Prikaz objav z oznako nakit. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako nakit. Pokaži vse objave

nedelja, 22. april 2012

Mavrična zvezda

Dolgo sem imela shranjen načrt za izdelavo te zvezdice, skoraj leto ga nosim naokrog, vendar si nikoli nisem imela dovolj časa, da bi ga izdelala. Ko pa sem hotela narediti darilo za 18. rojstni dan, se mi je zdela to primerna izbira.
 Zvezdica je izdelana v dveh plasteh, samo robne paličice so enojne. Tako je zvezdica malo napeta in kraki so lahkno zakrivljeni, kar jo še polepša. Upam, da se na spodnjih dveh fotografijah to vidi ... zaradi tako pisane palete barv se ne vidi prav dobro.


Razmišljala sem, da bi take zvezdice lahko izdelala tudi kot okraske za novoletno jelko. Če naredim 2 na mesec, jih bom imela dovolj.

nedelja, 25. marec 2012

Ogrlica z zelenjem

Joj, tole sem pa izdelala že pred celo večnostjo, kmalu bo stara 1 leto, a sem jo pozabila objaviti. Nekaj podobnega sem videla na spletu, čeprav tista je bila v rjavih barvah. Ker pa se je pomlad počasi nagibala k poletju (in nisem vedela kaj naj z zelenimi perlicami z mavričnim leskom), sem izbrala zeleno-opalno kombinacijo.
 Še nekaj detajlov ...

nedelja, 18. marec 2012

Zapleten prstan




Pred časom sem se lotila načrta za prstan, ki se mi je zdel zanimiv. Najprej se je začelo z izbiro perlic. Komaj sem spravila skupaj zadovoljivo barvno kombinacijo. In ker so večje perlice iz Frogwilla, sem morala še odbirati približno enako velike.


Izpod mojih rok je nastajal zelo lep čipkast trakec, ki sem ga povezala skupaj v prstan. Vendar zaradi malo večjih perlic sem prstan lahko dala le na sredinec, za prstanec je bil preširok.
Pa tudi za mojo roko ni, saj je prikrival skoraj cel spodnji členek, in mi že tako kratke prste še dodatno skrajšal. Ker je bil tisti čipkasti trak tako lep, sem se odločila, da bi ga uporabila kot obesek za ključe ali za mobi, lahko tudi kot kazalo za knjige ... ko izdelam, objavim.

sobota, 29. oktober 2011

Uhani

Rdeči uhani so zelo preproste oblike. Tri kroglice iz koral sem povezala v šopek. Tudi spodnji so "morski", izdelani so iz biserovine in morskih polžkov.


Spodnja dva para uhanov sem izdelala za swap v Dekanih. Prvi par je narejen iz črne žičke in rdeče steklene kroglice, drugi pa iz modrih perlic in prozornih kristalčkov. Načrt je zelo preprost; rezultat pa zelo nežen par uhanov. Ta načrt bom vsekakor še uporabila.




Medtem ko sem še slabo leto nazaj imela težave z izdelovanjem uhanov, sem področje malo bolj raziskala in zdaj prav uživam pri izdelovanju uhanov. V svoji zbirki imam nekaj prav lepih primerkov. Je že res, da vaja dela mojstra.

četrtek, 15. september 2011

Ujela sem tri zelene kamenčke ...


Tale kompletek je nastal že prejšnji teden, a ga nisem uspela objaviti, ker sem založila kabel od fotoaparata. Kompletek je zelo preprost: tri zelene podolgovate kamne z rjavo teksturo sem povezala z žičko in ujela v verigo iste barve. Odločila sem se za nevpadljivo zaponko spredaj in mislim, da je bila odločitev dobra ... ta se je tudi barvno najbolje ujemala.


Uhančke sem tudi preprosto obesila na kaveljčke. Edini dodatni okras uhanov sta dve kapici, od katerih je ena upognjena navzgor, druga pa se prilega kamnu. Preprost trik, ki pa mi je zelo všeč.





Pa še malo drugačen pogled ...

četrtek, 04. avgust 2011

Sanje o Karibih


Kupila sem si zelo lepo majico brez rokavov v zelenoturkizni barvi in navdihnila me je za tale nakit. Ogrlico lahko kar trikrat ovijem krog vratu (za poletno nošenje), lahko le dvakrat ali jo pustim, da dolgo pada z vratu naprej.


Pa še detajl verižice. Uporabila sem kamne različnih vrst, predvsem lomljence ter nekaj kroglic in ovalov.


Izdelala sem tudi zapestnico ter uhane. Medtem ko sem pred časom imela težave pri izdelovanju uhanov, saj ni bilo prave ideje in so bili vsi nekam podobni, sem zadnje čase nad uhani navdušena. Tudi ti so mi dobro uspeli.



nedelja, 31. julij 2011

Biseri za poletne dni 2



To ni isti komplet kot prej. Ker mi je bil prejšnji tako všeč, sem izdelala še enega zase. Uporabila sem rečne bisere v zlatorjavi in krem barvi. Dodala sem še uhane.

petek, 29. julij 2011

Biseri za poletne dni


Uživam poletne dni ... ustvarjalsko! Ker vreme ni naklonjeno morju in kopanju, čas koristim tako, da ustvarjam. Med drugim sem se lotila kvačkanja in pletenja ... prvič po srednji šoli!

Tole sem naredila že nekaj dni nazaj, a mi ni uspelo objaviti. Tudi fotografirala nisem pri dnevni svetlobi, a zaenkrat je dobro tako ... bom pa zamenjala oz. dodala še kakšno fotografijo.



Pri izdelavi verižice je bilo veliko zvijanja žice, sestavljanje je šlo zelo hitro. Uporabila sem rjave in rožnate steklene perle s Swarovski kristalčki v marelični in temno vijolični barvi.

ponedeljek, 25. julij 2011

Štirje sončni žarki


Pa sem takoj eno vrvico uporabila - tisto kavno. Izdelala sem tale preprost in romantičen kos nakita, ki mi je zelo všeč, saj je zelo nosljiv.


Sestavila sem ga zelo hitro: nizanje različnih perlic in vozlanje. Nekaj preglavic mi je povzročalo nizanje malih kovinskih perlic, predvsem zato, ker je razmočena vrvica malo mehkejša in se rahlo razpusti. Potem sem oba konca vrvice premazala z lepilom in počakala, da se posuši. Tako je bilo nizanje lažje. Pogosto pa sem morala konec vrvice postriči, saj se je cefral.



Taki ogrlici pripada tudi par uhanov, tukaj sem namesto vrvice uporabila jekleno žičko v zlati barvi.

Kako preprosto in kako romantično.

sobota, 23. julij 2011

Sonce ujeto v pomaranči

Poletje? Po vročinskem valu v začetku julija postaja vedno bolj hladno. Danes sem večino dneva imela dolge hlače in dolge rokave. Kje je poletje? Se je skrilo v pomarančo?

Dobrih pet let nazaj je bila oranžna na pohodu ... še pomnite? Ni bilo izložbe, da ne bi spominjala na kup korenja. Potem je prišla na vrsto vijolična ... Oranžna pa je nekako izginila.

Oranžna mi je všeč in par kosov oblačil z oranžno mi je prav všeč in jih rada nosim. Se rada lepo oblečem, vendar ne slepo sledim modnim smernicam. Oblačila, v katerih se dobro počutim, pa nosim dokler se ne znucajo. Torej, večkrat se mi je zgodilo, da bi mojo opravo dopolnil nakit v oranžni, a ga nisem imela. Do danes! Kar težko sem nabrala ves material, da sem se lahko lotila podviga. Model sem morala prilagoditi materialu, ki sem ga imela na razpolago.

In nastal je tale izdelek, ki sem ga izdelala v slabe pol ure. Na prvi pogled pa deluje zelo zapleteno. Še pogled s spodnje strani ...


Te diske iz biserovine imam zelo dolgo. Iz njih sem izdelala nakit sestrični, nad katerim je bila navdušena, saj je tudi ona iskala nekaj v oranžni, a ni našla ničesar. Tale izvedba je še bolj preprosta: samo oranžen krogec in nastavek za uhane.

petek, 22. julij 2011

Vijolčna čipka


Zdaj je čas, da realiziram stvari, ki sem jih med šolskim letom prelagala. Vedno pa se zatakne pri materialih. Tudi tokrat razmerje ni idealno. Največja težava je v tem, da sem uporabila načrt v japonščini, kjer ni bilo številčnih oznak za velikost kroglic. V originalu je obesek bolj širok, skoraj okrogel, moj je malce bolj podolgovat.


Vijolično sem izbrala, ker je bila edina barva, v kateri sem imela vsaj približno enako velike perlice. Uporabila sem kristalčke, steklene perle in navadne perlice. Zaključke sem uporabila v bakreni barvi.



Izdelala sem tudi preproste pripadajoče uhane. Tudi tukaj sem uporabila bakreno, le kljukice za ušesa so v drugi barvi, ker bakrenih nimam. Mislim pa, da se ne močno opazi, pri nošenju pa sploh ne.

sreda, 20. julij 2011

Lariat in zapestnica ter uhani



Ko sem pregledala fotografije, sem ugotovila, da so bili posnetki zapestnice in uhanov zabrisani, zato sem jih danes ponovno fotografirala in jih objavljam v ločeni objavi.

Ogrodje zapestnice predstavljata dve vzporedni spominski žici ter žebljički z ušesom kot distančniki. Seveda sem vse skupaj oblekla v paleto različnih barv in materialov: lapis lazuli, biserovino, les, školjke ...

Takole pa zapestnica izgleda na roki.



Zelo posrečeni pa se mi zdijo uhančki. Tukaj nalašč nisem uporabila lapisa, saj so tako uhančki veliko bolj nosljivi. Zelo so igrivi in elegantni hkrati.

torek, 19. julij 2011

Laso ogrlica ali lariat


Dolgo časa sem imela v računalniku shranjeno eno miceno miceno sličico "lariata", tj. dolge ogrlice v obliki vrvice brez zaključkov za spenjanje. Zanimalo me je, kaj ta beseda pomeni, tako sem spoznala, da je to sopomenka besede laso, ki jo uporabljajo kavbojci za lovljenje živine. Kakšen kavbojski film pa ste vsekakor gledali!

Lariat je tako dolga ogrlica, da se jo lahko večkrat ovije okrog vratu oz. prepogne na pol in v stilu šala zatakne okrog vratu. Tudi zaveže se lahko.


Za izdelavo tako dolge ogrlice (mislim, da meri vsaj 2 m), sem uporabila najrazličnejše materiale, osnovni toni pa so rjavi in modra. Za modro sem uporabila čips, ki sem ga reciklirala iz ene stare mamine ogrlice ter cenimetrske kroglice iz lapis lazulija. Za rjave tone sem uporabila najrazličnejše materiale: keramične kroglice, kamne, čips školjke in preluknjane krogce iz biserovine ter nekaj lesenih primerkov. Največ pa sem porabila drobnih perlic: rjavih, zlatih in paličic.

V bistvu mi je natikanje šlo kar hitro od rok. Dva dneva pa sem potrebovala, da sem se lotila zadnjega zaključka ...


Poleg tega sem izdelala še zapestnico in uhančke. A o tem bom pisala naslednjič ...