Prikaz objav z oznako dodatki. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako dodatki. Pokaži vse objave

torek, 03. maj 2016

Za diplomo

Za nekoga, ki bo kmalu diplomiral(a).

Nisem se odločila ne za sove ne za knjige ali kvadratna pokrivala, izbrala sem simbole, ki dajejo bolj individualno interpetacijo, mogoče celo malo cankarjansko ... se še spomnite tiste luči v učiteljevi sobi?
No, jaz sem izbrala temno ozadje, ki ponazarja vesolje, lahko bi rekli vesoljno znanje, iz katerega iztopajo pero (pisanje, knjige) in metulj (domišljija, moč misli); metulj je moder (modrost) in rumen (to je tista cankarjanska luč, razsvetljenje) ...


Najprej sem s svinčnikom zarisala obliko peresa, tisti del sem pobarvala z modrim distress inkom, nato sem čez pritrdila prosojen reliefni prah. Tako je modrina ostala le pod reliefnim prahom.
Ostalo sem dobro našpricala z vodo in "smuši-smuši" prebarvala s sivo distresno barvo ... v bistvu sem iznašla nov, lažji patent za "smooshie" tehniko: namesto folije sem uporabila malo prozorno vrečko, v katero sem vtaknila dva prsta in tako sem lažje nadzirala barvanje podlage.
Ko se je vse posušilo, sem okrog peresa malo senčila s Copic markerjem W3. Nazadnje sem še prilepila dodatke (danes, ko sem dobila novo mašinco za rezanje): metulja, 3 kolobarje, 2 luskici in 3 perlice. Napis "čestitke" je bil embosiran že na začetku s prozornim reliefnim prahom.


Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 11. januar 2015

Zlata čipka samo zate

Tokrat sem navdih dobila pri "Ko me inspirira". Odločila sem se, da prvič uporabim štampiljko čipke Hero Arts, ki jo sicer veliko uporabljam, vendar vedno nekje v ozadju, v vlogi protagonistke.


Vse skupaj je zelo preprosto: odtis štampiljke čim bolj na sredino črnega kvadratnega kartončka, posipanje z zlatim reliefnim prahom, segrevanje s pištolo ... Potem sem tisto čipko na papirju ene pol ure gledala, ker nisem vedela, kako naprej. Nekaj je manjkalo.

Med počitnicami sem uredila svojo zbirko štampiljk - vse sem pospravila na mesto in naredila odtise na liste, ki sem jih spravila v fascikel. Zdaj najprej pogledam v mapo, kaj imam na razpolago, nato grem v omaro po ustrezen fascikel, v katerem hranim štampiljke.


Po pregledu različnih napisov, sem se odločila za preprosto besedo "zate" ter še nekaj dodatnega leska sem dobila z luskicami in kristalčki v zlati barvi.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 10. junij 2013

Origami kazala 2

Kot sem dve objavi nazaj napisala, me je izdelovanje teh preprostih origami kazal čisto prevzelo. Razmišljam in ugotavljam, kako še bi jih lahko predstavila, kaj bi lahko dodala, katere papirje skombinirala ipd. Tako bom vsaj malo zmanjšala količino papirčkov, ki jih pridno shranjujem.

Ker me čaka ogromno delo - popravljanje maturitetnih izpitnih pol (čez 50 esejev in enako število testov), bodo naslednje dni objave bolj skromne. Čas za izdelovanje teh drobnih kazal pa si bom vsekakor še vzela, ko bom potrebovala odmor, tako bo najbrž junij bolj "kazalsko" obarvan.


Zgornje kazalo ima vse, kar imajo veliki, tj. nastalo je po navodilih izziva pri Craft-alnici. Skrbno sem izbrala dva različna dizajnerska papirja, zadaj sem odtisnila štampiljko in jo posula z reliefnim prahom, nazadnje pa sem dodala še tri okraske. Vse na površini 5 x 5 cm.


Ko sem po pomoti natisnila sliko za izziv pri Divas by Design, sem jo takoj uporabila za izziv. Malo sem se namučila, da sem skrila bele vogale, saj je bila natisnjena slika manjša od 10 x 10 cm, vendar je na koncu nastalo prav lepo knjižno kazalo.


Iz ostankov papirja je nastalo tudi naslednje kazalo, ki mi je posebej všeč. Reliefiran motiv sem dodatno poudarila z voščenkami. Prijavljam ga na izziv Tuesday Throwdown: Embossing

četrtek, 23. avgust 2012

Kaj pomenijo barve?



Na tem sem delala celo popoldne. Že nekaj časa sem razmišljala o okroglem "albumu" in tako sem ga tudi izdelala. Ko delam poizkuse, vedno uporabim zanimivosti, ki jih poberem s spleta. Tokrat sem izbrala barve, saj mi je to omogočilo uporabo barvnih kartončkov.

 Sprednjo stran kartončka sem okrasila, na zadnjo pa sem nalepila besedilo o pomenu posamezne barve.

  
Bela simbolizira jasnost. Barva snega je barva nedolžnosti in čistosti, nenazadnje se prav zato neveste odevajo v belo. Izžareva prosojnost in plemenitost ter priča o čisti in občutljivi osebnosti. Belo stanovanje je svetlo, vendar preveč beline deluje bolnišnično in sterilno. Zato je priporočljivo, da bele stene popestrimo s slikami ali rastlinami. Telo se na belo odziva pozitivno, saj so v njej združene vse barve.
Beli krog prijavljam na naslednje izzive:

Rumena je barva sonca. Aktivira in poživlja ter osvobaja pred strahovi. Kdor se oblači v rumeno, se počuti odprtega in mladega. To so predvsem aktivni ljudje, ki se radi dokazujejo. V stanovanju, denimo na zidovih, ima rumena pozitiven učinek.Ohranja budnost in prispeva h koncentraciji.


 Oranžna razglaša veselje do življenja. Ljudje, ki nosijo oranžna oblačila, so delovni, polni energije in kreativni. Kdor se tudi v domu obda z oranžno, običajno zjutraj zgodaj vstaja. Tistim, ki imajo težave z zgodnjim vstajanjem, zato priporočajo, da si z oranžno barvo olajšajo začetek novega dne. Oranžna ni primerna za jedilnico, ker spodbuja apetit.


Oranžni krog prijavljam na naslednje izzive:

Rdeča je signalna barva. Rdeča plesna obleka izraža samozavest, ženska, ki jo nosi, naj bi se počutila zapeljivo in dominantno. Rdeča v spalnici in rdeče spodnje perilo govorita o spolnem poželenju. Kljub temu velja, da preveč rdeče škoduje. Številni ljudje v rdečem okolju tožijo zaradi težav s spanjem. Rdeča luč deluje toplo, dviguje krvni pritisk in pomaga pri prehladnih obolenjih.
Rdeči krog prijavljam na naslednje izzive:

Zelena simbolizira harmonijo. Nežni in sramežljivi ljudje pogosto posegajo po naravnih zelenih odtenkih, kot sta travnato ali listnato zelena. Življenje radi opazujejo, vendar s soljudmi prihajajo v stik le, kolikor je to treba. V stanovanju zelena deluje pomirjevalno, še zlasti je primerna za kopalnice ali spalnice. Tudi na organizem, predvsem oči, deluje pomirjevalno. Velja, da zelene rastline v pisarnah prispevajo k prijetnemu vzdušju in razbijejo sicer prevladujočo sivino.

Zeleni krog prijavljam na naslednje izzive:

Modra je barva miru. Tisti, ki se rad oblači v modro, je sposobna oseba konzervativnega značaja, ki si v zasebnem življenju želi veliko naklonjenosti. Doma je modra zofa oaza miru in je še posebno primerna za ljudi s stresnimi službami. Modra je barva desne možganske polovice in jo povezujejo s sprostitvijo. Za vse, ki hujšate: modri krožnik zmanjšuje tek!
Modri krog prijavljam na naslednje izzive:


Vijolična je barva domišljije. Že stoletja je barva duhovnikov in magov - vzpostavljala naj bi neposredno povezavo z drugimi ravnmi bivanja. Podobno velja tudi za vijolična oblačila v posvetnem življenju. Barva izraža ekstravagantnost in željo po prestopanju meja. Vijolična v stanovanju pričara razkošje, skrivnostno vzdušje, vendar tudi tukaj velja zmernost, svari Chiazzarijeva.

 Vijolični krog prijavljam na naslednje izzive:

Črna je barva zanika. Številne kulture jo označujejo z negativnim predznakom, je barva žalovanja in podzemnega. V črno oblečene osebe se želijo distancirati, vendar kljub vsemu delovati zanimivo. V stanovanju črna deluje mračno in dušeče. Zaradi tega v črno ne barvajte večjih površin, temveč z njo popestrite malenkosti, denimo okvirje slik. Nasploh s črno previdno! Barva paralizira, odvaja energijo in lahko okrepi depresivna stanja.


Črni krog prijavljam na naslednje izzive:

Povzeto po Suzy Chiazzari, barvni terapevtki.

Kroge spete skupaj prijavljam na naslednje izzive:
 

četrtek, 15. september 2011

Ujela sem tri zelene kamenčke ...


Tale kompletek je nastal že prejšnji teden, a ga nisem uspela objaviti, ker sem založila kabel od fotoaparata. Kompletek je zelo preprost: tri zelene podolgovate kamne z rjavo teksturo sem povezala z žičko in ujela v verigo iste barve. Odločila sem se za nevpadljivo zaponko spredaj in mislim, da je bila odločitev dobra ... ta se je tudi barvno najbolje ujemala.


Uhančke sem tudi preprosto obesila na kaveljčke. Edini dodatni okras uhanov sta dve kapici, od katerih je ena upognjena navzgor, druga pa se prilega kamnu. Preprost trik, ki pa mi je zelo všeč.





Pa še malo drugačen pogled ...

nedelja, 31. julij 2011

Biseri za poletne dni 2



To ni isti komplet kot prej. Ker mi je bil prejšnji tako všeč, sem izdelala še enega zase. Uporabila sem rečne bisere v zlatorjavi in krem barvi. Dodala sem še uhane.

petek, 29. julij 2011

Biseri za poletne dni


Uživam poletne dni ... ustvarjalsko! Ker vreme ni naklonjeno morju in kopanju, čas koristim tako, da ustvarjam. Med drugim sem se lotila kvačkanja in pletenja ... prvič po srednji šoli!

Tole sem naredila že nekaj dni nazaj, a mi ni uspelo objaviti. Tudi fotografirala nisem pri dnevni svetlobi, a zaenkrat je dobro tako ... bom pa zamenjala oz. dodala še kakšno fotografijo.



Pri izdelavi verižice je bilo veliko zvijanja žice, sestavljanje je šlo zelo hitro. Uporabila sem rjave in rožnate steklene perle s Swarovski kristalčki v marelični in temno vijolični barvi.

torek, 19. julij 2011

Laso ogrlica ali lariat


Dolgo časa sem imela v računalniku shranjeno eno miceno miceno sličico "lariata", tj. dolge ogrlice v obliki vrvice brez zaključkov za spenjanje. Zanimalo me je, kaj ta beseda pomeni, tako sem spoznala, da je to sopomenka besede laso, ki jo uporabljajo kavbojci za lovljenje živine. Kakšen kavbojski film pa ste vsekakor gledali!

Lariat je tako dolga ogrlica, da se jo lahko večkrat ovije okrog vratu oz. prepogne na pol in v stilu šala zatakne okrog vratu. Tudi zaveže se lahko.


Za izdelavo tako dolge ogrlice (mislim, da meri vsaj 2 m), sem uporabila najrazličnejše materiale, osnovni toni pa so rjavi in modra. Za modro sem uporabila čips, ki sem ga reciklirala iz ene stare mamine ogrlice ter cenimetrske kroglice iz lapis lazulija. Za rjave tone sem uporabila najrazličnejše materiale: keramične kroglice, kamne, čips školjke in preluknjane krogce iz biserovine ter nekaj lesenih primerkov. Največ pa sem porabila drobnih perlic: rjavih, zlatih in paličic.

V bistvu mi je natikanje šlo kar hitro od rok. Dva dneva pa sem potrebovala, da sem se lotila zadnjega zaključka ...


Poleg tega sem izdelala še zapestnico in uhančke. A o tem bom pisala naslednjič ...

torek, 07. junij 2011

Zabava z jekleno žico



Med pospravljanjem so mojo pozornost pritegnile svetlomodre steklene kroglice, ki sem jih nabavila že pred več kot letom dni. Večkrat sem se znašla pred potrebo po nakitu v svetlo modri, a nisem imela kaj prijeti v roke. Spomnila sem se slike v eni reviji (ki je kot ponavadi nisem našla), zato sem malo preizkušala, kako bi tole izvedla.
Najprej sem poskusila s klasičnimi 2-milimetrskimi štoperji, a so bili premajhni, zato sem poiskala tiste večje, ki jih imam vedno nekaj na zalogi in skoznje mi je uspelo stlačiti jekleno žičko kar 6-krat.
Poskusila sem več različic, a tale mi je bila najbolj všeč. Ker sem imela le 10 kroglic (in eno sem med hranjenjem nekam založila), sem morala verižico z nečim podaljšati. Poskusila sem več variant, na koncu pa sem se odločila za dodajanje belih ploskih kroglic in elipsastimi členi za verigo.




petek, 20. maj 2011

Preprosta ogrlica


Tole ogrlico sem naredila za teto, kajti ima majco točno take rožnate barve kot so kamni na tej ogrlici. Ker bi bilo rožnate preveč, sem dodala steklene sive kroglice ter 2-milimetrske perlice kot distančnike. Vse sem zaključila z lepo kvadratno zaponko in podarila teti.

torek, 03. maj 2011

Sonce ujeto v kamen

Maribor. Konec OŠ ali začetek srednje šole. Teta me je povabila v trgovinico s kamni, naj si izberem obesek in izbrala sem sonce iz sončevega kamna. Všeč mi je bilo, kako so se drobni kristalčki svetili na soncu.
Sončev kamen mi je še vedno všeč: temen, a sonce skriva v sebi.
Skoraj eno leto nazaj sem dobila te kamne, a jih nisem porabila. Zdaj sem našla ustrezno obliko in moram priznati, da mi je ogrlica zelo všeč: kombinacija verižice in niza sončevih kamnov.



Ogrlica je še lepša, ko jo nosim. Da sem kamne oddaljila, sem uporabila kristalčke in rjave perlice z bisernim leskom.


In še en detajlček: končnica verižice.


Tako eleganten kompletek mora imet tudi uhane. Malo sem se poigrala z žičnatimi obročki in ustvarila en člen bizantinske verige.



ponedeljek, 02. maj 2011

Črne solze



Te dni sem si dala duška. Pregledala sem zaloge, prelistala ustvarjalsko gradivo in se začela ustvarjati. V eni izmed revij sem našla podobno zapestnico. Tam so bile solzice okrogle, ker so moje ploske, sem morala prilagoditi način prepletanja in z rezulatom sem zelo zadovoljna.


Nastal je komplet: ogrlica, uhani in prstan.


Uhani so mi zelo všeč, mislim, da jih bom veliko nosila.


Pred kratkim sem kupila osnovo za prstan in sem jo hotela takoj preizkusiti. Ker pa mi je solzic zmanjkalo, sem dodala eno Swarovski rožico.

sobota, 30. april 2011

Modrost modrine

K modrosti vodijo tri poti: premišljevanje, najplemenitejša vzgoja in izkušnja (najneprijetnejša pot).
Konfucij
Te dni hitim z izdelovanjem nakita, saj se prvomajske počitnice počasi iztekajo in le redko imam dovolj časa, da se lotim preštevilčnih projektov, ki samo potrpežljivo čakajo. Večkrat se mi je zgodilo, da bi potrebovala nakit v modrem, a nisem imela ničesar primernega, zato sem izdelala to verižico z uhančki.
V eni izmed revij sem videla nekaj podobnega, vendar z rdečimi kamenčki in osrednjim kovinskim povezovalnim členom, sama sem izbrala malo večje zapiralo, ostali večji dodatki so se mi zdeli odveč.
To zgoraj so uhani. Takoj sem morala preizkusiti kroglico iz spiralne žičke. Moram pa še povedati, da so modre kroglice bolj temne kot pa na sliki. V živo so veliko lepše barve.
Spodaj pa objavljam še kolaž različnih detajlov.


Šele ob fotografiranju nakita sem spoznala, kako fotoaparat alterira barve, predvsem vijolična je zelo občutljiva in jo je težko ujeti v fotoaparat, vednar tudi tale modra ni taka, kot je v živo, čeprav sem jo fotografirala zunaj, ob dnevni svetlobi, ne da bi jo direktno izpostavila na sonce. Tudi računalniško teh slik nisem veliko obdelovala - večinoma sem jih le obrezala, mogoče sem dodala malo senc, da sem dobila odtenek, ki je bolj podoben originalu.