Prikaz objav z oznako kokos. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako kokos. Pokaži vse objave

četrtek, 02. avgust 2012

Nakitkarsko poletje: Bombaž, les in kokos






Tako, pa sem pospravila iz škatle vse obročke iz kokosovega oreha. Za vse obročke sem uporabila isto tehniko kot pri zapestnicah; poleg tega pa sem uporabila tudi osnovni makrame vozel za zapestnice.

sreda, 29. december 2010

Od grobega ...

Skoraj leto nazaj sem kupila te kvadratne obročke iz kokosa, vendar je šele sedaj v meni dozorela zamisel, kako jih porabiti.

Vzela sem tri vrvice: pariško modro, sinje modro in zeleno ter jih vozlala in pretikala skozi kokosove obročke in lesene sinje in zelene kroglice.


Vrvice nisem še dokončno odrezala, čeprav sem vozel že utrdila z lepilom, ker razmišljam, da bi jo pustila tako in nanjo nanizala še kakšno leseno perlo. Bomo videli ...

petek, 17. september 2010

Kokosov cvet za mamo

Ko je mama videla mojo zapestnico, je bila nad njo navdušena ... še bolj je bila navdušena, ko sem ji jo pomerila na roko. Je še lepša kot prva.
Med kokosove kolobarčke sem zavozlala še drobne lesene perlice. Zapenja se jo lahko na dva načina ... bolj tesno ali bolj ohlapno.

torek, 14. september 2010

Ko indonezijka hoče družbo ...

Ne, se nisem zatipkala ... z indonezijko sem mislila na zgornjo ogrlico. Sestra mi jo je prinesla iz Indonezije.


Spet smo pri rjavi ... ogrlic ogromno, drugih kosov nakita pa nič! In tako sem med škatlami z lesenim in kokosovim nakitom poiskala ustrezne primerke in se lotila prepletanja. V bistvu je bilo vse zelo preprosto, razen uhanov. Tam sem se nemalo namatrala, da sem skozi male lesene perlice poslala dve vrvici.


Prvič pa sem tudi izdelala prstan. Ni idealen, saj se od blizu na določenih mestih vidi srebrna podlaga, a nisem imela primernih manjših perlic, ki bi zapolnile špranje med lesenimi perlami. Steklene že ne sodijo k lesu.