Prikaz objav z oznako Ma-Mi štampiljke. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Ma-Mi štampiljke. Pokaži vse objave

četrtek, 02. maj 2013

Regata modrih jadrnic

Za potrebe čokoladne voščilnice sem po dolgem času spet vzela v roke adigraf. Tako sem izdelala nekaj likov, trikotnikom sem dodala še trapez in nastala je jadrnica.

Blizu je angel, ki čuva te kakor zaklad.





Najprej sem odtisnila jadrnico v treh odtenkih modre, nato sem s srajčko za reliefiranje naredila valove (zanima me, ali obstaja kakšna skrivnost, kako narediti, da se robovi ozke srajčke ne vidijo oz. da so vsaj manj vidni). Valove sem naredila po skici Clear & Simple, ki me vedno znova navdihuje.


Nato sem "morje" napolnila z jadrnicami, katerih jadra sem naredila iz koščkov različnih papirjev (uporabila sem kar 11 različnih papirjev) v modri barvi. Prava regata na morju.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
moje štampiljke iz adigrafa
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); ostanki vzorčastega papirja
BARVE/INKS
Distress Ink (Faded Jeans; Weathered Wood; Tumbled Glass)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Spellbinders (Standard Circles LG); tiskalnik Epson L800

ponedeljek, 22. april 2013

Ko zmanjka energije ...

 Že nekaj časa sem razmišljala o izdelavi čokoladne voščilnice in uporabiti štampiljko, ki sem jo kupila pred kratkim. V skici Deconstructing Jen sem videla čokolado ... ja, čokolado! In sem se lotila dela.

Vse sem izdelala v rjavi barvi, razen srebrne folije in napisa v zlati. Krogce na robu papirja sem izdelala sama, v soboto sem ponovno rezljala adigraf.


Čokolada in skodelica kave rešita vse težave
Čokolada v vsem svojem "blišču"
Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Ustvarjalni dotik (Čokolada in skodelica kave); moje štampiljke iz adigrafa (pike)
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); rjav šeleshamer; alu folija; eko papir za zavijanje
BARVE/INKS
Distress Ink (Vintage photo); VersaMark; Ranger embossing powder (Gold)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Nellie Snellen (Eastern oval); QuicKutz (Square frames); štanca (kvadrati)

petek, 11. november 2011

Vetrokazi iz Nide (Litva)



Nida se nahaja na ozkem peščenem nasipu, t.i. Kuronskem polotoku, v Baltiku. Mestece oz. vasico sem obiskala več kot pol desetletja nazaj in navdušili so me ti vetrokazi. Skoraj vsaka hiša je imela svojega, nekatere celo po dva.

V navalu navdušenja sem narisala enega, ki ga zdaj uporabljam kot digitalno štampiljko. Tokrat sem ga uporabila drugič. Zdi se mi zelo primerna tema za fantovske in tudi moške voščilnice.


Voščilnico prijavljam na izziv Our Creative Corner - Masculine card (moška voščinica).

Podmornica





Dolgo sem iskala pravo idejo za rojstnodnevno voščilnico. Kar dvema sem spremenila namembnost, ker nisem imela prave sličice. Tokrat pa sem se lotila risanja. Že nekaj časa sem premlevala o podmornici, vzela sem svinčnik v roke in jo narisala.

Podmornico sem pobarvala s Copic markerji v sivomodrih tonih. Razočarana sem, ker so mi barvni markerji malo popacali narisano s črnim (prav tako Copic) flomastrom. Voščilnico sem malo dvignila od podlage, "alge" sem zalepila samo na vzrastišču, ki sem ga prekrila s trakom.


Tako je nastala prava fantovska voščilnica, ki jo prijavljam na naslednje izzive:
UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Moja risba podmornice
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (square white); ostanki vzorčastega papirja
BARVE/INKS
Archival Ink (black); Copic markerji
DODATKI/ACCESSORIES
trak
PRIPOMOČKI/TOOLS
tiskalnik Epson Stylus Photo R200; Cuttlebug; Sizzix Bigz (Tim Holtz - Elegant Flourishes)

sobota, 28. maj 2011

Poročna čestitka 04


Nad novo štampiljko s pisavo sem čisto navdušena. Za razliko od Vladuške, ki je skrbno pobrisala dele, ki jih ni nameravala odtisniti, sem jih jaz kar preprosto pokrila s koščki papirja, ki sem ga natrgala ročno, da je bil rob bolj nejasen.

Dodala sem ji še drugo meni zelo ljubo štampiljko, ki sem jo sama izdelala iz adigrafa. Medtem ko sem prvo odtisnila z vintage rjavo barvo, sem spirali embosirala - spodnjo s peščeno, zgornjo z zlato.

Osrednji okrasek je zlato srce, ki sem ga izrezala iz tube šampona. Lani sem odkrila zame ustrezen šampon, ki mi razmasti lase, a mi ne pretirano izsuši lasišča. Uporabna pa je tudi embalaža, tokrat sem jo embosirala s pisavo. Srce sem izrezala ročno. Zadnji okrasek je čipka iz kartona, skozi katero sem speljala 5-centimetrski trak iz satena z zlatim robom. Tako nabran naredi krasen efekt.


Sicer sem pripravila še nekaj malenkosti, ki bi jih lahko dodala, a se mi je zdelo to več kot dovolj, saj nisem ljubiteljica pretirane okrašenosti. Upam, da bo čestitka nevesti in ženinu všeč.

Aja, tudi to čestitko lahko prijavljam na izziv pri Craftalnici in tudi na tistega pri Vladki.

Na koncu objavljam še material, ki sem ga uporabila za izdelavo.



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Hero Arts (La Lettre); ročno izdelana štampiljka iz adigrafa
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (square white); ostanki šeleshamerja; reciklirana kovinska folija
BARVE/INKS
Emboss (Clear); Distress Ink (Vintage Photo); Ranger embossing powder (Gold; Copper)
DODATKI/ACCESSORIES
trak; vrvica 
PRIPOMOČKI/TOOLS
Cuttlebug; Cuttlebug embossing folder (Script); Spellbinders (Squares XXL); Marianne Design (Ribbon border)

nedelja, 25. julij 2010

Album: Ujeto v filmski trak ...


Sem že pisala, da me čaka VELIKA naloga, urediti album s fotografijami iz življenja mojega Kljunčka. Lahko si predstavljate, kakšno nenormalno količino gradiva predstavlja ... par tisoč fotografij.

Dva tedna sem samo pregledovala in urejala v Picassi. Navdušena sem nad kolaži. Tako lahko na eno fotografijo zložim več posnetkov. Pri otrocih je zanimiva vsaka kretnja, vsaka mimika obraza, ker ne maram prenatrpanih strani s fotografijami, sem se odločila za manjši format slik.

Osnova je fotografija 10 x 15 cm. Vanjo vnesem kolaž šestih posnetkov, ki jih prej obrežem na kvadratno velikost (za CD). Tako dobim 6 sličic velikosti 5 x 5 cm. Nekaj jih pustim kar tako, večino pa izrežem in zalepim posamične fotografije. Ta format je najprimernejši za posnetke obrazov in raznih detajlov.

Poleg tega sem v Picassi ustvarila nov format (po meri) ... 10 x 5 cm. Tako se na eni fotografiji 10 x 15 cm nahajajo 3 posnetki. Ta format je bolj primeren za stoječe figure.
Kot zaključek 1. leta življenja bom oblikovala nekakšen filmski trak s po tremi fotografijami za vsaki mesec ... od porodnišnice do praznovanja 1. rojstnega dne: 37 fotografij.

V ta namen sem iz adigrafa izrezljala štampiljko filmskega traku (na fotografiji zgoraj).


Takole pa sem poštempljala album ... še slikice pa bo!

torek, 30. marec 2010

Prva velikonočna voščilnica

Nameravala sem izdelati nekaj velikonočnih voščilnic, a prave ideje nisem imela ... le kokoško Hänglar & Stänglar sem si izbrala. Je tako lušna! Potem pa sem se odpravila iskati primerno predlogo ... ta-da-da! Našla sem jo pri Stamp with Fun.

Ni kaj, uživam v preobračanju skic!
Za podlago sem izbrala pisan papir, ki bi bil kontrasten z belo kokoško. V Hoferju sem pered kratkim kupila bel trak s pikicami, ker pa je bil zelo prosojen, sem pod njega dodala trak iz obrobljenega belega papirja. Kokoško sem le osenčila z rumeno barvo, dodala sem še sonček in oblaček, ki sem ga natisnila s štampiljko iz adigrafa, ter meni tako priljubljen dodatek iz perlic. Tokrat nežen spomladanski dežek.

UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Hänglar & Stänglar,
PAPIR/PAPER
Anita's Cards and envelopes (A6 white); ostanki vzorčastega papirja
BARVE/INKS
vodene barvice Mondaluz Koh-I-Noor Hardtmuth  
DODATKI/ACCESSORIES
trak; perlice
PRIPOMOČKI/TOOLS
tiskalnik Epson Stylus Photo R200; luknjač za rožo (sonce)

nedelja, 04. oktober 2009

Nakit I

Pa sem po dolgih letih (desetletjih?) izdelala nekaj kosov nakita. Prvič sem uporabila polimerno maso Fimo. In potovanje, ko ugotavljam, kaj bi lahko naredila drugače, se je začelo ...


Najprej sem se preizkusila z odtisovanjem štampiljk na poli-maso. Uporabila sem svojo štampiljko iz adigrafa, v nastale utore sem nanesla srebrn prah ... mogoče sem bila malo preveč natančna, saj se mi končni izdelek zdi preveč srebrn. Zamislila sem si veliko bolj črno izvedbo.

sobota, 12. september 2009

Dve rojstnodnevni voščilnici

Prvo sem napovedala že včeraj ... to je voščilnica za mojo prijateljico M., ki je vedno zelo pozorna do mene, saj ne pozabi nobenega rojstnega dne, vedno pa me preseneča s krajšimi sporočili, ko mi zaželi prijetno pomlad, uživanje med počitnicami, prijetno novo šolsko leto ...
Kot vidite, je srebrna folija nagrbana, da se pohroščkan motiv komaj vidi. Sem že rekla, da je srebrn lepilni trak iz Lidla, zeleni trakec (prerezan na pol) je iz Hoferja, rožice so iz moje zaloge umetnega cvetja, pod njimi so še ene srebrne, razcepke sem pobarvala z lakom za nohte in metuljček je plod mojega dela z adigrafom. Isti motiv sem natisnila še na ovojnico.

S te perspektive se malo bolje vidi pohroščkan motiv.

Druga voščilnica pa je nastala po naročilu (ne, nisem začela služiti z voščilnicami), naročnik je moja mama, s tatkotom gresta nocoj na 50-letnico. Ker je darilo zavito v oranžen papir, me je prosila, da izdelam voščilnico v oranžni.


Voščilnica je preprosta. Na oranžno podlago sem prilepila modro-zelen trak, nato še valovito lepenko, ki celoti daje reliefnost. Malo bolje se to vidi spodaj.
Edini okrasek je modra ploščica s sončkom, ujeta na podlago z razcepkom v podobi oranžnega kačjega pastirja.

Na začetku nisem vedela, kaj bo nastalo. Narediti voščilnico za odraslega moškega je drugače kot za otroka ali prijateljico. Pobrskala sem po materialu in iskala skladne barve, zamisel je prišla sama od sebe. Če sem prav odkrita, mi je voščilnica všeč. Ne maram namreč raznih številk na voščilnicah. Katero obletnico nekdo praznuje naj bo razvidno v notranjosti.

torek, 01. september 2009

Slavospev rožnati

Mala Pikica z nebeško modrimi očmi je dopolnila eno leto. Danes, na prvi šolski dan. Od njenega rojstva naprej sem vedela, da bo voščilnica zanjo v rožnati.
Za podlago sem dala polikano servietko, ki sem jo kupila na shopping pohodu z Didi. Želela sem uporabiti štampiljke iz adigrafa, zato sem izbrala japončice in to kar tri, ki sem jih nalepila na rožnat 80-gramski papir, ki sem ga prej obdelala s še eno mojo stvaritvijo. Težava pri vsem tem je bila, da imam le temno rožnato, svetlo modro in rjavo blazinico, rabila pa bi črno. Poskusila sem z navadnimi flomastri in poškropljeno vodo ... vse je bilo v redu, razen lasje. Očitno so prevelika površina, da bi se barvilo flomastra lepo porazdelilo po površini. Sami zmazki. Poskusila sem tudi z več, z manj vode, brez vode, a rezultati mi niso bili všeč. Potem pa sem se odločila, da na "pinki" voščilnici je lahko tudi pinki odtis ... na fotografiji deluje veliko temnejši. Poleg tega sem na kartonček odtisnila še metuljčka, prilepila 2 žimasti nitki za tipalki in ga pritrdila v zgornji levi kot. V spodnjega pa sem pritrdila 3 rožice ... to so tiste, ki sem jih kot Morticia Adams obglavljala pred par meseci ... in sem Rastlinico nasmejala.
Notranjost sem okrasila z odtisi istega metuljčka kot na zunanji strani ... ker notranjosti ponavadi ne krasim posebej, sem pozabila fotografirati.


Zgoraj je še voščilnica ob darilu, vse skupaj sem dala v vrečko na rožice. Kot vidite je voščilnica barvno usklajena s hlačnimi nogavicami ... zanimivo pa je bilo tudi to, da je bila usklajena tudi z barvo v dnevni sobi, ko so jo položili na poličko, potem ko sem jo oddala.
Po pravici povedano ... usklajena bi bila tudi z mojo spalnico. Izbira je bila čisto racionalna ... soba na S strani potrebuje toplo barvo: rumena je bila že moja prejšna spalnica, ki je postala delovni kabinet, ostali pa sta le oranžna in rožnata. Pravi odtenek oranžne je težko dobiti (marelična mi ni všeč), zato sem izbrala rožnato. In ni mi žal ... večkrat sem že šla preverit, ali sem pozabila prižgano luč v spalnici, ker se je iz nje tako svetilo ... luč je bila ugasnjena.

ponedeljek, 17. avgust 2009

Babi za rojstni dan

Kar naenkrat sem se znašla s celim kupom štampiljk in brez črnil. Tako sem uporabila stare tempera barvice ... ki so bile že tako posušene, da so potem romale v koš. Bela s kančkom rumene. Temnejši odtisi so narejeni z distres inkom, rumenkast je embosiran. Osnova je rjav kartonček iz Lidla.

  Fotografija ne odraža dejanskega stanja, saj so na fotografiji svetlejši odtisi bolj izraziti kot v resnici, temnejši pa preveč zabrisani.
Poleg voščilnice sem malce okrasila še ovojnico ...z zadnjo pridobitvijo iz adigrafa.

nedelja, 16. avgust 2009

Adigrafa še ni zmanjkalo ...

Tokrat sem si izbrala malo bolj zapletene motive ... preizkušala sem se tudi v izdelavi poenostavljene človeške figure. Največji odtis meri približno 10 x 8 cm, Japončica pa meri približno 6 cm v višino.

 

sobota, 15. avgust 2009

Adigrafmanija

Koliko štampiljk sem izdelala? ... Naj preštejem! ... petnajst jih je - P E T N A J S T! Spet sem bila pridna in med kofetkanjem izdelala še nekaj štampiljk: rožico, dva metuljčka, kanglo za zalivanje, socvetje, srček in grahec.

Me že srbijo prsti ... čakam, da tata pride z dopusta in mi izdela lesena držala, potem pa začnem štampiljke tudi uporabljati.


Zaenkrat pa imam adigrafa dovolj, da se lotim še kakšnega iziva.

petek, 14. avgust 2009

V dobri uri

Tole pa mi gre res dobro od rok ... po tradicionalnem mesečnem srečanju s kolegicami s faksa in potem ko je Kljunček zaspal, sem se lotila dela ...

Vzela sem kos adigrafa, pregledala svoje skice in izbrala motive, ki se jih da obdelat v domači produkciji z zelo grobim orodjem (tistem za šolske potrebe). Tako so nastali skodelica, čebelica, angelček in sonce ... ter še šiv na x. Ker sem tiskala z distresom, odtisi niso najboljši ... pograbila sem prvo, kar je bilo pri roki.

četrtek, 13. avgust 2009

Nova štampiljka 2


Adigraf me je čisto prevzel ... še malo boljše orodje si moram nabaviti, kajti vogalčki in okrogline mi delajo težave. Tokrat sem naredila kačjega pastirja. Malce sem bila neučakana, da si nisem naredila niti skice, zato so krilca malce vegasta ... UNIKATNA!

Glede na to, da smo v OŠ poglavje rezbarjenja v linolej nekako prešpricali in so to moje prve izkušnje s tem medijem, sem nad rezultati več kot zadovoljna. Danes bom naredila še kaj, saj mi tole gre dobro od rok ... kačji pastir je nastal v dobre pol ure!

sreda, 12. avgust 2009

Moja prva štampiljka iz adigrafa

Včeraj sem se (po dolgem času dogovarjanj) končno osebno spoznala z Didi z otočka. Preživeli sva prijeten "šoping-za-ustvarjanje" popoldan. Obredli sva vse trgovine, ki jih premore Gorica. Ni jih veliko, nekaj pa sva vseeno našli.

Jaz sem nabavila nekaj literature za obdelovanje s fimom, eno štanco, nekaj čudovitih serviet, ker sem imela kljunčka poleg in se je zaljubil v mali "žlafadorček" (kanglo za zalivanje), sem mu ga kupila. Potem pa je z njim mahal z vozička ... pravi vrtnarček.

Glavna stvar, ki me je tudi najbolj navdušila in za katero so me najbolj srbeli prsti, pa je bil kos adigrafa in komplet za rezbarjenje. Že nekaj časa je namreč v meni zorela misel, da bi za preprostejše motive lahko izdelala štampiljke kar sama. Tako bi bilo izdelovanje voščilnic dvojno ustvarjanje.

... ko je Kljunček zaspal, sem se lotila dela. Najprej poskus rabe in drsenja na površini (mreža) ... in nato moja prva štampiljka OBLAČEK. Še nalepiti jo moram na trdo podlago.

Tako sem bila neučakana, da ju sprobam, da sem pograbila prvi kos papirja, ki mi je prišel pod roke.
Sledilo je delanje marmelade, Kljunček že spi, zato bi lahko naredila še eno štampiljko. Le kateri motiv? Moram najti zvezek, kamor sem si skicirala svoje štampiljke ... le kam sem ga dala ...

torek, 23. junij 2009

Čestitkarski izziv 7

Tokrat se prijavljam na 2 izziva.

Pri Whimsy Stamps Challenges so želeli voščilnico z 2 različnima papirjema, trakcem in 3 okraski (jaz sem uporabila srček in rožici).

Pri 365 Cards pa so za Day 114 želeli voščilnico, v kateri prevladuje barva lavande.


Pa sem ponovno uporabila svojo violinistko. Barvala sem kar z navadnimi barvicami. Edini papir, ki sem ga imela v barvi lavande je bil papir iz stare zaloge na oblakce in ovčke ... ne vem, kako dobro se to vidi.
Na zelen trakec sem zavezala srček in prilepila 2 rožici, ki sem jih lastnoročno osmukala iz vejice umetnega cvetja. Pestič sem naredila z "Liquid Pearls - White Opal", prav tako kot pikčasto črto nekje na polovici voščilnice.

Detajl

ponedeljek, 22. junij 2009

Čestitkarski izziv 6

Prejšnji teden sem omagala, nisem uspela dokončati vseh 7 tedenskih izzivov. Bilo je preveč! Raje kot da sem vedno v zamudi, sem se odločila, da poskusim ta teden izpeljati vseh 7 izzivov 365 Days.

Začela sem z nedeljskim izzivom: Day 113. Spet me je privlekla nenavadna postavitev ... list razdeljen na 2 polovici, na vsaki polovici puščica in krogec. Ob pogledu na merilce vetra (tiste rdeče in bele vreče, ki plapolajo v vetru), sem se spomnila na potovanje v baltske države, poleti 2005. Ker je vetrokaz nekakšna puščica, se mi je zdel idealen in predvsem inovativen za to postavitev. Ko sem vse skupaj postavila na mizo, sem ugotovila, da voščilnica ne rabi drugega. Tiste krogce sem izpustila ... saj ima krogec že sam vetrokaz.


Ker nisem imela primernega papirja, sem ga natisnila sama - česa vsega Picassa ne zmore! Preprosta postavitev, naporno je bilo risanje šablone, še huje pa je bilo vse izrezati! Ko sem vetrokaz risala, na to sploh nisem pomislila!

No, pa se vrnimo k vetrokazom. Takšni, lepo okrašeni, so značilni za Litvo, natančneje za območje Kuršiu Nerije, ozkega peščenega jezika, širokega do 4 km in dolgega 97 km, ki si ga delita Litva in Rusija (Kalilingrad). Tukaj se nahajajo slikovite ribiške vasice s pisanimi lesenimi hiškami kritimi s slamo. In na tem kosu zemlje oz. peska so začeli izdelovati nenavadne vetrokaze, prave umetnije domače obrti.

Fotografijo sem poskenirala, saj takrat še nisem imela digitalca, zato kvaliteta ni najboljša ... pa tudi vreme je bilo deževno! Najslabše je bilo prav tista dva dneva, ko smo bili tam.

četrtek, 04. junij 2009

Poročna čestitka 01

Poroka je mimo, voščilnica je bila vsem všeč ...

BojaMoja me je navdihnila (beri: od nje sem kopirala) izdelavo naslednje ovojnice. Za razliko od njene je moja v beli in kožni barvi - povzema barve čestitke.


Srčke sem nalepila kar tako (najprej na poizkusno čestitko) in ugotovila, da se lepo zataknejo skupaj ... ne vem, ali se tisti od BojeMoje tudi?

Prav ponosna sem bila na to delo ... zato vam pokažem še nekaj detajlov.



















Ni kaj, z leti postajam vedno bolj potrpežljiva in mi stvari bolje uspevajo.

Takole pa je izgledala čestitka, ko jo je nevesta odprla ... Na pergamentni papir sem s tankim belim alkoholnim flomastrom narisala motiv ameriške učiteljice likovnega pouka Lauren Alexander. Pravljični motiv poročne torte z dvema ptičkoma mi je bil zelo všeč ... nekaj novega, drugačnega ...


To tehniko sem že preizkusila pri čestitki na motiv Evrosonga, po kateri je nastala nova štampiljka, ha-ha! Če jo katera hoče, ji jo lahko pošljem po e-pošti.


Najprej sem motiv nameravala embosirati, potem pa sem poskusila nov bel flomaster in rezultat mi je bil zelo všeč. Embosiranje bom stestirala kdaj drugič.


Pa še tole lastnost ima ... pri močni svetlobi (npr. flešu) se bela površina sveti. Preprosto in lično!