Prikaz objav z oznako Distress Inki. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Distress Inki. Pokaži vse objave

ponedeljek, 12. marec 2018

Cvetoča veja

Nadaljujem izdelavo velikonočnih voščilnic tokrat sem ostala le pri rožah, čeprav sem imela v mislih še metuljčke, vendar ko so bile rože pobarvane in sem dodala še voščilo, se mi je zdelo, da je vsega dovolj in bi bili metuljčki odveč. Odtis sem posula z belim reliefnim prahom.



Najprej sem izrezala kos akvarelnega papirja na ustrezno velikost, nato sem s pomočjo Mistija odtisnila cvetočo vejico. Misti je zelo uporaben pri odtiskovanju na akvarelni papir, saj štampiljko odtisnem kar trikrat. Tako sem prepričana, da bo odtis popoln.



Ko sem reliefni prah utrdila, sem uporabila Distress Inke (Worm Lipstick, Mowed Lawn) in čopič, da sem nanesla močno razredčeno rožnato in zeleno barvo. To sem naredila v treh slojih, v zadnjem sloju sem barvo nanesla samo na cvetove. Zapletlo pa se je pri napisu. Nikjer nisem našla besede "velika", tako da sem jo z lepilom v pisalu napisala lastnoročno. Nato sem vse skupaj posula z belim reliefnim prahom.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Marianne Design - Eline's House Cross Stitch; Ustvarjalni dotik - Vesela velika noč
PAPIR/PAPER
 akvarelni 
BARVE/INK
 Distress Ink (Worm Lipstick, Mowed Lawn);  Whispers - Seafoam white embossing powder
DODATKI/ACCESSORIES
 /
PRIPOMOČKI/TOOLS
 Big Shot; Papermania heat tool; Najlepši par - Valoviti pravokotniki s šivi; MFT - Cover-All-Stripes-background

sreda, 21. februar 2018

Na sprehod s severnim medvedom

Pri izzivu Polkadoodles sem prišla med TOP 3 in tako postala srečna dobitnica digitalne štampiljke. Izbira je bila kar težka, na koncu pa sem se odločila za zimski motiv ... in ga takoj dala v uporabo.


Najprej sem pobarvala motiv, nato sem ugotavljala, kako sestaviti voščilnico. Spet sem malo pacala po akvarelnem papirju z Distress Inki, dodala še malo belega reliefnega prahu v obliki zvezdic in srebrnega na voščilu. Ter voščilnica je bila dokončana. Največ časa mi je pobralo barvanje motiva, ostalo je bil mačji kašelj.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 19. februar 2018

Zimzelen šopek

Tole sem ustvarila včeraj zvečer pred spanjem. Po TV ni bilo nič pametnega in ko je moj sine šel spat, sem tudi jaz šla v svojo spalnico ... lotila sem se knjige, a mi še ni bilo do branja, zato sem vstala iz postelje in šla k pisalni mizi.


Izdelava je v bistvu dokaj preprosta: najprej sem z Distress Inki pobarvala en kartonček vijoličnorožnato, drugega pa zeleno. Oba kartončka sem poškropila z vodo. Tretji kartonček pa sem pobarvala s Copic markerji v sivo z ombre učinkom. Sledilo je rezanje z različnimi šablonami in sestavljanje. Vse, razen vrvice, ki veže skupaj tri zelene vejice, je izdelano z rezalnimi šablonami.


Zaradi vetra je bilo fotografiranje na balkonu dokaj problematično, ko bo prenehalo pihati, bom fotografiranje ponovila. Spodnja fotografija je boljša, ker sem voščilnico držala, kjer se ne vidi, ko pa sem hotela fotografirati voščilnico v celoti, mi jo je odnašalo sem ter tja po površini ter odpiralo. Tudi barva venčka je v originalu bolj vijolična kot na fotografiji.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 18. februar 2018

Pikčasti zapiski

Ko imam več časa, preizkušam vse, česar v delovnem obdobju ne uspem narediti. Takrat se raje poslužujem preizkušanih tehnik, saj ni časa za popravke.


Tokrat sem uporabila stencil na pike, ki sem ga pred enim letom izdelala sama - bilo je kar nekaj rezanja, ampak se je splačalo. Tokrat sem hrbtno stran poškropila z začasnim lepilom in moram priznati, da se to zelo dobro obnese. Ob prvem nanosu je barva ostala znotraj krogov, po drugem in tretjem nanosu pa je prodrla pod šablono - vmes sem šablono odmaknila, ker so bile barve preveč pastelne, sem postopek ponovila, a brez ponovnega dodajanja lepila. Tako sem namesto pik dobila nekakšne packe, ki pa so za podlago še bolj zanimive.


Medtem ko sem sušila podlago, sem izdelala kartonček iz pergamentnega papirja. Za pergament sem se odločila, ker nisem hotela preveč prekriti zanimive podlage. Najprej sem pergamentni list začasno prilepila na svoje mesto, da sem natančno odtisnila štampiljko, ki se tako nahaja točno nad modro piko. Komplet teh štampiljk imam že dolgo - sodijo med ene izmed prvih nakupov. Na začetku sem jih pogosteje uporabljala, potem pa je nekako šla v pozabo. Zadnje čase pa se kar trudim, da uporabim, kar že imam.

Ozadje voščilnice sem senčila z istim odtenkom Distress Inka, kot pike (Faded Jeans), poleg tega sem uporabila še Picked Raspberry in rumen Izink tuš, saj sem želela zares intenzivno rumeno barvo. Ozadje sem tudi poškropila z vodo.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



torek, 13. februar 2018

Srebrno perje

Vedno poskušam kaj novega. Tokrat sem reliefni prah nanesla na podlago, ki sem jo poškropila s vodo. Za nanašanje drobnih kapljic vode na papir uporabljam pahljačast čopič z malo tršimi dlakami. Ponavadi vodo popivnam s papirnato brisačo, tokrat sem pero iz pergamentnega papirja poškropila z vodo ter še posula z reliefnim prahom. Nastal je zanimiv vzorec, zato se bom te tehnike posluževala tudi v bodoče.


Podlago sem naredila z Distress Inki, uporabila sem Black Soot, Barn Door in Tattered Rose. Nazadnje sem podlago poškropila z vodo.
Morala sem jo izdelati dvakrat, saj sem jo prvič narobe izrezala. V drugo sem namesto večje šablone, ki sem jo nato prerezala na pol, uporabila manjšo, ki je bila ustrezna po širini, vendar je bila prekratka. Tako sem najprej izrezala eno dolžino, nato še en krajši del. Oba dela sem povezala v višini voščila, tako se ne vidi.


Ker je podlaga v zelo močnih barvah, sem se odločila za preprost in nevtralen dodatek. Dve peresi sta beli, okrašeni s srebrnim reliefnim prahom, večje je iz pergamentnega papirja, saj nisem hotela, da prekrije preveč podlage.


Eno pero sem srebrno obarvala od polovice navzodl, drugo navzgor, za tretjega pa sem uporabila vodo, na katero se je pritrdil reliefni prah.

Perje pa me vedno spominja na pust, mogoče zaradi bližnjega beneškega karnevala.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



sobota, 10. februar 2018

Misli na poletje

Kaj je bolj toplega od afriškega sonca? In krokodil (prijazno) čaka v mlakuži ... s sinom sva gledala dokumentarec o nilskih krokodilih ...


Najprej sem z Distress Inki ustvarila ozadje ... spodaj sem najprej senčila z Peeled Paint, nato z Bundled Sage in Mowed Lawn, nakar sem prešla na Broken China in Stained Glass ter zaključila z Moustard Seeds. Krokodila sem pobarvala s Pine Needles in Crushed Olive. Ozadje sem poškropila z vodo in popivnala odvečno tekočino. Nato sem naredila bel okvir, uporabila sem manjšo šablono za rezanje kot ravnilo ter bel Sharpie flomaster.


Na začetku so bili trije oblaki, enega je dobesedno odpihnila burja. Zadnje čase fotografiram na strešnem balkonu, ker mi je všeč, da se zadaj vidi nebo, vendar zaradi burje je bilo to danes nemogoče. Voščilnico mi je odpihnilo na streho , več kot dva metra od mene ... sem že mislila, da jo bom morala iskati na cesti ali v jarku, ko mi jo je veter vrnil v naročje. Očitno sem za en oblak dala premalo lepila, saj ga je odneslo ... tako sem se odločila, da ne dodam novega, ampak pustim voščilnico tako kot je. Lahko rečem, da mi je vreme pomagalo pri izdelavi.


Nazadnje sem dodala še voščilo. Najprej sem z belim reliefnim prahom odtisnila "Naj te spremlja", nato sem še z mavričnim prahom dodala besedo "Sreča". Težko jo je bilo ujeti na fotografijo, saj se napis predvsem sveti.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


nedelja, 04. februar 2018

ATC: Kaj tam cveti?

Tokrat sem malo eksperimentirala. Ustvarila sem ATC z oknom ... ki vodi v preteklost, k spominom.


Najprej sem izrezala okno. Nato sem z belim reliefnim prahom ustvarila mrežo ... v katero se ujamejo spomini. Nato sem z rumenim tušem in roza Distress Inkom pobarvala ozadje. Sledilo je sušenje.


 Medtem sem košček akvarelnega papirja pobarvala z Distress Inki v oranžno-rožnatih odtenkih. V zeleni barvi sem že imela pobarvan. Tako sem z manjšimi šablonami izrezala rože in listje ter jih prilepila na ustrezno mesto. Čisto na koncu sem dodala še košček washi traka z notnim črtovjem ter kartonček z napisom "SPOMINI".


ATC prijavljam na naslednje izzive:


četrtek, 01. februar 2018

Feeling Sketchy: Travnik ob robu gozda

Spet objavljam kot članica ustvarjalnega tima pri Feeling Sketchy in vas vabim k sodelovanju. Pod fotografijo moje interpretacije si lahko ogledate skico in se preizkusite tudi sami.



Najprej sem obdelala ozadje z Distress Inki, začela sem s svetlejšimi toni, nato sem prešla na temnejše in sem prešla ponovno na svetlejše (Crushed Olive - Mowed Lawn - Pine Needles - Peacock Feathers). S pomočjo čopiča sem poškropila površino, da sem dobila lisasto podlago, ki poustvarja igro senc skozi veje dreves. 


Vodoravne črte sem spremenila v tri trakove trave in navpični element sem spremenila v drevesa. Drevesa iz natur papirja sem dodatno senčila z Distress Inki, da so lepo porjavela (uporabila sem več tonov rjave barve). Vilo sem pobarvala s Copic markerji in jo pazljivo obrezala. Nazadnje sem prilepila še srebrn okvir in pisane rožice, ki sem jih pridobila iz raznih ostankov akvarelnih barvanj. Manjkalo je le še voščilo, ki sem ga natisnila na majhen kartonček in se nevsiljivo, vendar razločno dviga nad podlago, saj sem ga pritrdila s 3D blazinicami.

Fotografija osebe Andreja Lampe.

Uporabila sem sponzorjevo digitalno štampiljko Sasayaki Glitter Digital Stamps, Butterfly SaraVilo sem odtisnila v svetlo sivi barvi ter jo pobarvala s Copic markerji. Za pikico na i sem vilina krila pobarvala še z Wink of Stella, tako da se lepo svetijo. Prave vilinske peruti.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sobota, 27. januar 2018

Zaradi tebe so dnevi čudoviti!

Takih in drugačnih poizkusov pacanja po akvarelnem papirju se je nabralo za celo škatlo, zato je že čas, da jo malo izpraznim. In tako je nastala ta romantična voščilnica - lahko je za prijatelje ali za zaljubljence ...


 Vzela sem že narejen akvarelni papir (ki čisto slučajno ustreza barvnemu izzivu ;-), nato sem ga obrezala na ustrezno velikost ter sem z belo barvo nanj odtisnila tri balončke - enega večjega in dva manjša. Takoj nato sem odtis posula z mavričnim reliefnim prahom. Kjer se balončki stikajo, je več barve, zato se je počasneje sušila, zato je tam ostalo največ mavrične pozlate, kar se lepo vidi na zadnji fotografiji.


Še preden sem se lotila balončkov, sem pripravila okraske: leseno srce sem pobarvala s koralno rdečim Copic markerjem ter nanj privezala vrvico, naredila pentljo ter oba konca ovila okrog kovinske palice, ki jo imam prav v ta namen vedno pri roki. Pred ovijanjem sem vrvico namazala z Mekol lepilom. Med čakanjem, da se vrvica posuši (na radiatorju), sem pripravila vse ostale elemente: čipkasto borduro, kartonček z napisom "Zaradi tebe so dnevi čudoviti!" in vse zalepila na svoje mesto. Končno se je tudi vrvica posušila in srce sem zalepila na svoje mesto - tik nad voščilom. Šele takrat sem z belim pisalom v gelu narisala vrvice, ki od balončkov vodijo k srcu.


Vse je zelo pastelno, mogoče pra prav zato še toliko bolj romantično. Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




četrtek, 25. januar 2018

Metulj in okna

Zadnje čase zvečer napacam ozadje, ko pridem iz službe še dokončam začeto. Fotografiram kar na strehi (delovni kabinet imam v mansardi), tako da ujamem zadnjo svetlobo dneva.


Ozadje sem ustvarila z Izink tuši, zato so barve tako intenzivne. Samo za turkizno sem uporabila Distress inke, kar pa se na fotografiji še bolj opazi kot v resnici. Barva je zelo bleda v primerjavi s pisano podlago.

Ko se je podlaga posušila in je noč preživela pod utežjo, da se je zravnala, sem zalepila dva okvirja in en kvadrat. Tako se mi je zdelo bolj zanimivo. Nato sem dodala še metulja iz pergamentnega papirja, ki me je pripravljen že čakal, da dobi svoje mesto na voščilnici. Čisto na koncu pa sem prilepila voščilo, ki ga premalokrat uporabljam "Najlepše želje".


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 08. januar 2018

Še ena novoletna

Tudi ta je objavljena z zamudo.


Najprej sem izdelala okvirček. V ta namen sem uporabila dve šabloni: eno za zunanjo obliko ter krogec za okence. Črn okvir sem še posula s črnim reliefnim prahom z bleščicami. Nato sem senčila spodnji levi kot podlage z Distress Inkom Antique Linen ter z reliefnim prahom za sneg (bel z bleščicami).


 Na ozadje sem prilepila izrezek dveh dreves, čezen sem dodala okvir in nato še snežinko. Čisto na koncu sem dodala še nekaj dodatkov: tri prozorne kapljice in droben kristalček na sredino snežinke.


 Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: