Prikaz objav z oznako Dovecraft. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Dovecraft. Pokaži vse objave

sreda, 02. avgust 2017

Dnevnik: Štiri prijateljice

Jaz in moje 3 pupe ... s katerimi se srečamo poredko, vendar ko se, je vedno veliko (glasnega) smeha pa tudi resnih debat ...


Dobile smo se po dolgem času in se zares smejale iz srca ... mislim, da nas pri sosednjih mizah malo čudno gledajo, ker smo glasne in ko se dobimo, okolica izgine ...


Najprej sem pobarvala gospodične s Copic markerji. Ker imam slabe izkušnje z odtisovanjem direktno v knjigo, sem raje tiskam na papir in šele nato nalepim v zvezek ... tako je tudi lažje delati ozadje, saj ni potrebno maskirati ničesar.


Za podlago sem uporabila predvsem tri štampiljke - na tleh je šahovnica, v zraku so trikotniki ter mreža. Šahovnica po tleh ponazarja ploščice, rumeni trikotniki v zraku pa sončno svetlobo.


 Spet sem na papir odtisnila štampiljko-kartonček s številko ter ga izrezala po obliki. Direktno na papir pa sem odtisnila besedo "prijateljice". Malo sem se bala, da odtis ne bo popoln, zato sem uporabila črno barvo, saj jo je najlažje popraviti.

Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 31. julij 2017

ATC: Moje živali - maček Fačino

Ker zadnje dni ni bilo velike volje za ustvarjanje, sem se lotila z nečim malim ... nadaljujem serijo ATC-jev z domačimi živalmi. Ta maček je izmed vseh hišnih ljubljenčkov zame najpomembnejši. Pritepel se je k hiši točno na moj rojstni dan, jeseni leta 1985. Še zdaj se spomnim, kako smo ga na rojstnodnevni zabavi tihotapili v hišo ... skrivala sem ga pod majico, rep pa je veselo štrlel izpod nje. Starši so mi najprej dovolili, da ga imam le zunaj, kmalu pa je postal skoraj član družine ... pravili smo, da zna govoriti. Priljubljen je bil po vsej soseski, ker je lovil miši in podgane, ptiče pa je puščal na miru. Ime pa sem mu dala po takrat aktualni (smešni in malo žaljivi) frazi na italijanski TV "Faccia da strudel" ... kar je potem postalo "FAČINO", tj. Obrazek.


Najprej sem odtisnila krog na sredino papirja ter ga posula s prozornim reliefnim prahom. Ker za podlago uporabljam škatle Kljunčkovih priljubljenih piškotov, krog ni popolnoma bel. Celoto sem senčila s srednje rjavim Distress Inkom Brushed Corduroy. Na osnovi sem še odtisnila obrobo ter vse skupaj poškropila najprej z vodo z zlatimi bleščicami, nato še z belim Izink tušem.


Med sušenjem osnove sem izdelala ostale elemente. Mačka sem imela že pripravljenega, le obrezati sem ga morala, izrezala sem še oblaček z napisom "MAU" ... tako se je Fačino oglašal. In še klobčič volne, s katerim se je zelo rad igral. Tudi ko je bil že star, saj smo ga pri hiši imeli dobrih 6 let ... potem pa je kar naenkrat izginil ... pravijo, da mačke grejo umreti na samo.


Nazadnje sem še odtisnila mačkovo ime v spodnji levi vogal ter dodala dve črni pikici Enamel Dots.

Navodila, kako izdelati osnovo za ATC z rezalno šablono Najlepši par najdete TUKAJ.

ATC prijavljam na naslednje izzive:




četrtek, 27. april 2017

Visoko nad oblake

Skok s padalom sem po porodu opustila ... poleta z balonom pa ne. Enkrat pred petdesetim letom ga nameravam opraviti ... še ne gori voda, vendar bom prvo priliko izkoristila.


Najprej sem odtisnila balon ter tri drobne krogce ter jih posula z belim reliefnim prahom. Nato sem čez položila šablono ter senčila z sivomodrim Distress Inkom (Weathered Wood). Sledilo je lepljenje washi traka ter voščilo. Preprosto - enostavno - hitro narejeno!


Voščilnica primerna za moškega pa tudi za aktivno in avanturistično žensko. V svoji preprostosti je prav lepa. Ker mi ni všeč, da je senčenje povsod enako, sem bolj intenzivno senčila na strani, kjer je balon, da se lepše vidi, z manj barve na blazinici pa desno. Na koncu sem še malo potegnila z razbarvano blazinico po celotni površini balona, vendar se modrikast odsev komaj opazi, so pa črte zato bolj v ospredju.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 19. april 2017

Z raketo po sanje

Ustvarila sem preprosto voščilnico z raketo.


Najprej sem skicirala plamene raketoplana, da sem lahko postavila rezalno šablono za raketo dovlj visoko. Raketo sem izrezala. Ostal mi je le obris, ki sem ga zapolnila s srebrno folijo ter dvema gumboma.

Na dizajnerski papir sem skicirala plamene s svinčnikom, nato sem črte odebelila s črnim flomastrom. Da bi dobila globino, sem papir senčila z rdečimi in sivimi Copic markerji v različnih odtenkih, nazadnje sem še dodala belo akrilno barvo, ki sem jo razmazala kar s prsti.


Zgoraj se lepo vidi, da je raketa iz srebrnega papirja. V bistvu sem na osnovo zalepila oval, na katerega sem pritrdila dva gumba, rdečega in modrega, v barvah dveh dizajnerskih papirjev. Nazadnje sem še dodala napis "SANJE", za katerega sem uporabila moder papir z zvezdicami, kar ponazarja nebo. Dodatno sem potemnila predel za napisom, sam napis pa sem po robovih namazala z belim Izink tušem ter ga s prsti malomarno razmazala.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 09. april 2017

Kljunčkova knjiga: Šopek modrih rož

Veliko sem preizkušala - najprej z modro-rumeno kombinacijo, na koncu sem se odločila za modro-zeleno. Hotela sem narediti preproste akvarelne rože, vendar nobena barva, ki sem jo imela na razpolago, ni bila primerna. Vse so bile preveč svetle. Na fotografiji se ne tako vidi, vendar se modra z ozadja in tista z ovala tepeta ... spodnja je bolj vijolična, zgornja bolj turkizna. Ne gresta skupaj!

To je bil le prototip, ki sem ga kasneje predelala ...


... v tole ..



Na podlago obdelano z belo akrilno barvo ter Gessom, sem odtisnila štampiljko s šopkom rož. Odtis sem naredila s temno modro blazinico, barvala sem s čopičem ... uporabila sem Distress Ink v temno modri barvi. Ostalo sem pobarvala s svetlo zelenim Izink tušem ... tudi pike v ozadju in oval iz blaga.


Ko so bile rože pobarvane, sem naredila še en odtis na odpaden kos papirja, da sem ga lahko uporabila za maskiranje. Tako sem odtisnila še navpično črto barve ter vodoravne pike. Nazadnje sem še prilepila kos netkanega blaga, ki sem ga naredila z dvema zaporednima ovalnima šablonama ter pobarvala z isto zeleno barvo kot ostalo. Zaradi različnih materialov deluje temnejše, všeč pa mi je, da se skozi še vedno vidi šopek.


Čisto na koncu sem še dodala napis: Pavčkove verze. Tokrat sem se malo bolj potrudila in dodala nekaj vijug ter uporabila dve različni obliki pisave.

Sreča je srečati prave ljudi, ki v tebi pustijo dobre sledi.

Vse objave sinove knjige najdete TUKAJ.

Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:




sreda, 17. julij 2013

Album: Sanje


Včeraj zvečer sem še rezljala te oblačke, danes pa sem stvari postavila na mesto. Ne bom pozabila, kako je Kljunček zaspal pri mizi: dokler se ni zmračilo sva bila zunaj, potem sem nama pripravila kakav, da bi se malo ogrela - preden ga je popil do konca, je zaspal. Jaz sem pospravljala posodo, ko sem se obrnila k mizi, sem zagledala zgornji prizor. Kako srčkano!

Besedilo sem napisala v Wordu, dodatno sem ga okrasila s štampiljkami Dovecraft, ki sem jih prvič uporabila. Imam cel kup štampiljk, vendar se premalokrat spomnim, da bi jih uporabila. Moja glavna pripomočka sta tiskalnik in hrošček s svojimi izrezovalnimi šablonami (že od malega sem rada rezala ;).

Stran iz albuma prijavljam na naslednje izzive: