Prikaz objav z oznako From the Heart. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako From the Heart. Pokaži vse objave

torek, 06. marec 2018

Velika skodelica kave

Vedno znova ugotavljam, da nimam ustreznih odtenkov rožnate, potem pa nekako mešam barve med sabo ... od vijolične do svetlo rožnate, skoraj bele. Tukaj sem uporabila skoraj vse odtenke rožnate barve, kar jih premorem. Barvala sem s Copic markerji.


Najprej sem izbrala papir za ozadje, nato sem vse prilagodila tej barvni kombinaciji. Tudi tokrat sem trak pobarvala s Copic markerji. Skodelico sem odtisnila dvakrat. Prvič na belo podlago, drugič pa sem skodelico pobarvala s Copic markerji ter jo izrezala. Preden sem jo zalepila čez prvo, sem podlago malo poštempljala s packami, prelepila dva washi traka in voščilo. Paro iz lončka (zaradi katere sem najprej odtisnila lonček na podlago) sem še premazala z Wink of Stella, vendar se lesk bolj slabo vidi, očitno mu vilinskega prahu počasi zmanjkuje in kliče po novem.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
From the Heart - World's best coffee; Mavelu - Vse najboljše črtna koda
PAPIR/PAPER
Summer Driggs - So This Is Love (digitalni)
BARVE/INK
Copic markers (C1, C3, C5, C7, RV06, RV04, R20); VersaFine (Onyx Black); VersaColor (Smoke Blue)
DODATKI/ACCESSORIES
Washi tape; satenast trak
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Papermania heat tool;  Misti stamping tool; Najlepši par - Pravokotniki s šivi; Nellie Snellen - Quilling tape 5

ponedeljek, 24. april 2017

Dnevnik: Trojna rojstnodnevna zabava

Po dolgem času sem se lotila svojega dnevnika ... rada bi ga dokončala ... To je bil moj projekt v letu 2016, ki sem ga začela prav v tem času - konec aprila. Za dokončanje bom potrebovala malo več časa, pomembno je, da sem na dobri poti in da bom projekt DOKONČALA.


Najprej sem urezala risalni list na velikost dnevnika. Nato sem ga poškropila z rjavo barvo. Ko se je posušila, sem površino poškropila z vodo z bleščicami ter popivnala s servieto. Nato sem dodala vse dele: torto in žabo sem natisnila na rjav papir; za ostalo sem uporabila papir iz knjige. Številke niso nobena šifra, ampak leta slavljencev.


Namesto traku na skici sem uporabila prazen prostor, saj se mi je zdelo, da bi bil trak odveč. Krog sem naredila s teksturno šablono, ki sem jo uporabila le za barvanje z Distress Inki. Žabca sem pobarvala s Copic markerji, za oči sem uporabila bel Izink, ki je dobro prekriven - te bele oči so rezultat le enega nanosa.

Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:



ponedeljek, 10. april 2017

Kljunčkova knjiga: Zlato sonce

Nadaljujem in sem presenečena nad tem, kako mi gre dobro ... sicer ukradem kakšno uro spanca, vendar me učinek dela bolj napolni z energijo kot spanje. Zadnjo kreacijo sem imela v glavi že nekaj dni, vendar popoldne ni bilo časa, saj sva s sinom raje bila na zraku, igrala tenis na dvorišču ter uživala v toplem spomladanskem vremenu. No, bolj kot igrala sva tekala pobirat žogico ;-)

Srečo lahko najdeš na najtemnejšem mestu, samo spomniti se moraš prižgati luč.

Najprej sem se s turkiznim Izinkom z metalnim leskom lotila pobeljenega ozadja. Barvo sem nanašala s krožnimi gibi, da sem ustvarila podobo neba z oblaki. Medtem ko se je sušilo, sem se lotila barvanja ostalih elementov. Čeprav sem na začetku nameravala sama narisati mandalo, mi je zmanjkalo časa in ssem poiskala nekaj ustreznega na spletu: med soncem in sončnico. Spet sem najprej pobarvala kartonček z Izink barvami ter Distress Inki v obliki kot jo ima natisnjena roža. Rožo sem natisnila, šele ko se je barva posušila. Dodatno sem barvala s Copic Markerji ... bi raje uporabila vodene barvice, vendar tisk z Inkjet tiskalnikom tega ne dopušča (rezultat je lahko le zmazek). Nazadnje sem s Copic markerji pobarvala še simpatičnega ptička ter vse skupaj sestavila v celoto, z napisom vred.

Vse objave sinove knjige najdete TUKAJ.

Stran iz knjige prijavljam na naslednje izzive:



ponedeljek, 03. april 2017

Kljunčkova knjiga: Zajček s srcem

Nadaljujem z dnevnikom za mojega Kljunčka. Zaenkrat je projekt še "Top Secret", kar pomeni, da delam, ko je on zaposlen z drugim, hkrati pa imam na mizi še en projekt, ki vskoči, vsakič, ko moja svetla glavica pokuka skozi vrata.


Nad podlago, premazano z Gessom, sem se spravila z Izink tuši. Malo sem mešala, veliko redčila, nato zgoščevala ... nazadnje sem dobila nekakšno pokrajino z njivami in travniki, v ozadju pa so grički. V ta bleščeč spomladanski svet sem postavila simpatičnega zajčka s srcem.


Medtem ko sem celotno ozadje pobarvala z Izink tuši (nekaj sem jih vmešala tudi v teksturno pasto), sem zajčka pobarvala s Copic markerji. Moj inkjet tiskalnik ne dopušča barvanja z vodo, zato mi ni preostalo drugega.

Mrežo v ozadju sem tu in tam pobarvala z zlatim reliefnim prahom, da se sveti v soncu. Bleščeča črta, ki ponazarja pravkar zorano njivo pa je napaka ... namesto navadne teksturne paste sem vzela tisto z bisernim leskom ... tako sem dobila nekakšno bakreno barvo. Ker efekt ni bil moteč, nisem popravljala.


Vse objave sinove knjige najdete TUKAJ.

Stran iz knjige prijavljam na naslednje izzive:




nedelja, 26. februar 2017

Prihaja pomlad

Še eno nedeljsko kosilo smo imeli zunaj. V februarju smo že večkrat jedli zunaj in na našem koncu so tudi zvončki že počasi odcveteli. Včeraj mi je sin prinesel narciso, ki je sicer še bila v lahno razprtem popku, do danes pa se je lepo razcvetela in krasi kuhinjsko mizo.


Tokrat sem si dala duška z barvanjem. Najprej sem natisnila digitalno štampiljko, ker se mi ponavadi taki odtisi razlijejo, sem jo prebarvala v zelo svetlo barvo, da sem lahko barvala z Izink tuši ter Distress Inki, predvsem pa z veliko vode. Mi je uspelo.
Nebo sicer ni tako kot sem ga načrtovala, sem žal morala prikriti eno packo, ki sem jo naredila z modro barvo (sicer bi bilo veliko svetlejše). Bom drugič bolj pozorna, kje tacam z umazanimi prsti.
Nazadnje sem kos akvarelnega papirja izrezala v obliki pravokotnika, privezala vrvico ter oči poudarila z Glossy Accents.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



nedelja, 26. junij 2016

Za učiteljico - 4. del

In še zadnja zahvala za učiteljice. S Kljunčkom sva izbirala dizajn glede na posamezno učiteljico ... in tudi vsebino je Kljunček prilagodil vsaki učiteljici posebej. Jaz sem želela, da napiše vsem enako, on pa ne. Potem sem na spletu poiskala nekaj zahval za učiteljice, on jih je prebral in izbral najbolj primerno za vsako učiteljico posebej ... jaz sem jih le še zlektorirala in on jih je napisal.


Najprej sem odtisnila čipko, ki sem jo posula z zlatim reliefnim prahom. Nato sem dodala še simpatičnega From The Heart šolarčka, ki sem ga uporabila na vseh štirih voščilnicah ... kasneje sem sicer z oranžno barvico pobarvala nekaj elementov: črte na kapi, jabolko in knjige.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Freshly Made Sketches (4): Sketch
Little Red Wagon: Craft-astic
Simon Says Stamp - Wednesday: Add some shimmer



Radovedni ptiči

Tokrat sem se malo poigrala z osnovno digitalno štampiljko From the Heart: dvakrat sem jo zavrtela in enkrat zrcalila.


Z ozadjem sem imela kar nekaj dela, čeprav potem nisem dobila želenega učinka: najprej sem s pikami Mavelu naredila ozadje, ki sem ga nato izrezala s šablono Memory Box ... hkrati sem izrezala dve plasti, ki sem ju uporabila samo za kroge, ostale dele sem zalepila v eni plasti direktno na podlago ... upala sem v malo več razgibanosti (drugič moram uporabiti vsaj dve plasti kartončka ali pa moosgumi). Voščilo sem odtisnila s črno blazinico in potem posula s črnim reliefnim prahom z bleščicami. Za izrez krogov sem najprej izdelala šablono, ki je ustrezala postavitvi ptičev, nato sem zarezala v kartonček, ki sem ga še embosirala. Ker se barva kartončka ni popolnoma ujemala z barvo ozadja, sem kartonček senčila z zelenim Distress Inkom.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

petek, 24. junij 2016

Za učiteljico - 3. del

Iz razreda smo prešli v podaljšano bivanje ... učiteljica poučuje tudi geografijo in vodi astronomski krožek, ki ga je moj sin z veseljem obiskoval vse leto, čeprav je to pomenilo zgodnejše vstajanje in vožnjo na matično šolo.


Za ozadje sem odtisnila dve različni štampijki (iz istega seta) v dveh različnih barvah. Najprej sem odtisnila štampilke z barvami, ki niso topne v vodi, nato sem uporabila oranžen, rjav in siv Distress Ink, da sem pobarvala ozadje. Povezovalni element vseh zahval je simpatičen očalar, ki sem ga pobarvala s Copic Markerji. Prazni kot sem tokrat "napolnila" s pentljo in gumbkom.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



nedelja, 19. junij 2016

Za učiteljico - 2. del

Moram izdelati 3 voščilnice za učiteljice, dve v razredu in tretjo v podaljšanem bivanju ... in ne morem iz svoje kože ... ne morejo biti vse tri enake. Bi bilo preveč preprosto ... Na vseh treh nameravam uporabiti simpatičnega snežaka-šolarja in za osnovo bom na vseh treh uporabila eko papir.

Papir za ozadje sem ustvarila enako kot prej, le da sem napisala celotno abecedo in nato izrezala trak ustrezne širine. Ker sem med ž in a v abecedi vstavila noto, sem v prazen zgornji kot dala violinski ključ. Izrezala sem ga iz zlate folije, enako tudi voščilo. Šolarčka sem pobarvala s Copic markerji, tokrat sem izbrala drugo barvno kombinacijo, ki je bolj primerna za zlat napis.



Zahvalo prijavljam na naslednje izzive:
Cardz 4 Guyz: Music
4 Crafty Chicks: Metal
ColourQ: colour combo
Moving Along With Times: Music
Sketch Saturday: Sketch 417
Deep Ocean: Metal/Wood

Za učiteljico - 1. del

Kljunček hodi v kombiniran oddelek, zato ima dve učiteljici, čeprav je že v drugem razredu. Kot vsako leto sem zadolžena za izdelavo daril za učiteljice. Prejšnji dve leti sem naredila embalaže v obliki sovic, letos sem se odločila za klasično voščilnico, z ostalimi starši se bomo dogovorili za manjša darila ... jaz navijam za sadike začimbnic.


Spet je nedelja tu in čas za nov izziv pri I heart sketches. Tokratna skica mi je dala kar malo mislit, na koncu sem z rešitvijo zadovoljna. Papir sem pobarvala v črno in z belo pisavo napisala abecedo, nato sem to natisnila. Na drugi papir sem natisnila tega simpatičnega šolskega snežaka, ki sem ga pobarvala s Copic markerji. Očala in napis "hvala" sem še premazala z Glossy Accents. Pred lepljenjem sem z belo akrilno barvo zasenčila rob črnega kartončka, da deluje kot slabo počiščena tabla ... čeprav se že v časih, ko sem jaz gulila šolske klopi, črne table niso uporabljale več. Imeli smo zelene, zdaj pa počasi prevladujejo bele.

 

Srečni smo, ker ste bili naša učiteljica. Hvala za vaš trud.


Zahvalo prijavljam na naslednje izzive:
I Heart Sketches: Sketch + Gratitude card
Creative Moments: AG + Stitches
QKR Stampede: Quilting/Stitching Real/Faux
Glitter'N'Sparkle: AG
Crafting with Friends: AG
Cards Galore Encore: AG


nedelja, 12. junij 2016

Vrt v vazi

S sodelovanjem na izzivih pri I Heart Sketches sem pridobila bonus točke za nabavo treh štampiljk From the Heart. Že v zahvalo sem morala sodelovati na tem izzivu, čeprav sem ta teden imela bolj malo časa.


Izbrala sem šopek, za katerega sem izbrala marelično-modre tone. Prav tako velja za papir.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
I Heart Sketches: Sketch
Double D: Inspiration photo
Simon Says Stamp - Monday: Summer garden
Addicted to Stamps: Make your Mark
Sweet Stampin': 3 layers
The Crazy: Bingo (die cut - design paper - flowers)
Alphabet Challenge: H- Hand Coloured Image
Morgan's Artworld: Happy Birthday
Crafty Hazelnut's Patterned Paper: AG


nedelja, 05. junij 2016

Žabja slast

Pozdravljeni, že dolgo nisem ničesar objavila ... Kljunček je dobil angino in zgleda, da jo je posredoval tudi meni ... med mojim pekočim grlom, težko glavo in vstajanjem sredi noči zaradi doze antibiotika za Kljunčka, nisem imela veliko energije, da bi se lotila ustvarjanja ... čeprav idej mi ni zmanjkalo. Sem bolj skicirala v zvezek in pomagala Kljunčku, da izdela svojo prvo voščilnico ... ki bo objavljena v nekaj dneh ...

Simpatično žabico sem najprej nameravala v celoti pobarvati z distresi in čeprav sem črte prekrila s prozornim reliefnim prahom, so se mi prav tako spackale. Tako sem uporabila "paper piecing" tehniko.


Za začetek sem kos risalnega lista pobarvala z Distress Inki. Uporabila sem predvsem zelene odtenke ter kanček oranžne in modre. Medtem ko se mi je to sušilo, sem žabico odtisnila na risalni list in na 100-gramski papir. Tisto na risalnem listu sem zaščitila z gumo, ker sem se bala, da se bodo robovi packali. Tudi to sem pustila, da se posuši. Medtem sem s Copic markerji pobarvala žabico z mušjim sladoledom. Ko sem končala barvati, je bil kos risalnega lista suh in sem z novo šablono Memory Box iz njega izrezala listje in cvetje, ki žabico obkroža. Nato sem z Distress Inki in vodo pobarvala ozadje žabice. Pobarvano žabico sem obrezala. V tem času se je risalni list z žabico posušil. Odstranila sem gumo, kotičke, ki niso bili pobarvani sem pobarvala s Copic markerji ter pobarvano žabico prelepila čez tisto na risalnem listu. Ker je vzorec listja in rožic zelo tanek in zapleten, sem uporabila kar lepilo v spreju. Nazadnje sem celoto prilepila na osnovo za voščilnice ter dodala voščilo Najlepšega para.

Danes je tvoj dan -
naj bo vesel in poln sanj
Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 25. maj 2016

Skodelica kave

Obožujem tako kavo kot čokolado - mogoče prvo še bolj kot drugo. 

"Čokolada in skodelica kave rešita vse težave"

Za voščilnico o kavi in čokoladi sem kot nevtralno ozadje izbrala eko papir, ker sta obe rjave barve. Nato sem se poigrala s štampiljko Ustvarjalnega dotika, ki jo imam že nekaj let in mi je zelo všeč, vendar jo bolj redko uporabim, saj se mora tudi zunanjost voščilnice ujemati z vsebino. Najprej sem natisnila napis v vijolični in olivno zeleni na ostanek risalnega lista, nato sem vse skupaj posula s prozornim reliefnim prahom ter pogrela. Nazadnje sem še senčila z Distress Inkom - Antique Linnen. In s tem sem imela največ dela, če odštejem barvanje kozarčka s kavo. Barvala sem s Copic markerji. Srček pare sem pobarvala z Wink of Stella, da se blešči.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Cute Card Thursday: Food/Drink
Just Us Girls: Color week
Craft Your Passion: AG
Crafting from the Heart: AG
TTCRD: AG
Penny's Paper: AG
I Heart Sketches: Sketch #153
Aud Sentiments: AG
Word Art Wednesday: AG


nedelja, 22. maj 2016

Hišni ljubljenček ...

... zakaj pa bi morali izbirati med psom in mačko. Pravijo, da so prašiči bolj inteligentni in če so tako simpatični kot je ta sladkosnedec na voščilnici ...

Spet sodelujem na izzivu From the Heart: njihovim skicam se ne morem upreti: spodbujajo mojo kreativnost.


Osnovo z žarki sem izdelala pred časom. Naredila sem preveč teksturne mase in sem jo porabila tako, da sem na en kos risalnega lista premazala šablono z žarki; na drugi kos pa kar odtisnila teksturno maso, ki je ostala na šabloni, preden sem jo oprala. No, to je ta kos. V bistvu ostanek čiščenja šablone. Seveda sem ga še senčila z rumenim Distress Inkom.

Potrebnega je bilo nekaj merjenja, na koncu mi je uspelo postaviti prašička točno na mesto, da gleda skozi odprtino. Prašička sem pobarvala s Copic markerji. Dodala sem že voščilo, tako da je ta voščilnica za bolj lene dni. Kljunček je rekel, da jo bo imel za takrat, ko ne bo imel časa pisati voščila: bo samo napisal datum, ime sošolca in se podpisal. Praktičen vsekakor je!


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




ponedeljek, 16. maj 2016

Sladkosnedi pujsek

Še zadnja voščilnica danes. Ker sem pred enim tednom prejela vavčer za From the Heart Stamps, sem morala uporabiti še drugo štampiljko ... Saj ni bilo težko, ker so skice zame vedno navdihujoče. Poleg tega je bila voščilnica z bleščicami izbrana med top 3.


Najprej sem pobarvala prašička ter izrezala kvadrat za okvir. Tako sem vedela, kako velik spodnji rob lahko naredim. Takoj ko sem odmerila velikost pravokotnikov, sem robove zaščitila s pleskarskim lepilnim trakom (ki sem ga parkrat potegnila po hlačah, da izgubi malo lepljivosti) in sem senčila z Distress Inki.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: