Prikaz objav z oznako Darice. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Darice. Pokaži vse objave

nedelja, 02. april 2017

Metulj za rojstni dan

Tokrat sem izdelala voščilnico za rojstni dan, čeprav imam novo stran iz dnevnika že v delu ... oz. v sušenju. Med čakanjem, sem izdelala to voščilnico. Podlago z rožicami sem imela že narejeno. Če mi slučajno ostane kaj barve pri raznih projektih, jo porabim tako, da jo nanesem na papir. Imela sem papir z rožnim vzorcem v beli reliefni barvi ostala mi je vijolična in tako je nastalo ozadje, ki je kar nekaj mesecev čakalo, da pride na vrsto. Zato ni bilo težko izbrati barvne kombinacije za metulja.


Kot sem že napisala, sem ozadje ustvarila z vijoličnim Izink tušem, ki sem ga zelo razredčenega premazala čez embosirano ozadje polno rožic. Predvsem na sredine rožic sem dodala malo vijoličnega Distress Inka, da površina ni popolnoma enake barve in rožam daje globino.


Metulja sem z belim reliefnim prahom pritrdila na kartonček. Nato sem vse skupaj naključno premazala z vijoličnim Distress Inkom. Nazadnje sem še površino poškropila z vijoličnim Izink tušem, s katerim sem premazala tudi vrvico, da se ujema s celoto ter še lažje jo je bilo oblikovati.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 13. marec 2017

Pomladna svežina limete

Počasi sem se lotila izdelovanja velikonočnih voščilnic, da ne bom kot prejšnja leta hitela v zadnjem trenutku.

Na spletu sem našla tole limeto, ki sem jo čisto preprosto senčila z Distress Inki, da sem dobila modro-zeleno kombinacijo. Kartonček sem zalepila na 3D blazinice, pod katere sem zalepila še drugi kartonček s teksturo lesa. Še ena preprosta voščilnica.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




sreda, 01. marec 2017

Štorklja spet na obhodu

In tako je nastala ta preprosta in nežna voščilnica z lesenim dodatkom.


Najprej sem izrezala okence, nato sem s štampiljko na osnovo odtisnila ozadje in z isto barvo še napis. Napis sem še posula s holografskim prahom, da se sveti. Zgornji kartonček sem še poslala skozi mašinco v mapi na oblake ter vse zlepila skupaj. Prava protagonistka voščilnice pa je lesena žirafica.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 15. december 2016

Adventni koledar 2016: dan 16

Komaj dohajam dneve ... čez vikend naredim nekaj setov na zalogo, vendar ne do petka in potem lovim ure, da po delih naredim še kakšen kartonček.


Tokratni motiv je avtomobilček v doma narejeni zasneženi krogli, ki je postavljena na mizo pred oknom. Podlago sem embosirala v obliki lesa, nato sem prilepila okno. Na šipe sem s štampiljko nanesla snežinke. Tiste v krogli spo prav tako embosirane, vendar sem jih narisala prostoročno, embosirana je tudi snežena podlaga. Senčila sem z Distress Inki, barvala s Copic markerji.



Vse objave na to temo najdete tukaj.

Kartonček in paketek prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 21. november 2016

Uokvirjeni ptiček

Današnji deževen dan sem preživela v pospravljanju in ustvarjanju ... sicer sem predvsem prvo polovico dneva zaskrbljeno pogledovala skozi okno, ali voda napreduje ... na srečo razen na pol zalitega vozišča, drugega ni bilo (smo jo že imeli v hiši).


Najprej sem z reliefno srajčko naredila teksturo lesa na kos debelejšega zlatega pavs papirja. Nato sem izbrala ustrezen papir za podlago. Oba kosa sem izrezala na ustrezno velikost. Pavs sem zadaj še senčila s temno rjavim Distress Inkom ter odvečno barvo popivnala s posušenim vlažilnim robčkom. Zatem sem izrezala posamezne dele (okvir, ptička, listje) in jih pobarvala. Bledo rumen kartonček sem senčila z Distress Inkom, da sem dobila gradacijo barve. V ta kartonček sem z drobnim lukjačem v obliki klešč naredila dve luknjici, skozi kateri sem napela vrvico in jo zavezala v pentljo. Nazadnje sem naredila še zelen rob: uporabila sem romantični okvir od Najlepšega para. Na fotografiji deluje veliko bolj svetlo zelen kot je v resnici. Najbrž zaradi bliskavice. Tudi napis "hvala" je ekstrapolacija, izvzela sem ga iz voščila Najlepšega para: "Vse najboljše in hvala ker v naša življenja prinašaš srečo in smeh." Besede okoli sem zamaskirala, ko sem štampiljko premazala s tušem.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


ponedeljek, 15. avgust 2016

Za nečaka ...

Včeraj (no, zdaj je že predvčerajšnjim) sem postala teta malemu Matiji. Takoj sem se lotila dela ... izdelati sem hotela nekaj posebnega in mislim, da mi je uspelo.


Najprej sem izdelala osnovo za škatlasto voščilnico, kar je bilo zelo hitro, nato sem se lotila krašenja.
Uporabila sem šablono z oblaki, izrezke balončkov in simpatičen odtis miške z balončkom. Balončke sem pobarvala z akvareli, miško pa s Copic markerji.


Krašenje ni šlo tako hitro. Iz risalnega lista, kupljenega v Italiji (je bolj bel in ima čisto drugačno teksturo), sem izrezala kartončke ustrezne velikosti ter na njih ustvarila relief z oblački. Nato sem se lotila izrezovanja balončkov (iz istega papirja), ki sem jih pobarvala z akvareli. Najprej sem okrasila notranje stene, nato še zunanje. Za zastavico sem s črtno štampiljko za ozadje naredila odtis z akvarelnimi barvami, da sem dobila enak odtenek modre. Nazadnje sem izdelala še notranja trakova: na prvem je miška, na drugem so balončki. Miško sem pobarvala s Copic markerji, njen balonček pa z akvareli, da se je ujemal z ostalimi. Za balončke sem prilepila štiri tanke trakove prozorne folije.


Vrvico balončka na "naslovni" strani, ki vsebuje ime otroka, sem napisala sama. Najprej sem skicirala na papir, potem sem to prenesla na voščilnico. Lovila sem prostor med oblaki, da je ime lepo napisano.


Končen izdelek meri 11 x 15 cm, zato gre lepo v standardno ovojnico.

Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 30. maj 2016

Zlata ptica

Očitno je to moja zlata doba, saj je zlat reliefni prah ves čas na mizi ... prej pa ga pol leta še pogledala nisem ...


Najprej sem natisnila koralno rdečo rožo, ki sem jo še dodatno utrdila s prozornim reliefnim prahom. Nato sem ustvarila cik-cak vzorec ... v bistvu sem nameravala še prej odtisniti zlato rožo, a sem vmes dobila telefonski klic in sem vse skupaj malo pomešala. Sem že razmišljala, da zlate rožice sploh ne bi odtisnila, ker sem se bala, da odtis ne bo popoln zaradi neravne podlage. Sicer sem štampiljko kar močno pritisnila na podlago, vendar proti pričakovanjem sem  dobila zelo dober odtis, ki sem ga posula z zlatim reliefnim prahom in pogrela. Ostalo mi je samo še, da dodam voščilo. Oba dela sem imela že izrezana. Črnega sem najprej prebarvala in nato dobro namočila v črnem reliefnem prahu z bleščicami. Nazadnje sem še dodala ptička, čeprav sem v prvotnem načrtu imela v mislih metuljčka. Zdelo se mi je, da se ptiček bolj opazi.


Voščilnico prijavjljam na naslednje izzive:

sobota, 07. maj 2016

Jadrnica

Ne morem iz lastne kože: skice so zame izziv, kako narediti drugače, a vendar ohraniti osnovno obliko. Torej, vsaka podobnost s skico NI naključna. Ker se bliža vrsta fantovskih rojstnih dnevov, sem naredila jadrnico.


Najprej sem izrezala krog in ga zvila na pol. Na tako dobljeni polkrog sem prilepila "podlago" - ozadje, ki sem ga samo senčila z Distress Inki. Za vse skupaj je bilo potrebnega veliko rezanja, senčenja in lepljenja. Ker mi je zaradi jadra en kos pravokotnika (glede na skico) zmanjkal, sem na drugo polovico dodala pergamentni papir in tako je ostal pravokotnik kot v skici.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Bunny Zoe's Crafts: Travelling/Transport
613 Avenue Create: AG + beach or nautical (TOP 5)
Glitter'n'Sparkle: Shapped cards
Fab'n'Funky: 3 or more layers
Alphabet Challenge: E - embossing folders
CRAFT-alnica: Reliefno ozadje
Creative Card Crew: AG
The Challenge: Sketch
Color Throwdown: Colour combo



sobota, 18. julij 2015

Kopač za fanta


Kljunčka sošolci vabijo na rojstni dan in jaz pridno izdelujem voščilnice po njegovih napotkih. Tokrat je za motiv izbral digitalno štampiljko kopača, ki sem jo pred leti za nagrado prejela od KPM Doodles.


Voščilnico sem izdelala po eni izmed skic Retro Sketches.

Voščilnico je opazila tudi Cindy Groh, ki je nanjo opozorila na svojem blogu, kot zgled za fantovsko voščilnico.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
Creative fingers: AG - 613 Avenue Create: AG/bingo (square-birthday-planner paper) - Scrapbook Stamp Society: AG

torek, 03. junij 2014

Voščilnica za najstnika

Za to voščilnico sem izbrala modro barvo. Osrednji motiv, ki sem ga našla na spletu, sem "prebarvala" v modro. Tako sem se izognila nepotrebnemu barvanju z markerji. Ker je kompozicija dokaj zapletena, sem se odločila za preprostejši odtis in enobarvnost.


Na osnovo sem najprej zalepila trak belega papirja, ki sem mu dala cik-cak reliefni vzorec, čez katerega sem potegnila dva odtenka modrega črnila. Direktno z blazinico. Čez trak sem prelepila moder kvadrat, prav tako senčen direktno z blazinico. Prvič sem uporabila to kvadratno šablono. Najprej sem namesto šablone nameravala uporabiti pahljače, potem pa sem se odločila za manjšo pahljačo na vogalu. Dodala sem še tri bleščeče ploščice v modri barvi in ostalo mi je le še izbrati ustrezen napis, voščilo.


Prostora je bilo malo in nisem hotela oteževati voščilnice s kartončkom, zato sem spet izbrala Tinino šablono "vse" in sama lastnoročno napisala "najboljše". Kako togo pisavo imam, ko pišem nekaj, kjer napake niso dovoljene. Groza.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 26. maj 2014

Voščilnica s čebelico

Včeraj sva s Kljunčkom šla v Volčji Potok - predvsem zaradi dinozavrov, zato nisem preverjala objav na blogu. Šele zvečer, ko sem hitela pošiljati fotografijo te voščilnice naprej, sem ugotovila, da sobotna objava ni bila objavljena. Ker sem si zadala, da bom v maju imela po eno objavo na dan, določene objave pripravim v naprej in vpišem datum, kdaj se objavijo. Datum sem vpisala, nisem pa kliknila na gumb "objavi". No, sta se pa včeraj zvečer pojavili dve objavi hkrati.

Zdaj pa k voščilnici. Osnovna ideja je bila malo drugačna, bolj zapletena - nekakšen mozaik iz malih 6-kotnikov čez skoraj polovico voščilnice, ker pa je zmanjkalo časa, sem izvedbo poenostavila: postavitev je ostala enaka, le brez mozaika.

Na Artistic Inspirations ta teden gostimo Sami Stamps in ker je tema tedna nekaj s krili, sem izbrala to simpatično vilo (You and me), ki mi je všeč predvsem zaradi debelušne čebele.

Vse potrebno sem natisnila že v soboto, včeraj dopoldne bi morala le sestaviti in fotografirati. Ko sem papirje postavila skupaj, ni delovalo. Morala sem natisniti nove papirje in na novo pobarvati vilo (prvo sem barvala v rumeno-sivo-črnih tonih).

Sami stamps, You and Me
 Ta različica v rumeno-rjavi je veliko bolj topla. Bolj primerna za simpatično čebelo. Za osnovo sem izbrala papir iz že natisnjenih rezerv, natisnila pa sem papir, ki spominja na satovje (Aquarius Design). Čeprav nima nobenega 6-kotnika, so liki razporejeni v obliki 6-kotnikov.


Če primerjate fotografijo objavljeno za izziv na Artistic Inspirations in tole, boste opazili eno razliko. Čebelico sem pomaknila malo više. Tako je veliko bolje.

Za konec pa še nekaj utrinkov iz Arboretuma. S Kljunčkom sva počivala v senci dreves blizu čebelnjaka. Opazovala sva gost promet, brez zastojev. Čebelnjake sva fotografirala in posnela. Nabrala sva veliko dokaznega gradiva.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 27. april 2014

Velikonočne voščilnice


Objavljene so malo pozno, ker kronično nimam časa. Danes sem vsaj uspela prepleskati delovni kabinet. Pospravljeno pa še vedno ni  vse - potrebovala sem malo odmora od zlaganja, prelaganja, prebiranja ... Ko sem že mislila, da je vse pospravljeno, sem na podstrešje odnesla več škatel. 

Preprosto voščilnico iz sive lepenke krasijo tri jajca, narejena z reliefnim prahom.


Tudi druga voščilnica je preprosta. Tokrat sem polovico reliefirala s srajčko, na drugo polovico pa sem odtisnila 4 cvetoče zajčke. Napis sem napisala z lepilom v nekakšnem kemičnem svinčniku in kar nisem mogla verjeti, da so se bleščice tako dobro prijele. Moram poskusiti kako lepi tudi druge stvari ...


Lepo se imejte ... jutri sledi nova objava.

Pa še to ... voščilnici prijavljam na naslednje izzive:


nedelja, 01. december 2013

Adventni koledar (19-25)

Objavljam še zadnje smrečice. Ko je bilo že vse izdelano, sem morala popravljati vsebino, saj je medtem Kljunček dobil norice in obiski sosedov ter nekatere druge dejavnosti na prostem niso prišle več v poštev. Medtem sem zbolela tudi jaz, tako da je nekaj čokoladic pojedel včeraj, ko smo adventno smrečico pospravili - ugotovil pa je, da je dejavnosti izpeljal (na dveh je bilo napisano, da mi bo pomagal izdelovati voščilnice ... naredila sva jih s tedenskim zamikom).











petek, 29. november 2013

Adventni koledar (16-18)


 Tokrat v malo bolj bleščeči izvedbi. Za 16. smrečico sem se malo poigrala s predlogo za voščilnico. Za št. 17 sem uporabila prah za sneg, da se vse skupaj lepo blešči. 18. sem dodala gumbek, ki mi ga je pred časom podarila Tina.


Izzivi:

Sketch_232

četrtek, 28. november 2013

Adventni koledar (13-15)

Nove tri smrečice. Prva je zelo preprosta - s ptičkom; druga ima potiskan papir z meni zelo ljubo štampiljko snežinke. Tretja pa ima embosiran papir in nekaj izrezanih zelenih trakov. Hrošček je po dolgem času spet zelo aktiven.


Izzivi:
Sweet Stampin': Cause for Celebration
Less is More: Christmas Card + Use a Bird
Creative Friday: Tierisch Gut
Crafting by Design: Christmas or Winter
Charisma Cardz: Christmas

četrtek, 21. november 2013

Adventni koledar za mojega Kljunčka


Ker pri nas doma darila prinese le sv. Miklavž, sem se odločila, da bo letos moj Kljunček dobil prav posebno božično darilo - tako, ki ga bo učilo, kaj je božični duh in ne le darilo samo po sebi - ADVENTNI KOLEDAR.

To zamisel imam že nekaj let, šele letos pa sem se ga lotila pravočasno. Moj Kljunček je tudi dovolj velik, da bo razumel pomen tega. V škatlice bom poleg hrane (ne bodo samo sladice, ampak tudi lešniki, orehi, mandlji) dala še listek z nalogo za tisti dan, npr. obiskati starejša soseda, izdelati novoletno voščilnico za stare starše, objeti vse družinske člane, pomagati krasiti jelko in postaviti jaslice, gledanje risanke o Jezusovem rojstvu. Take malenkosti, ki ogrejejo srce.

Sicer sem take škatlice že nekje videla, a sem načrt zanje izdelala sama, oz. sem enega drugega malo predelala, da sem dobila smrečice. Letos bom imela vse okraske v belo-zeleni barvi, zato je tudi adventni koledar v isti barvi.

Osnove imam izdelane skoraj vse, okrasiti pa sem uspela le tri. Največ časa sem porabila za izdelavo šablone in vse popravke ter za izrezovanje osnov, sicer mi je delo steklo zelo hitro.


Škatlice prijavljam na naslednje izzive: