Prikaz objav z oznako luskice. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako luskice. Pokaži vse objave

petek, 09. februar 2018

Srce med zlatimi mehurčki

Podlago sem imela že izdelano, vsaj v osnovi, zato se ne spomnim točno, katere barve sem uporabila. Vem, da je podlaga rezultat rožnatih odtenkov Izink tušev in Distress Inkov. Pred embosiranjem sem podlago še poškropila z zlatim Izink tušem.


Podlago sem embosirala z reliefno srajčko na srca, nato sem izrezala kos pergamentnega papirja za zastavico ... šablono sem položila tako, da mi ni izrezalo levega roba, ki sem ga z nožkom podaljšala (sicer bi bila zastavica prekratka). Čez zastavico iz prosojnega papirja sem zalepila zlat okvir s krogi, na sredino srce ter nekaj luskic in polperl.


Fotografijo sem z bliskavico presvetlila, vendar se mi je zdela zanimiva, zato sem jo uporabila. Vsekakor bo potrebno novo fotografiranje. Imela sem že pripravljeno srce v še temnejši barvi kot podlaga, vendar sem se na koncu odločila za preprosto belo srce.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 05. februar 2018

Rojstnodnevna koračnica

Za nekdanjega sodelavca, ki igra v "pleh" muziki. Predvsem pa je zelo aktiven pri delovanju skupine.


Najprej sem izdelala akvarelno ozadje. Uporabila sem Izink tuše, saj so bili Distress Inki prebledi. Uporabila pa sem predvsem turkizno barvo s kančkom svetlo zelene, temno in svetlo modre. Ko se je podlaga popolnoma posušila, sem list najprej zravnala, nato sem čez akvarelni zmazek natisnila digitalno štampiljko s silhuetao pihalnega orkestra. Nazadnje sem dodala še zastavico z voščilom, ki sem jo nad tanek washi trak z notami prilepila s tanjšimi 3D blazinicami. Za malo leska poskrbi pet drobnih luskic.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


torek, 23. januar 2018

Danes je tvoj dan

Obožujem velike rezalne šablone z besedilom - v slovenščini seveda. In ta šablona Najlepšega para je prečudovita, kot vsi Tinini izdelki.


Ozadje sem ustvarila z Izink tuši v rdeči in rožnati barvi. Nazadnje sem malo poškropila s srebrno in zalepila srebrno folijo ter luskice. Namesto pikice na i sem zalepila rožnat kristalček.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



Črtasta novoletna voščilnica

Po novem letu sem kupila nekaj novih šablon z novoletnimi motivi ... moram jih takoj preizkusiti. Tako bo v januarju nastala še kakšna novoletna voščilnica. Teh tako ali tako ni nikoli preveč.


Najprej sem iz črnega papirja izrezala podlago s črtami. Eno črno črto sem ponovno prilepila na svoje mesto, ostale bom uporabila za voščila. Nato sem s pomočjo šablone s svinčnikom zarisala zunanjo črto in tako naredila belo osnovo za voščilnico, ki je le malo večja od izrezane črtastega zgornjega dela. In dobila sem lepo zebro. Sledilo je krašenje: zlata smrečica, napis in zlate luskice.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



sreda, 23. avgust 2017

Bleščeč božič

Pred božičem najprej naredimo adventni venček nato še takega, ki ga obesimo na žebelj ob vhodu v hišo. Tokrat pa sem izdelala prav poseben venček, da bolj bleščeč ne bi mogel biti.


Najprej sem s šablono izrezala bel krog. Ob robu tega kroga sem polepila en krog luskic, nato sem na notranjo stran tega kroga prilepila še en krog ter ta kartonček prilepila na osnovo, nazadnje sem še prilepila en krog po zunanji strani.


Na koncu sem odtisnila voščilo Mavelu (ki sem ga malo skrajšala, saj okljuka na obeh koncih, saj je bilo sicer preširoko), prilepila rdečo pentljo, ki sem jo premazala z Glossy Accents in na katero sem prilepila še rdeč kristalček.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

petek, 28. julij 2017

Šopek rož v barvi mavrice

Nekje na spletu sem videla podobno voščilnico, vendar je nisem shranila ... v bistvu sem porabila več časa za iskanje, kot pa sem ga porabila za samo izdelavo. Tokrat sem štampiljko Hero Arts uporabila malo drugače.


Spet sem uporabila akvarelni papir. Najprej sem izdelala papirčke za maskiranje. Potrebovala sem dva: enega za črto in drugega za rožo. Vsak cvet sem odtisnila v svoji barvi. Začela sem z rdečo ter zaključila z vijolično. Za tiskanje sem uporabila Distress Inke, isto barvo sem razredčeno z vodo, v kateri je raztopljen prah Perfect Pearls, uporabila tudi za barvanje. Ni me motilo, da barve malo prehajajo druga v drugo, zato nisem čakala, da se en cvet posuši, preden sem v naslednjega s čopičem nanesla obarvano vodo.


Ker se mi je podlaga zdela malo pusta, sem jo pobarvala z zelo razredčenim modrim odtenkom. Prilepila sem dva črna trakova, da sem omejila prostor za voščilo, ter voščilo samo. Ker je voščilo zelo kontrastno glede na celoto, sem vse skupaj skušala uravnovesiti s črnim tušem, vendar mi je padlo nekaj večjih kapljic na spodnji del voščilnice, kar ni bil moj namen. Vseeno pa ni tako zelo moteče.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:






sobota, 22. april 2017

Srebrni križi

Izdelala sem vabila na obhajilo, vendar bi prav lahko isti motiv uporabila za velikonočne voščilnice.


Najprej sem oblikovala in natisnila besedilo v sivi barvi, nato sem podlago premazala z žajbljevo zeleno barvo - najprej v bolj intenzivni barvi, ki sem jo nazadnje še dodobra razredčila ter nadaljevala barvanje.


Večino barve sem nanesla s čopičem, saj sem morala paziti, da ne umažem že napisanega besedila, ki bi se grdo razmazalo, če bi prišlo v stik z vodo. Nazadnje sem vseeno vzela prozorno vrečko ter barvo razmazala še v smooshing tehniki.


Čisto na koncu sem zalepila še križe: na eno sem nalepila pozitiv, na drugo pa negativ izrezka. Dodala sem še nekaj luskic v ustrezni barvi ter pustila, da se posuši. 

Vabila se barvno ujemajo s pisanimi pirhi, ki sem jih podarila svoji sestri.


Voščilnice in pirhe prijavljam na naslednje izzive:
A Gem of a ChallengeRibbon/lace
Crafty Gals Corner: Embellish it
Creative Friday (5): Osterüberraschung
Glitter'N'Sparkle: Easter
Not Just Cards: Easter
Open-Minded - Monthly: Angels or Faith in April (DT FAVOURITE)
Penny's PaperAG 325
Scrapbook Stamp Society: AG + Easter
The Paper Shelter: Sentimental 
Tuesday Throwdown: Inspiration picture

četrtek, 20. april 2017

Pastelno satovje

Tokrat sem prvič uporabila Hero Arts štampiljko za ozadje v obliki satovja.

 

Želela sem poudariti šestkotnike, zato sem se odločila za bel embosing ter nekaj odtenkov sosednjih barv, uporabila sem Distress Inke. Barve sem s čopičem škropila na podlago, ker pa so bile pikice preveč drobne, sem na koncu barve razmazala v "smooshing" tehniki.


Čeprav se na fotografijah bolj slabo vidi, je trak iz pergamenta s prostim očesom zelo dobro viden in voščilo tudi. Sem najprej poskusila z trakom iz belega papirja in rožnato štampiljko z voščilom, vendar bi je bila ta različica bolj všeč, saj pavs papir dopušča prehod vzorca skozi, tako da se ne izgubi niti delčka tega satovja.

Čisto na koncu sem dodala še nekaj luskic, primarno zato da dodatno držijo pergamentni trak na svojem mestu (čisto malo lepila sem nanesla tudi za napis, vendar se mi ni zdelo dovolj.

Kartonček s šestkotniki sem prilepila na ostanek enega izmed prejšnjih projektov. Ponavadi ko mi ostaja barva, da je ne sperem, jo razmažem na risalni list v velikosti A5, dokler barve ne zmanjka, nato nadaljujem z drugo barvo, ko se spet pojavi višek barve. Barve na kartončku so se popolnoma ujemale s tokratnim projektom in neuspeli odtis ter embosing na desni strani sploh ni moteč.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 16. april 2017

Mavrično rojstvo

Vesele velikonočne praznike! 

Po nočnem počitku je čestitka pripravljena na objavo ... počivala sva oba ... jaz sem opravila krepčilni spanec, čestitka pa prepotrebno ravnanje po obilnem močenju z vodo. Po vsakem dežju posije sonce in se pojavi mavrica ...


Tako kot se je pojavila na tej čestitki za rojstvo. Rožnatim in svetlomodrim čestitkam se najraje izogibam, razen če je zamisel zares dobra, pa še takrat najraje uporabim nevtralne barve ter v teh dveh barvah dodam le nekaj detajlov.

Edina stvar, ki jo je vredno ukrasti, je poljub spečega otroka.

Najprej sem na risalnem listu ustvarila mavrico z Izink tuši. Ponavadi za prelivajoč učinek raje uporabim Distress Inke, ker so prehodi med barvami bolj prelivajoči, vendar so Izinki bolj intenzivnih barv in ker je pisane površine na celotni površini malo, sem se odločila za Izinke.


Medtem ko se je podlaga sušila, sem izdelala vrhnji kartonček. Izdelala sem ga iz embalaže za piškote. Najprej sem izrezala pravokotnik, nato še metuljčke, Malo sem popazila, da nisem izrezala zadnjega metulja, saj bi na robu nastala neestetska luknja.

Na desno polovico sem odtisnila štampiljko za ozadje s spiralami. Uporabila sem bel reliefni prah. Votle dele sem pobarvala z belim Izink tušem. Čisto na koncu sem čestitko odtisnila na pavs papir, ki sem ga po zadnji strani pobarvala s Copic markerjem v turkizni barvi. Vse sem zlepila skupaj ter dodala še nekaj luskic v mavričnih barvah.


Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 13. marec 2017

Kolesje pomladi

Še ena nerabljena šablona ... ki naj bi jo uporabila že za lanske velikonočne voščilnice, potem pa mi je zmanjkalo časa (in najbrž prave ideje).


Na osnovo sem trikrat zarezala šablono s šivi, vsakič sem jo postavila malo više. Osnovo sem poškropila z vodo z bleščicami ter jo na grobo pobarvala z zelo razredčenim svetlo modrim Distress Inkom. Krog s tulipani sem izrezala in pobarvala pred dnevi, uporabila sem mešanico Distress inkov ter Izink tušev.


Čisto na koncu sem iz ostanka barvanega kartončka izrezala besedo "praznike" ter jo zalepila na mesto, odtisnila sem še napis lepe ter dodala štiri luskice.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 07. november 2016

Pozitiv in negativ ...

... ker pa jaz moram še malo dlje, sem z barvo namazala obe strani reliefne srajčke, tako da sem na prvi voščilnici uporabila prvo stran, na drugi pa drugo ... negativ prejšnje. Sem pa z izdelavo imela cel kup težav, a o tem kasneje.

Najprej sem poskusila več barv Distress Inkov, odločila sem se za limonsko rumeno. Sledilo je suho embosiranje in izrezovanje ... do tu brez težav. Nekoč in nekje sem imela lep širok rumen trak, a ga nisem našla. Ker mi iznajdljivosti ne manjka, sem bel trak namesto s Copic markerji pobarvala kar z Distress Inki - ne počnite tega, pušča barvo, tudi ko se posuši. Trak sem najprej zalepila s samolepilnim trakom, vendar se je grdo videlo skozi, nato sem uporabila lepilo v spreju. Torej sem morala bel kartonček z negativom voščila izdelati še enkrat. Poleg tega, da sem del šablone poslala skozi mašinco še dvakrat, ker sem izgubila strešico in pikico na i, ki sta se pojavili, ko sem končala tudi drugo voščilnico.

Pri rezanju rožic, sem pobirala koščke in kovinske šablone po raznih režah in špranjah ... ko človek že misli, da slabše pa že ne more biti ... ta-da-da ... še večja neumnost. Prste sem imela ves čas rumene, čeprav sem si jih nenehno čistila. Ko sem že drugo voščilnico nalepila na svoje mesto, sem ugotovila, da sem pozabila odtisniti besedo iskrene, zalepila pa sem jo s tanšimi 3D blazinicami ... in odtis seveda ni bil popoln. No, rešila sem se s pomočjo črne barvice, saj odtis ni bil v črni, ampak v sivi barvi. Nazadnje mi je še podloga za rezanje padla na tla in se je ravnilo, ki drži nož, na enem koncu zlomilo ... Zaenkrat še služi namenu.

 Za prvo voščilnico sem uporabila embosiran okvir, pobarvan s pomočjo reliefne srajčke. Osnovo voščilnice sem po sredini senčila z rumeno barvo ter jo poškropila s Perfect Pearls v vodi. Čez to osnovo sem neposredno zalepila kartonček z negativom voščila, čestitke. Dodala sem še napis "iskrene", ki sem ga naredila z drugim odtisom sive blazinice, da je bil še svetlejši. Čez spodnji del sem zalepila rumen trak, vogale sem okrasila z rožicami in lističi, ki sem jih prav tako barvala z Distress Inki ter že prej omenjeno sivo blazinico. Vse uporbljene šablone in štampijke so "Najlepši par". Čisto na koncu sem dodala še nekaj luskic in drobne kristalčke.

 

Za drugo voščilnico sem uporabila srednji del kartončka - hrbtno stran. Če pozorno pogledate, so tokrat obarvani prav nasprotni deli kot zgoraj. Je veliko svetlejša. Preden sem jo uporabila, sem jo še enkrat  poslala skozi Big Shota v papirnati mapici, da sem zgladila površino in je obarvanje delovalo le kot štampiljka. To sem naredila zato, da sem lahko odtisnila napis "iskrene" ... ko pa je bil čas, da bi to naredila, sem pozabila. Tukaj sem uporabila pozitiv napisa "čestitke", ker sem imela dva, sem enega obarvala v sivo, drugega v rumeno. Sivega sem zalepila pod rumenega tako, da je malo zamaknjen in deluje kot nekakšna senca. Da sem napis še dodatno poudarila (in utrdila), sem ga premazala z Glossy Accents. Trak in rožice sem dodala podobno kot pri prejšnji ... ker je voščilnica bolj prazna, sem rožice dala na tri vogale, zato pa nisem uporabila luskic, ampak le pest kristalčkov.


Ker sem zvečer fotografirala s flešem, se siva "senca" ne vidi dobro ... Upam, da jo bom uspela fotografirati še enkrat, preden gre od doma.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 21. avgust 2016

Šola življenja

Še preden sem uspela voščilnico dokončati, jo je Kljunček želel imeti zase. Mislim, da mu je bila všeč pisava ... Zato sem namesto voščilnice izdelala kartonček, ki ga je pripel na svojo magnetno v sobi.


Najprej sem na računalnik napisala misel: "V šoli življenja ni počitnic." Nato sem ta napis izrezala in ga senčila z Distress Inki. Enako sem senčila tudi dva kartončka, le da sem senčila bolj intenzivno - z rumeno in rdečo barvo. Nato sem površino pokapljala z vodo in na grobo poškropila z Glitter Mist bleščicami pomešanimi z vodo. Nazadnje sem še dodala košček izreza z valovi ter surf, ki sem ga pobarvala s Copic markerji, nato pa premazala z Glossy Accents ... na fotografiji se premaz še suši. Tik pred lepljenjem na podlago sem dodala nekaj luskic.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



Kar lahko SANJAŠ, lahko uresničiš

Za tokratno voščilnico sem uporabila samo izdelke Najlepši par, tako rezalne šablone kot štampiljke.


Najprej sem z največjo pravokotno šablono Najlepši par izrezala spodnji del voščilnice, ki sem ga poštempljala z mislijo: "Kar lahko SANJAŠ, lahko uresničiš." Nato sem v krogec iz foto papirja odtisnila tri rožice, ki sem jih malo poškropila z mešanico vode in Perfect Pearls.
Pri lepljenju sem uporabila 3D blazinice. Tanjše za kartonček z besedilom in debelejše za krogec z rožicami.
Čisto na koncu, najbrž pod vplivom Julie Altermann, sem dodala nekaj luskic in sem naredila pikice s pisalom z bleščicami.

V Sparu sem kupila ene super poceni gladke 200-gramske risalne liste, ki sem jih razrezala na A5 in A6 velikost: s štampiljkami se obnesejo dobro, moram jih preizkusiti še s tiskalnikom in Copic markerji.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: