Prikaz objav z oznako kovinska folija. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako kovinska folija. Pokaži vse objave

petek, 09. februar 2018

Srce med zlatimi mehurčki

Podlago sem imela že izdelano, vsaj v osnovi, zato se ne spomnim točno, katere barve sem uporabila. Vem, da je podlaga rezultat rožnatih odtenkov Izink tušev in Distress Inkov. Pred embosiranjem sem podlago še poškropila z zlatim Izink tušem.


Podlago sem embosirala z reliefno srajčko na srca, nato sem izrezala kos pergamentnega papirja za zastavico ... šablono sem položila tako, da mi ni izrezalo levega roba, ki sem ga z nožkom podaljšala (sicer bi bila zastavica prekratka). Čez zastavico iz prosojnega papirja sem zalepila zlat okvir s krogi, na sredino srce ter nekaj luskic in polperl.


Fotografijo sem z bliskavico presvetlila, vendar se mi je zdela zanimiva, zato sem jo uporabila. Vsekakor bo potrebno novo fotografiranje. Imela sem že pripravljeno srce v še temnejši barvi kot podlaga, vendar sem se na koncu odločila za preprosto belo srce.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


sreda, 19. april 2017

Z raketo po sanje

Ustvarila sem preprosto voščilnico z raketo.


Najprej sem skicirala plamene raketoplana, da sem lahko postavila rezalno šablono za raketo dovlj visoko. Raketo sem izrezala. Ostal mi je le obris, ki sem ga zapolnila s srebrno folijo ter dvema gumboma.

Na dizajnerski papir sem skicirala plamene s svinčnikom, nato sem črte odebelila s črnim flomastrom. Da bi dobila globino, sem papir senčila z rdečimi in sivimi Copic markerji v različnih odtenkih, nazadnje sem še dodala belo akrilno barvo, ki sem jo razmazala kar s prsti.


Zgoraj se lepo vidi, da je raketa iz srebrnega papirja. V bistvu sem na osnovo zalepila oval, na katerega sem pritrdila dva gumba, rdečega in modrega, v barvah dveh dizajnerskih papirjev. Nazadnje sem še dodala napis "SANJE", za katerega sem uporabila moder papir z zvezdicami, kar ponazarja nebo. Dodatno sem potemnila predel za napisom, sam napis pa sem po robovih namazala z belim Izink tušem ter ga s prsti malomarno razmazala.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

torek, 07. marec 2017

Dnevnik: Delo in ponos

Nadaljujem z dnevnikom. Tokrat sem se malo poigrala s kovino ... Zlata folija je v resnici reciklaža kovinske tube za šampon, ki sem ga uporabljala pred leti.


Na podlago sem s kartico nanesla mešanico Gessa in črnega tuša, ko se je to posušilo, sem s črno barvo odtisnila dve štampiljki - eno z metri drugo s črtami. Nazadnje sem dodala še zlato plaketo z napisom in kolesca.
Ne gre za to, da tisto, kar delaš, ljudje odobravajo,
temveč za to, da tisto je dobro.
 Sin mi je pobral vse akrilne barve za svoj projekt, zato sem poskusila vdolbinice zapolniti s črnim tušem, vendar se ni obneslo. Ali sem odstranila preveč ali premalo barve.



Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.

Strani iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


nedelja, 19. junij 2016

Za učiteljico - 2. del

Moram izdelati 3 voščilnice za učiteljice, dve v razredu in tretjo v podaljšanem bivanju ... in ne morem iz svoje kože ... ne morejo biti vse tri enake. Bi bilo preveč preprosto ... Na vseh treh nameravam uporabiti simpatičnega snežaka-šolarja in za osnovo bom na vseh treh uporabila eko papir.

Papir za ozadje sem ustvarila enako kot prej, le da sem napisala celotno abecedo in nato izrezala trak ustrezne širine. Ker sem med ž in a v abecedi vstavila noto, sem v prazen zgornji kot dala violinski ključ. Izrezala sem ga iz zlate folije, enako tudi voščilo. Šolarčka sem pobarvala s Copic markerji, tokrat sem izbrala drugo barvno kombinacijo, ki je bolj primerna za zlat napis.



Zahvalo prijavljam na naslednje izzive:
Cardz 4 Guyz: Music
4 Crafty Chicks: Metal
ColourQ: colour combo
Moving Along With Times: Music
Sketch Saturday: Sketch 417
Deep Ocean: Metal/Wood

nedelja, 26. oktober 2014

Ustvarjajmo z otroki: Pisane sovice

Sovico sva izdelala s Kljunčkom za Sentimental Sundays, kjer ta teden gostimo barvni izziv: vijolično, zeleno in črno s kančkom zlate.Danes je bil dan zelo kratek, saj sem dopoldan preležala z glavobolom in slabostjo. Kljunček je že nekaj dni slab, očitno se loteva tudi mene. Vročine pa nimava. Upam, da ne bova zbolela med počitnicami.

 

Jaz sem rezala, Kljunček je lepil.  Jutri bova izdelala še kakšno. Gre za popolno reciklažo: osnova je tulec toaletnega papirja, prelepila sva ga z ostanki papirja ... tudi zlat napis je reciklaža. Zlato folijo sem pridobila iz tube mojega priljubljenega šampona, ki pa ga ne prodajajo več. Na srečo imam še nekaj folij na zalogi in zlate ne uporabljam veliko.

Kot sem obljubila, dodajam še Kljunčkov izdelek. Pomagala sem mu samo pri risanju polkrožne črte za ušesa, po črti je tulec izrezal sam. in zalepil sam (tudi okroglino za ušesa). S škarjami je pravi mojster.

Kljunček - 6 let
 In še obe sovici skupaj ...



Sovico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 05. junij 2013

Ostržek


Pa sem spet malo ustvarjala. Sama sem naredila papir in tudi vse dodatke. Motiv ostržka pa sem si ponovno sposodila pri Scottiju Youngu. Ker je motiv dokaj droben, se pobarvala le nekaj detajlov: kapo, metuljčka in Ostržkove hlače ter ptička. Za vse sem uporabila približno enak odtenek modre kot za papir. Voščilnici sem dodala le tri zlatnike iz domače zakladnice ter sveženj listov povezanih z modro vrvico.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



torek, 09. april 2013

Voščilnica iz recikliranega materiala

 Rada recikliram ... skrbno hranim ves material, za katerega menim, da ga bom nekoč uporabila. Če sem prav odkrita, raje imam izdelke iz recikliranih materialov, kot da uporabim novo polo dizajnerskega papirja, kupljene dodatke ipd.
 Na zgornji fotografiji se lepo vidi, iz česa je nastala spodnja voščilnica: folija je iz tube mojega šampona, papir je iz ene stare knjige v francoščini (spremna beseda zbirki poezij), trak je tudi že opravljal drugo funkcijo. Tudi mini zvezdice so iz koščka kartona, ki mi je ostal od nekega drugega projekta.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 27. marec 2013

Velikonočna voščilnica 1

Letos sem se za veliko noč odločila bolj za starinski videz in eleganco.



Pri tej voščilnici me je prevzel motiv - silhueta otrok, ki se igrajo, s spletne strani Far Far Hill. Za ostalo sem se prepustila trenutnemu navdihu ter različnim izzivom. 




Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
- Craftalnica: vintage
- Papertake Weekly: Sketch #77
- C.R.A.F.T. Challenge: Inspiration picture
- Allsorts: Deco delight
- Scrap Creations: Easter

nedelja, 03. marec 2013

Risanje z nitjo

Jutri praznuje moja sestrična 30 let, zabavo pa je priredila danes. Tako sem voščilnico kar "zašila". Za letos sem si zadala kar nekaj ustvarjalskih ciljev ... med drugim tudi, da imam vsaj eno objavo na teden ... očitno bom morala nadoknaditi. S to voščilnico pa izpolnjujem še en cilj - preizkusiti novo tehniko enkrat na mesec.

Da bom lahko nadoknadila zamujeno ... minilo je že kar nekaj tednov od novega leta, bom morala malo pohiteti z objavami. Začenjam z ... težava ... Angleži temu rečejo "pickpoint", Nemci "Fadengrafik", kaj pa Slovenci? Pomen v Nemščini mi je bližji ... naj bo "risanje z nitjo".

Čeprav je našit motiv zelo zanimiv, je večina teh voščilnic (vsaj meni) pustih ... in jaz nisem ljubiteljica preobloženih voščilnic. Malo sem raziskovala in opazovala, katere voščilnice v tej tehniki so mi všeč in prišla do zaključka, da MORAJO IMETI OKVIR.









To je moja prva voščilnica, na kateri sem risala z nitjo. Izbrala sem zelo preprost motiv (ponavadi so mi taki tudi najbolj všeč). Originalen motiv sem malo predelala, ker so se mi zdele niti preveč skupaj ... tako sem naredila svojo razporeditev (ne morem mimo tega, da nekaj naredim po svoje). Najprej sem krake nameravala narediti vsakega v svoji barvi, a nisem našla škatle za vezenje ... edina preja, ki ni bila na mestu, je bila črna z leskom. Tako sem za podlago izbrala vijolično (ki se na sliki ne najbolje vidi).

Kartonček sem zalepila na valovito lepenko in vse skupaj na okvir iz zlate folije ... ker nimam tako velikega kvadrata, sem okvir naredila iz dveh pravokotnikov, spoj pa sem zamaskirala z vijolčnim trakom (sicer ga ne bi bilo tam). V originalu sta trak in kartonček veliko bolj skladna (trak je na sliki bolj rdeč, kartonček pa bolj moder kot v resnici). Z vijolično so vedno težave.

Spodaj se lepo vidi lesk niti, s katero sem delala.

Voščilnico prijavljam na izziv v Craftalnici - šivanje.


petek, 06. julij 2012

Albumček 9/20

Lepo pozdravljeni. Dnevi kar hitijo naprej in ta vročina res ne pomaga ... računalnik se pregreva, jaz še bolj, zato ga vklapljam le ob nujnih primerih.

Podaljšan junijski vikend sem preživela na izletu v Švici, bom objavila nekaj fotografij, ko jih uspem urediti. Zato nadaljujem s tem, kar imam že urejeno. Albumi za moje devetošolce.

Za podlago tega albuma sem izbrala papir v mavričnih barvah, za kontrast sem dodala napis v črni z zlato črko "J", kovinsko rožico in obrobo iz papirja s črno-belim tiskom. Knjigo sem kupila na bolšjaku v Parizu lani.

Izdelek prijavljam na naslednje izzive:


sobota, 16. junij 2012

Albumček 1/20


Zadnji mesec sem bila ustvarjalsko zelo zaposlena, vendar svojih izdelkov nisem mogla pokazati. Za svoje učence sem izdelala 20 takih albumov, ki so nastali na podlagi vprašalnika, na katerega so učenci odgovorili.

Album sestavljajo trije listi iz lepenke, oblečeni v raznobarvne papirje. Rinke, s katerimi sem spela tri liste skupaj, sem pred časom kupila v trgovini za nakit iz tujine, znižane za 50 %, žal jih ne držijo več. So se krasno obnesli in še poceni so bili. Luknjice na prvi strani sem utrdila z večjimi zakovicami.

Vsi albumi imajo približno enako postavitev. Levo je risbica pobarvana s copic markerji ...

Risbice sem po modelu Greeting Farm - Anya štampiljk narisala sama. Poskušala sem narisati vsakega učenca posebej, moram reči, da so sodelavci večino učencev prepoznali že po mojih risbicah.

Ime sem izrezala s hroščkom, vsak albumček ima na prvi strani tudi žepek s kartončkom, v katerem je besedilo iz izvornega horoskopa. Robove vstavljenega kartončka sem lepo zaobljila s štanco. Nekateri učenci so si tudi izbrali svoj moto, ki sem ga prilepila na naslovno stran pod ime.

Nato sem vse skupaj okrasila z valovito lepenko, lažnimi washi trakci in zlato folijo.




Srednji list ima po celi širini žepek, ki je namenjen shranjevanju raznih papirnatih spominkov na šolo in sošolce.

V albume sem nalepila tudi nekaj fotografij. S pomočjo sodelavcev, staršev in spomina v šolskem računalniku, sem sestavila kolaže fotografij. Enega iz nižjih razredov in enega iz lanske šole v naravi. Na koncu sem dodala še fotografijo učencev skupaj z učitelji.

Sledijo objave 19-ih albumčkov, v katerih bom prikazala samo naslovnice, saj se v notranjosti razlikujejo le v barvi, sicer so vsi narejeni po istem načrtu. Da ne pokažem vsega, sem se odločila tudi zato, ker albumi vsebujejo osebno razmišljanje svojih naslovnikov.

Povezava na:

Album prijavljam na naslednje izzive:
Card Patterns: skica
Allsorts Challenge: Paper piecing and piercing
Craftalnica: Bingo (izrezki-metalni okrasek-štanca) - izrezane so črke, od katerih je prva iz kovinske folije, poleg tega so kovinski zlat okvir in dve rinki, ki držita album skupaj; štanco sem uporabila na traku in tudi, da sem zaoblila vogale vstavljenega kartončka s horoskopom ... na izziv prijavljam projekt v celoti, saj imajo vsi albumi iste elemente
Papertake weekly: 1-2-3 (3 pisani traki, 2 okvirja, 1 podoba)