Prikaz objav z oznako Cottage Cutz. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Cottage Cutz. Pokaži vse objave

nedelja, 18. marec 2018

Zimska idila

Po nekaj toplih dnevih je zunaj spet sveže. Pri nas le piha, mislim pa, da marsikje po državi že spet sneži. Včerajšnji dan sem preživela aktivno, udeležila sem se turnirja v odbojki. Po štirih sicer skrajšanih tekmah sem prav prijetno utrujena. Poležavam, iščem navdih in potem ustvarjam ...


Naredila naj bi voščilnico za sodelavca, zato sem se odločla za sive tone, ker pa rad prosti čas preživlja na prostem, sem se odločila za pokrajino. Vendar ko je bilo vse sestavljeno in je manjkal le še odtis voščila, sem ugotovila, da bi bila ta voščilnica veliko bolj primerna za novoletno kot pa rojstnodnevna. Tako sem dodala še malega jelenčka in odtisnila novoletno voščilo.


Voščilnica je pretežno sestavljena iz različnih izrezkov. Da sem pravilno izrezala zunanji okvir, sem dvakrat uporabila pravokotno šablono. Siv pikčast papir sem reciklirala.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Ustvarjalni dotik (Novo leto 2018) 
PAPIR/PAPER
Mavelu (Cloudy gray)
BARVE/INK
VersaMark; Ranger Embossing Powder (Silver)
DODATKI/ACCESSORIES
luskice (sequins)
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Papermania heat tool;  Memory Box (Calm countryside; Contempo Circle Border); CottageCutz (Bare tree); Najlepši par (Pravokotniki s šivi)

torek, 23. januar 2018

Črtasta novoletna voščilnica

Po novem letu sem kupila nekaj novih šablon z novoletnimi motivi ... moram jih takoj preizkusiti. Tako bo v januarju nastala še kakšna novoletna voščilnica. Teh tako ali tako ni nikoli preveč.


Najprej sem iz črnega papirja izrezala podlago s črtami. Eno črno črto sem ponovno prilepila na svoje mesto, ostale bom uporabila za voščila. Nato sem s pomočjo šablone s svinčnikom zarisala zunanjo črto in tako naredila belo osnovo za voščilnico, ki je le malo večja od izrezane črtastega zgornjega dela. In dobila sem lepo zebro. Sledilo je krašenje: zlata smrečica, napis in zlate luskice.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



torek, 02. januar 2018

Hvala za božično zvezdo ...

... ali obratno. Izdelave novoletnih voščilnic je konec, odposlala sem vse, kar sem jih nameravala. Ker pa je novoletno vzdušje še vedno prisotno, sem novoletni motiv uporabila v drug namen. Kot zahvalo.


Najprej sem z reliefno srajčko naredila okvir, nato sem se lotila cveta in listja. Najprej sem vse izrezke pobarvala z vodenimi barvami, nato sem cvet premazala z lepljivim reliefnim prahom ter nanj prilepila bleščice. Ostale barvane dele sem le poškropila z vodo s Perfect Pearls. Nazadnje sem dodala še trak z bleščicami: na robovih in po sredini napisa "hvala".


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


petek, 25. avgust 2017

Otroška slikanica: Gozd

Na hitro objavljam še eno stran iz slikanice za nečaka.


Ozadje sem pobarvala z Izink tuši, nato sem čez prelepila izrezke dreves ... z ostanki sem drevesa podaljšala, saj je sicer šablona prekratka. Nazadnje sem prilepila živali: nekaj je štampiljk, nekaj jih je digitalnih s spleta in nekaj je odrezkov, narejenih s šablono. Nazadnje sem dodala še napise s poimenovanji, kot se za pravo slikanico spodobi.

Vse objave slikanice najdete TUKAJ.

Stran iz slikanice prijavljam na naslednje izzive:

sreda, 01. marec 2017

Dnevnik: Sreča - način potovanja

Nadaljujem z dnevnikom. Rada bi vsak dan naredila po eno stran.


Na podlago, obdelano z Gessom, sem odtisnila nekakšno žičnato ograjo, ki sem jo posula s srebrnim reliefnim prahom, nato sem s črno akvarelno barvico senčila robove. Preden sem se lotila risanja ceste, sem prilepila in odtisnila napis, ki sem ga utrdila s prozornim reliefnim prahom. Nazadnje sem s črnim pisalom v gelu narisala cesto, površino sem narahlo poškropila z vodo ter barvo razmazala. Pred lepljenjem dodatkov sem površino poškropila s črnim in z belim Izink tušem. Tudi črte na cesti sem naredila z belim Izink tušem. Risala sem jih s tankim čopičem.

Posebej sem izdelala dve ovojnici (s pripomočkom za izdelovanje ovojnic). Uporabila sem risalni list, ki sem ga najprej poštempljala, čez odtise sem posula srebrn reliefni prah, nato sem še vse skupaj dodobra namočila in pobarvala s kombinacijo Distres inkov in Izink tušev v črni in rdeči barvi.

Sreča ni mesto, kamor potujemo, temveč način potovanja.

Več strani iz dnevnika najdete TUKAJ.


Stran iz dnevnika prijavljam na naslednje izzive:


četrtek, 15. december 2016

Adventni koledar 2016: dan 16

Komaj dohajam dneve ... čez vikend naredim nekaj setov na zalogo, vendar ne do petka in potem lovim ure, da po delih naredim še kakšen kartonček.


Tokratni motiv je avtomobilček v doma narejeni zasneženi krogli, ki je postavljena na mizo pred oknom. Podlago sem embosirala v obliki lesa, nato sem prilepila okno. Na šipe sem s štampiljko nanesla snežinke. Tiste v krogli spo prav tako embosirane, vendar sem jih narisala prostoročno, embosirana je tudi snežena podlaga. Senčila sem z Distress Inki, barvala s Copic markerji.



Vse objave na to temo najdete tukaj.

Kartonček in paketek prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 15. avgust 2016

Za nečaka ...

Včeraj (no, zdaj je že predvčerajšnjim) sem postala teta malemu Matiji. Takoj sem se lotila dela ... izdelati sem hotela nekaj posebnega in mislim, da mi je uspelo.


Najprej sem izdelala osnovo za škatlasto voščilnico, kar je bilo zelo hitro, nato sem se lotila krašenja.
Uporabila sem šablono z oblaki, izrezke balončkov in simpatičen odtis miške z balončkom. Balončke sem pobarvala z akvareli, miško pa s Copic markerji.


Krašenje ni šlo tako hitro. Iz risalnega lista, kupljenega v Italiji (je bolj bel in ima čisto drugačno teksturo), sem izrezala kartončke ustrezne velikosti ter na njih ustvarila relief z oblački. Nato sem se lotila izrezovanja balončkov (iz istega papirja), ki sem jih pobarvala z akvareli. Najprej sem okrasila notranje stene, nato še zunanje. Za zastavico sem s črtno štampiljko za ozadje naredila odtis z akvarelnimi barvami, da sem dobila enak odtenek modre. Nazadnje sem izdelala še notranja trakova: na prvem je miška, na drugem so balončki. Miško sem pobarvala s Copic markerji, njen balonček pa z akvareli, da se je ujemal z ostalimi. Za balončke sem prilepila štiri tanke trakove prozorne folije.


Vrvico balončka na "naslovni" strani, ki vsebuje ime otroka, sem napisala sama. Najprej sem skicirala na papir, potem sem to prenesla na voščilnico. Lovila sem prostor med oblaki, da je ime lepo napisano.


Končen izdelek meri 11 x 15 cm, zato gre lepo v standardno ovojnico.

Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 26. maj 2016

Zvezdno nebo

Ja, hotela sem poustvariti zvezdno nebo, da ne zgleda prav ta pravo zvezdno nebo, vsaj na prvi pogled ne. In mi je uspelo ... Kako?


Najprej sem na modro osnovo za voščilnico, ki ima lep perlast lesk nastavila šablono za krog. V ta krog sem naključno začela delati pikice z barvo za steklo, ki se sveti v temi. Ja, zato pa sem čakala na noč, da sem voščilnico fotografirala. Ko se je barva posušila, sem dodala še voščilo z reliefnim prahom in balonček, ki sem ga najprej brebarvala z Wink of Stella, nato sem ga še z belo barvo senčila po robovih. Direktno na voščilnico sem prilepila balonček iz pergamentnega papirja, čezenj - z rahlim zamikom pa sem s 3D blazinicami prilepila moder bleščeč balonček, ki v resnici deluje kot nekakšna senca. Nazadnje sem še privezala nitko ...


Nočna fotografija ni tako kvalitetna, se pa lepo vidi fluorescentna barva, ki oddaja shranjeno svetlobo.



Se je pa čisto na koncu izdelave zgodil incident. Morala sem samo pripraviti vrvico. Uporabila sem navaden sukanec, na katerega sem naredila 3 zanke s kvačko. Ko pa sem vse skupaj hotela utrditi z Multi Medium Matte ... včeraj očitno nisem takoj dala pokrovčka na mesto in se je lepilo na koncu očitno malo zasušilo ... ko sem malo bolj pritisnila - pok in velika klobasa iz skoraj polovice embalaže je končala na zgornji strani voščilnice. Takoj sem odstranila lepilo in voščilnico pošpricala z vodo ter jo večkrat obrisala s krpico. Očitno mi je uspelo odstraniti vse lepilo, saj razen tega, da je bil papir malo zvit zaradi vode, ni drugih posledic. Po fotografiranju sem voščilnico vrnila pod utež, kjer bo tudi prespala.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

  • The Paper Players (3): Sketch
  • Less is More (5): Something that pops or bangs (the balloon  will pop somewhere in the sky with the stars that were born after the Big Bang): but the real pop or better big bang I had with the glue ... It was a bit dry and when I squeezed it more ... it popped on the upper side of the card. Almost half of bottle. Fortunately it's a good quality of card stock, so I was able to clean it with some water.
  • Addicted to Stamps: Midnight
  • Simon Says Stamp - Monday: Make a wish
  • My Sheri Crafts: Accessorize (I added some bling with fluorescent colour and Wink of Stella)
  • Incy Wincy: Touch Feely
  • The Crazy: Favourite colour > for me blue (WINNER)

četrtek, 05. maj 2016

Rdeče češnje rada jem ...

... in danes sem se jih zares prvič najedla ... z mamo sva jih obirali direkt z drevesa ... s polnim želodčkom (češenj) je bilo čisto normalno, da sem se lotila voščilnice s češnjami. Čeprav sem si zamislila zelo preprost dizajn, ni šlo tako gladko kot sem si predstavljala.


Nova mašina reže kot hudič in ko sem hotela z rezalno šablono narediti samo delni rez - ustvariti okvir brez da bi prerezala skozi in skozi, mi to ni uspelo. Poskušala sem zlepiti skupaj, a se mi je vse skupaj zlepilo na prste, malo počez, najraje bi vse skupaj zavrgla - mati Narava mi je hvaležna, ker tega nisem storila in sem vztrajala naprej. Iskala nove rešitve. Ustvarila sem okno ...


Tako sem češnjo iz dveh različnih vzorčnih papirjev nalepila na notranjost voščilnice, nad voščilom. Mislila sem, da sem že končala, vendar mi na novo nastsalo okno ni delovalo najbolj stabilno, zato sem dele povezala s prozorno folijo. Zdaj pa je v redu, čeprav ni to, kar sem si predstavljala na začetku.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sobota, 23. april 2016

10 - 9 - 8 ... češnje!

Včeraj sem se sprehodila po vrtu in naše češnje so že polne drobnih zelenih češnjic. Ponavadi jemo prve češnje že 1. maja, vendar najboljše pridejo kasneje, v drugi polovici meseca. To me je navdahnilo, da sem izdelala rdeče-belo voščilnico z češnjo.


Najprej sem s pomočjo šablone izdelala papir na črte: šablono sem senčila z Distress Inkom - Barned Door, nato sem izrezala vse elemente: oba kroga, rdečo pentljo, tri češnje (2x v beli in 1x v rdeči).


Na osnovo za voščilnico sem zalepila črtast papir, ki sem ga razrezala na ustrezno velikost ter ga dodatno senčila na robovih. Nato sem na rdeč valovit krog prilepila belega in vse tri peclje za češnje (brez češenj) prilepila enega čez drugega. Ker sem se odločila, da bom pecelj pustila v beli barvi, sem ga morala nekako ločit od ozadja. Peclje sem nato nalepila na bel krog, kamor sem prilepila dva gumba namesto češenj, na spodnjo stran pa sem prilepila pentljo, katere se vidita le trakca. Krog sem nalepila na 3d blazinice, prav tako tudi pentljo, in vse skupaj pritrdila na podlago. Čisto na koncu sem še odtisnila voščilo - majhno, drobno - kar med črte.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 12. julij 2015

Poletna dvojčka

Nekega poletnega dne sta se rodila dvojčka, fantek in deklica. Sestra me je prosila, da za njiju izdelam čestitko ... in nastala je v poletnem duhu s soncem obsijana.


Zamisel sem našla na spletu. Ob rojstvu fantka je bil na čestitki moder balonček. No, jaz sem se odločila, da bom prvič uporabila rezalno šablono, ki sem jo sicer kupila že spomladi. "Ma ni blo cajta," da bi jo preizkusila. Spet sem povlekla na plano svoje plastične šablone ter z njimi ustvarila oblake in žarke.


Moder balonček je prilepljen direktno na podlago, za rožnaltega sem uporabila tanjše samolepilne blazinice, za zastavico z napisom pa debelejše. Tako so posamezni elementi na čestitki v treh nivojih. Ker sta otroka dva, sem tudi podvojila napis: prvi je v rožnati, drugi v modri barvi.

Čestitko prijavljam na naslednje izzive:

Tuesday Throwdown: No patterned paper