Prikaz objav z oznako Copic markerji. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Copic markerji. Pokaži vse objave

sreda, 11. april 2018

Otroška slikanica: Promet

Zadnje čase sem v polnih pripravah za ustvarjalne delavnice z učenci, zato sem si sposodila nečakovo slikanico - ugotovila sem, da zadnjih strani sploh nisem fotografirala in tudi objavila jih nisem. Glede na to, da danes ni bilo časa za ustvarjanje in jutri ga tudi ne bom imela, objavljam eno stran.


Najprej sem na debelejši papir odtisnila vozila, stavbe in drevesa, jih na grobo obrezala ter razporedila po papirju. Šele nato sem skicirala ozadje. Na podlago premazano z belim gessom sem najprej nanesla akrilne barve, nato sem dodala še vodotopne voščenke, ki sem jih z navlaženim čopičem razmazala po papirju. Ko so so se barve posušile, sem cesto obrobila s črnim flomastrom.

Preostalo mi je le še barvanje odtisov, ki sem jih na začetku razporedila po papirju. Te sem barvala sem s Copic markerji.

Če si želite osvežiti spomin, vse objave slikanice najdete TUKAJ.

Stran iz slikanice prijavljam na naslednje izzive:



nedelja, 11. marec 2018

Junaški prašiček

Ta digitalna štampiljka sodi vsekakor med najbolj priljubljene in kadarkoli se pokaže priložnost, da jo uporabim, jo že natisnem.



 Najprej sem izdelala ozadje. Tudi tokrat sem reciklirala embalažo piškotov. Z Distress Inki sem poustvarila večerno nebo. Uporabila sem Pickled Raspberry, Dusty Concord in Chipped Saphire. Na drug kartonček sem najprej z belim reliefnim prahom ustvarila zvezdnato nebo, nato sem še ta del senčila enako kot podlago.



Nazadnje sem še pobarvala prašička. Uporabila sem Copic markerje. Prašička sem obrezala ter zalepila na podlago, nato sem odtisnila še voščilo, ki sem ga posula s črnim prahom z bleščicami. Dodala sem še srebrno vrvico in vse skupaj prilepila na osnovo za voščilnice.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
Squigglefly - Christine Grove - Super Pig; Hero Arts - Tiny star background; Najlepši par - Prisrčne čestitke
PAPIR/PAPER
embalaža piškotov (recikliranje), bel 200-gramski papir
BARVE/INK
Distress Ink (Pickled Raspberry, Dusty Concord. Chipped Saphire); reliefni prah (Whispers - Seafoam white, Whispers - Black sparkle)
DODATKI/ACCESSORIES
 srebrna vrvica
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot, Papermania heat tool, Najlepši par - Kvadrati s šivi

torek, 06. marec 2018

Velika skodelica kave

Vedno znova ugotavljam, da nimam ustreznih odtenkov rožnate, potem pa nekako mešam barve med sabo ... od vijolične do svetlo rožnate, skoraj bele. Tukaj sem uporabila skoraj vse odtenke rožnate barve, kar jih premorem. Barvala sem s Copic markerji.


Najprej sem izbrala papir za ozadje, nato sem vse prilagodila tej barvni kombinaciji. Tudi tokrat sem trak pobarvala s Copic markerji. Skodelico sem odtisnila dvakrat. Prvič na belo podlago, drugič pa sem skodelico pobarvala s Copic markerji ter jo izrezala. Preden sem jo zalepila čez prvo, sem podlago malo poštempljala s packami, prelepila dva washi traka in voščilo. Paro iz lončka (zaradi katere sem najprej odtisnila lonček na podlago) sem še premazala z Wink of Stella, vendar se lesk bolj slabo vidi, očitno mu vilinskega prahu počasi zmanjkuje in kliče po novem.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
From the Heart - World's best coffee; Mavelu - Vse najboljše črtna koda
PAPIR/PAPER
Summer Driggs - So This Is Love (digitalni)
BARVE/INK
Copic markers (C1, C3, C5, C7, RV06, RV04, R20); VersaFine (Onyx Black); VersaColor (Smoke Blue)
DODATKI/ACCESSORIES
Washi tape; satenast trak
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Papermania heat tool;  Misti stamping tool; Najlepši par - Pravokotniki s šivi; Nellie Snellen - Quilling tape 5

sreda, 21. februar 2018

Na sprehod s severnim medvedom

Pri izzivu Polkadoodles sem prišla med TOP 3 in tako postala srečna dobitnica digitalne štampiljke. Izbira je bila kar težka, na koncu pa sem se odločila za zimski motiv ... in ga takoj dala v uporabo.


Najprej sem pobarvala motiv, nato sem ugotavljala, kako sestaviti voščilnico. Spet sem malo pacala po akvarelnem papirju z Distress Inki, dodala še malo belega reliefnega prahu v obliki zvezdic in srebrnega na voščilu. Ter voščilnica je bila dokončana. Največ časa mi je pobralo barvanje motiva, ostalo je bil mačji kašelj.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 19. februar 2018

Zimzelen šopek

Tole sem ustvarila včeraj zvečer pred spanjem. Po TV ni bilo nič pametnega in ko je moj sine šel spat, sem tudi jaz šla v svojo spalnico ... lotila sem se knjige, a mi še ni bilo do branja, zato sem vstala iz postelje in šla k pisalni mizi.


Izdelava je v bistvu dokaj preprosta: najprej sem z Distress Inki pobarvala en kartonček vijoličnorožnato, drugega pa zeleno. Oba kartončka sem poškropila z vodo. Tretji kartonček pa sem pobarvala s Copic markerji v sivo z ombre učinkom. Sledilo je rezanje z različnimi šablonami in sestavljanje. Vse, razen vrvice, ki veže skupaj tri zelene vejice, je izdelano z rezalnimi šablonami.


Zaradi vetra je bilo fotografiranje na balkonu dokaj problematično, ko bo prenehalo pihati, bom fotografiranje ponovila. Spodnja fotografija je boljša, ker sem voščilnico držala, kjer se ne vidi, ko pa sem hotela fotografirati voščilnico v celoti, mi jo je odnašalo sem ter tja po površini ter odpiralo. Tudi barva venčka je v originalu bolj vijolična kot na fotografiji.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

petek, 02. februar 2018

Medvedek s srcem

To štampiljko imam najmanj dve leti, vendar je še nisem uporabila. Zadnja dva dneva sem bolj slabo spala, zato sem malo brala in malo barvala. Danes sem sicer izžeta ... samo še to objavim in grem spat!



S črnim tušem sem odtisnila podobo medvedka direktno na podlago, nato sem ga pobarvala s Copic markerji. Odločila sem se za tople sive tone, ki so mi zelo všeč. Srce je seveda rdeče, da izstopa od celote. In veliko je belega prostora ... na voščilnici je le še napis "Čudeži se dogajajo vsak dan".


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

četrtek, 01. februar 2018

Feeling Sketchy: Travnik ob robu gozda

Spet objavljam kot članica ustvarjalnega tima pri Feeling Sketchy in vas vabim k sodelovanju. Pod fotografijo moje interpretacije si lahko ogledate skico in se preizkusite tudi sami.



Najprej sem obdelala ozadje z Distress Inki, začela sem s svetlejšimi toni, nato sem prešla na temnejše in sem prešla ponovno na svetlejše (Crushed Olive - Mowed Lawn - Pine Needles - Peacock Feathers). S pomočjo čopiča sem poškropila površino, da sem dobila lisasto podlago, ki poustvarja igro senc skozi veje dreves. 


Vodoravne črte sem spremenila v tri trakove trave in navpični element sem spremenila v drevesa. Drevesa iz natur papirja sem dodatno senčila z Distress Inki, da so lepo porjavela (uporabila sem več tonov rjave barve). Vilo sem pobarvala s Copic markerji in jo pazljivo obrezala. Nazadnje sem prilepila še srebrn okvir in pisane rožice, ki sem jih pridobila iz raznih ostankov akvarelnih barvanj. Manjkalo je le še voščilo, ki sem ga natisnila na majhen kartonček in se nevsiljivo, vendar razločno dviga nad podlago, saj sem ga pritrdila s 3D blazinicami.

Fotografija osebe Andreja Lampe.

Uporabila sem sponzorjevo digitalno štampiljko Sasayaki Glitter Digital Stamps, Butterfly SaraVilo sem odtisnila v svetlo sivi barvi ter jo pobarvala s Copic markerji. Za pikico na i sem vilina krila pobarvala še z Wink of Stella, tako da se lepo svetijo. Prave vilinske peruti.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

sobota, 27. januar 2018

Zaradi tebe so dnevi čudoviti!

Takih in drugačnih poizkusov pacanja po akvarelnem papirju se je nabralo za celo škatlo, zato je že čas, da jo malo izpraznim. In tako je nastala ta romantična voščilnica - lahko je za prijatelje ali za zaljubljence ...


 Vzela sem že narejen akvarelni papir (ki čisto slučajno ustreza barvnemu izzivu ;-), nato sem ga obrezala na ustrezno velikost ter sem z belo barvo nanj odtisnila tri balončke - enega večjega in dva manjša. Takoj nato sem odtis posula z mavričnim reliefnim prahom. Kjer se balončki stikajo, je več barve, zato se je počasneje sušila, zato je tam ostalo največ mavrične pozlate, kar se lepo vidi na zadnji fotografiji.


Še preden sem se lotila balončkov, sem pripravila okraske: leseno srce sem pobarvala s koralno rdečim Copic markerjem ter nanj privezala vrvico, naredila pentljo ter oba konca ovila okrog kovinske palice, ki jo imam prav v ta namen vedno pri roki. Pred ovijanjem sem vrvico namazala z Mekol lepilom. Med čakanjem, da se vrvica posuši (na radiatorju), sem pripravila vse ostale elemente: čipkasto borduro, kartonček z napisom "Zaradi tebe so dnevi čudoviti!" in vse zalepila na svoje mesto. Končno se je tudi vrvica posušila in srce sem zalepila na svoje mesto - tik nad voščilom. Šele takrat sem z belim pisalom v gelu narisala vrvice, ki od balončkov vodijo k srcu.


Vse je zelo pastelno, mogoče pra prav zato še toliko bolj romantično. Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




ponedeljek, 22. januar 2018

Vabim te na čaj ...

Medtem ko mi je bilo še tri leta nazaj nepojmljivo, da bi se odrekla kavi in jo zamenjala s čajem, se prav to dogaja. Zadnji dve leti vedno večkrat mi prija skodelica pravega čaja - zelenega ali indijskega.


Najprej sem izdelala zgornjo plast iz natur papirja z oknom. Nato sem se lotila ozadja: na košček akvarelnega papirja, ki je bil malo večji od okenca, sem odtisnila štampiljko s teksturo pletenine in jo nato posula z belim reliefnim prahom. Zatem sem vse skupaj pobarvala s svetlomodro akvarelno barvo z veliko vode, saj sem hotela zares pastelen odtenek. Prav tako sem pobarvala (z malo manj razredčeno) košček, iz katerega je nastal trak z voščilom. Oboje sem dala na radiator, da se posuši. Medtem sem se lotila skodelice.


Vedno znova ugotavljam, da nimam ustrezne štampiljke za skodelico, zato se največkrat ne lotevam tovrstnih izzivov. Tokrat pa sem imela malo več časa in sem skodelico narisala kar sama. Najprej sem jo skicirala s svinčnikom, nato sem jo zarisala s tankim črnim Copic flomastrom. Nazadnje je sledilo še barvanje s Copic markerji. Odločila sem se za tople sive odtenke, ki se ujemajo z okvirjem voščilnice. Čisto na koncu sem dodala še nekaj prosojnih "kapljic". 


Pred časom sem v Teddiju kupila prozorne kapljice, ki pa jih nisem veliko uporabljala, saj so bile prevelike. Enkrat mi je padlo na misel, da bi jih zdrobila (uporabljam klešče in kuhinjsko krpo, v katero zavijem roko s kleščami, ker sicer koščki letijo na vse strani) in zapekla nove, manjše kapljice. Čeprav so nalomani koščki nepravilnih oblik, ko se stopijo v pečici (jaz jih pečem na 200 °C), dobijo pravilno okroglo obliko in so različnih velikosti. Ker imam vgrajen ventilator za hlajenje sprednje šipe, moram priznati, da je komaj vonjati plastiko, vseeno to rada počnem ob lepih dnevih, ko lahko po pečenju odprem okna in kuhinjo prezračim.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


nedelja, 14. januar 2018

Sladek rojstni dan

Med novoletnimi počitnicami sem izkoristila deževno vreme, da sem preselila svoj ustvarjalni kotiček iz dnevne sobe v spalnico. Zdaj je sicer spalnica malo natrpana, vendar je vse veliko bolj pri roki v primerjavi z dnevno sobo. Prej sem neprestano tekala okrog ogromnega kavča, zdaj imam vse, kar potrebujem, na dosegu roke. Malo se še lovim, ker je zaradi drugačne razporeditve prostora skoraj vse zrcalno ... včasih se še ujamem, ko se najprej obrnem levo in šele nato desno. Malo razgibalnih vaj pa ne škodi. No, imam sicer še dve veliki škatli materiala za pospravit, ostalo pa že deluje. Tako zdaj več ustvarjam. In imam dnevno sobo pospravljeno!


Najprej sem z veliko pravokotno šablono izrezala tri pravokotnike. Enega sem malo zožala, drugega še bolj, tretjega pa pustila v standardni velikosti. Najmanjšega sem poštempljala z mafini. Uporabila sem bel reliefni prah, nato sem mafine pobarvala s Copic markerji. Odločila sem se za omejeno barvno lestvico, saj nisem hotela preveč kričečega kontrasta. Tudi okvir okrog papirja sem pobarvala s Copic markerjem. Na koncu sem še dodala bleščice Wink of Stella na zgornje dele mafinov ter na zastavico z voščilom. Aja, srednje velik kartonček sem pobarvala v belo z Izink tušem. 


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


sobota, 09. december 2017

Paketek za mini čokoladice 3/21

Pot je še dolga ... pozno zvečer sem izdelala šele tretjo škatlico. Pozitivna stvar je le v tem, da je četrta že v izdelavi ...


Za škatlico sem uporabila kos papirja z zarisano teksturo lesa, za kartonček pa sem z rjavo barvo odtisnila le glavo škrata s torto ter ga pobarvala s Copic markerji v rumenih odtenkih. Tako je nastala lepa enobarvna škatlica.

V škatlico sem dala dve čokoladici, jo zaprla in zavezala z vrvico. Voščilo #Lepe praznike" se skriva na spodnji strani kartončka.


Zbirka škatlic se počasi povečuje, vse škatlice in še kaj drugega, si lahko ogledate pod oznako EMBALAŽA.

Škatlico prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 03. december 2017

Paketek za mini čokoladice 1/21

Letos sem po dolgem času spet razredničarka in svoje učence nameravam pred božičem razveseliti z drobno pozornostjo - mini čokoladicami v lično oblikovanih škatlicah.


Tako je nastal nekakšen prototip, po katerem bom izdelala vsega skupaj 21 škatlic, kolikor imam učencev. Vsaka škatlica bo drugačna, tako bom tudi malo porabila zaloge vzorčastega papirja, ki se ga je nabralo že za poln predal ... potem pa delam papir za ozadje sama, s pomočjo štampiljk.


Najprej sem naredila škatlico - šablono sem imela že shranjeno v računalniku, tako da sem jo morala samo prilagoditi velikosti čokoladic. Medtem ko bo na zadnji strani kartončka vedno enak napis, ki se bo le prilagajal barvi škatlice, bodo motivi na sprednji strani različni. Tokrat sem izbrala tega simpatičnega Božička ... čisto na vrh kartončka bi lahko dodala še letnico ... na katero Božiček kaže s prstom.


Zbirka škatlic se počasi povečuje, vse škatlice in še kaj drugega, si lahko ogledate pod oznako EMBALAŽA.

Škatlico prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 30. oktober 2017

Otroška slikanica: Džungla

Med "pospravljanjem" računalnika, sem ugotovila, da nisem objavila vseh strani iz slikanice, ki sem jo poleti naredila za nečaka.


Na ozadje premazano z Gessom, sem nanesla mešanico akrilnih barv, nato sem začela lepiti izrezke, ki sem jih že prej izrezala ter pobarvala. nazadnje so prišle na vrsto živali, ki so tudi že pobarvane in ročno izrezane čakale na mizi. Sledilo je dodajanje napisov imen živali ter varnostni premaz z Mekolom, da zares vse ostane na mestu ter je hkrati zaščiteno proti ulagi.


Če pa bi si želeli ogledati vse strani iz slikanice, samo kliknete TUKAJ.

Stran iz otroške slikanice prijavljam na naslednje izzive:


      nedelja, 27. avgust 2017

      Med neštetimi rožami

      Osnova za to voščilnico je v resnici pobarvanka, katere sem pobarvala le uokvirjeni del.


      Najprej sem izrezala črn okvirček ter mu ustvarila "senco", nato sem poiskala ustrezno pobarvanko ter fotokopirala izbrano stran. Bala sem se, da bi se z barvanjem videlo skozi ilustracijo s hrbtne strani.


      Pred barvanjem sem s svinčnikom označila notranji rob okvirčka ter se lotila barvanja. Šele ko sem vse pobarvala, sem prilepila črn okvirček. Barvala sem s Copic markerji. Čisto na koncu sem odtisnila še voščilo, eno prvih štampiljk, ki sem jih kupila. Vsekakor pa je bil ta Vladkin komplet prvi s slovenskimi voščili v moji posesti.

      Ker nisem imela dovolj velikega črnega kartona, sem uporabila belega ter rob pobarvala s črnim Copic markerjem.


      Voščilnico prijavljam na naslednje izzive: