Prikaz objav z oznako bleščice. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako bleščice. Pokaži vse objave

torek, 02. januar 2018

Hvala za božično zvezdo ...

... ali obratno. Izdelave novoletnih voščilnic je konec, odposlala sem vse, kar sem jih nameravala. Ker pa je novoletno vzdušje še vedno prisotno, sem novoletni motiv uporabila v drug namen. Kot zahvalo.


Najprej sem z reliefno srajčko naredila okvir, nato sem se lotila cveta in listja. Najprej sem vse izrezke pobarvala z vodenimi barvami, nato sem cvet premazala z lepljivim reliefnim prahom ter nanj prilepila bleščice. Ostale barvane dele sem le poškropila z vodo s Perfect Pearls. Nazadnje sem dodala še trak z bleščicami: na robovih in po sredini napisa "hvala".


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


petek, 01. december 2017

Zlatorogovo voščilo

S sinom preizkušava obliko voščilnice, ki bi jo lahko sam izdelal. Teta mu je obljubila, da mu bo odkupila 10 voščilnic, kar ga je še bolj spodbudilo k načrtovanju. Zagret je bil že prej.


Manjšo težavo predstavlja velikost jelena. Če bi bila šablona manjša vsaj 2 cm, bi bilo vse lažje in še lepše bi izpadlo. Štampiljko sem namestila v mojo Misti napravo, za ostalo se bo moral znajti sam. Problem je, ker nima veliko prostora nad rogovi. Mogoče pa tudi bleščice ne pridejo v poštev, ampak bo uporabil kose različnih vzorčastih papirjev (iste velikosti kot zgornji pravokotnik).


Jaz sem uporabila lepilni trak z bleščicami, čeprav je bil preozek in sem na desni dodala še en ožji pas, se tudi od blizu ne vidi.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



petek, 18. avgust 2017

Voščilnica z marioneto

Sem malo eksperimentirala s kinetiko ... mogoče je preveč bleščic, vsekakor bom ponovno fotografirala jutri.

Potem ko sem že objavila prvo različico, mi nekako ni dalo miru, vse je bilo preveč bleščeče. Že sama marioneta je dovolj vpadljiva, da ne rabi preveč dodatnega blišča. Od srebrnih bleščic sem ohranila le zunanji rob, odločila pa sem se, da tudi dodam voščilo.


Siv papir, ki je nadomestil bleščice, ima prav tako lahen lesk, kar pa je na fotografiranju z bliskavico moteče. Bom jutri ponovila fotografiranje. Na zgornji in spodnji fotografiji, ki nista direktno izpostavljeni bliskavici, je barva dokaj realna.


Še nekaj o izdelavi. Za dobro vilo sem uporabila več listov iz knjige zlepljenih z Mekolom. To osnovo sem izdelala pred meseci, vendar se je takrat izkazala za pretanko in pretrdo, za te deklice pa se zelo dobro obnese. Na papir sem narisala gospodično, jo pobarvala ter zrezala. Nato mi je ostalo le še sestavljanje in risanje nekaterih detajlov.


Zgoraj se lepo vidijo gibalne sposobnosti te dobre vile: premika lahko roke, noge in krila. Spodaj pa je še ostanek prvega projekta.



Voščilnico z marioneto prijavljam na naslednje izzive:




ponedeljek, 19. december 2016

Angelske peruti

Tokrat sem za novoletno voščilnico izbrala motiv angela ... uporabila sem le detajl, njegova krila. Kjer so krila, je tudi angel ... ne vidimo ga, občutimo pa njegovo skrb in dobroto.


 Najprej sem ustvarila podlago. Na kos risalnega lista sem nanesla zelo razredčen sloj črnega tuša. Redčila sem ga z vodo, v kateri imam raztopljen Perfect Pearls prah. Čeprav je papir siv, se lepo sveti. Sledilo  je tiskanje kril. Nazadnje sem še vse skupaj poškropila z belim tušem - ker sem želela le drobne pikice, sem tuš nanesla z odsluženo zobno ščetko. Vse skupaj sem zaključila s tankim pasom iz srebrnih bleščic.



Žal se bleščeča podlaga bolj slabo vidi. Mogoče malo na desni povečavi (poleg belih pikic se vidi še ene bolj drobne). Na fotografijah je izdelek bolj siv, v resnici pa deluje bolj srebrno.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




četrtek, 01. december 2016

Adventni koledar 2016: dan 3

Za tretji dan sem izbrala angele ... Uporabila sem simpatično pobarvanko s spleta, sem pa imela kar nekaj dela, da sem jih digitalno obrezala ter zložila enega ob drugega.


Z izdelavo kartončkov krepko zamujam, zato sem se odločila za serijo preprostejših izvedb: tiskanje na papir, rezanje s šablonami in dodajanje bleščic ter senčenje.


Vse objave na to temo najdete tukaj.

Kartonček prijavljam na naslednje izzive:




torek, 01. november 2016

Šopek cvetja

Med počitnicami pospravljam - po hiši in po računalniku - in tako sem se dokopala do "šopka" digitalnih akvarelnih rožic, ki sem jih skombinirala v simpatično voščilnico.


Najprej sem na A5 kos risalnega lista natisnila rože. Po pravici povedano, če bi dodala še voščilo, ne bi potrebovala ničesar drugega. Vendar ... ker sem sleparila pri rožah, sem se morala malo potruditi z drugimi stvarmi. Tako sem na trak iz pergamentnega papirja natisnila štampiljko s čipko in voščilo Najlepši par. Za oboje sem uporabila reliefni prah. Še preden sem prilepila ta trak na svoje mesto, sem širši trak z bleščicami zožala, preostanek pa sem uporabila za puščice v zgornjem desnem kotu.

Osnovo za voščilnico sem senčila z rožnatim Distress Inkom, saj je bila podlaga malo malo višja od risalnega lista in je nisem hotela krajšati. Risalni list sem še malo zožala, da sem dobila na dveh koncih rožnat rob. Risalni list sem na osnovo prilepila s tanšimi 3D blazinicami. Ko je bilo vse na mestu, sem dodala še črne polperle (navadne sem pobarvala s črnim Copic markerjem). Narisala sem še nekaj pikic s tankim črnim flomastrom in drobne rožice pobarvala z Wink of Stella, da se malo bleščijo.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


nedelja, 08. maj 2016

Ptiček v bleščicah

Čisto zjutraj, ko sem čakala, da Kljunček vstane in bova skupaj pojedla zajtrk, sem si ogledala nekaj posnetkov Jennifer McGuire. Ko sem videla učinek bleščic pobarvanih s Copic markerji, sem se takoj lotila dela - tako obojestransko lepljivo folijo kot bleščice imam doma že nekaj let, zato sem prav vesela, ko zagledam nekaj, kar me pritegne, da to izdelam ... predvsem za bleščice se sama zelo težko odločim. Sicer pri meni na koncu ni bilo vse tako čisto kot pri Jennifer, efekt bleščic pobarvanih z markerji pa je fantastičen, tako da se je splačalo vzeti sesalec v roke in posesati ... pa še vedno se vse blešči. No, se pa lahko pohvalim, da imam bleščeča tla (čeprav niso čista).


Ker mi je še pred zajtrkom Faith (From the Heart Stamps) polepšala dan s sporočilom, da sem dobila vavčer za njene štampiljke, sem se potrudila, da sem naredila voščilnico za izziv na blogu From the Heart. Z bleščicami!

Najprej sem na 100-gramski papir nalepila samolepilno folijo, ki sem jo nato posula z bleščicami z bisernim leskom. Bleščice sem dobro pritisnila ob podlago ... namesto s kostjo, sem jih utrdila z valji novega Big Shota: papirček z bleščicami sem dala v mapico iz prozorne folije in poslala skozi mašinco. Odstranjevanje odvečnih bleščic ni šlo najbolj gladko, vseeno sem prispela do barvanja s Copic markerji. Malo neprijeten občutek, efekt pa je fantastičen.


Ko sem voščilnico že fotografirala, sem ugotovila, da sem pozabila narediti pentljo (pri From the Heart imajo vedno poleg skice - ki so meni zelo zelo všeč - še eno zahtevo): uporabila sem Tinino pentljo, vendar sem jo predelala, da ni preveč štrlela. Kako? Postopek sem fotografirala.


Lahko bi uporabila obojestranski lepilni trak, vendar ker sem imela folijo že pri roki, sem uporabila dva ostanka. Tinino pentljo sem prerezala na pol in jo sestavila kot jo vidite na drugi fotografiji. Nato sem košček obojestranske folije zalepila še zgoraj ter pentljo potisnila pod okroglino, ki je bila že prej malo privzdignjena z blazinicami. Lahko bi jo uporabila samostojno: na stičišče bi zalepila večjo perlico ali gumbek.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




petek, 24. julij 2015

Trije slončki za deklico


Bleščice sem kupila pred skoraj desetimi leti, vendar jih redko uporabljam: ne maram preveč leska! Vseeno sem si zadala, da porabim vsaj tiste barve, ki se podvajajo, in tako bodo ostale bleščice pospravljene bolj pregledno.


Ko sem zalepila obojestranski lepilni trak in pritrdila bleščice, sem prilepila tri naštancane slončke in odtisnila novo štampiljko z napisom "mali zaklad". Ker je čestitka namenjena rojstvu deklice, je srednji slonček rožnat, sicer bi se odločila za sinje modro barvo.


Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 19. julij 2015

Svet, ljubezen in bleščice

Človek občuduje svet skozi tisto, kar ljubi. (A. de Lamartine)
Ko sem odprla predal, sem zagledala celo škatlico polno bleščic. Nisem največji ljubitelj pretiranega leska, zato se jih ne poslužujem prav pogosto.

Tokrat sem uporabila obojestranski lepilni trak, nekaj večjih ostankov Memory Box šablone Graceful Silhouette in besedilo. No, najprej sem natisnila besedilo direktno na podlago. Nato sem zalepila obojestranski lepilni trak, ki sem ga posula z bleščicami. Nazadnje sem še zalepila srca. Srca iz eko papirja so bila najprej le poizkus, vendar mi je bila postavitev z rdečimi in rjavimi srci všeč, zato sem le dve zamenjala z rdečima.


V istem slogu je nastala še tale poročna čestitka: spremenila sem postavitev rdečih src in tudi izbrala drug citat.

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem. (M. Proust)


Čestitki prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 25. januar 2015

Dama v rdečem

Tokrat sem voščilnico izdelala za Sentimental Sundays. Ker je tema tedna prosta (anything goes), je bila izbira štampiljke Sweet Pea še toliko težja. Na koncu sem se odločila za vilo s srcem.


Malo me je skrbelo, kako jo bom pobarvala: zamislila sem si črne lase in rdeče krilo. Zato sem hkrati natisnila kar tri vile, ker sem bila prepričana, da bom potrebovala vsaj tri poizkuse, da mi uspe. Najbrž tudi zato mi je uspelo že v prvem. Za krilo sem uporabila rdečo in sivo, da sem ustvarila senco. Lase sem pobarvala s črno ter tremi odtenki sive. Krila sem pobarvala samo z bleščicami v pisalu, bleščice sem dala tudi na srce, ki pa sem ga najprej pobarvala v rdeče.


Vilo sem natisnila na veliko, kajti zdelo se mi je, da preveč majhna ne bi prišla do izraza. Najprej sem nameravala izrezati samo krog, ki bi vilo zajel nekje do pasu, vendar mi je bilo škoda las. Malo sem pobrskala po izzivih s skicami in Mojo Monday je bila od vseh še najbolj uporabna. Najprej sem krog nameravala narediti s kolobarjem iz papirja. Nato sem zagledala vrečko z vrvicami, ki je nisem pospravljala od tistega prepletanja pred nekaj dnevi. Tako sem (sicer v osnovi rdečo vrvico) prebarvala s Copic markerji, da je dobila bolj intenzivno rdeč odtenek, nato sem jo premazala z Multi Medium Matte, zavila v krog ter počakala, da se posuši. Z istim medijem sem tudi vrvico prilepila na podlago.

Nazadnje sem izbrala še misel, ki sem jo zapisala z rdečim reliefnim prahom.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Brown Sugar: Valentines - Just Us Girls: Inspiration photo - Simply create Too: Female/Mother's day - Sister Act: AG - Crafting for all Season; Things with wings - Eureka: Red - Just Inspirational: Sparkle

sobota, 24. januar 2015

Prava dama

In spet sta minila dva tedna, ko sem na vrsti za izziv pri Friday Sketch Challenges. Že nekaj časa sem imela v mislih skico razstaviti na eno samo plast. Bilo je nekaj maskiranja, vendar je preprosta skica to omogočala.



Najprej sem na računalnik odtisnila digitalno štampiljko v okvirju, nato sem vzela kos adigrafa in ga lisasto premazala s črnilom ter odtisnila. Najprej debelejši kos nato še tanjšega. Iskala sem ustrezno štampiljko za voščilo, vendar nekatere niso ustrezale po vsebini, druge po obliki. tako sem vse skupaj ponovno poslala skozi tiskalnik. Digitalno štampiljko z dvema srcema sem lahko prilagodila tako, da je ustrezala po velikosti.


Kar nekaj časa sem nihala, ali naj uporabim rdečo ali le bleščice. Po nekaj poizkusih na podobni podlagi sem se odločila za bleščice v pisalu. V živo je efekt veliko lepši: pod določenim kotom se bleščice sploh ne vidijo, pod drugim oddajajo ves blišč izvornega vira svetlobe, največkrat pa zelo ubrano in umirjeno poudarjajo določene detajle.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 26. september 2013

Bleščeče dekle

Če ste že obiskali blog Artistic Inspirations (sicer to storite čim prej, ker se tedenski izziv "Bright Colors" počasi izteka), ste mojo voščilnico že videli.

Za tokratni izziv smo imeli na razpolago digitalne štampiljke Digi Darla, izbrala sem dekle z nakupovalnimi vrečkami in zasanjanim obrazom. Zato so se mi zdele bleščice idealen dodatek.


Ker mi črna na tiskalniku ne dela več, sem uporabila vijolično, to je tudi glavni razlog, da je vse v vijolično-rožnati barvi. Obojestransko lepilno folijo sem izrezala s pomočjo hročka in jo nato prelepila z bleščicami. Pri vogalu sem najprej odstranila obrobo in jo posula z bleščicami, to, kar naj bi bilo izrezano pa sem odstanila kasneje, da sem uporabila svetlejšo barvo bleščic. V živo imajo "pobleščičeni" deli prav žameten videz. Podlago sem najprej reliefirala, nato še premazala z belo in vijolično voščenko.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Friday Sketch: Skica
Crafts 4 Eternity: Cute Kids
ABC-Challenge: V-very cute
Card Making Mamas: For the Kids
C-for Challenge: Sparkle

sobota, 18. maj 2013

Voščilnica v zeleno-rožnati kombinaciji


Ne vem, ali je zato, ker imam sina, ali pa sem bolj nagnjena k fantovskim voščilnicam ... v glavnem, dekliške mi ne gredo najbolje od rok. Odločila sem se vaditi. Uporabila sem podarjeni odtis, ki ga hranim že več kot leto (samo prekladala sem ga iz kupčka na kupček).

Že s smaragdno voščilnico sem nekako zaorala v ledino, čeprav sem uporabila za dekleta ne najbolj tipične barve - smaragdno zeleno in turkizno. Tokrat pa sem naredila korak naprej - odločila sem se za rožnato in zeleno kombinacijo. In ne samo to, uporabila sem bleščice ... že drugič ta teden (prej jih v celem letu nisem uporabila tolikokrat). Sem dokaj zadovoljna z načinom, kako sem pobarvala Tildo ... ko sem barvala lase, je prišel tamali asistirat, tako da barve niso dovolj prelivajoče. Nisem dovolj hitro senčila in so se barve že posušile.

Diadem in črte, ki naj bi ponazarjale gibanje, sem označila s črtalom za reliefiranje ter posula s prahom za sneg, ki vsebuje bleščice, boljši bi bil prozoren z bleščicami, a ga nimam. Zvezdice iz bleščic sem naredila iz obojestransko lepljive folije.


Mogoče pa bom naslednjič barvi zamenjala, tako da bo prevladujoča rožnata, zelena pa le za detajle. Nikoli se ne ve. Zaenkrat voščilnico prijavljam na naslednje izzive: