Prikaz objav z oznako biserovina. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako biserovina. Pokaži vse objave

sobota, 23. julij 2011

Sonce ujeto v pomaranči

Poletje? Po vročinskem valu v začetku julija postaja vedno bolj hladno. Danes sem večino dneva imela dolge hlače in dolge rokave. Kje je poletje? Se je skrilo v pomarančo?

Dobrih pet let nazaj je bila oranžna na pohodu ... še pomnite? Ni bilo izložbe, da ne bi spominjala na kup korenja. Potem je prišla na vrsto vijolična ... Oranžna pa je nekako izginila.

Oranžna mi je všeč in par kosov oblačil z oranžno mi je prav všeč in jih rada nosim. Se rada lepo oblečem, vendar ne slepo sledim modnim smernicam. Oblačila, v katerih se dobro počutim, pa nosim dokler se ne znucajo. Torej, večkrat se mi je zgodilo, da bi mojo opravo dopolnil nakit v oranžni, a ga nisem imela. Do danes! Kar težko sem nabrala ves material, da sem se lahko lotila podviga. Model sem morala prilagoditi materialu, ki sem ga imela na razpolago.

In nastal je tale izdelek, ki sem ga izdelala v slabe pol ure. Na prvi pogled pa deluje zelo zapleteno. Še pogled s spodnje strani ...


Te diske iz biserovine imam zelo dolgo. Iz njih sem izdelala nakit sestrični, nad katerim je bila navdušena, saj je tudi ona iskala nekaj v oranžni, a ni našla ničesar. Tale izvedba je še bolj preprosta: samo oranžen krogec in nastavek za uhane.

sreda, 20. julij 2011

Lariat in zapestnica ter uhani



Ko sem pregledala fotografije, sem ugotovila, da so bili posnetki zapestnice in uhanov zabrisani, zato sem jih danes ponovno fotografirala in jih objavljam v ločeni objavi.

Ogrodje zapestnice predstavljata dve vzporedni spominski žici ter žebljički z ušesom kot distančniki. Seveda sem vse skupaj oblekla v paleto različnih barv in materialov: lapis lazuli, biserovino, les, školjke ...

Takole pa zapestnica izgleda na roki.



Zelo posrečeni pa se mi zdijo uhančki. Tukaj nalašč nisem uporabila lapisa, saj so tako uhančki veliko bolj nosljivi. Zelo so igrivi in elegantni hkrati.

torek, 19. julij 2011

Laso ogrlica ali lariat


Dolgo časa sem imela v računalniku shranjeno eno miceno miceno sličico "lariata", tj. dolge ogrlice v obliki vrvice brez zaključkov za spenjanje. Zanimalo me je, kaj ta beseda pomeni, tako sem spoznala, da je to sopomenka besede laso, ki jo uporabljajo kavbojci za lovljenje živine. Kakšen kavbojski film pa ste vsekakor gledali!

Lariat je tako dolga ogrlica, da se jo lahko večkrat ovije okrog vratu oz. prepogne na pol in v stilu šala zatakne okrog vratu. Tudi zaveže se lahko.


Za izdelavo tako dolge ogrlice (mislim, da meri vsaj 2 m), sem uporabila najrazličnejše materiale, osnovni toni pa so rjavi in modra. Za modro sem uporabila čips, ki sem ga reciklirala iz ene stare mamine ogrlice ter cenimetrske kroglice iz lapis lazulija. Za rjave tone sem uporabila najrazličnejše materiale: keramične kroglice, kamne, čips školjke in preluknjane krogce iz biserovine ter nekaj lesenih primerkov. Največ pa sem porabila drobnih perlic: rjavih, zlatih in paličic.

V bistvu mi je natikanje šlo kar hitro od rok. Dva dneva pa sem potrebovala, da sem se lotila zadnjega zaključka ...


Poleg tega sem izdelala še zapestnico in uhančke. A o tem bom pisala naslednjič ...

torek, 12. julij 2011

Polžki, korale in biserovina

Tole sta v bistvu le predelani stari ogrlici. Mislim, da je bila tista s polžki kupljena na Malem Lošinju, tista s koralami pa na Korziki. Obe sem veliko nosila, zato so bili zaključki kar dotrajani, motilo pa me je predvsem to, da se je nekaj polžkov in nekaj perlic iz biserovine zdrobilo, tako da je bil del vrvice odkrit.

Ker se mi je polžek zdrobil že prvo sezono, sem slutila, da se mi bo še kateri, zato sem še isto sezono kupila še zapestnico. Zdaj pa je že kar nekaj let vse skupaj čakalo na predelavo v škatli z odsluženim nakitom. Razdrla sem tako ogrlico kot tudi zapestnico ter naredila novo tudi malo daljšo. Ostalo mi je še nekaj polžkov, iz katerih nameravam izdelati uhane.


Drugo ogrlico sem kupila v Bonifaciu na Korziki. Tudi pri tej ogrlici se je nekaj perlic iz biserovine razklalo in ogrlica ni bila več nosljiva. Eden izmed prvih nakitkarskih nakupov so bile prav perlice iz biserovine, ki se popolnoma ujemajo s tistimi na originalni ogrlici. Naredila sem še eno manjšo spremembo, namesto srebrnih drobnih perlic sem uporabila steklene bele z bisernim leskom. Srebrne perlice so me na ogrlici motile že od začetka. Malo preveč so izstopale.

torek, 26. april 2011

Beli angel

Po črnem angelu, ki je nastal na željo sina, sem ustvarila še dva bela angela. V bistvu sem imela kar nekaj težav z belo barvo. Tako sem za glavice izbrala kroglice iz bele korale, za trup okraske iz biserovine ter še nekaj kovinskih dodatkov.

Med obema je razlika zelo majhna, v kapici, ki naj bi predstavljala lase.


petek, 31. december 2010

Bežal z lastno umetnijo ...

V hiši imamo malega Picassa ... včeraj mu je nona kupila novo tablico, mama poiskala stare krede in umetnik je začel ustvarjati. Takoj na začetku je narisal grabljice.

Potem pa se je lotil novega projekta. Odločil se je, da bo narisal snežaka. Da smo končni rezultat lahko videli in dokumentirali, smo tekali in se lovili po hiši. Umetnik je namreč želel umetnijo samo zase in je z njo zbežal iz pritličja v prvo nadstropje ... na srečo je bila na vrhu postavljena barikada, v katero se je mali Picasso ujel. Tako se je vdal v usodo in svetu pokazal svojo stvaritev ... ki jo je takoj nato uničil ter se lotil novega projekta!

Ker je bila teta tako spretna v lovljenju tablice pa si je zaslužila tole ogrlico ... in ne zato, ker je Dedek Mraz tik pred vrati...

Izdelava je bila nadvse preprosta. Predvčerajšnjim sem izdelala prvo in danes še dve. Vrvica in potiskana biserovina sta iz Frogwilla, kaveljček za obesek iz Hobby Arta, filc iz domače zaloge ... šklic - škloc - rezk-rezk-rezk ... in je bila izdelana. Vse tri imetnice pa so z njimi zelo zadovoljne.

ponedeljek, 18. oktober 2010

Petkov nakit

Sicer pravijo, da je petek slab začetek, a nisem vraževerna ... ostalo bo pokazal čas.

Jaz za vse potrebujem čas ... da se nad nečim navdušim (oz. se hočem naučiti izdelati sama), pregledam počez in podolg vso mogočo literaturo, medtem pridno nabiram zaloge ... čeprav sproti ugotavljam, da mi še vedno manjka cel kup materiala ... perlice določene barve in oblike ter velikosti ... redkokdaj vse štima.

Tudi tokrat je bilo tako. Šivala sem kar z močnejšim sukancem, takim, ki zareže v roko, prej kot se strže, tudi perlic prave velikosti nisem imela ... 4 mm, namesto teh sem uporabila 6-milimetrske. Zato se vidi malo več nitke ... sploh na tako veliki fotografiji, original je veliko manjši.

S tiste ruske strani sem pobrala navodila za telebane ... res je celoten potek lepo razložen korak za korakom. In še vedno sem morala podirati ... včasih človek misli, da že vse ve, potem pa naredi napako.


Kot sem že povedala, sem uporabila 6-milimetrske sladkovodne bisere ter 4-milimetrske Swarovske in 2,2-milimetrske Miyuki perlice. Obesek je zelo majhen, nekako velikosti evrskega kovanca (primerjava na zadnji sliki).

Potem pa sem se počutila že malo izvedenka in sem naredila še podoben obesek z večjimi perlicami. Tudi marjetico iz biserčkov sem zamenjala s ploskimi steklenimi perlicami.



Ploske perle so velike 8 milimetrov, dodala sem jim še prozorne dvojne stožce še iz Hofferjeve ponudbe ter 3,5-milimetrske steklene perle iz Frogwilla. Tako na mizi ta drugi obesek deluje veliko bolj ceneno (zaradi velikosti, barve in nenazadnje zaradi materiala), danes pa sem si ga nadela za v službo ... spodaj sem imela krem majco z visokim ovratnikom, čez katero pa sem oblekla srajco na rjavo-modre črte ... in izpadel je veliko bolje. Sem ga že nameravala razparati, a je opravil izpit.

Zgoraj sta oba obeska razstavljena ob evrskem kovancu.

sobota, 17. julij 2010

Oranžna mavrica

Darilo za diplomo. Čestitka je izdelana po predlogi iz Craftalnice, izziv št. 8. Všeč mi je preprosta Simonina postavitev.

Za podlago sem natisnila fotografijo belih balončkov na nebu (s spleta). Fotografiji sem dodala maksimalno svetlobo, da je nebo postalo pastelno modro.


Idejo za osrednji motiv sem tudi našla na spletu. Barvala sem s Copici in dopolnjevala z navadnimi flomastri. Izbor barv ni tako pester, kot bi si želela. V sredinski rdeči plamen sem napisala besedo diploma, tej sem desno in levo dodala še druge besede:
nov začetek, odločnost, vztrajnost - srčnost, ljubezen, sreča,
altruizem

Iz ostanka ročno izdelanega papirja sem oblikovala svitek z besedo "Diploma" in ga malo ožgala. Iz valovite lepenke sem prostoročno izrezala krog za sonce.


Darilo pa je dopolnjeval še nakit v oranžni ... uhani, zapestnica in verižica: krogi iz školjke, par svarovskih, nizi steklenih oranžnih perlic in oranžen trak ter še nekaj malenkosti ...

petek, 30. april 2010

STOTA OBJAVA ALI OD KVAČKANJA DO STREČINGA

Za stoto objavo sem pripravila nekaj, kar lahko delim z bralci bloga: KAKO IZDELATI KVAČKANO VERIŽICO iz zadnje objave.


Potrebujemo:

Material:- vrvica debeline 1 mm
- tanjši prozoren laks
- perle in drugi okraski
- štoperji

Pripomočki:
- (dober) načrt ali skica
- kvačka
- škarje
- klešče


Postopek izdelave:

1. Najprej izberemo in uskladimo materiale, ki jih bomo potrebovali, in narišemo skico končnega izdelka, da lažje načrtujemo nizanje perlic.

2. Odmerimo dvojno dolžino vrvice (kvačkamo 2 vrvici skupaj) - za 10 cm kvačkane ogrlice potrebujemo 60 cm vrvice (2 x 30 cm). Vrvico prepolovimo in nataknemo obroček, lahko že z zapiralom.
3. Prvi vozel skušamo narediti čim bliže obročku, nato kvačkamo do želene dolžine. Kvačkanje se zvija, na koncu spominja bolj na koder las kot pa na verižico.
4. Kvačkano vrvico napnemo in označimo sredino oz. mesta, kamor nameravamo postaviti večje okraske.
5. Vzamemo laks in izbrane perle pripravimo za natikanje. Potrebujemo vsaj 20 cm več laksa kot je dolžina verižice, raje urežemo še daljšega.
Jaz imam najraje naključno kombinacijo perl, zato vzamem približno enako količino izbranih perl in jih pomešam med sabo ter s prsti poravnam v vrsto. Kar pride, pride.

6. Perle lahko nizamo tesno ob kvačkani vrvici ali pa jih nanizamo več in tako dobimo manjše loke, ki bolj ali manj izstopajo od vrvice.
7. Laks s štoperjem pritrdimo na začetni obroček in ga pretikamo iz ene strani vrvice na drugo, vmes pa nizamo perle. Za večjo stabilnost perl vsakič naredimo zanko. Tanek prozoren laks ni viden niti takrat, ko je ovit v zanki okrog vrvice.
Varianta: izberemo laks v ustrezni barvi in še bolj popestrimo verižico.
Perle nizamo glede na začetni načrt in material, ki ga imamo na razpolago.

8. Perle nizamo do konca, nato spet laks pritrdimo na obroček za zapenjanje. Paziti moramo, da laksa ne zategnemo preveč, kajti kvačkanje je zelo ukrivljeno in težko določimo dolžino verižice ter sorazmerno nanizamo perle.
9. Pritrdimo izbrano zapiralo in verižico pripravimo na "strečing". Poškropimo jo z (destilirano) vodo in jo obesimo z utežjo. Paziti moramo, da utež ni pretežka, saj se verižica lahko poškoduje. Dovolj je že deci vode v plastenki.
V takem položaju počakamo, da se verižica posuši. Če po sušenju še ni popolnoma poravnana, postopek ponovimo.
Teden počitnic gre h koncu in ustvarjalsko mrzlico bodo zamenjale službene obveznosti. Žal! Spet bo manj časa za ustvarjanje in iskanje novih zamisli.

četrtek, 29. april 2010

Nakit v rožnati

Prejšnjič sem pri Frogwillu naročila te rožice, ki so mi zelo všeč, a neke prave ideje nisem imela. Najprej sem ustvarila tole. Preprosto verižico in uhane v rožnati, ki se zaključijo s tisto tako všečno rožico. A nisem bila zadovoljna. Tako lepa rožica lahko da veliko več.


Malo sem skicirala, preizkušala od rožnatega traka do rožnate vrvice, pa kombinacijo obeh, a nekako ni šlo skupaj tako, kot bi si želela. Potem pa sem vzela kvačko v roke in skvačkala tole:

Uporabila sem rožnato 1-milimetrsko vrvico, ki sem jo najprej skvačkala na želeno dolžino in nato nanjo nanizala še perle. Trenutno je zadeva na "strečingu", zato boljše slike nimam. Mogoče jo bo treba poštirkat ...

Čeprav je vse nekako skrotovičeno, zgleda bolje kot prva. Je taka romantična verižica, dekleta, občudujte jo, saj takih pri meni ne nastane veliko. Tudi zapenjanje je bolj primerno.

sreda, 28. april 2010

Nakit XI

Pred slabimi 24-urami je nastal tale kompletek. Zunaj je vroče, zato je nastalo nekaj poletnega.

Tako sem porabila še zadnje bele obročke. Tokrat v kombinaciji z rdečo. Najprej sem izdelala obesek. Preprosta kompozicija je zelo elegantna. Lahko jo nosim na kratko verižico iz belega zlata ali pa s tem belim trakom. Takoj sem izdelala še uhane. Tule sem se spomnila na Swarovske rondelle v siamsko rdeči barvi. Mogoče bom ponovno izdelala obesek in mu dodala rdeči kristalček, čeprav se mi zdi, da ga sploh ne potrebuje. Ampak jaz se težko uprem doslednosti ... mogoče bom vzdržala!
Ker sta mi ostala 2 kolobarčka, sem nameravala izdelati še zapestnico v belo-rdeči barvi. Ko sem že nanizala nekaj serpentin, sem se domislila, da bi lahko sestavila preprosto belo zapestnico, ki bi ji po potrebi dodajala zaponke. Tako bi prihranila veliko časa in materiala. In nastala je spodnja zaponka. Nato sem izdelala še eno, ki ustreza verižici v modri barvi. Ostal mi je en sam obroček.

nedelja, 18. april 2010

Nakit IX

Tale je nastala najprej. Že ko sem na Frogwillu videla te 20-milimetrske obročke iz biserovine, sem vedela, kako bi se jih dalo uporabiti. In sem jih naročila. V beli, črni in vijolični barvi.

Tukaj sem poleg že omenjenih obročkov uporabila še steklene biserne perlice, ter modre Swarovski Simplicity, ki sicer izgledajo zelo preprosto, v nakitu pa so fenomenalni. Še jih bom nabavila. Obesek zaključuje bela koralna 10-milimetrska perlica.

Verižica za spenjanje je nalašč zelo dolga, da lahko nakit nosim na puli oz. srajco in tudi na golo kožo.
Zaključno verižico sem pridobila iz 45 cm dolge verižice, ki sem
jo uničila in jo uporabljam za zaključevanje.

nedelja, 11. april 2010

Nakit VIII

Tudi tole sem naredila za sestro. Pred kratkim sem ji naredila verižico iz "recikliranih besed" v kombinaciji s turkiznimi lesenimi perlami, tokrat sem izbrala fuksija rožnato. To sta njeni barvi.
Komplet sestavljata verižica in uhani. Obročki so iz biserovine, perlice pa so Swarovski, zato se tudi lepo svetijo.



Imam pa že izdelano podobno kombinacijo z modro, a je še nisem uspela fotografirati.

sobota, 10. oktober 2009

Nakit IV

Starši so peljali Kljunčka na sprehod, jaz sem lektoriranje končala in ostalo mi je malo časa za nakitkanje. Želela sem preizkusiti bel prosojen fimo oz. razliko med prosojno in navadno belo barvo. Mislim, da se lepo vidi.




Še verižico moram sestavit. A ni bilo časa, pa tudi prave ideje ne.