Prikaz objav z oznako Izink. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Izink. Pokaži vse objave

nedelja, 18. februar 2018

Pikčasti zapiski

Ko imam več časa, preizkušam vse, česar v delovnem obdobju ne uspem narediti. Takrat se raje poslužujem preizkušanih tehnik, saj ni časa za popravke.


Tokrat sem uporabila stencil na pike, ki sem ga pred enim letom izdelala sama - bilo je kar nekaj rezanja, ampak se je splačalo. Tokrat sem hrbtno stran poškropila z začasnim lepilom in moram priznati, da se to zelo dobro obnese. Ob prvem nanosu je barva ostala znotraj krogov, po drugem in tretjem nanosu pa je prodrla pod šablono - vmes sem šablono odmaknila, ker so bile barve preveč pastelne, sem postopek ponovila, a brez ponovnega dodajanja lepila. Tako sem namesto pik dobila nekakšne packe, ki pa so za podlago še bolj zanimive.


Medtem ko sem sušila podlago, sem izdelala kartonček iz pergamentnega papirja. Za pergament sem se odločila, ker nisem hotela preveč prekriti zanimive podlage. Najprej sem pergamentni list začasno prilepila na svoje mesto, da sem natančno odtisnila štampiljko, ki se tako nahaja točno nad modro piko. Komplet teh štampiljk imam že dolgo - sodijo med ene izmed prvih nakupov. Na začetku sem jih pogosteje uporabljala, potem pa je nekako šla v pozabo. Zadnje čase pa se kar trudim, da uporabim, kar že imam.

Ozadje voščilnice sem senčila z istim odtenkom Distress Inka, kot pike (Faded Jeans), poleg tega sem uporabila še Picked Raspberry in rumen Izink tuš, saj sem želela zares intenzivno rumeno barvo. Ozadje sem tudi poškropila z vodo.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



ponedeljek, 05. februar 2018

Rojstnodnevna koračnica

Za nekdanjega sodelavca, ki igra v "pleh" muziki. Predvsem pa je zelo aktiven pri delovanju skupine.


Najprej sem izdelala akvarelno ozadje. Uporabila sem Izink tuše, saj so bili Distress Inki prebledi. Uporabila pa sem predvsem turkizno barvo s kančkom svetlo zelene, temno in svetlo modre. Ko se je podlaga popolnoma posušila, sem list najprej zravnala, nato sem čez akvarelni zmazek natisnila digitalno štampiljko s silhuetao pihalnega orkestra. Nazadnje sem dodala še zastavico z voščilom, ki sem jo nad tanek washi trak z notami prilepila s tanjšimi 3D blazinicami. Za malo leska poskrbi pet drobnih luskic.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


četrtek, 25. januar 2018

Metulj in okna

Zadnje čase zvečer napacam ozadje, ko pridem iz službe še dokončam začeto. Fotografiram kar na strehi (delovni kabinet imam v mansardi), tako da ujamem zadnjo svetlobo dneva.


Ozadje sem ustvarila z Izink tuši, zato so barve tako intenzivne. Samo za turkizno sem uporabila Distress inke, kar pa se na fotografiji še bolj opazi kot v resnici. Barva je zelo bleda v primerjavi s pisano podlago.

Ko se je podlaga posušila in je noč preživela pod utežjo, da se je zravnala, sem zalepila dva okvirja in en kvadrat. Tako se mi je zdelo bolj zanimivo. Nato sem dodala še metulja iz pergamentnega papirja, ki me je pripravljen že čakal, da dobi svoje mesto na voščilnici. Čisto na koncu pa sem prilepila voščilo, ki ga premalokrat uporabljam "Najlepše želje".


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


torek, 23. januar 2018

Danes je tvoj dan

Obožujem velike rezalne šablone z besedilom - v slovenščini seveda. In ta šablona Najlepšega para je prečudovita, kot vsi Tinini izdelki.


Ozadje sem ustvarila z Izink tuši v rdeči in rožnati barvi. Nazadnje sem malo poškropila s srebrno in zalepila srebrno folijo ter luskice. Namesto pikice na i sem zalepila rožnat kristalček.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



sreda, 10. januar 2018

Nori pisani pes

Tega psička sem izdelala za dečka, ki ima zelo rad živali.


Sicer sem začela z Distress Inki, vendar so bile barve preveč pastelne, zato sem posegla po Izink tuših. Pokapljala sem jih po površini, poškropila z vodo ter v ta zmazek dodobra namakala kos akvarelnega papirja. Ker ni bilo časa, sem sušenje pospešila, da sem lahko izrezala pravokotnik in krog.

Sledilo je štempljanje. V krog sem odtisnila psa ter črte utrdila z belim reliefnim prahom. Nato sem iz pergamenta izrezala mrežast pravokotnik, vendar večina koščkov ni hotela izstopiti, tako sem dobila mrežast vzorec. Ni bilo namerno, vendar me ne moti. Mogoče je celo bolje od popolne mreže. Nazadnje sem dodala še voščilo. Del sem izrezala iz srebrnega papirja, del sem ga odtisnila s črnim tušem.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



nedelja, 31. december 2017

V snežnem metežu

Pred sabo sem imela kos akvarelnega papirja in namesto da bi ga pospravila k ostalim kosom belega papirja, sem ga dala na pisalno mizo, povlekla na plan vodene barvice in se lotila dela. Navdahnila me je spodnja fotografija.


Najprej sem odtisnila avto. Edina uporabna štampiljka je bila iz kompleta, ki sem ga pred davnimi leti kupila v Liddlu. Komplet lesenih štampiljk na temo transporta. Vem, da sem z njimi naredila voščilnico za Kljunčkov drugi rojstni dan. Poleg tega sem uporabila štampiljko za dva paketka na strehi avtomobila ter za drevesa. Vse ostalo sem narisala sama. Ko je bila slika pobarvana in posušena, sem jo še poškropila z belim Izink tušem, da sem ustvarila sneg. Čisto na koncu sem še dodala voščilo.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





petek, 08. december 2017

Paketek za mini čokoladice 2/21

Moram malo pohiteti ... najbrž bom nekaj materiala vzela s sabo v šolo v naravi, da bom zvečer pred spanjem izrezala vse škatlice. Ta teden je bilo veliko vsega: 2 prireditvi z božičnim sejmom, kjer so učenci prodajali izdelke ter priprave na odhod v šolo naravi ... pouk na šoli bo potekal normalno dalje.


Največ časa sem porabila, da sem izrisala ustrezno velikost škatlice. Zdaj ko imam šablono, izdelovanje teh škatlic ni več težko. Je pa zamudno. Škatlice izrezujem na roke, s kostjo naredim utore in nato prepognem na obliko.


V bistvu škatlica drži skupaj samo sebe in je vrvica le kot okras in držalo za kartonček z voščilom (na hrbtni strani). Ker bom škatlice podarila zadnji dan pouka, tj. 22. decembra, ne vsebujejo piškotov, saj bi se do takrat posušili, poleg tega učencem ne smem dati domačih piškotov. Vsaka škatlica vsebuje dve čokoladici. Je bil pa domač madenjak veliko lepši za fotografiranje.


Zbirka škatlic se počasi povečuje, vse škatlice in še kaj drugega, si lahko ogledate pod oznako EMBALAŽA.

Škatlico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 30. oktober 2017

Otroška slikanica: Džungla

Med "pospravljanjem" računalnika, sem ugotovila, da nisem objavila vseh strani iz slikanice, ki sem jo poleti naredila za nečaka.


Na ozadje premazano z Gessom, sem nanesla mešanico akrilnih barv, nato sem začela lepiti izrezke, ki sem jih že prej izrezala ter pobarvala. nazadnje so prišle na vrsto živali, ki so tudi že pobarvane in ročno izrezane čakale na mizi. Sledilo je dodajanje napisov imen živali ter varnostni premaz z Mekolom, da zares vse ostane na mestu ter je hkrati zaščiteno proti ulagi.


Če pa bi si želeli ogledati vse strani iz slikanice, samo kliknete TUKAJ.

Stran iz otroške slikanice prijavljam na naslednje izzive:


      Jesenski objem

      Vročega poletja je definitivno konec, jesenski hladni večeri pa so prijetnejši, če jih preživimo v toplem objemu.


      Na naravni papir sem odtisnila listje ter odtise posula s prozornim reliefnim prahom, tako da so ohranili originalno barvo papirja. Podlago pa sem pobarvala s tremi barvami Distress Inkov (Spiced Marmalade, Peeled Paint in Dusty Concord). Najprej sem barvala tako, da sem barve nanesla na podlago, poškropila z vodo ter namakala papir, tako dobljene barve so bile zelo nežne, zato sem robove še dodatno senčila z blazinicami. Nazadnje sem še poškropila Izink tuše v ujemajočih se barvah.


      Sledilo je rezanje napisa "objem", najprej sem ga izrezala iz podlage, nato sem ga še dvakrat izrezala iz črne lepenke in tako napis rahlo privzdignila nad podlago. Čisto na koncu sem pritrdila še nekaj črnih kristalčkov.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



      četrtek, 17. avgust 2017

      Otroška slikanica: Savana

      Nadaljujem z objavami strani iz slikanice za nečaka. Sestra pravi, da je nad slikanico navdušen. Po domačih živalih se selimo na tuje. Končno sem uporabila vse digitalne štampiljke, ki sem jih dobila nekaj let nazaj ...


      Na podlago sem najprej nanesla nekaj kosov na trake natrganih papirnatih robčkov, da sem deloma prekrila pisavo na podlagi. Ko sem vse skupaj premazala z gessom, sem se potrudila, da sem robčke čim bolj poravnala. Ozadje sem pobarvala s tušem v zlatorumeni barvi ter različnimi barvami Izink tušev. Živali sem pobarvala s Copic markerji ter jih prilepila na podlago. Zaradi naglice je barva podlage prišla na površje, kar pa sploh ni moteče. Če bi imela več časa, bi vsekakor pustila, da podlaga "prespi", preden bi pritrila živali. Drevesa sem izrezala s šablonami in pobarvala z vodenimi barvicami.

      Vse objave slikanice najdete TUKAJ.

      Stran iz slikanice prijavljam na naslednje izzive:

      sreda, 16. avgust 2017

      Globus

      Pred kratkim sem kupila to malo šablonico z globusom in zdaj je napočil čas, da jo končno uporabim.


      Za osnovo sem uporabila eko kartonček, na katerega sem natisnila ozadje s teksturo lesa, ki sem ga dodatno senčila z Distress Inki. Čez tri četrtine papirja sem zalepila digitalni papir s starim zemljevidom sveta, ki sem ga tudi malo senčila z rjavimi odtenki Distress Inkov.


      Na spodnjo polovico sem zalepila bel krog, ki sem ga poškropila z zlatim Izink tušem, v to barvo sem namakala tudi ogrodje globusa ter vrvico, ki jo krasi dekorativni vozel. Prava moška voščilnica!


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


      torek, 15. avgust 2017

      Otroška slikanica: Kmetija

      Zadnje dneve nisem objavljala, ker sem hitela dokončati slikanico. Včeraj sem jo oddala ... v vsej naglici pa je nisem fotografirala do konca ... zaenkrat objavljam, kar imam.


      Ozadje sem narisala s pomočjo vodenk in Izink tušev. ker sem bila vezana na velikost štampiljk, sem različne proporce uravnala tako, da sem jih postavila na različne razdalje. Živali sem barvala s Copic markerji. Nazadnje sem dodala še dva elementa izrezana s šablono: ograjo in traktor. Besede sem napisala prostoročno.

      Aja, še odziv enoletnika. Z zanimanjem jo je z mamico prelistal ... in z zanimanjem so jo prelistali vsi povabljeni - starši in otroci. Jaz pa sem pri izdelavi prav uživala, čeprav mi je šlo na koncu že za nohte ... glede nohtov pa ... še vedno so sledovi barve za njimi.

      Vse objave slikanice najdete TUKAJ.

      Stran iz slikanice prijavljam na naslednje izzive:

      ponedeljek, 14. avgust 2017

      Safari rojstvo

      No, sem se malo pohecala z naslovom ... čeprav včasih je prav v hecu veliko resnice. Voščilnica je nastala za bivšo sodelavko, ki je te dni rodila tretjega otroka ... dečka, ki pa ima dve starejši sestrici, stare 3 in 5 let. Doma bo vsekakor živahno, nekakšen domač safari ...



       Tipično svetlo modre in nežno rožnate čestitke glede na spol mi niso všeč, zato rada kombiniram, mešam. Za roza-vijolično ozadje sem se odločila zaradi dveh starejših sester, turkizna žirafa predstavlja novorojenca in tag-srce opravlja vlogo besedila ... takrat, ko ni potreba besed.



      Akvarelno ozadje sem naredila z vijolčnim in roza Izink tušem z metalnim leskom, tako da sem na podlago namazala obe barvi ter čez "zmazek" položila kos akvarelnega papirja v velikosti voščilnice. Nato sem še čez prilepila žirafo ter srce, ki sem ga privezala s pentljo.


      Čestitko prijavljam na naslednje izzive:


      sreda, 02. avgust 2017

      V zeliščnem vrtu

      Za nekdanjo sodelavko, ki bo v kratkem dopolnila okrogli jubilej in zelo rada obdeluje svoj vrt. Ima vsa mogoča zelišča in še kar išče nove in nove variante ... ustvarja raj na Zemlji.


      Najprej sem izrezala akvarelni papir na velikost voščilnice ter krog. Krog sem s svinčnikom narisala na osnovo, da sem kasneje vedela, kam nanesti barvo in štempljati. Nato sem na podlago kapnila tri kapljice Izink tuša: svetlo zelenega, temno zelenega in rumenega ... Vse sem poškropila z vodo ter na grobo premešala s čopičem. Nato sem samo prislonila akvarelni papir na podlago ... pogledala ... in namočila še tisti vogal, kjer je bilo barve premalo. Nazadnje sem še čopič malo potresla nad osnovo ...


      Ko se je barva posušila, sem odtisnila vejice ter številke na krog. Pripravila sem tudi metuljčka in voščilo ter vse sestavila skupaj ter zalepila. Uporabila sem tanjše 3D blazinice.



      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: