Prikaz objav z oznako Lawn Fawn. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Lawn Fawn. Pokaži vse objave

nedelja, 31. december 2017

V snežnem metežu

Pred sabo sem imela kos akvarelnega papirja in namesto da bi ga pospravila k ostalim kosom belega papirja, sem ga dala na pisalno mizo, povlekla na plan vodene barvice in se lotila dela. Navdahnila me je spodnja fotografija.


Najprej sem odtisnila avto. Edina uporabna štampiljka je bila iz kompleta, ki sem ga pred davnimi leti kupila v Liddlu. Komplet lesenih štampiljk na temo transporta. Vem, da sem z njimi naredila voščilnico za Kljunčkov drugi rojstni dan. Poleg tega sem uporabila štampiljko za dva paketka na strehi avtomobila ter za drevesa. Vse ostalo sem narisala sama. Ko je bila slika pobarvana in posušena, sem jo še poškropila z belim Izink tušem, da sem ustvarila sneg. Čisto na koncu sem še dodala voščilo.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





sreda, 29. november 2017

ATC: Mir, radost in ljubezen

Po dolgem času sem spet izdelala ATC, mislim pa, da bom to idejo porabila še za voščilnico.


Za osnovo sem uporabila kos papirja z vzorcem lesa kupljenega v Hoferju, ki sem ga pred odtiskovanjem "preparirala": z belo barvico sem ustvarila svetlejše lise, z Distress Inkom, Walnut Stain pa sem robove potemnila, nekaj točk, ki sem jih posvetlila, sem še senčila s svetlomodrim Tumbled Glass. Nato sem odtisnila različne besede, ki se pogosto pojavljajo v teh prazničnih dneh, ko dragim osebam želimo miru, radosti in ljubezni. Uporabila sem srebrn in bel reliefni prah.


ATC prijavljam na naslednje izzive:



četrtek, 09. november 2017

Šopek storžev za srečno novo leto

Nadaljujem z božično-novoletnimi voščilnicami ...


Najprej sem izrezala moder kartonček na ustrezno velikost in obliko, nato sem s svinčnikom začrtala prostor na podlagi, da sem natisnila tri storže in nekaj vejic z iglicami. Ker so bili tako storži kot vejice v isti barvi, sem storže "pobarvala" z Wink of Stella, naokrog pa sem odtisnila še nekaj manjših modrih detajlov ter voščilo.


Levo od šopka s storži sem dodala še rjavo troplastno snežinko. Osnova so kraki, ki sem jih pobarvala z rjavo. Čez sem s tanjšo 3D blazinico prelepila krog s snežinko in na sredino snežinke sem še zalepila rjav kristalček.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:







ponedeljek, 30. oktober 2017

Otroška slikanica: Džungla

Med "pospravljanjem" računalnika, sem ugotovila, da nisem objavila vseh strani iz slikanice, ki sem jo poleti naredila za nečaka.


Na ozadje premazano z Gessom, sem nanesla mešanico akrilnih barv, nato sem začela lepiti izrezke, ki sem jih že prej izrezala ter pobarvala. nazadnje so prišle na vrsto živali, ki so tudi že pobarvane in ročno izrezane čakale na mizi. Sledilo je dodajanje napisov imen živali ter varnostni premaz z Mekolom, da zares vse ostane na mestu ter je hkrati zaščiteno proti ulagi.


Če pa bi si želeli ogledati vse strani iz slikanice, samo kliknete TUKAJ.

Stran iz otroške slikanice prijavljam na naslednje izzive:


      nedelja, 02. julij 2017

      Pošiljam ti pozdrave

      Voščilnica je nastala kar tako ... ideja, ki se mi je porodila v glavi, mi je bila všeč in sem jo izdelala. Lahko bi rekli, da je voščilnica zame ...

      Nimaš rojstnega dne, ni posebne priložnosti, je pa dan, ko mislim nate!

      Najprej sem izrezala oglat pravokotnik, na katerega sem odtisnila voščilo. Uporabila sem bel embosing, ki sem ga senčila z Distress Inki: Broken China in Tumbled Glass. Želela sem, da spominja na nebo, zato je bilo senčenje neenakomerno. Za ozadje sem namesto papirja uporabila barvo. Izink tuš sem razmazala po podlagi ... v bistvu sem pustila, da je barva šla svojo pot, samo malo sem jo usmerjala z nagibanjem papirja. Nazadnje sem dodala še trakec in preden sem vse zalepila na svoje mesto, sem odtisnila še letalce iz papirja ... ki se je odtrgalo iz modrega neba, da ponese svoje voščilo naprej.


      Sicer sem si zadevo z letalcem malo drugače zamislila, bilo naj bi na kartončku z voščilom, vendar bi morala uporabiti večji kartonček ali pa manjše voščilo ... vendar mi je tudi tako všeč.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




      ponedeljek, 19. junij 2017

      Mušja zabava

      Zabavna rojstnodnevna voščilnica. Muhe so priredile sadno zabavo.


      Najprej sem natisnila in pobarvala digitalno štampiljko, nato sem pobarvala in izrezala okvir, nadalje sem poštempljala, obrezala in senčila ozadje. Nazadnje mi ni preostalo drugega, kot da stvari zlepim skupaj. Potem ko sem prilepila potiskano podlago z oranžnim pepita vzorcem, sem nanjo prilepila drobni zastavici, ki med drugim tudi zakrivata stik med dvema odtisoma štampiljke.


      Ko je bil okvir na mestu, sem dodala še voščilo in drobnega metuljčka.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





      ponedeljek, 12. junij 2017

      Večplastna torta na enoplastni čestitki

      Preurejam štampiljke, saj je zbirka postala prevelika in shranjevanje v fasciklih nepregledno. Tako mi je pod roke prišel komplet poročnih štampiljk, ki ga nikoli nisem uporabila. Poleg tega mi je prijateljica najavila, da bo potrebovala poročno čestitko v juliju, ko bom jaz na dopustu ... želela je nekaj preprostega.

       Podloga za embosiranje z rezalnimi šablonami je bila dobra naložba, saj jo pogosto uporabljam. Tudi tokrat sem z njo izdelala nevpadljiv okvir, sredi katerega sem z belim reliefnim prahom posula odtis torte. Nato sem čez vse s plastično vrečko nanesla Distress Ink - Victorian Velvet, ki sem ga razredčila z vodo, v kateri imam raztopljen prah Perfect Pearls.


      Ja, prav ste slišali. Uporabila sem vrečko na zadrgo velikosti dveh prstov. Tako imam večji nadzor nad nanašanjem barve na podlago.


      Voščilo sem odtisnila s črnim tušem, nato sem odtis še posula s črnim reliefnim prahom z bleščicami. Taka preprostost potrebuje malo blišča.

      Poročno čestitko prijavljam na naslednje izzive: 


      nedelja, 11. junij 2017

      Kačji pastir v poletnih barvah

      Ker mi je ostal večji zlat kačji pastir, sem se odločila izdelati še eno voščilnico. Potem pa se mi je zdel zlat kačji pastir preveč kičast in sem izrezala novega - tri nove v poletnih barvah.


      Rezalno šablono sem uporabila samo za embosing, nato sem na sredino nalepila triplastnega kačjega pastirja: zgornja plast je iz pisanega papirja, ostali dve iz enobarvnega. Podobna barvna kombinacija se ponovi na malih zastavicah v zgornjem kotu. Največji dodatek je trak z voščilom v oranžni.


      V bistvu je bila izdelava preprosta in hitra, če ni barvanja, je izdelava voščilnic lahko hitra.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

      sreda, 31. maj 2017

      Krstna tresočka

      Nocoj sem se lotila izdelovanja krstne čestitke: odločila sem se za tresočo voščilnico, ki bo tudi krščencu všeč. Ne vem, zdi se mi, da ji nekaj manjka ... očitno moram prespati, da ugotovim, kaj.


      Spanje je res trajalo dolgo ... nazadnje sem se odločila za pravokotno osnovo ... malo bolj zbirčna sem bila tudi pri dodajanju vsebine tresočke. Izbrala sem luskice in perlice v svetlejših barvah - nekaj modrih in rumenih, večinoma pa bele, srebrne in prozorne. Tako je izdelek veliko bolj eleganten. Tudi napis sem odtisnila na kartonček, ki sem ga posula z belim reliefnim prahom ter senčila s svetlo modrim Distress Inkom.


      Najprej sem na kos akvarelnega papirja odtisnila različne oblike krogov. Nato sem odtise posula z belim reliefnim prahom ter pritrdila z grelno pištolo. Barvala sem z Distress Inki. Tokrat sem uporabila malo manj rumene, ki sem jo veliko bolj razredčila ter uporabila sem tudi malo svetlo modre.

      Akvarelni papir sem pritrdila na osnovo za voščilnice v krem barvi, nato sem se lotila "pokrova": izdelala sem sendvič z moosgumijem, prozorno folijo ter okrasnim papirjem. Uporabila sem kar kos akvarelnega papirja. Raje bi uporabila reliefno srajčko z oblaki, vendar moja ni prekrila celotne površine papirja, zato sem se odločila, da bom uporabila te pike, ki prav tako mehčajo podlago.


      Ko je bil tudi lepilni trak na svojem mestu, je sledilo polnjenje: uporabila sem več vrst luskic, kristalčkov, perlic, mikroperle ter nekaj izrezkov ptic iz pergamenta in akvarelnega papirja.

      Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

      nedelja, 28. maj 2017

      Ognjemet za diplomo

      Tokrat sem izdelala fantovsko čestitko za konec študija. Ustvarila sem pravi ognjemet.


      V bistvu je voščilnica zelo preprosta. Najprej sem s svinčnikom začrtala mrežo z devetimi polji, nato sem v vsak kvadrat mreže po enkrat odtisnila štampiljko ognjemeta. Štampiljko sem malo obračala, da se odtis ne ponavlja. Nazadnje sem odtisnila še napis "čestitke". Nato sem vse skupaj posula z zlatim reliefnim prahom ter pritrdila z grelno pištolo.


      Nekaj težav sem imela z odstranjevanjem ostanka prahu. Pritrdil se je le tam, kjer je bil odtis štampiljke, drobne bleščice pa sem odstranjevala kar nekaj časa (s statično krpo za prah).


      Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

      nedelja, 18. december 2016

      Adventni koledar 2016: dan 18

      Namesto da bi naredila snežaka iz treh okroglih izrezkov, sem tri okrogle izrezke izrezala kartončku iz pergamenta in tako dobila negativ snežaka. No, to je bila le ogromna snežna gmota, ki jo je bilo potrebno dodelati.

      Izrezala sem tri kartončke: dva iz navadnega belega kartona, enega iz pergamenta. Spodnjega sem na začetku pustila neobdelanega. Vse pritekline sem dodala na koncu.

      Najprej sem se lotila okenca. Če mi ta del ne bi uspel, bi morala to idejo vsaj zaenkrat dati na stran. Na srečo se s Tinino šablono za kartonček skoraj popolnoma ujema Sizzixova šablona s polkrožnim okencem (rezervni načrt je bil izrezati pravokotnik in na vrhu še krog za okroglino).

      V drugi fazi sem se lotila pergamenta. Z navadnima okroglima šablonama (dve najmanjši velikosti) sem trikrat zarezala v pergament. Preostanek sem poštempljala z drobnimi snežinkami in posula z belim reliefnim prahom.

      Tretja faza je bila meni najljubša. Najprej sem narisala kapo in šal na kartonček, nato sem oboje pobarvala v rumeno ter nazadnje še poštempljala z modro. 



      Ko sem imela vse elemente narejene, je sledilo lepljenje. Okrog in okrog spodnjega kartončka sem nanesla tanek pas 3D lepilnega traka, nanj sem zalepila pavs, ki je tako malo dvignjen od podlage. Nato sem okrog okvirja nanesla obojestranski lepilni trak ter sendvič zlepila skupaj. 
      S svinčnikom sem začrtala oči nos in gumbe ter prilepila kapo in šal, ki sem ju predhodno izrezala. Namesto oči sem uporabila dva kristalčka, ki sem ju pobarvala s črnim in modrim Copic markerjem, isto sem storila za gumbe (barvala sem le z modro). 

      Tokrat bi skoraj pozabila nalepiti številko. Hitro sem jo izrezala iz ostankov belega papirja ter jo prilepila na mesto. Za malo leska sem jo prebarvala z Wink of Stella, podobno kot tudi držalo za trak.

      Je bilo kar nekaj dela, vendar se je zaradi rezultata splačalo. Snežak mi je zelo všeč.


      Vse objave na to temo najdete tukaj.

      Kartonček prijavljam na naslednje izzive:

      ponedeljek, 12. december 2016

      Adventni koledar 2016: dan 15

      Tokrat sem se odločila za belo barvo s kančkom rdeče ter nekaj srebrnega leska.


      Najprej sem ozadje naluknjala s kovinsko šablono za sneženje, nato sem na ozadje prilepila trak s srebrnimi bleščicami, spredaj pa drevo, okoli katerega sem naštempljala drobne snežinke, ki visijo kot nekakšni balončki z drevesa. Za spodnji, zasneženi del sem uporabila bel reliefni prah z bleščicami, ki poustvarja sneg.
      Podobno sem naredila embalažo. Najprej naluknjala, nato senčila s srebrno barvo.


      Vse objave na to temo najdete tukaj.

      Kartonček in embalažo prijavljam na naslednje izzive:


      nedelja, 11. december 2016

      Adventni koledar 2016: dan 14

      Spet podobna barvna kombinacija, očitno mi je zelo všeč, čeprav je moj sin pohvalil predvsem zelo pisane kartončke. Računala sem, da bom naredila kartončke do petka, vendar mi ni uspelo. Do kosila sem bila naokrog, potem pa sem sinu obljubila pico ... za kosilo ni bilo časa, naredila sva jo za popoldansko malico/večerjo. Hkrati sem še povabila svojo sestro in tako smo preživeli popoldan v prijetni družbi ob odlični pici. Kartončki pa bodo še malo počakali.


      Osnova kartončka je iz rebrastega papirja, ki sem ga malo senčila z belo akrilno barvo, da sem dobila želeni odtenek. Na vrhnjo stran sem dodala košček belega papirja, ki sem ga poštempljala s snežinkami. Čez sem s 3D blazinicami prilepila srnjaka.
      Škatlico sem poštempljala s štampiljko za les (potem ko sem podlago pobarvala v različne odtenke rjave).

      Vse objave na to temo najdete tukaj.

      Kartonček in škatlico prijavljam na naslednje izzive: