Prikaz objav z oznako les. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako les. Pokaži vse objave

sobota, 27. januar 2018

Zaradi tebe so dnevi čudoviti!

Takih in drugačnih poizkusov pacanja po akvarelnem papirju se je nabralo za celo škatlo, zato je že čas, da jo malo izpraznim. In tako je nastala ta romantična voščilnica - lahko je za prijatelje ali za zaljubljence ...


 Vzela sem že narejen akvarelni papir (ki čisto slučajno ustreza barvnemu izzivu ;-), nato sem ga obrezala na ustrezno velikost ter sem z belo barvo nanj odtisnila tri balončke - enega večjega in dva manjša. Takoj nato sem odtis posula z mavričnim reliefnim prahom. Kjer se balončki stikajo, je več barve, zato se je počasneje sušila, zato je tam ostalo največ mavrične pozlate, kar se lepo vidi na zadnji fotografiji.


Še preden sem se lotila balončkov, sem pripravila okraske: leseno srce sem pobarvala s koralno rdečim Copic markerjem ter nanj privezala vrvico, naredila pentljo ter oba konca ovila okrog kovinske palice, ki jo imam prav v ta namen vedno pri roki. Pred ovijanjem sem vrvico namazala z Mekol lepilom. Med čakanjem, da se vrvica posuši (na radiatorju), sem pripravila vse ostale elemente: čipkasto borduro, kartonček z napisom "Zaradi tebe so dnevi čudoviti!" in vse zalepila na svoje mesto. Končno se je tudi vrvica posušila in srce sem zalepila na svoje mesto - tik nad voščilom. Šele takrat sem z belim pisalom v gelu narisala vrvice, ki od balončkov vodijo k srcu.


Vse je zelo pastelno, mogoče pra prav zato še toliko bolj romantično. Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




sreda, 01. marec 2017

Štorklja spet na obhodu

In tako je nastala ta preprosta in nežna voščilnica z lesenim dodatkom.


Najprej sem izrezala okence, nato sem s štampiljko na osnovo odtisnila ozadje in z isto barvo še napis. Napis sem še posula s holografskim prahom, da se sveti. Zgornji kartonček sem še poslala skozi mašinco v mapi na oblake ter vse zlepila skupaj. Prava protagonistka voščilnice pa je lesena žirafica.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 14. januar 2015

Ogrlica za Allcrafts Challenge

Pozdravljeni, to ogrlico sem izdelala, kot primer za šolski projekt v lanskem letu (dober mesec nazaj). Najprej sem jo izdelala sama, da sem ugotovila, koliko časa potrebujem in ali ni premalo ali preveč zahtevna za učence osmih razredov.

Hkrati sem jo objavila na blogu Allcrafts, katerega članica sem od jeseni. Tako sem primorana, da na dva meseca ustvarim še kaj drugega, ne samo voščilnice. Prav vesela sem, da sem se pridružila blogu, ki ga vodi metuljčkasta Elaine. Januarska objava izdelkov sicer zamuja, saj ima Elaine trenutno druge skrbi in zares upam, da se bo vse kmalu rešilo. V ustvarjalnem timu je tudi Andreja - torej kar dve Slovenki, ni slabo glede na svetovno populacijo.




Da se vrnem na šolski izziv ... Na delavnico se je prijavilo več učencev, kot sem načrtovala, zato sem jih morala še prerazporediti, saj nisem imela dovolj materiala. Vsi so pridno delali, nekateri bolj samostojno, drugi manj, na koncu pa je vsak po istem načrtu ustvaril samosvoj izdelek.

V prvi fazi sem jim predstavila, kaj bomo delali, nato sem jim razdelila šablone, ki sem jih narisala, da so izbrali svojo barvno kombinacijo. Narisala sem prazne ovale, ki so jih pobarvali s temno barvo in tako v naprej pripravili svoj vzorec. Da jim ni manjkalo izvirnosti, je dokaz spodaj: dva izdelka nista enaka.


Fotografirala sem s telefonom v kabinetu, zato fotografije niso najboljše, vzorci pa so jasno izraženi.

Svojo ogrlico prijavljam na naslednje izzive:

sobota, 11. maj 2013

Leti, leti, leti ... LETALO!


 V preteklih vročih dneh sva s Kljunčkom pridno lizala sladoled in pospravljala palčke na stran. In tako je nastala voščilnica z igračo.

Za ozadje sem rob voščilnice pobarvala z modro akrilno barvo. Na bel karton sem najprej odtisnila doma narejeno pikčasto štampiljko ter odtis posula s svetlečim reliefnim prahom za lesk (ki se zaradi pomanjkanja sonca ne vidi). Vse skupaj sem prebarvala z vodenimi barvicami, da sem ustvarila podobo neba.

Kar brez šablone sem izrezala ter reliefirala oblake, sonce sem izrezala s šablono za hroščka in s črnim tankim Copic flomastrom sem narisala tri ptice. Vse je nastalo zelo hitro.

Največ časa sem porabila za izdelavo letala, ki se iz voščilnice sname in se lahko uporablja kot igrača oz. kot  okrasna priponka.
Za osnovo sem uporabila navadno leseno ščipalko za sušilo, najprej sem jo razstavila, da sem jo lahko prebarvala - za barvanje sem uporabila akrilne barve - nato sem daljšo leseno palčko za sladoled razrezala, da sem dobila želene kose za rep letala, druge vrste palčko za sladoled pa sem uporabila za krila. Ščipalko sem pobarvala v modro, ostalo v rdeče. Najtežji del je bilo čakanje, da se barva posuši.


Doma narejena štampiljka
Štampiljko sem izdelala tako, da sem na plastično folijo nalepila koščke rdečega lepilnega traka, nanj sem potem prilepila različno velike koščke moosgumi pene. Tako drobne krogce sem dobila tako, da sem skozi mašinco dala moosgumi s šablono X-Cut Doily, iz katere sem pobrala drobne krogce. Nekaj večjih sem naredila z dvema luknjačema.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
štampiljka domače izdelave (Sneg)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); Tedi (Kartonski papir s strukturo platna); Max Bringmann KG; domača zaloga papirja
BARVE/INKS
akrilne barve
DODATKI/ACCESSORIES
leseno letalo (iz ščipalke in lesenih sladolednih palčk)
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Spellbinders (Crown circles)

četrtek, 02. avgust 2012

Nakitkarsko poletje: Bombaž, les in kokos






Tako, pa sem pospravila iz škatle vse obročke iz kokosovega oreha. Za vse obročke sem uporabila isto tehniko kot pri zapestnicah; poleg tega pa sem uporabila tudi osnovni makrame vozel za zapestnice.

sreda, 20. julij 2011

Lariat in zapestnica ter uhani



Ko sem pregledala fotografije, sem ugotovila, da so bili posnetki zapestnice in uhanov zabrisani, zato sem jih danes ponovno fotografirala in jih objavljam v ločeni objavi.

Ogrodje zapestnice predstavljata dve vzporedni spominski žici ter žebljički z ušesom kot distančniki. Seveda sem vse skupaj oblekla v paleto različnih barv in materialov: lapis lazuli, biserovino, les, školjke ...

Takole pa zapestnica izgleda na roki.



Zelo posrečeni pa se mi zdijo uhančki. Tukaj nalašč nisem uporabila lapisa, saj so tako uhančki veliko bolj nosljivi. Zelo so igrivi in elegantni hkrati.

četrtek, 09. junij 2011

Čas češenj je mimo

Tale češnja pa je ostala v Bohinju, kjer so prejšnji teden češnjice šele začele sramežljivo zardevati. Ta vikend pa sem doma še zadnje češnje (dve ogromni košari) spremenila v kompot, marmelado in sok. Letos jih je bilo res veliko in v dokaz, da so zares "bio", so bili tudi beli gostje v vloženih kozarcih ... vse je natur!

Tale češnjica je nastala bolj za šalo kot zares. Prejšnji teden sem bila v šoli v naravi v Bohinju, kjer imajo pred domom veliko češnjo. Ko smo prispeli, so bile vse še zelene, pri nas pa smo obirali še zadnje češnje.
Z učenci smo izdelovali preprost nakit iz lesenih perlic, jaz pa sem naredila ogrodje iz žice, ki sem ga napolnila z lesenimi perlicami v češnjevo rdeči in listnato zeleni. Iz žice sem oblikovala še ime šole.

petek, 11. februar 2011

Romantika ujeta v tekstil

Prejšnji vikend sem nujno potrebovala novo ogrlico, spomnila sem se na kroglice oblečene v bombažne srajčke (ko takole povečano gledam perle, mislim, da so lanene) in sem iz njih izdelala romantično ogrlico. Kombinirala sem jih z lesenimi perlicami.

sreda, 29. december 2010

Od grobega ...

Skoraj leto nazaj sem kupila te kvadratne obročke iz kokosa, vendar je šele sedaj v meni dozorela zamisel, kako jih porabiti.

Vzela sem tri vrvice: pariško modro, sinje modro in zeleno ter jih vozlala in pretikala skozi kokosove obročke in lesene sinje in zelene kroglice.


Vrvice nisem še dokončno odrezala, čeprav sem vozel že utrdila z lepilom, ker razmišljam, da bi jo pustila tako in nanjo nanizala še kakšno leseno perlo. Bomo videli ...

petek, 17. september 2010

Kokosov cvet za mamo

Ko je mama videla mojo zapestnico, je bila nad njo navdušena ... še bolj je bila navdušena, ko sem ji jo pomerila na roko. Je še lepša kot prva.
Med kokosove kolobarčke sem zavozlala še drobne lesene perlice. Zapenja se jo lahko na dva načina ... bolj tesno ali bolj ohlapno.

torek, 14. september 2010

Ko indonezijka hoče družbo ...

Ne, se nisem zatipkala ... z indonezijko sem mislila na zgornjo ogrlico. Sestra mi jo je prinesla iz Indonezije.


Spet smo pri rjavi ... ogrlic ogromno, drugih kosov nakita pa nič! In tako sem med škatlami z lesenim in kokosovim nakitom poiskala ustrezne primerke in se lotila prepletanja. V bistvu je bilo vse zelo preprosto, razen uhanov. Tam sem se nemalo namatrala, da sem skozi male lesene perlice poslala dve vrvici.


Prvič pa sem tudi izdelala prstan. Ni idealen, saj se od blizu na določenih mestih vidi srebrna podlaga, a nisem imela primernih manjših perlic, ki bi zapolnile špranje med lesenimi perlami. Steklene že ne sodijo k lesu.

sobota, 31. julij 2010

Tuli-tuli-tulipan


Je že čas, da pokažem še kaj drugega in ne le strani albuma. Ne, ni tulipan, ampak nakit. Pred dnevi sem za prijateljičina otroka izdelala dve preprosti verižici iz lesenih perl. Tretja je Kljunčkova. Tako postavljene so kot tulipanov cvet.
Uživam, ko znova in znova sestavljam te pisane perlice v nove kombinacije. Mislim, da sem jih izdelala že okrog deset in se še nisem ponovila. Ostale so odšle v dar, preden sem jih uspela fotografirati.

torek, 06. julij 2010

Biseri, nebeške neveste in Marijino cvetje

Marjetica je dokaz pravila, ki nam ga ponuja narava sama:

MANJ JE VEČ!

S svojo preprostostjo je navdihovala in vzdigovala v neslutene višave duha pesnikov od antike naprej. Že takrat so cenili njeno preprosto lepoto in vdanost soncu. Predstavljala jim je toplino pomladi, z njimi je bila okrašena Flora, boginja pomladi in pomladanskega rastja.

Bliže današnjemu pomenu so temu preprostemu cvetu dali v srednjem veku. Trubadurji, potujoči pevci, so mu nadeli pomen preproste in čiste ljubezni. Nadeli so mu ime "margarita", kar pomeni biser. Cvetlice dragocene in drobne kot biseri. Od tod tudi ime za cvetlico v romanskih jezikih.

V krščanstvu je marjetica simbolizirala "božjo nevesto", saj se odpira svetlemu in zapira temam pogube. Predvsem so jo nadeli preprosti in čisti ljubezni Marije, Jezusove matere, in od tod naše ime "marjetica", Marijin cvet. Marjetice so tudi prispodobe blaženih duš, ki krase božje poljane.

V Angliji so poimenovanje izpeljali iz njene lastnosti, da se odpre samo na soncu. Tako se je v poeziji pojavil izraz "Eye of Daie", oko dneva, kar je skozi stoletja pripeljalo do poimenovanja "daisy" v sodobni angleščini.

Tole so pa moji "biserčki". Uhani in obesek iz fima na dvojni beli vrvici z rumenimi lesenimi kroglicami. Marjetičina preprostost.

torek, 23. februar 2010

Prva nepravokotna voščilnica

S tole se je vse skupaj začelo, 24. januarja, ker pa sem jo oddala nazadnje, sem čakala z objavo.

Na nekem tujem blogu sem videla voščilnico v obliki predpasnika. Takoj sem pomislila na mamo moje prijateljice, ki je prava kuharska mojstrica. Pri njih doma se jedo same dobrote.

Za voščilnico sem porabila več kot 10 let stare miniature suhe robe: valjar in desko za rezanje.
Vse enkrat prav pride,
tokrat popolnoma drži. Sama pa sem iz ostankov žičke za nakit izdelala metlico za stepanje. Ker imajo leseni kosi luknjico, sem jih na voščilnico kar privezala, tako da se po žepku pomikajo gor in dol. Dodala sem še nekaj trakcev in drugih okraskov ter voščilnica je izdelana.
Voščilnico sem privezala s trakcem zadaj kot pravi predpasnik.

Čeprav sem za to voščilnico izdelala še nekaj podobnih, mi je tale izmed vseh najbolj všeč. Mislim, da mi je uspela celo bolje, kot sem si zamislila.

sreda, 30. december 2009

V Rim

Ja, tale nakit je za mojo prijateljico R. iz Rima in njeno hčerko. V veliko pomoč mi je bila, ko sem prevajala spletno stran o aleksandrinkah v italijanščino. Vzela si je čas, da je besedila prebrala in izboljšala moj slog. Najmanj, kar sem lahko naredila zanjo je, da sem ji podarila nekaj, kar sem izdelala z lastnimi rokami.

Zanjo sem izbrala vijolično-prozorno kombinacijo steklenih perl. Aja, ker je vse skupaj na vratu delovalo pretežko, sem odstranila zgornji dve verižici in pustila le spodnjo. Ker sem potem vse skupaj hitro zapakirala in odnesla na pošto, nisem uspela fotografirati.


Spet fotografirano v slabi svetlobi, a pri tem vremenu je ugodne razmere naravne svetlobe težko dobiti. Še dobro, da nas ni poplavilo!

Verižica za hčerko je iz lesenih perl v igrivih mladostniških barvah, ki sem jim dodala še nekaj metuljčkov ... primerno za dekle v zgodnjih najstniških letih!


In tole je embalaža za najstnico ... s češnjami in paličastimi perlami za ročaj


Tale torbica, ki mi je nadvse všeč, pa je za mamico. Ročaj sem izdelala iz verižice in belih lesenih perl, ki sem jih nanizala na iglo z ušesom. Iste perle so tudi na okrasni rožici.

Pa še z drugega vidika v malo boljši svetlobi.