Prikaz objav z oznako Cheery Linn. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Cheery Linn. Pokaži vse objave

četrtek, 22. februar 2018

Temnoškrlatni cvet

Tokrat sem uporabila rožico, ki se je že nekaj časa motala naokrog. No, ne prav naokrog, v škatlici z neuporabljenimi polizdelki. Trudim se, da imam čim manj odpadkov, zato vse ostanke, ki jih ne uporabim, ker izdelam nečesa preveč ali pa si premislim, spravim v štiri škatle: rože, okraski, liki in črke. Zaradi svoje velikosti sem jo morala stalno odmikati, da sem videla, kaj je pod njo.


Rožico sem imela - za razliko od ostalih podobnih rožic, ki jih izdelam z razcepkom, sem na tej uporabila tanjši 3D lepilni trak, da sem malo povečala volumen. Najprej sem z reliefnim prahom na ozadje odtisnila čipko, nato sem izrezala list za rožico, pobarvala košček vrvice s turkiznim Copic markerjem ter jo privezala na kartonček, ki sem ga vzela iz druge škatle. Nazadnje sem vrvico premazala z Mekol lepilom in navila okrog tanjšega čopiča.


V bistvu sem morala samo počakati, da se lepilo posuši in sem vrvico previdno odstranila, da nisem uničila pravkar nastalih kodrov.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:



nedelja, 26. november 2017

Toplina doma v prazničnih dneh

Tokrat sem pogled obrnila: ponavadi okno na mojih voščilnicah ponuja pogled navzven, tokrat pa je obratno.


Najprej sem izrezala okno in ga prilagodila na ustrezno velikost (odrezala sem eno vrsto oken), nato sem na podlago zarisala črte, da sem vedela, kam moram postaviti maskirni papir. Znotraj tega pravokotnika sem odtisnila smrečico, odtis sem utrdila z zlatim reliefnim prahom. Nato sem vse skupaj pobarvala z Distress Inki . Čisto na koncu sem še podlago poškropila s Perfect Pearls raztopljenimi v vodi.


Preden sem prilepila okno na mesto, sem še tu in tam odtisnila opeko in robove senčila s sivo barvo. 
Nazadnje sem prilepila korito z rožami. Napolnila sem ga s smrekovimi vejami, katerim sem dodala rdeče bleščice. Potem ko sem odtisnila voščilo, sem dodala še nekaj pikic bleščic. In sem se nemalo namučila, saj imam te bleščice že nekaj časa in očitno se je vsebina plastenke zgostila, saj malih pikic nisem uspela narediti.


 Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





torek, 15. avgust 2017

Otroška slikanica: Kmetija

Zadnje dneve nisem objavljala, ker sem hitela dokončati slikanico. Včeraj sem jo oddala ... v vsej naglici pa je nisem fotografirala do konca ... zaenkrat objavljam, kar imam.


Ozadje sem narisala s pomočjo vodenk in Izink tušev. ker sem bila vezana na velikost štampiljk, sem različne proporce uravnala tako, da sem jih postavila na različne razdalje. Živali sem barvala s Copic markerji. Nazadnje sem dodala še dva elementa izrezana s šablono: ograjo in traktor. Besede sem napisala prostoročno.

Aja, še odziv enoletnika. Z zanimanjem jo je z mamico prelistal ... in z zanimanjem so jo prelistali vsi povabljeni - starši in otroci. Jaz pa sem pri izdelavi prav uživala, čeprav mi je šlo na koncu že za nohte ... glede nohtov pa ... še vedno so sledovi barve za njimi.

Vse objave slikanice najdete TUKAJ.

Stran iz slikanice prijavljam na naslednje izzive:

ponedeljek, 26. avgust 2013

Z najlepšimi željami

Navidezno preprosta voščilnica je zahtevala kar nekaj dela. Najprej sem Bugaboo digitalno štampiljko v Wordu prebarvala v modro. Iz slike s spleta sem izrezala regratova semena ter tako ustvarila svoj papir, tudi tega sem v Wordu prebarvala v isti odtenek modre.

Najlažji del je predstavljala izdelava trikotnika s spiralami - zanjo sem uporabila kar kotno šablono, izrezek sem senčila z različnimi črnili, nato sem ga še senčila z belo voščenko ter še enkrat premazala s črnilom. Spirale sem izbrala, ker so tema tedna izziva Artistic Inspirations, kjer so ta teden za nagrado duhovite Bugaboo stamps, vendar nisem hotela preveč vpadljivih - tiste iz kotne šablone so čisto dovolj.

Za okvir iz modrega kartona in trikotnik sem uporabila ostanke: zelo sem morala paziti, da sem dobila dovolj materiala za okvir in trikotni izrez. Na prvi pogled najlažji del - okvir s šablono - je zahteval nekaj predpriprav.Ker je šablona daljša od izrezanega motiva, sem naredila trdo podlago, da se je prekrivala z zgornjimi metulji - nisem hotela imeti napol izrezanega metulja. Na mestu, kjer bi moral biti naslednji metulj, sem naredila luknjo, da ga šablona ni odrezala, saj ni imela opore v trdi podlagi.

Ko je bilo vse natisnjeno in izrezano, je sledilo lepljenje - to pa je bilo res hitro.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


sreda, 27. marec 2013

Velikonočna voščilnica 1

Letos sem se za veliko noč odločila bolj za starinski videz in eleganco.



Pri tej voščilnici me je prevzel motiv - silhueta otrok, ki se igrajo, s spletne strani Far Far Hill. Za ostalo sem se prepustila trenutnemu navdihu ter različnim izzivom. 




Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
- Craftalnica: vintage
- Papertake Weekly: Sketch #77
- C.R.A.F.T. Challenge: Inspiration picture
- Allsorts: Deco delight
- Scrap Creations: Easter