Prikaz objav z oznako kovinski dodatki. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako kovinski dodatki. Pokaži vse objave

torek, 31. julij 2018

V črtah


Najprej sem natisnila dva različna papirja na črte ter ju izrezala na ustrezno velikost. Moja deska za rezanje je zelo skrhana, vendar ko sem selila delovni material iz dnevne sobe v spalnico, sem očitno nožke nekam založila ... poleg še nekaterih drugih stvari. Poleg tega mi je vmes padla na tla, zato je na enem koncu ravnilo nalomano ... ko porabim vse nožke, nameravam kupiti novo ... tukaj pa je bil natrgan videz na mestu.


Ko sem oba kosa vzorčastega papirja urezala na ustrezno velikost s pomočjo šablone ter ju prilepila na podlago, sem izrezala bel pravokotnik s scefranim robom, ki sem ga okrasila z vrvico, na kateri je jeziček s pločevinke za pijačo. Voščilo sem natisnila na že izrezan krog.


Preden sem vse zlepila skupaj, sem barvane dele še senčila, predvsem da sem uravnala barvo papirja z diagonalnimi črtami ter kroga iz eko papirja (reciklirane embalaže).

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Art Butik (Rojstni dan); Mavelu (Čudovito praznovanje)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); Max Bringmann KG; reciklirana embalaža; digitalna papirja CGI Spread (Watercolor stripes) in Scrap Dot (Winter wooden backgrounds)
BARVE/INKS
VersaFine (Majestic Blue); Distress Ink (Faded Jeans; Scattered Straw)
DODATKI/ACCESSORIES
vrvica, pločevinkin jeziček 
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Najlepši par (Pravokotniki s šivi; Šivani krogi); tiskalnik Epson L800

sreda, 25. julij 2018

Božični oblaki

Ponoči sem se vrnila s Korzike ... bilo je čudovito, bi še ostala nekaj dni, da bi se hladila ob eni izmed rek v notranjosti otoka.


Podlago sem izrezala iz eko papirja, nanjo odtisnila voščilo ter razporedila tri oblačke. Iz dveh oblačkov sem najprej le odtisnila tri kroglice, kasneje sem dodala še kovinske snežinke.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Mavelu (Srečno novo leto; Pike)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); Tedi (Kartonski papir s strukturo platna); reciklirana embalaža
BARVE/INKS
VersaFine (Onyx Black); Sakura Micron (0,1 mm); VersaColor (Mountain lake; Old rose)
DODATKI/ACCESSORIES
trije kovinski obeski v obliki snežinke
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Najlepši par (Pravokotniki s šivi);  JoyCrafts (Clouds); X-Cut (Weather mini icons)

ponedeljek, 27. november 2017

Jelenji pozdrav

Ko sem voščilnico končala, sem ugotovila, da bi bila primerna tudi za novoletno, le voščilo bi morala zamenjati. Pa drugič ... ali pa še danes ...


Uporabila sem kos dizajnerskega papirja z vzorcem lesa, nanj sem razporedila rjavo in zlato vrvico ter jo pritrdila na svoje mesto s tem, ko sem prilepila jelena. Nazadnje sem dodala še voščilo, ki ni speto s spenjačem, ampak zalepljeno.


Največ časa sem porabila za vrvico. Na zalogi nimam vrvic vseh barv, ampak belo oz. natur barvo vrvice pobarvam s Copic markerji ali Izink tuši. Sploh zadnji so primerni za tovrstno barvanje, saj vrvica po barvanju ohrani obliko in jo je lažje umestiti na voščilnico.


Pa sem izdelala še novoletno voščilnico ... V primerjavi s prejšnjo sem jelena pomaknila bolj proti sredini voščilnice, napis je novoletno voščilo in nisem dodala kovinske snežinke, saj sem imela le eno.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




petek, 27. maj 2016

Najstnica

Danes sem želela narediti tresočko, najprej sem nameravala porabiti vse koščke iz izrezkov, ki so se mi včeraj stresli iz lončka, v katerem jih shranjujem, na koncu sem se odločila za črtasto ozadje in bolj nevtralne - srebrne - elemente za tresenje. Tudi napis sem zamenjala ... z gumbom in se odločila za linearno misel o prijateljstvu. To je taka prava najstniška voščilnica s povprečno najstnico - vedno priklopljeno ;)

Žepke sem naredila z najmanjšo pravokotno šablono Najlepšega para in jih bogato napolnila: uporabila sem bleščice, zvezdice, mikroperle in manjše perlice za nakit. Pri barvanju gospodične pa nisem komplicirala. V bistvu sem jo zelo hitro pobarvala in izrezala. na osnovo sem jo prilepila malo privzdignjeno.




Nazadnje sem dodala še nekaj okraskov, ki se mi motajo že nekaj časa naokrog: gumb, ki posnema črte ozadja in drobno ključavnico s srčkom. Prava najstniška voščilnica.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



torek, 24. februar 2015

Bogato okrašena poročna čestitka

Večkrat sem želela sodelovati na izzivu Cardabilities, kjer imajo zelo zanimive skice, vendar zamisel nikoli ni uspela pravočasno dozoreti ... tokrat sodelujem na njihovem izzivu prvič. Malo spodbude sem dobila tudi od sestre, ki potrebuje poročno čestitko, potem so tukaj še zimske počitnice in predvsem kislo vreme, ki je pokvarilo vse moje načrte o pohajkovanju.


Rožice sem izrezala s šablonami Nellie Snellen za hortenzije. Podlaga je svetlo rožnata, nato sem z dvema barvama Distress Inkov, Dusty Concord in Victorian Velvet, ustvarila to barvo. Malo sem se vrnila k začetkom. Ko sem začela bolj intenzivno ustvarjati (in tudi objavljati na blogu), so bile popularne rožice, ki so imele kovinsko sredico, na podlago pa so bile pripete z žičko ali žebljičkom. Rožice so ročno izdelane, primerne za Craft-alnico. Ponovno pa sem tudi uporabila drobne listke iz Najlepšega para, ki zelo nevsiljivo dopolnjujejo izdelek. Manjkalo je nekaj zelenega in morala sem jih dodati. Glavni na sceni pa je metulj, ki sem ga reciklirala iz kuverte, ki je na zunanji strani bleščeče lila, s spodnje strani sem ga dodobra premazala z vijoličnim distresom in ga ovila okrog manjše plastenke, da se posuši. Tako so krila ostala zavita.


Sicer pa sem uporabila številne šablone; za metulja, za roza trak, za zastavice z napisom, za vijugice v ozadju in za mrežo - poleg že omenjenih rožic in listkov. Tudi osnovni kvadrat je izrezan s šablono.
Spodaj imate za primerjavo skico, zgoraj pa mojo interpretacijo.


Za napis sem uporabila štampiljko Ustvarjalni dotik, ker bi na osnovnem kartončku delovala malo utesnjeno, sem skupaj zlepila tri kartončke in nanje odtisnila napis. Razen napisa, ki je odtisnjen z vijolično, je vse veliko bolj lila in roza, vendar se ve, da so vijolični odtenki zelo težki za fotografiranje.


Čestiko prijavljam na naslednje izzive:
DiesRUs: Flourishes (I used 10 dies) - The ABC: D is for die cuts - Crafty Cardmakers: Love, love, love - Allsorts: The colour purple - 4 Crafty Chicks: Things with wings 

ponedeljek, 26. maj 2014

Voščilnica s čebelico

Včeraj sva s Kljunčkom šla v Volčji Potok - predvsem zaradi dinozavrov, zato nisem preverjala objav na blogu. Šele zvečer, ko sem hitela pošiljati fotografijo te voščilnice naprej, sem ugotovila, da sobotna objava ni bila objavljena. Ker sem si zadala, da bom v maju imela po eno objavo na dan, določene objave pripravim v naprej in vpišem datum, kdaj se objavijo. Datum sem vpisala, nisem pa kliknila na gumb "objavi". No, sta se pa včeraj zvečer pojavili dve objavi hkrati.

Zdaj pa k voščilnici. Osnovna ideja je bila malo drugačna, bolj zapletena - nekakšen mozaik iz malih 6-kotnikov čez skoraj polovico voščilnice, ker pa je zmanjkalo časa, sem izvedbo poenostavila: postavitev je ostala enaka, le brez mozaika.

Na Artistic Inspirations ta teden gostimo Sami Stamps in ker je tema tedna nekaj s krili, sem izbrala to simpatično vilo (You and me), ki mi je všeč predvsem zaradi debelušne čebele.

Vse potrebno sem natisnila že v soboto, včeraj dopoldne bi morala le sestaviti in fotografirati. Ko sem papirje postavila skupaj, ni delovalo. Morala sem natisniti nove papirje in na novo pobarvati vilo (prvo sem barvala v rumeno-sivo-črnih tonih).

Sami stamps, You and Me
 Ta različica v rumeno-rjavi je veliko bolj topla. Bolj primerna za simpatično čebelo. Za osnovo sem izbrala papir iz že natisnjenih rezerv, natisnila pa sem papir, ki spominja na satovje (Aquarius Design). Čeprav nima nobenega 6-kotnika, so liki razporejeni v obliki 6-kotnikov.


Če primerjate fotografijo objavljeno za izziv na Artistic Inspirations in tole, boste opazili eno razliko. Čebelico sem pomaknila malo više. Tako je veliko bolje.

Za konec pa še nekaj utrinkov iz Arboretuma. S Kljunčkom sva počivala v senci dreves blizu čebelnjaka. Opazovala sva gost promet, brez zastojev. Čebelnjake sva fotografirala in posnela. Nabrala sva veliko dokaznega gradiva.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 26. september 2013

Bleščeče dekle

Če ste že obiskali blog Artistic Inspirations (sicer to storite čim prej, ker se tedenski izziv "Bright Colors" počasi izteka), ste mojo voščilnico že videli.

Za tokratni izziv smo imeli na razpolago digitalne štampiljke Digi Darla, izbrala sem dekle z nakupovalnimi vrečkami in zasanjanim obrazom. Zato so se mi zdele bleščice idealen dodatek.


Ker mi črna na tiskalniku ne dela več, sem uporabila vijolično, to je tudi glavni razlog, da je vse v vijolično-rožnati barvi. Obojestransko lepilno folijo sem izrezala s pomočjo hročka in jo nato prelepila z bleščicami. Pri vogalu sem najprej odstranila obrobo in jo posula z bleščicami, to, kar naj bi bilo izrezano pa sem odstanila kasneje, da sem uporabila svetlejšo barvo bleščic. V živo imajo "pobleščičeni" deli prav žameten videz. Podlago sem najprej reliefirala, nato še premazala z belo in vijolično voščenko.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Friday Sketch: Skica
Crafts 4 Eternity: Cute Kids
ABC-Challenge: V-very cute
Card Making Mamas: For the Kids
C-for Challenge: Sparkle

sobota, 13. april 2013

Muhasti april

Na kar nekaj blogih so bili izzivi na temo aprilskega vremena. Najprej sem nameravala oblikovati voščilnico v obliki oblaka, vendar bi bila nekam majhna oz. bi morala izdelati ovojnico zanjo, če bi hotela večjo. Tako sem navadno voščilnico velikosti 10 x 15 cm obrezala v obliki oblaka na spodnjem robu.
Nato sem izdelala sonce: s hroščkom sem izrezala kroglo in papir pošpricala s čopičem in zobno ščetko, da sem dobila žarke. Belino med žarki sem izrezala in na ozadje zalepila papir v svetlo modri barvi, ki sem ga obdelala s teksturo za les. Da bi dobila bolj plitek relief, sem papir položila v sendvič s štirimi listi 80-gramskega papirja zgoraj in štirimi spodaj. Teksturo sem senčila z belo voščenko.
Oblak sem izrezala po predhodno izdelani šabloni, da se je popolnoma prekrival z obrezanim robom voščilnice. Teksturo sem izdelala s hroščkom ter senčila s svetlo modro barvo.

Kot dodatek sem uporabila dežnik, ki smo ga v zadnjih dneh še kako potrebovali, in cvetlice, ki naj bi končno priklicale tako nestrpno pričakovano pomlad. Vse skupaj sem zvezala z drobno zeleno vrvico iz bombaža. Italijani za zeleno pravijo "verde - speranza" - "zelena - upanje".
Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 07. april 2013

Smeh je glasba za srce.


Tokrat sem se malo poigrala s štampiljkami. Najprej sem poštempljala napis "Smeh je glasba za srce ...", le enkrat sem uporabila prvi odtis, sicer sem štempljala z manj črnila. Dodala sem še vejico v cvetju in robno štampiljko z listjem. Nazadnje sem še embosirala note in dodala metuljčka.

Voščilnico prijavljam na izziv pri Papertrey ink, kjer sem tudi dobila navdih za to štempljanje.

petek, 24. avgust 2012

Šolska torba 2


Kot sem obljubila, sem izdelala izboljšano različico šolske torbe. Mislim, da bodo take vse v prihodnje. Dobila sem tudi zamisel, kaj v torbo dati: nalepke za na zvezke ter željo po uspešnem šolskem letu.



Šolsko torbo prijavljam na izzive:

sreda, 22. avgust 2012

Šolska torba 1

To je nekaj časa zorelo v meni. Ni popolna, za začetek pa je. Mislim, da je štampiljka z vijugicami, odveč.
 Ponovno imam težave z zapiranjem. Skozi obroček, ki je namenjen izdelovnju nakita, sem vstavila žičko in tako dobila pravo zanko, ki pa se malo pretesno prilega na papir, da bi lahko od tam učinkovito odpirali in zapirali. Tokrat sem se znašla na zelo preprost način - na osnovo sem zalepila vrvico, ki se zavezuje zadaj. V bistvu sploh ni tako slabo, vendar ni to, kar sem želela.
 Tudi ročaj in naramnice sem izpustila, rada bi jih na estetski način, brez zmazkov lepila pritrdila na osnovo. Mogoče bi lahko naredila dve luknjici na vsaki strani ter zalepila  z notranje strani. Bom ponovno poskusila.
Torbico prijavljam na naslednje izzive:

torek, 07. avgust 2012

Kljunčkove najljubše zgodbice, pravljice in pripovedke

Zbirka pravljic
Izziv na Craftalnici me je spodbudil, da sem realizirala nekaj, kar imam že dolgo v mislih.

Že od začetka si zapisujem, katere zgodbice in knjige so na malega Kljunčka naredile vtis. Nekatere najljubše književne junake sem že predstavila v albumu s fotografijami, tokrat sem jih zbrala na kup in naredila mini album.

Vezava: večja ovalna obročka za nakit

Za naslovnico sem izbrala belo, sivo in srebrno barvo zaradi njihove nevtralnosti. Je pa zato notranjost toliko bolj pisana. Tudi vsebina naslovnice je nevtralna, le napoveduje in povezuje vsebino: babica skupinici otrok različnih starosti bere knjigo. Pravljice najbrž.
Zgodbe si sledijo po kronološkem zaporedju, kot smo jih Kljunčku pripovedovali in so mu bile všeč.

Na prvo stran sem postavila zgodbe o traktorjih. Predvsem tisto o novem in starem traktorju, ki se je postopoma spreminjala in preoblikovala tudi s Kljunčkovo pomočjo.
Naslednja je zgodba o o belem zajčku, ki je pojedel toliko korenčka, da je postal oranžen. Ta je plod moje domišljije.
 Zelo priljubljene so bile zgodbe o daljnovodu, antenah, dimnikih in mazutu. Slednje je Kljunčku pripovedovala predvsem njegova nona.
Prejšnjo zimo je bila zelo aktualna Knjiga o džungli, predvsem tisti del, ki je opisoval nevihto in ob besedah "v Širhanovih očeh se je prikazal strah" ... je sledilo vedno vprašanje: "Kakšen strah?"

Velikost: 11,5 x 7,2 cm
 Zgodaj spomladi je prišel na vrsto Obuti maček, sledijo še razne pravljice z volkom (Rdeča kapica, Volk in 7 kozličkov, Trije prašički). Volk je še vedno aktualen, čeprav je trenutno Kljunčkov glavni junak Kekec. V Kranjski Gori sem vzela zemljevid in zdaj proučuje na zemljevidu kraje, ki so v knjigi omenjeni. S prstom riše teoretične Kekčeve poti.
 Ker prve tri strani vsebujejo zgodbe iz domačega zeljnika, sem jim dodala kartončke s kratko vsebino in kdo so bili pripovedovalci.


 Pri izdelavi sem uporabila različne tehnike in tudi različna lepila ... tako bom tudi vedela, katera dolgoročno bolje držijo. Pogosto sem glavne like s 3D lepilnim trakom dvignila nad ozadje.


Album še ni končan, stran z "volčjimi" pravljicami imam v izdelavi, sledi še Kekec in potem branje novih in novih pravljic, da dobimo nove junake. Nocoj smo prebrali Alico v čudežni deželi, a nismo prišli do konca, ker je Kljunček prej zaspal. Mu bo všeč? Bo tudi Alica nekoč dobila svojo stran v albumu? To bo pokazal čas.

Album prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 02. avgust 2012

Nakitkarsko poletje: Bombaž, les in kokos






Tako, pa sem pospravila iz škatle vse obročke iz kokosovega oreha. Za vse obročke sem uporabila isto tehniko kot pri zapestnicah; poleg tega pa sem uporabila tudi osnovni makrame vozel za zapestnice.