Prikaz objav z oznako JoyCrafts. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako JoyCrafts. Pokaži vse objave

ponedeljek, 26. marec 2018

Zlata snežinka

Med pospravljanjem sem naletela na okrogel okrasek iz zlate folije, ker je bil prevelik za škatlo, sem ga uporabila. Ustvarila sem nekaj preprostega, a bogatega, zato sem se odločila za novoletno voščilo.


Za zlato folijo se mi je zdela najbolj elegantna rešitev črna podlaga. Nazadnje sem dodala še trak iz pergementnega papirja z voščilom.


 Na pergamentni papir sem lepilo nanesla le za debelejšimi črkami.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Ustvarjalni dotik (Novo leto 2018)
PAPIR/PAPER
črn 200-gramski papir; zlata folija; pergamentni papir
BARVE/INK
VersaMark; Ranger embossing powder (Gold)
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Papermania heat tool;  Marianne Design (Snowflake); Joy Crafts (Banners); Najlepši par (Pravokotniki s šivi)

četrtek, 22. februar 2018

Temnoškrlatni cvet

Tokrat sem uporabila rožico, ki se je že nekaj časa motala naokrog. No, ne prav naokrog, v škatlici z neuporabljenimi polizdelki. Trudim se, da imam čim manj odpadkov, zato vse ostanke, ki jih ne uporabim, ker izdelam nečesa preveč ali pa si premislim, spravim v štiri škatle: rože, okraski, liki in črke. Zaradi svoje velikosti sem jo morala stalno odmikati, da sem videla, kaj je pod njo.


Rožico sem imela - za razliko od ostalih podobnih rožic, ki jih izdelam z razcepkom, sem na tej uporabila tanjši 3D lepilni trak, da sem malo povečala volumen. Najprej sem z reliefnim prahom na ozadje odtisnila čipko, nato sem izrezala list za rožico, pobarvala košček vrvice s turkiznim Copic markerjem ter jo privezala na kartonček, ki sem ga vzela iz druge škatle. Nazadnje sem vrvico premazala z Mekol lepilom in navila okrog tanjšega čopiča.


V bistvu sem morala samo počakati, da se lepilo posuši in sem vrvico previdno odstranila, da nisem uničila pravkar nastalih kodrov.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



torek, 13. februar 2018

Srebrno perje

Vedno poskušam kaj novega. Tokrat sem reliefni prah nanesla na podlago, ki sem jo poškropila s vodo. Za nanašanje drobnih kapljic vode na papir uporabljam pahljačast čopič z malo tršimi dlakami. Ponavadi vodo popivnam s papirnato brisačo, tokrat sem pero iz pergamentnega papirja poškropila z vodo ter še posula z reliefnim prahom. Nastal je zanimiv vzorec, zato se bom te tehnike posluževala tudi v bodoče.


Podlago sem naredila z Distress Inki, uporabila sem Black Soot, Barn Door in Tattered Rose. Nazadnje sem podlago poškropila z vodo.
Morala sem jo izdelati dvakrat, saj sem jo prvič narobe izrezala. V drugo sem namesto večje šablone, ki sem jo nato prerezala na pol, uporabila manjšo, ki je bila ustrezna po širini, vendar je bila prekratka. Tako sem najprej izrezala eno dolžino, nato še en krajši del. Oba dela sem povezala v višini voščila, tako se ne vidi.


Ker je podlaga v zelo močnih barvah, sem se odločila za preprost in nevtralen dodatek. Dve peresi sta beli, okrašeni s srebrnim reliefnim prahom, večje je iz pergamentnega papirja, saj nisem hotela, da prekrije preveč podlage.


Eno pero sem srebrno obarvala od polovice navzodl, drugo navzgor, za tretjega pa sem uporabila vodo, na katero se je pritrdil reliefni prah.

Perje pa me vedno spominja na pust, mogoče zaradi bližnjega beneškega karnevala.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



sobota, 10. februar 2018

Misli na poletje

Kaj je bolj toplega od afriškega sonca? In krokodil (prijazno) čaka v mlakuži ... s sinom sva gledala dokumentarec o nilskih krokodilih ...


Najprej sem z Distress Inki ustvarila ozadje ... spodaj sem najprej senčila z Peeled Paint, nato z Bundled Sage in Mowed Lawn, nakar sem prešla na Broken China in Stained Glass ter zaključila z Moustard Seeds. Krokodila sem pobarvala s Pine Needles in Crushed Olive. Ozadje sem poškropila z vodo in popivnala odvečno tekočino. Nato sem naredila bel okvir, uporabila sem manjšo šablono za rezanje kot ravnilo ter bel Sharpie flomaster.


Na začetku so bili trije oblaki, enega je dobesedno odpihnila burja. Zadnje čase fotografiram na strešnem balkonu, ker mi je všeč, da se zadaj vidi nebo, vendar zaradi burje je bilo to danes nemogoče. Voščilnico mi je odpihnilo na streho , več kot dva metra od mene ... sem že mislila, da jo bom morala iskati na cesti ali v jarku, ko mi jo je veter vrnil v naročje. Očitno sem za en oblak dala premalo lepila, saj ga je odneslo ... tako sem se odločila, da ne dodam novega, ampak pustim voščilnico tako kot je. Lahko rečem, da mi je vreme pomagalo pri izdelavi.


Nazadnje sem dodala še voščilo. Najprej sem z belim reliefnim prahom odtisnila "Naj te spremlja", nato sem še z mavričnim prahom dodala besedo "Sreča". Težko jo je bilo ujeti na fotografijo, saj se napis predvsem sveti.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


petek, 09. februar 2018

Srce med zlatimi mehurčki

Podlago sem imela že izdelano, vsaj v osnovi, zato se ne spomnim točno, katere barve sem uporabila. Vem, da je podlaga rezultat rožnatih odtenkov Izink tušev in Distress Inkov. Pred embosiranjem sem podlago še poškropila z zlatim Izink tušem.


Podlago sem embosirala z reliefno srajčko na srca, nato sem izrezala kos pergamentnega papirja za zastavico ... šablono sem položila tako, da mi ni izrezalo levega roba, ki sem ga z nožkom podaljšala (sicer bi bila zastavica prekratka). Čez zastavico iz prosojnega papirja sem zalepila zlat okvir s krogi, na sredino srce ter nekaj luskic in polperl.


Fotografijo sem z bliskavico presvetlila, vendar se mi je zdela zanimiva, zato sem jo uporabila. Vsekakor bo potrebno novo fotografiranje. Imela sem že pripravljeno srce v še temnejši barvi kot podlaga, vendar sem se na koncu odločila za preprosto belo srce.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 05. februar 2018

Rojstnodnevna koračnica

Za nekdanjega sodelavca, ki igra v "pleh" muziki. Predvsem pa je zelo aktiven pri delovanju skupine.


Najprej sem izdelala akvarelno ozadje. Uporabila sem Izink tuše, saj so bili Distress Inki prebledi. Uporabila pa sem predvsem turkizno barvo s kančkom svetlo zelene, temno in svetlo modre. Ko se je podlaga popolnoma posušila, sem list najprej zravnala, nato sem čez akvarelni zmazek natisnila digitalno štampiljko s silhuetao pihalnega orkestra. Nazadnje sem dodala še zastavico z voščilom, ki sem jo nad tanek washi trak z notami prilepila s tanjšimi 3D blazinicami. Za malo leska poskrbi pet drobnih luskic.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


četrtek, 01. februar 2018

Feeling Sketchy: Travnik ob robu gozda

Spet objavljam kot članica ustvarjalnega tima pri Feeling Sketchy in vas vabim k sodelovanju. Pod fotografijo moje interpretacije si lahko ogledate skico in se preizkusite tudi sami.



Najprej sem obdelala ozadje z Distress Inki, začela sem s svetlejšimi toni, nato sem prešla na temnejše in sem prešla ponovno na svetlejše (Crushed Olive - Mowed Lawn - Pine Needles - Peacock Feathers). S pomočjo čopiča sem poškropila površino, da sem dobila lisasto podlago, ki poustvarja igro senc skozi veje dreves. 


Vodoravne črte sem spremenila v tri trakove trave in navpični element sem spremenila v drevesa. Drevesa iz natur papirja sem dodatno senčila z Distress Inki, da so lepo porjavela (uporabila sem več tonov rjave barve). Vilo sem pobarvala s Copic markerji in jo pazljivo obrezala. Nazadnje sem prilepila še srebrn okvir in pisane rožice, ki sem jih pridobila iz raznih ostankov akvarelnih barvanj. Manjkalo je le še voščilo, ki sem ga natisnila na majhen kartonček in se nevsiljivo, vendar razločno dviga nad podlago, saj sem ga pritrdila s 3D blazinicami.

Fotografija osebe Andreja Lampe.

Uporabila sem sponzorjevo digitalno štampiljko Sasayaki Glitter Digital Stamps, Butterfly SaraVilo sem odtisnila v svetlo sivi barvi ter jo pobarvala s Copic markerji. Za pikico na i sem vilina krila pobarvala še z Wink of Stella, tako da se lepo svetijo. Prave vilinske peruti.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 07. januar 2018

Kar lahko sanjaš, lahko uresničiš

Zimske voščilnice počasi prehajajo v spomladanske. Čeprav so na tej barve še dokaj zimske, so cvetlice prevzele glavno vlogo. Uporabila sem skrajšano misel, ki jo je izrekel nemški književnik Johann Wolfgang von Goethe
"Vse, kar lahko storiš ali o čemer sanjaš, da lahko narediš, poskusi narediti. V drznosti je genialnost, je moč in čarovnija. Začni zdaj.” 

Najprej sem z dvema zaporednima kvadratnima šablonama izrezala kvadrat, da sem narisala črto, po kateri sem odtisnila voščilo. Odtisnila sem ga s črno barvo, poleg tega pa sem ga še embosirala s črnim reliefnim prahom z bleščicami.

Kar lahko SANJAŠ, lahko uresničiš.

Začetni načrt je predvideval več cvetja, vendar je bilo vsega preveč, zato sem se odločila le za tri cvetove. Sredico rožnatega cveta sem tudi posula s srebnrnim reliefnim prahom, da se lepo sveti. Okvir, spiralo, listje in cvetje sem sestavila v več plasteh, da sem dobila nekakšen šopek, ki štrli iz okvirja. Spiralo sem naredila iz tekstila.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



ponedeljek, 27. november 2017

Medvedja igrivost

Zdaj so na vrsti voščilnice s simpatičnimi živalmi za družine z malimi otroki. Tokrat je protagonist simpatičen medvedek.


Najprej sem pobarvala medvedka s Copic markerji ter ga izrezala. Sledilo je trganje belega papirja: prvi kos sem prilepila direktno na podlago, drugega pa sem privzdignila z najbolj tankimi blazinicami, kar jih premorem.


Sledilo je sestavljanje. Za medvedom sem potrebovala še nekaj, vpadljivega, zato sem dodala okvir v rdeči barvi, najprej sem nameravala dodati snežinko, nazadnje pa sem se odločila za ptico. Ker se je rdeča zlila s podlago, sem se odločila za belo. Zdaj je manjkal le še napis: odtisnila sem ga z belim reliefnim prahom, pobarvala z Distress Inki in nazadnje še izrezala.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 30. oktober 2017

Otroška slikanica: Džungla

Med "pospravljanjem" računalnika, sem ugotovila, da nisem objavila vseh strani iz slikanice, ki sem jo poleti naredila za nečaka.


Na ozadje premazano z Gessom, sem nanesla mešanico akrilnih barv, nato sem začela lepiti izrezke, ki sem jih že prej izrezala ter pobarvala. nazadnje so prišle na vrsto živali, ki so tudi že pobarvane in ročno izrezane čakale na mizi. Sledilo je dodajanje napisov imen živali ter varnostni premaz z Mekolom, da zares vse ostane na mestu ter je hkrati zaščiteno proti ulagi.


Če pa bi si želeli ogledati vse strani iz slikanice, samo kliknete TUKAJ.

Stran iz otroške slikanice prijavljam na naslednje izzive:


      ponedeljek, 12. junij 2017

      Nogometna voščilnica

      Voščilnica je nastala za sinovega bratranca, ki je perspektiven nogometaš. 


      Bilo je kar nekaj rezanja in lepljenja, končni izdelek pa mi je všeč. Najprej sem narezala šestkotnike - veliko šestkotnikov - ki sem jih po vzorcu razporedila po belem kosu papirja. Nazadnje sem tako polepljen papir še izrezala v obliki kroga in žoga je bila narejena. Za žogo sem prilepila nekaj bilk trave (uporabila sem rezalno šablono za borove iglice) spredaj pa travo. Žogo sem prilepila na osnovo zelene barve, ki sem jo embosirala s srajčko za pike.




      Čisto na koncu sem dodala še voščilo. Ker nisem hotela, da bi bil moj trud prekrit, sem se odločila za pergament. Na fotografijah se sicer res bel napis bolj slabo vidi, v živo pa se bere zelo razločno.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

      nedelja, 11. junij 2017

      Kačji pastir v poletnih barvah

      Ker mi je ostal večji zlat kačji pastir, sem se odločila izdelati še eno voščilnico. Potem pa se mi je zdel zlat kačji pastir preveč kičast in sem izrezala novega - tri nove v poletnih barvah.


      Rezalno šablono sem uporabila samo za embosing, nato sem na sredino nalepila triplastnega kačjega pastirja: zgornja plast je iz pisanega papirja, ostali dve iz enobarvnega. Podobna barvna kombinacija se ponovi na malih zastavicah v zgornjem kotu. Največji dodatek je trak z voščilom v oranžni.


      V bistvu je bila izdelava preprosta in hitra, če ni barvanja, je izdelava voščilnic lahko hitra.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: