Prikaz objav z oznako kamni. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako kamni. Pokaži vse objave

sobota, 09. marec 2013

Zapestnica iz Swarovski kristalov in rožnatega kremena


Tole sem naredila pred novim letom, vendar je še nisem nosila. Zdi se mi spomladanska, zato čakam na čas krajših rokavov, da bo blestela na zapestju.



Potrebnega je bilo samo malo natikanja in zvijanja žice ter je bil rezultat na dlani oz. na zapestju. Preprosto in lepo. Le žička se mi je na začetku dvakrat utrgala, ker sem prevečkrat zavila okrog. Potem je šlo.

sreda, 01. avgust 2012

Nakitkarsko poletje: Črna eleganca 2

"Skuštrana" ogrlica
 Skoraj sem pozabila objaviti, čeprav se je moje nakitkarsko poletje začelo prav s tem kosom nakita. Tu sem kombinirala steklene trikotnike s kockami iz oniksa.
"Žarnica" oz. urejena ogrlica

sobota, 28. julij 2012

Nakitkarsko poletje: Črna eleganca 1


Ne vem več, ali sem preostale črne trikotnike porabila za nakit ali sem iz tistih, ki so mi ostali, naredila angelčke. Mislim, da je slednje bolj verjetno.

 Dva trikotnika sem skupaj z valjem iz oniksa nanizala na spominsko žico za ogrlice. Tudi uhančki so zelo preprosti. Tako so mi všeč, da sem en par izdelala še zase in za sestro.



Pri tem kompletu so uhani enaki kot zgornji, Tokrat so trikotniki trije, vmes pa so kocke iz oniksa. 


Črna je že tako sinonim za eleganco, kompleta s svojimi preprostimi geometrijskimi oblikami to še potrjujeta.

petek, 27. julij 2012

Nakitkarsko poletje: Mobi angelčki


Sem v obdobju čiščenja starih zalog. Obeta se mi razstava na sejmu v Bukovici pri Novi Gorici, rada bi izdelala čim več različnih izdelkov, da malo ocenim tržišče. Vem, da je tržna niša izdelovalcev nakita nasičena, vendar to ne bi bila moja edina poudba, če bi se lotila posla po svoje. Bi pa nekaj navrglo zraven.


S temi angelčki sem obdarila že kar nekaj prijateljev in vsi so bili nad njimi navdušeni. Tako sem porabila vso zalogo trikotnih steklenih kamenčkov. Večino mobi-obeskov pa sem izdelala sama. Pred časom sem tudi objavila navodila. Pod temami kliknite mobi-obeski in boste prišli do povezave.












nedelja, 25. marec 2012

Ogrlica z zelenjem

Joj, tole sem pa izdelala že pred celo večnostjo, kmalu bo stara 1 leto, a sem jo pozabila objaviti. Nekaj podobnega sem videla na spletu, čeprav tista je bila v rjavih barvah. Ker pa se je pomlad počasi nagibala k poletju (in nisem vedela kaj naj z zelenimi perlicami z mavričnim leskom), sem izbrala zeleno-opalno kombinacijo.
 Še nekaj detajlov ...

četrtek, 15. september 2011

Ujela sem tri zelene kamenčke ...


Tale kompletek je nastal že prejšnji teden, a ga nisem uspela objaviti, ker sem založila kabel od fotoaparata. Kompletek je zelo preprost: tri zelene podolgovate kamne z rjavo teksturo sem povezala z žičko in ujela v verigo iste barve. Odločila sem se za nevpadljivo zaponko spredaj in mislim, da je bila odločitev dobra ... ta se je tudi barvno najbolje ujemala.


Uhančke sem tudi preprosto obesila na kaveljčke. Edini dodatni okras uhanov sta dve kapici, od katerih je ena upognjena navzgor, druga pa se prilega kamnu. Preprost trik, ki pa mi je zelo všeč.





Pa še malo drugačen pogled ...

četrtek, 04. avgust 2011

Sanje o Karibih


Kupila sem si zelo lepo majico brez rokavov v zelenoturkizni barvi in navdihnila me je za tale nakit. Ogrlico lahko kar trikrat ovijem krog vratu (za poletno nošenje), lahko le dvakrat ali jo pustim, da dolgo pada z vratu naprej.


Pa še detajl verižice. Uporabila sem kamne različnih vrst, predvsem lomljence ter nekaj kroglic in ovalov.


Izdelala sem tudi zapestnico ter uhane. Medtem ko sem pred časom imela težave pri izdelovanju uhanov, saj ni bilo prave ideje in so bili vsi nekam podobni, sem zadnje čase nad uhani navdušena. Tudi ti so mi dobro uspeli.



sreda, 20. julij 2011

Lariat in zapestnica ter uhani



Ko sem pregledala fotografije, sem ugotovila, da so bili posnetki zapestnice in uhanov zabrisani, zato sem jih danes ponovno fotografirala in jih objavljam v ločeni objavi.

Ogrodje zapestnice predstavljata dve vzporedni spominski žici ter žebljički z ušesom kot distančniki. Seveda sem vse skupaj oblekla v paleto različnih barv in materialov: lapis lazuli, biserovino, les, školjke ...

Takole pa zapestnica izgleda na roki.



Zelo posrečeni pa se mi zdijo uhančki. Tukaj nalašč nisem uporabila lapisa, saj so tako uhančki veliko bolj nosljivi. Zelo so igrivi in elegantni hkrati.

torek, 19. julij 2011

Laso ogrlica ali lariat


Dolgo časa sem imela v računalniku shranjeno eno miceno miceno sličico "lariata", tj. dolge ogrlice v obliki vrvice brez zaključkov za spenjanje. Zanimalo me je, kaj ta beseda pomeni, tako sem spoznala, da je to sopomenka besede laso, ki jo uporabljajo kavbojci za lovljenje živine. Kakšen kavbojski film pa ste vsekakor gledali!

Lariat je tako dolga ogrlica, da se jo lahko večkrat ovije okrog vratu oz. prepogne na pol in v stilu šala zatakne okrog vratu. Tudi zaveže se lahko.


Za izdelavo tako dolge ogrlice (mislim, da meri vsaj 2 m), sem uporabila najrazličnejše materiale, osnovni toni pa so rjavi in modra. Za modro sem uporabila čips, ki sem ga reciklirala iz ene stare mamine ogrlice ter cenimetrske kroglice iz lapis lazulija. Za rjave tone sem uporabila najrazličnejše materiale: keramične kroglice, kamne, čips školjke in preluknjane krogce iz biserovine ter nekaj lesenih primerkov. Največ pa sem porabila drobnih perlic: rjavih, zlatih in paličic.

V bistvu mi je natikanje šlo kar hitro od rok. Dva dneva pa sem potrebovala, da sem se lotila zadnjega zaključka ...


Poleg tega sem izdelala še zapestnico in uhančke. A o tem bom pisala naslednjič ...

petek, 20. maj 2011

Preprosta ogrlica


Tole ogrlico sem naredila za teto, kajti ima majco točno take rožnate barve kot so kamni na tej ogrlici. Ker bi bilo rožnate preveč, sem dodala steklene sive kroglice ter 2-milimetrske perlice kot distančnike. Vse sem zaključila z lepo kvadratno zaponko in podarila teti.

torek, 03. maj 2011

Sonce ujeto v kamen

Maribor. Konec OŠ ali začetek srednje šole. Teta me je povabila v trgovinico s kamni, naj si izberem obesek in izbrala sem sonce iz sončevega kamna. Všeč mi je bilo, kako so se drobni kristalčki svetili na soncu.
Sončev kamen mi je še vedno všeč: temen, a sonce skriva v sebi.
Skoraj eno leto nazaj sem dobila te kamne, a jih nisem porabila. Zdaj sem našla ustrezno obliko in moram priznati, da mi je ogrlica zelo všeč: kombinacija verižice in niza sončevih kamnov.



Ogrlica je še lepša, ko jo nosim. Da sem kamne oddaljila, sem uporabila kristalčke in rjave perlice z bisernim leskom.


In še en detajlček: končnica verižice.


Tako eleganten kompletek mora imet tudi uhane. Malo sem se poigrala z žičnatimi obročki in ustvarila en člen bizantinske verige.



sreda, 13. april 2011

Črni angel

Nekaj podobnega sem že nekje videla, a ne vem več kje. Mislim, da na eni voščilnici. Ta krilca sem naročila prav v ta namen in čeprav sem jih dobila že pred časom, jih nisem uporabila.

Pred dnevi je bil moj Kljunček malo siten, rad bi prekladal in mešal moje kamenčke, kar pa pomeni (zame) tudi uro in več pospravljanja in urejanja, zato sem ga premamila z nečim drugim. Predlagala sem mu, da izdelava angelčka.

Jaz sem sicer imela v mislih belo oz. prozorno barvo, moj sine pa je kar izjavil "naledi clnega" in sem mu ustregla.

To je le poizkus, saj sem uporabila jekleno nitko, ki je bila pri roki ... zeleno. Malo sva kombinirala in preizkušala različne kose za glavo, za oblačilo in za svetniški sij. Bilo je zabavno, veliko sva se presmejala, ko sva imela kombinacije: buckina glava, ogromen trup ali obratno, še bolj zabavno je bilo menjavati svetniške sije. Škoda, da nisva vsega fotografirala, ker so bile nekatere variante zares smešne.


Tega angelčka sem privezala na zadrgo črne peresnice, ki jo uporabljam v šoli. Zelo elegantno!

četrtek, 20. januar 2011

Meduza II je dobila družbo

Iz preostalih kamenčkov, ki sem jih že spomladi vzela v Hobby Artu sem izdelala ta komplet, ki dopolnjuje Meduzo II. V bistvu je bilo kar nekaj kamenčkov brez luknjice - zdaj vem, zakaj so bili znižani!

Tako je prstan dobil še uhančke in obesek, ki sem ga privezala na 3 povoščene vrvice - 2 rožnati in eno belo. Še sem se spomnila (v tretjem poizkusu) kako se izdela vozel, ki je malo bolj estetski od navadnega in se še vedno lahko uravnava dolžino verižice.


Prepričana sem bila, da rožnatega nakita ne potrebujem, potem pa sem kar nekajkrat obžalovala, da nimam ničesar v rožnati. Izdelava obseka je nadvse preprosta - na kos verižice iz Frogwilla sem napeljala žebljičke s kamenčki in perlicami. Uhane sem podaljšala z elipsastim obročkom. Hakeljčkek za uhan je iz srebra.