Prikaz objav z oznako Hero Arts. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Hero Arts. Pokaži vse objave

torek, 13. marec 2018

Sreča

Izdelala sem preprosto enoplastno voščilnico z uporabo oblačkov.


Nekaj težav sem imela z odtiskovanjem, saj hrbtna stran štampiljk ni več dovolj lepljiva in so mi štampiljke padale z akrilnega bloka. To je tudi razlog, da sem en oblaček pobarvala, saj se je zadnji odtis malo razmazal.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
 Hero Arts - Psst! Hero Arts - Tape your message; Najlepši par - Sreča čaka nate
PAPIR/PAPER
 osnova za voščilnico
BARVE/INK
VersaColor (Orchid, Pink, Anmethist); Taylored Expressions (Lollipop); Distress Ink (Pickled Raspberry) 
DODATKI/ACCESSORIES
/
PRIPOMOČKI/TOOLS
Papermania heat tool,  Misti stamping tool

četrtek, 25. januar 2018

Metulj in okna

Zadnje čase zvečer napacam ozadje, ko pridem iz službe še dokončam začeto. Fotografiram kar na strehi (delovni kabinet imam v mansardi), tako da ujamem zadnjo svetlobo dneva.


Ozadje sem ustvarila z Izink tuši, zato so barve tako intenzivne. Samo za turkizno sem uporabila Distress inke, kar pa se na fotografiji še bolj opazi kot v resnici. Barva je zelo bleda v primerjavi s pisano podlago.

Ko se je podlaga posušila in je noč preživela pod utežjo, da se je zravnala, sem zalepila dva okvirja in en kvadrat. Tako se mi je zdelo bolj zanimivo. Nato sem dodala še metulja iz pergamentnega papirja, ki me je pripravljen že čakal, da dobi svoje mesto na voščilnici. Čisto na koncu pa sem prilepila voščilo, ki ga premalokrat uporabljam "Najlepše želje".


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


sobota, 30. december 2017

ATC: Snežinke in darila

Po dolgem času sem spet naredila ATC. Preizkusiti sem hotela, kako Distress Inki odreagirajo na ekopapirju. Ugotovila sem, da moram uporabiti zelo zgoščeno barvo, saj se sicer pacanje ne vidi.


Najprej sem z belim reliefnim prahom odtisnila snežinko, voščilo in mali darilni paket, nato sem darilni paket zaščitila, da se ni obarval ... sledilo je namakanje v barvi. Barve sem nanesla na mizo, jih malo poškropila z vodo der v to mešanico namakala zgornji levi in spodnji desni rob kartončka. To sem večkrat ponovila, predvsem z modro. Uporabila sem odtenke Broken China, Crushed Olive in Shabby Shatters. Mali darilni paket sem še pobarvala z belo barvico.


ATC prijavljam na naslednje izzive:


nedelja, 10. december 2017

Življenje je polno neviht ...

... Pokliči me, ko potrebuješ dežnik. Za prijateljico, s katero se preredko slišiva, še bolj redko se videvava, vendar obe veva, da sva tam, z dežnikom v roki.


Preprosta voščilnica. Osnovo sem izrezala iz črnega kartona, nato sem iz sivega kartona izrezala siv pravokotnik, ki sem ga poštempljala s kapljicami dežja. Nazadnje sem izrezala še rdeč dežnik in misel, ki se iz naslova nadaljuje v prvo poved.


Pred lepljenjem sem vse malo senčila: z belo in sivo barvo podlago s kapljicami, dežnik z več odtenki rdeče in kartonček z besedilom pa le nežno s sivo barvo.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



ponedeljek, 04. december 2017

Venček iz suhega zlata

Hitim z izdelovanjem novoletnih voščilnic, ker prihodnji teden grem v šolo v naravi in ne bo priložnosti.


Uporabila sem krem podlago, na katero sem odtisnila venček, ki bi v zeleni barvi deloval zelo pomladno, tako z zlatim reliefnim prahom pa deluje zares praznično. Skoraj ne bi potreboval dodatkov. Vseeno sem mu dodala rdečo božično zvezdo z zlatim listjem in voščilo je skoraj obvezno.


 Voščilo sem najprej embosirala z belim reliefnim prahom, nato sem vse skupaj v več plasteh premazala z Distress Inkoma, Barn Door in Fired Brick. Najprej sem nameravala narediti nekakšno zastavico, vendar je nekam štrlela sredi ničesar, zato sem napis obrezala.


 Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




torek, 28. november 2017

Snežinke padajo z neba

Navdih za voščilnico sem dobila pri Coralynn Murray, le da sem rožice zamenjala s Hero Arts snežinkami. Malo sem bila nerodna in sem odtis zmaknila ter tako ustvarila nekakšno senco, kar pa sploh ni slabo.


Voščilnica je v bistvu zelo preprosta. Tiskala sem direktno na osnovo, posula z belim reliefnim prahom ter ga z grelno pištolo pritrdila na podlago. Sledilo je senčenje: najprej sem uporabila okroglo blazinico, ki jo uporabljam za različne modre Distress Inke, tako je zgornji del temnejši, saj so na blazinici ostanki temnejših odtenkov barve. Nato sem uporabila še barvi Broken China in nazadnje Tumbled Glass.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



sreda, 08. november 2017

Sreče, miru in ljubezni

Vsak večer skušam izdelati eno voščilnico, tako jih bom do decembra imela dovolj ...


Najprej sem na ozadje odtisnila štampiljko s strikotniki ter jo posula s prozornim reliefnim prahom. Nato sem podlago senčila z Distress Inki (Tumbled Glass, Peacock Feathers in Wallnut Stain). Nato sem dodala izrezke: pergamentni kartonček z napisom, veje in ptico. Ker se mi je pri odtiskovanju besede "ljubezen" štampiljka malo zmaknila, sem škodo popravila tako, da sem odtisnila štampiljko lepilnega traka in na odtis dodala malo srce. Za vejo sem uporabila šablono za drevo, ki sem jo ustrezno obrezala. Ostanke sem dodala na vrh. Aja, že na začetku sem kartonček malo skrajšala, da sem imela dovolj prostora za vejo s ptico.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 06. september 2017

Novoletni venček

Nadaljujem serijo novoletnih voščilnic ... bom imela manj dela proti koncu leta, ko imam že tako veliko drugih stvari.


Voščilnica je zelo preprosta. Uporabila sem dve štampiljki: najprej sem odtisnila venček, embosirala z belim reliefnim prahom ter nato postopek ponovila še za besedilo "Vonj po praznikih".

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 07. avgust 2017

Rjavo-zeleno voščilo

V avgustu kar nekaj sorodnikov in prijateljev praznuje rojstni dan, zato imam veliko dela, ker so slavljenci večinoma moškega spola, je temu primerna tudi ta voščilnica.


Najprej sem odtisnila štampiljko na bel akvarelni papir. Posula sem jo z belim reliefnim prahom, segrela in namočila z vodo. Nato sem na podlago odtisnila malo zelene in malo rjave barve, dodala vodo ter namočila papir v to barvno mešanico.


Ko se je podlaga posušila, sem dodala še voščilo, ki sem ga poudarila z dvema vzporednima belima črtama.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


sreda, 02. avgust 2017

Dnevnik: Štiri prijateljice

Jaz in moje 3 pupe ... s katerimi se srečamo poredko, vendar ko se, je vedno veliko (glasnega) smeha pa tudi resnih debat ...


Dobile smo se po dolgem času in se zares smejale iz srca ... mislim, da nas pri sosednjih mizah malo čudno gledajo, ker smo glasne in ko se dobimo, okolica izgine ...


Najprej sem pobarvala gospodične s Copic markerji. Ker imam slabe izkušnje z odtisovanjem direktno v knjigo, sem raje tiskam na papir in šele nato nalepim v zvezek ... tako je tudi lažje delati ozadje, saj ni potrebno maskirati ničesar.


Za podlago sem uporabila predvsem tri štampiljke - na tleh je šahovnica, v zraku so trikotniki ter mreža. Šahovnica po tleh ponazarja ploščice, rumeni trikotniki v zraku pa sončno svetlobo.


 Spet sem na papir odtisnila štampiljko-kartonček s številko ter ga izrezala po obliki. Direktno na papir pa sem odtisnila besedo "prijateljice". Malo sem se bala, da odtis ne bo popoln, zato sem uporabila črno barvo, saj jo je najlažje popraviti.

Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 31. julij 2017

ATC: Moje živali - maček Fačino

Ker zadnje dni ni bilo velike volje za ustvarjanje, sem se lotila z nečim malim ... nadaljujem serijo ATC-jev z domačimi živalmi. Ta maček je izmed vseh hišnih ljubljenčkov zame najpomembnejši. Pritepel se je k hiši točno na moj rojstni dan, jeseni leta 1985. Še zdaj se spomnim, kako smo ga na rojstnodnevni zabavi tihotapili v hišo ... skrivala sem ga pod majico, rep pa je veselo štrlel izpod nje. Starši so mi najprej dovolili, da ga imam le zunaj, kmalu pa je postal skoraj član družine ... pravili smo, da zna govoriti. Priljubljen je bil po vsej soseski, ker je lovil miši in podgane, ptiče pa je puščal na miru. Ime pa sem mu dala po takrat aktualni (smešni in malo žaljivi) frazi na italijanski TV "Faccia da strudel" ... kar je potem postalo "FAČINO", tj. Obrazek.


Najprej sem odtisnila krog na sredino papirja ter ga posula s prozornim reliefnim prahom. Ker za podlago uporabljam škatle Kljunčkovih priljubljenih piškotov, krog ni popolnoma bel. Celoto sem senčila s srednje rjavim Distress Inkom Brushed Corduroy. Na osnovi sem še odtisnila obrobo ter vse skupaj poškropila najprej z vodo z zlatimi bleščicami, nato še z belim Izink tušem.


Med sušenjem osnove sem izdelala ostale elemente. Mačka sem imela že pripravljenega, le obrezati sem ga morala, izrezala sem še oblaček z napisom "MAU" ... tako se je Fačino oglašal. In še klobčič volne, s katerim se je zelo rad igral. Tudi ko je bil že star, saj smo ga pri hiši imeli dobrih 6 let ... potem pa je kar naenkrat izginil ... pravijo, da mačke grejo umreti na samo.


Nazadnje sem še odtisnila mačkovo ime v spodnji levi vogal ter dodala dve črni pikici Enamel Dots.

Navodila, kako izdelati osnovo za ATC z rezalno šablono Najlepši par najdete TUKAJ.

ATC prijavljam na naslednje izzive:




petek, 28. julij 2017

Šopek rož v barvi mavrice

Nekje na spletu sem videla podobno voščilnico, vendar je nisem shranila ... v bistvu sem porabila več časa za iskanje, kot pa sem ga porabila za samo izdelavo. Tokrat sem štampiljko Hero Arts uporabila malo drugače.


Spet sem uporabila akvarelni papir. Najprej sem izdelala papirčke za maskiranje. Potrebovala sem dva: enega za črto in drugega za rožo. Vsak cvet sem odtisnila v svoji barvi. Začela sem z rdečo ter zaključila z vijolično. Za tiskanje sem uporabila Distress Inke, isto barvo sem razredčeno z vodo, v kateri je raztopljen prah Perfect Pearls, uporabila tudi za barvanje. Ni me motilo, da barve malo prehajajo druga v drugo, zato nisem čakala, da se en cvet posuši, preden sem v naslednjega s čopičem nanesla obarvano vodo.


Ker se mi je podlaga zdela malo pusta, sem jo pobarvala z zelo razredčenim modrim odtenkom. Prilepila sem dva črna trakova, da sem omejila prostor za voščilo, ter voščilo samo. Ker je voščilo zelo kontrastno glede na celoto, sem vse skupaj skušala uravnovesiti s črnim tušem, vendar mi je padlo nekaj večjih kapljic na spodnji del voščilnice, kar ni bil moj namen. Vseeno pa ni tako zelo moteče.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: