Prikaz objav z oznako gumbi. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako gumbi. Pokaži vse objave

sreda, 11. april 2018

Dnevnik: Najljubše stvari

Nadaljujem z novimi zamislimi za umetniški dnevnik za učence. Tokrat sem oblikovala ohlapen seznam najljubših stvari, ki pokaže na trenutno stanje ... vsi spreminjamo naše želje, sanje in potrebe, poleg tega tudi naš okus se spreminja ...


Ker sem hotela prikazati še eno tehniko kolaža, sem poiskala barvno usklajene fotografije ter jih sestavila v urejeno celoto. Nazadnje sem napisala še misel: "Neznano je izziv, ki ga je vredno živeti." 


Sama bi raje bolj dodelala ozadje in narisala oz. uporabila štampiljke za različne motive, vendar sem se držala načrta - učencem bi rada pokazala, kako lahko ustvarjajo z osnovnimi pripomočki in z vsakdanjim (odpadnim) materialom. Zato sem vse fotografije poiskala v revijah. Barvala sem z navadnimi vodenkami in temperami. Vse kvadrate sem izrezala s šablonami in luknjači, otroci si bodo lahko pomagali z ravnilom in škarjami.

Neznano je izziv, ki ga je vredno živeti.

Vse objave šolskega dnevnika v nastajanju si lahko ogledate TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
/
PAPIR/PAPER
ostanki papirja; revije (fotografije)
BARVE/INK
vodene barvice, tempera barvice
DODATKI/ACCESSORIES
gumbi
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Papermania heat tool;  Misti stamping tool; Najlepši par (Kvadrati s šivi)

sreda, 28. junij 2017

ATC: Najljubše rože - sončnice

Nadaljujem z zbirkami ATC-jev. Zaenkrat jih uporabljam le za preizkušanje tehnik, oblikovanja, drobnih ustvarjalnih iskric. Vem, sem že začela zbirko ATC-jev o družini in hišnih ljubljenčkih, zdaj pa še rože ... ko sem dobila zamisel, sem jo takoj udejanila, da ne pozabim. Tako bom po dopustu lahko nadaljevala.


Na osnovo sem nalepila trak papirja, na katerega sem odtisnila štampiljko za les ter odtis posula z zlatim reliefnim prahom. Za večji kontrast sem podlago senčila s temno rjavim Distress Inkom - Walnut Stain.


Največ časa sem porabila za cvet. Uporabila sem rezalno šablono za rozeto, ker je kartonček malo trši, sem imela nekaj težav, da sem ga zvila v pravo obliko. Malo sem ga še senčila z rumenim Distress Inkom - Wild Honey. S termo lepilom sem dodala gumb in cvet prilepila na podlago.


Čisto na koncu sem dodala še napis sonce. Napisala sem ga z lepilom v obliki pisala ter posula z zlatim reliefnim prahom. Nato sem sicer bel kartonček dodobra premazala z Distress Inkom - Walnut Stain.

Navodila, kako izdelati osnovo za ATC z rezalno šablono Najlepši par najdete TUKAJ.

ATC prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 18. junij 2017

ATC: Moja družina - oče

Odločila sem se, da naredim serijo ATC-jev v čast svoji družini. Začela sem z očetom, "ki ga kličem tata". Čeprav je po poklicu steklar, obvlada veliko stvari - s traktorjem skrbi za vrt in njivo (vinograda nimamo več), redno obrezuje sadno drevje (včasih še preveč) in obvlada vsa hišna popravila. Med mnogimi konjički je tudi restavriranje starih predmetov, predvsem pohištva.


Najprej sem s šablono embosirala prvi šestkotnik, nato sem drugega in tretjega izrezala iz papirja. Čez sem prilepila izrezano šablono traktorja, ki sem mu kolo zamenjala z gumbom.


Ker se mi je zdelo, da spodaj nekaj manjka, sem traktor postavila na tla oz. na vrvico, ki sem jo na koncu privezala s pentljo. Nazadnje sem odtisnila še napis ter nekaj pik z belim Enamel dots. Ker je bil embosing z rezalno šablono premalo videti, sem najprej po utoru potegnila črto z belim Sharpie pisalom, kar pa mi ni bilo najbolj všeč, zato sem se odločila, da notranjost največjega šestkotnika pobarvam z belim Izink tušem.

Navodila, kako izdelati osnovo za ATC z rezalno šablono Najlepši par najdete TUKAJ.

ATC prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 19. april 2017

Z raketo po sanje

Ustvarila sem preprosto voščilnico z raketo.


Najprej sem skicirala plamene raketoplana, da sem lahko postavila rezalno šablono za raketo dovlj visoko. Raketo sem izrezala. Ostal mi je le obris, ki sem ga zapolnila s srebrno folijo ter dvema gumboma.

Na dizajnerski papir sem skicirala plamene s svinčnikom, nato sem črte odebelila s črnim flomastrom. Da bi dobila globino, sem papir senčila z rdečimi in sivimi Copic markerji v različnih odtenkih, nazadnje sem še dodala belo akrilno barvo, ki sem jo razmazala kar s prsti.


Zgoraj se lepo vidi, da je raketa iz srebrnega papirja. V bistvu sem na osnovo zalepila oval, na katerega sem pritrdila dva gumba, rdečega in modrega, v barvah dveh dizajnerskih papirjev. Nazadnje sem še dodala napis "SANJE", za katerega sem uporabila moder papir z zvezdicami, kar ponazarja nebo. Dodatno sem potemnila predel za napisom, sam napis pa sem po robovih namazala z belim Izink tušem ter ga s prsti malomarno razmazala.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sobota, 10. december 2016

Adventni koledar 2016: dan 10

Tokrat je nekaj sladkega tudi na kartončku.



Vse objave na to temo najdete tukaj.

Kartonček in škatlico prijavljam na naslednje izzive:


torek, 14. junij 2016

Bogato okrašena voščilnica

To je voščilnica za nekoga, ki ima rad blišč in baročni dekor. Sem se potrudila po svojih najboljših močeh: občasno mi je take voščilnice všeč izdelovati, čeprav to ni moj slog. Je pa izziv, s katerim se dokazujem, da zmorem tudi mimo sebe, mimo svojih lastnih omejitev.


Najprej sem izrezala okvir iz pergamentnega papirja, nato sem začela sestavljati ostalo: dodajati in odvzemati. Črni elementi so reciklaža - valovita lepenka After Eight čokoladic, ki sem jo najprej izrezala in nato senčila z belo akrilno barvo, da sem malo ubila črnino. Nazadnje sem iz koščka rožnatega kartona izrezala pentljo in kartonček s srčkom.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

petek, 27. maj 2016

Najstnica

Danes sem želela narediti tresočko, najprej sem nameravala porabiti vse koščke iz izrezkov, ki so se mi včeraj stresli iz lončka, v katerem jih shranjujem, na koncu sem se odločila za črtasto ozadje in bolj nevtralne - srebrne - elemente za tresenje. Tudi napis sem zamenjala ... z gumbom in se odločila za linearno misel o prijateljstvu. To je taka prava najstniška voščilnica s povprečno najstnico - vedno priklopljeno ;)

Žepke sem naredila z najmanjšo pravokotno šablono Najlepšega para in jih bogato napolnila: uporabila sem bleščice, zvezdice, mikroperle in manjše perlice za nakit. Pri barvanju gospodične pa nisem komplicirala. V bistvu sem jo zelo hitro pobarvala in izrezala. na osnovo sem jo prilepila malo privzdignjeno.




Nazadnje sem dodala še nekaj okraskov, ki se mi motajo že nekaj časa naokrog: gumb, ki posnema črte ozadja in drobno ključavnico s srčkom. Prava najstniška voščilnica.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



nedelja, 01. maj 2016

Regratova lučka

To simpatično silhueto sem našla v računalniku, ko sem iskala nekaj drugega, in sem ji morala narediti ustrezen okvir. Izbrala sem oblačke in rožice ...


V bistvu sem najprej naredila načrt ... odkar sproti rišem v zvezek svoje zamisli, sem veliko bolj produktivna ... Najlažje je bilo nalepiti papir z oblački na ozadje. Malo sem ga senčila in zalepila na podlago za voščilnico. Nato sem izdelala kartonček z rožicami in nazadnje sem natisnila to simpatično deklico, ki piha regratovo lučko. Ko so bili vsi papirji prilepljeni na svoje mesto, sem odtisnila še voščilo in dodala gumbek ter dve prosojni polkroglici. Dodatni okrasek predstavlja zelen trak.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


sobota, 23. april 2016

10 - 9 - 8 ... češnje!

Včeraj sem se sprehodila po vrtu in naše češnje so že polne drobnih zelenih češnjic. Ponavadi jemo prve češnje že 1. maja, vendar najboljše pridejo kasneje, v drugi polovici meseca. To me je navdahnilo, da sem izdelala rdeče-belo voščilnico z češnjo.


Najprej sem s pomočjo šablone izdelala papir na črte: šablono sem senčila z Distress Inkom - Barned Door, nato sem izrezala vse elemente: oba kroga, rdečo pentljo, tri češnje (2x v beli in 1x v rdeči).


Na osnovo za voščilnico sem zalepila črtast papir, ki sem ga razrezala na ustrezno velikost ter ga dodatno senčila na robovih. Nato sem na rdeč valovit krog prilepila belega in vse tri peclje za češnje (brez češenj) prilepila enega čez drugega. Ker sem se odločila, da bom pecelj pustila v beli barvi, sem ga morala nekako ločit od ozadja. Peclje sem nato nalepila na bel krog, kamor sem prilepila dva gumba namesto češenj, na spodnjo stran pa sem prilepila pentljo, katere se vidita le trakca. Krog sem nalepila na 3d blazinice, prav tako tudi pentljo, in vse skupaj pritrdila na podlago. Čisto na koncu sem še odtisnila voščilo - majhno, drobno - kar med črte.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 30. marec 2016

V rumenem vrtu

Tokrat sem izdelala poročno voščilnico. Všeč mi je kombinacija v rumenih tonih z belo podlago. Tudi voščilo in metulja sem izrezala iz belega pergamentnega papirja.


Najprej sem z blazinico premazala reliefno srajčko Cart-Us, jo poškropila z vodo in odtisnila. Košček rumenega kartončka sem na eni strani nazobčala, nazadnje sem še iz koščka pergamentnega papirja izrezala metuljčka in napis Najlepši par. Čisto čisto na koncu sem še prilepila nekaj dodatkov: dva gumba v obliki rožice in tri prozorne bunkice.


Čestitko prijavljam na naslednje izzive:


Moving along the times: In the garden - Alphabet Challenge: B - butterflies - Allsorts: Wings - 

    nedelja, 11. oktober 2015

    Album in drevo življenja


    To je naslovnica albuma za mojega Kljunčka ... že četrtega ... pa sem šele v letu 2013. Na srečo je fotografskega gradiva vedno manj, saj ni več toliko stvari, ki jih tamali naredi prvič ... pa nekaj časa sem bila brez fotoaparata ...


    Za naslovnico sem uporabila 2 vrsti vzorčastega papirja in navaden rumen papir, ki sem ga obrobila s štanco. Drevo je je bilo najprej namenjeno, da postane voščilnica, potem pa sem izdelala novega, na katerem sem rožice zamenjala z mavričnimi srčki ter dodala napis okrog drevesa (preden sem zalepila srčke ... tukaj nisem mogla več tiskati, zato sem drevo pospravila v škatlo ... nekoč še prav pride ..,).

    Večji krog sem izrezala s krožnikom, za manjšega sem uporabila šablono Najlepši par, prav tako sem Tinino šablono uporabila za drevo. Šabloni za veje sta Memory Box.

    Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive:



    petek, 17. julij 2015

    Poleti visoko nad oblake!

    To voščilnico sem izdelala za sina, ki je praznoval svoj 7. rojstni dan. Zaželela sem mu, da bi ostal radoveden, iskriv in ustvarjalen kot do sedaj.


    Najprej sem izbrala reliefno srajčko, ki spominja na oblake. Nato sem s šablonami izrezala nekaj oblakov in krog v ustrezni barvi, da ponazarja nebo. Nazadnje sem pobarvala letalo ter dodala gumb z vrvico. Misel "Poleti visoko nad oblake!" pa je bila tista, ki je navdahnila to voščilnico.


    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

    ponedeljek, 23. marec 2015

    Par ptic

    Voščilnica je nstala za Sentimental Sundays, kjer je ta teden zame zelo težek izziv, saj je potrebno uporabiti gumbe, razcepke in/ali bleščice. Medtem ko mi je pri prejšnji voščilnici uporaba gumbov všečna, mi tukaj ni. Raje bi na to mesto dala kartonček z voščilom ali kaj podobnega.

    Sama postavitev,štampiljka in papir, ki sem ga natisnila za ozadje so mi všeč. Le z gumbi nisem vedela, kaj naj. Najprej sem postavila enega, potem še enega, pa razcepek, pa še en gumb ... ne vem, nisem najbolj prepričana. Mogoče bom še popravljala.



    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
    ColourQ: colour combo
    Brown Sugar: AG
    Crafty Catz: No designer paper
    Creative Fingers: AG

    Še ena dama

    Za Friday Sketch Challenges sem izdelala voščilnico z digitalno štampiljko Rick St-Dennis. Čeprav gumbe preizkusim na marsikateri voščilnici, vendar jih nikoli ne zalepim, sem se tokrat odločila, da jih uporabim. Mogoče tudi zato, ker se barvno zelo dobro ujemajo z damo.



    Barvala sem s Copic markerji. Odločila sem se za preprosto barvno kombinacijo: rjava, peščena in breskvovo oranžna. Za konec sem dodala še napis Najlepši par: "Prijatelji so cvetje v vrtu življenja."


    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

    sobota, 01. junij 2013

    Poročna - s kolesoma



    Sestra gre jutri oz. skoraj že danes na poroko in pomagala sem ji pripraviti napise ter druge dodatke. Krokodilček je z lahkoto lomastil po pločevinkah, da sva jih privezali na vrvico. Med prijetnim klepetanjem sem sestri pokazala zadnjo voščilnico s kolesom in dobila sem zamisel, da bi naredila poročno čestitko s kolesoma. Ker se mi je zdela skica pri Unscripted Sketches kot nalašč za ta namen, sem se lotila dela še nocoj.

    Roža potrebuje sonce, da postane roža. Človek potrebuje ljubezen, da postane človek. (P. Bosmans)

    Čestitko prijavljam na naslednji izziv:

    SK 181 US 212