Namesto da bi naredila snežaka iz treh okroglih izrezkov, sem tri okrogle izrezke izrezala kartončku iz pergamenta in tako dobila negativ snežaka. No, to je bila le ogromna snežna gmota, ki jo je bilo potrebno dodelati.
Izrezala sem tri kartončke: dva iz navadnega belega kartona, enega iz pergamenta. Spodnjega sem na začetku pustila neobdelanega. Vse pritekline sem dodala na koncu.
Najprej sem se lotila okenca. Če mi ta del ne bi uspel, bi morala to idejo vsaj zaenkrat dati na stran. Na srečo se s Tinino šablono za kartonček skoraj popolnoma ujema Sizzixova šablona s polkrožnim okencem (rezervni načrt je bil izrezati pravokotnik in na vrhu še krog za okroglino).
V drugi fazi sem se lotila pergamenta. Z navadnima okroglima šablonama (dve najmanjši velikosti) sem trikrat zarezala v pergament. Preostanek sem poštempljala z drobnimi snežinkami in posula z belim reliefnim prahom.
Tretja faza je bila meni najljubša. Najprej sem narisala kapo in šal na kartonček, nato sem oboje pobarvala v rumeno ter nazadnje še poštempljala z modro.
Ko sem imela vse elemente narejene, je sledilo lepljenje. Okrog in okrog spodnjega kartončka sem nanesla tanek pas 3D lepilnega traka, nanj sem zalepila pavs, ki je tako malo dvignjen od podlage. Nato sem okrog okvirja nanesla obojestranski lepilni trak ter sendvič zlepila skupaj.
S svinčnikom sem začrtala oči nos in gumbe ter prilepila kapo in šal, ki sem ju predhodno izrezala. Namesto oči sem uporabila dva kristalčka, ki sem ju pobarvala s črnim in modrim Copic markerjem, isto sem storila za gumbe (barvala sem le z modro).
Tokrat bi skoraj pozabila nalepiti številko. Hitro sem jo izrezala iz ostankov belega papirja ter jo prilepila na mesto. Za malo leska sem jo prebarvala z Wink of Stella, podobno kot tudi držalo za trak.
Je bilo kar nekaj dela, vendar se je zaradi rezultata splačalo. Snežak mi je zelo všeč.
Vse objave na to temo najdete
tukaj.
Kartonček prijavljam na naslednje izzive: