Prikaz objav z oznako KaiserCraft. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako KaiserCraft. Pokaži vse objave

petek, 10. november 2017

Moda nekoč in danes

Za prijateljico, ljubiteljsko zgodovinarko, ki jo zanima, kako so se oblačili nekoč.


Voščilnico sem izdelala v meni zelo priljubljeni tehniki: najprej sem odtisnila štampiljko. Odtis sem posula z reliefnim prahom ter ga utrdila z grelno pištolo. Nato sem dva odtenka Distress Inkov (Wallnut Stain in Vintage Photo) razmazala po površini, ki sem jo nato poškropila z vodo. Prav tako sem z vodo premazala kos akvarelnega papirja z odtisom. Kasneje sem nekaj temnejših točk ustvarila s čopičem.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



ponedeljek, 08. maj 2017

Kljunčkova knjiga: Želim ti ljubezen, veselje, vero in upanje

Izdelala sem še eno stran za Kljunčkovo knjigo ... všeč mi je, kako napreduje. To misel sem našla na spletu, v bistvu sem jo prosto prevedla iz izziva pri (Pin)spirational, da ustreza moji knjigi.


Podlago sem najprej premazala z Gessom, tokrat domače izdelave. Mogoče je malo manj prekriven od kupljenega, je pa zato veliko cenejši. Na podlago sem nalepila list, ki sem ga predhodno naluknjala z rezalno šablono Mixed Media (Tim Holtz, Sizzix). Z lepilom sem jo prilepila na podlago in vse skupaj prebarvala z Gessom. Nato sem odtisnila štampiljko v črni barvi ... predstavljala naj bi Temo v življenju, iz katere pa se vzpenjajo svetli zlati baloni, ki predstavljajo Luč.


Medtem ko sem vrvice treh manjših balonov narisala, sem večji balon dejansko privezala s črno vrvico. Sredi strani sem še uokvirila zlato packo in stran je bila končana.

Medtem ko sem manjše balone izrezala s šablono za balone, sem za večjega uporabila Rayherjevo šablono za jajce ter dodala spodnji del. Tudi zato sem tukaj uporabila pravo vrvico.


Vse objave knjige za sina najdete TUKAJ.

Stran iz knjige prijavljam na naslednje izzive:




sreda, 01. marec 2017

Dnevnik: Sreča - način potovanja

Nadaljujem z dnevnikom. Rada bi vsak dan naredila po eno stran.


Na podlago, obdelano z Gessom, sem odtisnila nekakšno žičnato ograjo, ki sem jo posula s srebrnim reliefnim prahom, nato sem s črno akvarelno barvico senčila robove. Preden sem se lotila risanja ceste, sem prilepila in odtisnila napis, ki sem ga utrdila s prozornim reliefnim prahom. Nazadnje sem s črnim pisalom v gelu narisala cesto, površino sem narahlo poškropila z vodo ter barvo razmazala. Pred lepljenjem dodatkov sem površino poškropila s črnim in z belim Izink tušem. Tudi črte na cesti sem naredila z belim Izink tušem. Risala sem jih s tankim čopičem.

Posebej sem izdelala dve ovojnici (s pripomočkom za izdelovanje ovojnic). Uporabila sem risalni list, ki sem ga najprej poštempljala, čez odtise sem posula srebrn reliefni prah, nato sem še vse skupaj dodobra namočila in pobarvala s kombinacijo Distres inkov in Izink tušev v črni in rdeči barvi.

Sreča ni mesto, kamor potujemo, temveč način potovanja.

Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.


Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


nedelja, 18. december 2016

Adventni koledar 2016: dan 19

Danes bi rada naredila čim več kartončkov, saj me jutri čaka pospravljanje ... dnevna soba je nekakšna kaotična mešanica med Božičkovo delavnico in skladiščem (tik pred božičem). 

In ker sem hitela, sem na hrbtno stran nalepila napačno nalogo ... najprej sem nameravala prelepiti hrbtišče, še dobro, da sem se domislila nečesa drugega: uspelo mi je odstraniti številko 8 in jo zamenjati z 9. Torej, ta kartonček je po novem št. 19.


Uporabila sem štampiljko, ki jo imam že veliko let, vendar je še nisem uporabila. No, nekaj neuspelih poizkusov sem naredila z njo, dokončanega projekta pa ne. Tokrat sem jo posula s srebrnim reliefnim prahom, nato sem čez mestoma nanesla plast bele barve, da sem vse skupaj omehčala in pobarvala lampiončka. Nazadnje sem še dodala izrezane dele: številki in bodiko.
Isto štampiljko sem uporabila še za škatlico. Tokrat sem površino še pobarvala z modrim in rumenim Distress Inkom ter veliko vode z bleščicami. Se prav lepo sveti.


Vse objave na to temo najdete tukaj.

Kartonček in škatlico prijavljam na naslednje izzive:

petek, 05. avgust 2016

Rožna vila

Kmalu gremo na rojstni dan deklice in temu primerna je voščilnica. Rožnata z drobno vilo ter tresočim elementom.


Papir za podlago je digitalni, izbrala sem rože narisane na platno. Nato sem se lotila drugega kartončka: s šablono Najlepši par sem izrezala pravokotnik, na katerega sem odtisnila štampiljko z reliefnim prahom, nato vse skupaj prebarvala z Izink tušem in veliko vode. Nazadnje sem natisnila malo vilinko ter jo pobarvala s Copic markerji. Največ časa pa sem porabila za tresočko v obliki traka. Napolnila sem jo z luskicami in mikroperlami v rožnati barvi.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 16. maj 2016

Trikotne želje

Po službi sem na hitro naredila eno voščilnico ... v bistvu ni šlo tako na hitro, kot sem si mislila. Najprej sem uničila dve osnovi za voščilnico, ko sem hotela izrezati šiv: prvič se mi je košček lepilnega traka ponesreči prilepil na rob podlage in ko sem ga hotela odstraniti, se je osnova malo natrgala; v drugo sem naredila šiv na napačni strani ... no, na srečo v tretje gre rado.


Na kartonček sem natisnila štampiljko Hero Arts s trikotniki, nato sem nekaj praznih trikotnikov naključno pobarvala v mavričnih barvah ... barve Izink tušev veliko bolj intenzivne od Distressov, a žal nimam celotne barvne lestvice.

Sledilo je rezanje: v kartonček sem izrezala napis, ki sem ga zamenjala z napisom v črni barvi. Na kartonček sem še natisnila vrtnico. Pobarvala sem jo samo z bleščicami Wink of Stella, čeprav se ne vidi. Besedo "najlepše", sem kar natisnila. Nazadnje sem oba napisa še premazala z Glossy Accents, da bo črna bolj intenzivna in bo bolj izstopala s podlage. Na fotografiji se vidi, da se še suši.

Jutri fotografiram ponovno, zdaj pa moram pomagati sinu, ker ima jutri športni dan.

Voščilnico prijavljam na naslendje izzive:

petek, 29. april 2016

Klic pomladi ...

Sem doma, imam čas in rada bi zamenjala zimska oblačila s poletnimi ... Glede na vreme zadnjih dni, namesto da bi zobali češnje se ovijamo v topla oblačila. Nekateri lahko delate snežake ... je že res, da je april muhast mesec, ampak tako muhast kot letos ... že pretirava!

Voščilnico sem izdelala kar pred zajtrkom ... take so najboljše, ker ponavadi zvečer se mi utrne zamisel, ki jo prespim (v sanjah predelam ponoči) in zjutraj dobim zares svežo zamisel. Pred dnevi sem dobila novo pošiljko štampiljk in sem vrtnico takoj uporabila.


Spet sem se vrnila k osnovam: štampiljke, barvanje, ravnilo in rezanje s škarjami. Z ravnilom sem tudi ustvarila malo reliefa.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

petek, 30. januar 2015

Poročna tresočka

Ko sem pri Andreji videla tiste male "tresoče" paketke, sem vedela, da bom zamisel o mini tresočki nekoč uporabila tudi sama. Nisem pa vedela, da bom to uporabila tako hitro. Za to pa je bila "kriva" skica pri Less is More.


Vse je bilo v glavi, le še v papir je bilo treba spremeniti. Že prejšnji vikend sem izdelala tresočo kapsulo. Potem pa sem zbolela. Počasi sem do danes spravila skupaj celoto.


Tokrat sem besede "manj je več", vzela dobesedno, saj sem odstranila vse, kar se je dalo. Izbrala sem bel papir, štampiljka je odtisnjena z belim reliefnim prahom, iz enoličnosti izstopata le kapsula s prozornimi mini kroglicami in drobnimi srčki ter napis, ki sem ga natisnila s tiskalnikom. Izbrana pisava je nekaj posebnega, vendar predvsem jasno berljiva in elegantna.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Miriam's Crafting: Almost white - That Craft Place: Love/Valentine - Crafty Sentiments: Love/Valentine - Just Inspirational: Heat Embossing - Through The Purple Haze: Love is in the air - 4 Crafty Chicks: AG - Addicted to Stamps: CAS - Craft-alnica: Shaker card - The Pink Elephant: AG

nedelja, 07. april 2013

Smeh je glasba za srce.


Tokrat sem se malo poigrala s štampiljkami. Najprej sem poštempljala napis "Smeh je glasba za srce ...", le enkrat sem uporabila prvi odtis, sicer sem štempljala z manj črnila. Dodala sem še vejico v cvetju in robno štampiljko z listjem. Nazadnje sem še embosirala note in dodala metuljčka.

Voščilnico prijavljam na izziv pri Papertrey ink, kjer sem tudi dobila navdih za to štempljanje.