrezovanje ... do tu brez težav. Nekoč in nekje sem imela lep širok rumen trak, a ga nisem našla. Ker mi iznajdljivosti ne manjka, sem bel trak namesto s Copic markerji pobarvala kar z Distress Inki - ne počnite tega, pušča barvo, tudi ko se posuši. Trak sem najprej zalepila s samolepilnim trakom, vendar se je grdo videlo skozi, nato sem uporabila lepilo v spreju. Torej sem morala bel kartonček z negativom voščila izdelati še enkrat. Poleg tega, da sem del šablone poslala skozi mašinco še dvakrat, ker sem izgubila strešico in pikico na i, ki sta se pojavili, ko sem končala tudi drugo voščilnico.

      Pri rezanju rožic, sem pobirala koščke in kovinske šablone po raznih režah in špranjah ... ko človek že misli, da slabše pa že ne more biti ... ta-da-da ... še večja neumnost. Prste sem imela ves čas rumene, čeprav sem si jih nenehno čistila. Ko sem že drugo voščilnico nalepila na svoje mesto, sem ugotovila, da sem pozabila odtisniti besedo iskrene, zalepila pa sem jo s tanšimi 3D blazinicami ... in odtis seveda ni bil popoln. No, rešila sem se s pomočjo črne barvice, saj odtis ni bil v črni, ampak v sivi barvi. Nazadnje mi je še podloga za rezanje padla na tla in se je ravnilo, ki drži nož, na enem koncu zlomilo ... Zaenkrat še služi namenu.

       Za prvo voščilnico sem uporabila embosiran okvir, pobarvan s pomočjo reliefne srajčke. Osnovo voščilnice sem po sredini senčila z rumeno barvo ter jo poškropila s Perfect Pearls v vodi. Čez to osnovo sem neposredno zalepila kartonček z negativom voščila, čestitke. Dodala sem še napis "iskrene", ki sem ga naredila z drugim odtisom sive blazinice, da je bil še svetlejši. Čez spodnji del sem zalepila rumen trak, vogale sem okrasila z rožicami in lističi, ki sem jih prav tako barvala z Distress Inki ter že prej omenjeno sivo blazinico. Vse uporbljene šablone in štampijke so "Najlepši par". Čisto na koncu sem dodala še nekaj luskic in drobne kristalčke.

       

      Za drugo voščilnico sem uporabila srednji del kartončka - hrbtno stran. Če pozorno pogledate, so tokrat obarvani prav nasprotni deli kot zgoraj. Je veliko svetlejša. Preden sem jo uporabila, sem jo še enkrat  poslala skozi Big Shota v papirnati mapici, da sem zgladila površino in je obarvanje delovalo le kot štampiljka. To sem naredila zato, da sem lahko odtisnila napis "iskrene" ... ko pa je bil čas, da bi to naredila, sem pozabila. Tukaj sem uporabila pozitiv napisa "čestitke", ker sem imela dva, sem enega obarvala v sivo, drugega v rumeno. Sivega sem zalepila pod rumenega tako, da je malo zamaknjen in deluje kot nekakšna senca. Da sem napis še dodatno poudarila (in utrdila), sem ga premazala z Glossy Accents. Trak in rožice sem dodala podobno kot pri prejšnji ... ker je voščilnica bolj prazna, sem rožice dala na tri vogale, zato pa nisem uporabila luskic, ampak le pest kristalčkov.


      Ker sem zvečer fotografirala s flešem, se siva "senca" ne vidi dobro ... Upam, da jo bom uspela fotografirati še enkrat, preden gre od doma.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

      ponedeljek, 02. februar 2015

      Ploha ljubezni

      Štampiljko Sami Stamps sem izbrala za izziv pri Artistic Inspirations, kjer hočemo v naslednjih dveh tednih občudovati srca.


      Sledila sem skici Papertake Weekly, krivino na kvadratu sem ustvarila s šablono Najlepši par.


      Tokrat sem bila baročna. Uporabila sem kristalčke namesto traka in ta romantični papir me je navdahnil za barvno kombinacijo. Najprej sem nameravala kombinirati vijolično in rožnato, nato sem izbrala raje turkizno. Vijolčni papir sem dodobra senčila, da je postal temnejši in čez dežnik ter srce sem premazala bleščice Wink of Stella.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
      Robyn's Fetish: AG - Craft Your Passion: AG - Cute Card Thursday: Stamp mad - Penny's Paper: AG - Simon Says Stamp Wednesday: AG - Crafty Catz:Stitching real or faux - Tuesday Throwdown: Facets for crafting (rhinestones) - Papertake: Take your pick (sketch) - C.R.A.F.T.: Valentines day/love - Inky Impressions: Glitter and gloss

      sreda, 27. avgust 2014

      Perjanica za ušesa

      Po dolgem času sem se spet lotila nakita. Začela sem z bolj preprostim izdelkom, da pridem ponovno v formo. Počasi postaja nakit, ki ga imam, iztrošen in potrebujem novega. Nekatere izdelke bom le obnovila, druge pa izdelala na novo.


      Najprej sem poskusila obesiti samo perje, vendar je bila prelahka in jo je vsaka sapica obrnila po svoje, zato sem dodala še kristalček v barvi odseva perja. Uporabila sem le konico peresa, ki je temnejša in se modrozeleno svetlika.

      Uhane prijavljam na naslednje izzive::

      torek, 16. julij 2013

      Krilati uhani na kartončku


       Najprej sem izdelala par uhanov - preprostih s peresi in bleščečim kristalčkom, nato še "stojalo" zanje. Uhani so rojstnodnevno darilo in pripadajoči kartonček je nekakšna voščilnica. Ker sem kdo-ve-kam založila polnilec za fotoaparat in je baterija crknila (na morju sem uspela narediti le nekaj fotografij), sem fotografirala s telefonom (moj telefon bo jeseni praznoval 5 let, zato fotografije niso najboljše). Ko bom našla/kupila kabel, bom obstoječe fotografije zamenjala z bolj kvalitetnimi ... tako, zdaj so malo boljše.


       Kartonček je iz rjave lepenke, na katero sem nalepila trak s pisanimi pahljačami. Na vrhu je zakovica z bleščicami, skozi katero sta speljana moder trak in vrvica. Spodaj je napis "Vse najboljše" odtisnjen s srebrno barvo.

      Kartonček z uhani prijavljam na naslednje izzive:

      nedelja, 03. junij 2012

      Izmenjava nakita



      Po dolgem času spet objavljam ... tokratni mrk ni vezan na neustvarjalnost, ampak na veliko ustvarjalno mrzlico, ki pa še ne more biti razkrita. Tokrat objavljam komplet, ki sem ga izdelala za izmenjavo nakita na Otoku zakladov. Tema je bila POMLAD.

      Ker je moja izžrebanka želela nekaj v zeleni ali vijolični, sem obe barvi združila. Naredila sem preprost, zelo nosljiv kos nakita, ki mi je tako všeč, da bom nekaj v tej barvni kombinaciji naredila tudi zase.



      Glavno mesto na nakitu imajo zeleni kristalčki z mavričnim leskom, ki imajo ob sebi po 2 Swarovski kristalčka. Osnova je zelena jeklena žica, vsi kovinski dodatki pa so v bakreni barvi, ki še bolj poudarja zeleno in vijolično.


      Težave sem imela z osnovo za prstan, saj bakrene osnove za prstan nimam, ker ne vem velikosti prstana imetnice tega nakita, ga tudi nisem mogla izdelati iz žice. Na koncu sem se znašla tako, da sem uporabila spominsko žico za prstane, ki sem jo oblekla v 2-milimetrske vijolične perlice.





      Upam, da je novi lastnici tega nakita komplet všeč.

      V prihodnjih dneh bom objavila še izdelek, ki ga je zame naredila Epika: krasna kvačkanka v modrih tonih ... več prihodnjič.

      Sicer pa cele dneve izdelujem serijo dvajsetih albumčkov za fotografije, ki jih bom svojim devetošolcem podarila na valeti. Njihove fotografije pa bom objavila po 15. juniju ... še malo potrpljenja.


      sobota, 29. oktober 2011

      Uhani

      Rdeči uhani so zelo preproste oblike. Tri kroglice iz koral sem povezala v šopek. Tudi spodnji so "morski", izdelani so iz biserovine in morskih polžkov.


      Spodnja dva para uhanov sem izdelala za swap v Dekanih. Prvi par je narejen iz črne žičke in rdeče steklene kroglice, drugi pa iz modrih perlic in prozornih kristalčkov. Načrt je zelo preprost; rezultat pa zelo nežen par uhanov. Ta načrt bom vsekakor še uporabila.




      Medtem ko sem še slabo leto nazaj imela težave z izdelovanjem uhanov, sem področje malo bolj raziskala in zdaj prav uživam pri izdelovanju uhanov. V svoji zbirki imam nekaj prav lepih primerkov. Je že res, da vaja dela mojstra.

      ponedeljek, 25. julij 2011

      Štirje sončni žarki


      Pa sem takoj eno vrvico uporabila - tisto kavno. Izdelala sem tale preprost in romantičen kos nakita, ki mi je zelo všeč, saj je zelo nosljiv.


      Sestavila sem ga zelo hitro: nizanje različnih perlic in vozlanje. Nekaj preglavic mi je povzročalo nizanje malih kovinskih perlic, predvsem zato, ker je razmočena vrvica malo mehkejša in se rahlo razpusti. Potem sem oba konca vrvice premazala z lepilom in počakala, da se posuši. Tako je bilo nizanje lažje. Pogosto pa sem morala konec vrvice postriči, saj se je cefral.



      Taki ogrlici pripada tudi par uhanov, tukaj sem namesto vrvice uporabila jekleno žičko v zlati barvi.

      Kako preprosto in kako romantično.

      sobota, 23. julij 2011

      Sonce ujeto v pomaranči

      Poletje? Po vročinskem valu v začetku julija postaja vedno bolj hladno. Danes sem večino dneva imela dolge hlače in dolge rokave. Kje je poletje? Se je skrilo v pomarančo?

      Dobrih pet let nazaj je bila oranžna na pohodu ... še pomnite? Ni bilo izložbe, da ne bi spominjala na kup korenja. Potem je prišla na vrsto vijolična ... Oranžna pa je nekako izginila.

      Oranžna mi je všeč in par kosov oblačil z oranžno mi je prav všeč in jih rada nosim. Se rada lepo oblečem, vendar ne slepo sledim modnim smernicam. Oblačila, v katerih se dobro počutim, pa nosim dokler se ne znucajo. Torej, večkrat se mi je zgodilo, da bi mojo opravo dopolnil nakit v oranžni, a ga nisem imela. Do danes! Kar težko sem nabrala ves material, da sem se lahko lotila podviga. Model sem morala prilagoditi materialu, ki sem ga imela na razpolago.

      In nastal je tale izdelek, ki sem ga izdelala v slabe pol ure. Na prvi pogled pa deluje zelo zapleteno. Še pogled s spodnje strani ...


      Te diske iz biserovine imam zelo dolgo. Iz njih sem izdelala nakit sestrični, nad katerim je bila navdušena, saj je tudi ona iskala nekaj v oranžni, a ni našla ničesar. Tale izvedba je še bolj preprosta: samo oranžen krogec in nastavek za uhane.

      petek, 22. julij 2011

      Vijolčna čipka


      Zdaj je čas, da realiziram stvari, ki sem jih med šolskim letom prelagala. Vedno pa se zatakne pri materialih. Tudi tokrat razmerje ni idealno. Največja težava je v tem, da sem uporabila načrt v japonščini, kjer ni bilo številčnih oznak za velikost kroglic. V originalu je obesek bolj širok, skoraj okrogel, moj je malce bolj podolgovat.


      Vijolično sem izbrala, ker je bila edina barva, v kateri sem imela vsaj približno enako velike perlice. Uporabila sem kristalčke, steklene perle in navadne perlice. Zaključke sem uporabila v bakreni barvi.



      Izdelala sem tudi preproste pripadajoče uhane. Tudi tukaj sem uporabila bakreno, le kljukice za ušesa so v drugi barvi, ker bakrenih nimam. Mislim pa, da se ne močno opazi, pri nošenju pa sploh ne.