Čisto zjutraj, ko sem čakala, da Kljunček vstane in bova skupaj pojedla zajtrk, sem si ogledala nekaj posnetkov
Jennifer McGuire. Ko sem videla učinek bleščic pobarvanih s Copic markerji, sem se takoj lotila dela - tako obojestransko lepljivo folijo kot bleščice imam doma že nekaj let, zato sem prav vesela, ko zagledam nekaj, kar me pritegne, da to izdelam ... predvsem za bleščice se sama zelo težko odločim. Sicer pri meni na koncu ni bilo vse tako čisto kot pri Jennifer, efekt bleščic pobarvanih z markerji pa je fantastičen, tako da se je splačalo vzeti sesalec v roke in posesati ... pa še vedno se vse blešči. No, se pa lahko pohvalim, da imam bleščeča tla (čeprav niso čista).
Ker mi je še pred zajtrkom
Faith (
From the Heart Stamps) polepšala dan s sporočilom, da sem dobila vavčer za njene štampiljke, sem se potrudila, da sem naredila voščilnico za izziv na blogu
From the Heart. Z bleščicami!
Najprej sem na 100-gramski papir nalepila samolepilno folijo, ki sem jo nato posula z bleščicami z bisernim leskom. Bleščice sem dobro pritisnila ob podlago ... namesto s kostjo, sem jih utrdila z valji novega Big Shota: papirček z bleščicami sem dala v mapico iz prozorne folije in poslala skozi mašinco. Odstranjevanje odvečnih bleščic ni šlo najbolj gladko, vseeno sem prispela do barvanja s Copic markerji. Malo neprijeten občutek, efekt pa je fantastičen.
Ko sem voščilnico že fotografirala, sem ugotovila, da sem pozabila narediti pentljo (pri From the Heart imajo vedno poleg skice - ki so meni zelo zelo všeč - še eno zahtevo): uporabila sem Tinino pentljo, vendar sem jo predelala, da ni preveč štrlela. Kako? Postopek sem fotografirala.
Lahko bi uporabila obojestranski lepilni trak, vendar ker sem imela folijo že pri roki, sem uporabila dva ostanka. Tinino pentljo sem prerezala na pol in jo sestavila kot jo vidite na drugi fotografiji. Nato sem košček obojestranske folije zalepila še zgoraj ter pentljo potisnila pod okroglino, ki je bila že prej malo privzdignjena z blazinicami. Lahko bi jo uporabila samostojno: na stičišče bi zalepila večjo perlico ali gumbek.
Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: