Prikaz objav z oznako Bugaboo. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Bugaboo. Pokaži vse objave

ponedeljek, 19. junij 2017

Mušja zabava

Zabavna rojstnodnevna voščilnica. Muhe so priredile sadno zabavo.


Najprej sem natisnila in pobarvala digitalno štampiljko, nato sem pobarvala in izrezala okvir, nadalje sem poštempljala, obrezala in senčila ozadje. Nazadnje mi ni preostalo drugega, kot da stvari zlepim skupaj. Potem ko sem prilepila potiskano podlago z oranžnim pepita vzorcem, sem nanjo prilepila drobni zastavici, ki med drugim tudi zakrivata stik med dvema odtisoma štampiljke.


Ko je bil okvir na mestu, sem dodala še voščilo in drobnega metuljčka.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





sobota, 15. april 2017

Kljunčkova knjiga: Na oknih

Nadaljujem z knjigo za sina. Podlago pripravim že prej, ko je še pokonci, nato hitro finiširam, ko gre spat, da ne bi videl preveč. Zaenkrat še ni posumil ničesar.


Na belo podlago sem začrtala dve vzporednici, da sem dobila opečnat zid, ki sem se ga najprej lotila z alkoholnimi barvami v spreju, nato še z Distress Inki ter nazadnje še z lepilom, ko sem čez prelepila izrezek opečnatega ozadja.


Nadalje sem natisnila ter pobarvala te simpatične kužke, ki gledajo skozi okno. Tako sem dobila razdalje, da sem vedela, kako postaviti drevo in veje. Kužke sem pobarvala s Copic markerji.


Drevo sem postavila desno in iz njega sem potegnila dve veji, ki sta v resnici drevesi, obrezani tako, da kužkov ne prekrivajo preveč. Listje na drevesu sem pobarvala z Izink tuši, saj sem želela zelo intenzivno barvo, medtem ko sem deblo in veje pobarvala z razredčenimi Distress Inki, da se ustvari kontrast z opečnato rjavim ozadjem. Okrog drevesa ter po robovih knjige sem potegnila nekaj črt s suhimi vodenimi barvicami ter Distress Inki.

Svetle, vesele in srečne misli privlačijo k nam vesele stvari - skrbi jih odganjajo proč.

Enega metuljčka sem nameravala postaviti spodnjemu psičku na smrček, a se ni najbolje obneslo, zato sem jih razpostavila tri po zgornji polovici formata. Nazadnje sem še napisala besedilo in nova stran je končana. Vse objave sinove knjige najdete TUKAJ.

Stran iz knjige prijavljam na naslednje izzive:

    sobota, 24. december 2016

    Adventni koledar 2016: dan 23

    ali Mušja božična zabava

    Sadne mušice uživajo v obilici sadja. Pripravile so si svojo božično zabavo.


     Digitalno štampiljko sem preprosto pobarvala s Copic markerji, nato sem se lotila dodatkov. Krila mušic sem pobarvala z Wink of Stella, da se malo bleščijo. Očitno sem v fazi šivanja na papir: včeraj sem kupila nov zlati sukanec in sem ga morala takoj uporabiti. Na zgornji fotografiji se križci bolj slabo vidijo, zato sem v spodnji kolaž dodala fotografijo teh šivov bolj od blizu. Tudi številka za dan 23 se nevsiljivo kaže v spodnjem desnem vogalu. Naredila sem jo iz pavsa, na katerega sem pred rezanjem zalepila kos lepljive folije.
    Škatlico sem izdelala podobno kot prejšnje, le da sem tokrat želela bolj intenzivne barve, zato sem Distress Inke zamenjala z Izink tuši. Uporabila sem rdečega, rumenega in svetlo zelenega. Kot vedno sem papir najprej poškropila z vodo, ki vsebuje bleščeč prah, zato ta lesk ostaja tudi po barvanju.


    Vse objave na to temo najdete tukaj.

    Adventni kartonček s sladko dobroto prijavljam na naslednje izzive:

    ponedeljek, 19. januar 2015

    Selitev

    Čestitka je nastala za Sentimental Sundays, na temo nekaj novega. Jaz sem izbrala selitev, nov dom. To simpatično Bugaboo štampiljko sem imela ogledano že nekaj časa - no, zdaj je prišla na vrsto.


    Rumen in svetlo moder papir za podlago sem naredila sama z distressi. Za rumenega sem uporabila šablono v obliki žarkov. Posamezne elemente sem sestavila skupaj po predlogi Mojo Monday.

    Čestitko prijavljam na nalsendje izzive:

    petek, 14. november 2014

    Dež iz nebes

    Pri Artistic Inspirations so tema tedna ZVEZDE, zato sem v ta namen malo predelala Bugaboo štampiljko in ustvarila "zvezdni dež". Odtisa nisem pobarvala, ker se modri Copic markerji, ki jih imam, niso ujemali z nobenim temno modrim papirjem. Na koncu se mi zdi, da je tako še bolje.


    Za nebo sem uporabila šablono Najlepši par. Rada imam šablone s "šivanim" robom. Ko sem iskala nekaj drugega, sem na eni voščilnici zasledila pentljo iz papirja ... ker je ta voščilnica dokaj prazna, se mi je zdela pentlja primeren dodatek. Drugič moram uporabiti malo tanjši papir.


    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

    ponedeljek, 01. september 2014

    Danes je Kljunčkov prvi šolski dan

    Kdo je prvošolec, ki me prehiti 
    in pred semaforjem previdno postoji?
    Hej, saj to je Kljunček - dobro ga poznam!
    Pohvalno je zapisan v moj pesniški seznam.
    Poln je domišljije in pametnih vprašanj,
    zato bo devetletka, kot naročena zanj.

    Te spodbudne misli je Kljunček prejel včeraj. Zvečer je malo težko zaspal: "ker bi rad, da bi bilo že zjutraj in bi šel v šolo."


    Voščilnica je nastala kot navdih na izziv Sentimental Sundays - z enodnevno zamudo. Tudi sama sem zamenjala službo, zato imam veliko dela in malo časa za ustvarjanje.

    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

    ponedeljek, 18. november 2013

    Prijateljstvo pride najbolj do veljave ...

    ... ko je vsenaokrog temno.

    Končno sem se odločila za nakup novega fotoaparata. Izbrala sem Nikonov Coolpix L820, sicer ni vrhunski fotoaparat, a za moje potrebe je več kot dovolj. Najbolj mi je všeč 30-kratni zoom, tudi posnetki so dobri. Ampak dovolj o fotoaparatu!

    Za Artistic Inspirations, kjer je tema tedna prijateljstvo, sem izdelala preprosto voščilnico. Izbor barv je malo nenavaden, predvsem ozadje, ki je črno - a se popolnoma ujema z mislijo.

    Osrednji motiv, Bugaboo stamps, sem malo skrajšala, saj bi sicer vrh gugalnice visel čez rob voščilnice. Beseda prijateljstvo mi vedno prikliče misel, ki sem jo pred davnimi leti prebrala na enem koledarju (tudi tam je bila spremna fotografija v črno-zeleno-beli barvni kombinaciji, to mi je prišlo zdaj na misel). Tako sem se takoj odločila za črno ozadje ... v prvem poizkusu sem prijatelja popolnoma pobarvala, vendar nisem bila zadovoljna z rezultatom.

    Prijateljstvo pride najbolj do veljave, ko je vsenaokrog temno.
     Zato sem se raje odločila pustiti natisnjeno štampiljko belo ter v zeleno pobarvati le nekaj detajlov: dekličino pentljo in fantovo majico. Pobarvala sem tudi rožico na dekličini majici ter čeznjo prilepila plastično prosojnozeleno rožico.


    Imam nov fotoaparat, imam tudi nov računalnik, še tiskalnik bom morala zamenjati, zakaj, lahko ocenite sami. Digitalno fotografijo Boogaboo stamps sem natisnila z najboljšo kvaliteto za slike, a je še vedno siva in lisasta (še nedavno sem večino digitalnih štampiljk natisnila kar z nastavitvami za tekst in je bila črna zares črna).


    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

    ponedeljek, 26. avgust 2013

    Z najlepšimi željami

    Navidezno preprosta voščilnica je zahtevala kar nekaj dela. Najprej sem Bugaboo digitalno štampiljko v Wordu prebarvala v modro. Iz slike s spleta sem izrezala regratova semena ter tako ustvarila svoj papir, tudi tega sem v Wordu prebarvala v isti odtenek modre.

    Najlažji del je predstavljala izdelava trikotnika s spiralami - zanjo sem uporabila kar kotno šablono, izrezek sem senčila z različnimi črnili, nato sem ga še senčila z belo voščenko ter še enkrat premazala s črnilom. Spirale sem izbrala, ker so tema tedna izziva Artistic Inspirations, kjer so ta teden za nagrado duhovite Bugaboo stamps, vendar nisem hotela preveč vpadljivih - tiste iz kotne šablone so čisto dovolj.

    Za okvir iz modrega kartona in trikotnik sem uporabila ostanke: zelo sem morala paziti, da sem dobila dovolj materiala za okvir in trikotni izrez. Na prvi pogled najlažji del - okvir s šablono - je zahteval nekaj predpriprav.Ker je šablona daljša od izrezanega motiva, sem naredila trdo podlago, da se je prekrivala z zgornjimi metulji - nisem hotela imeti napol izrezanega metulja. Na mestu, kjer bi moral biti naslednji metulj, sem naredila luknjo, da ga šablona ni odrezala, saj ni imela opore v trdi podlagi.

    Ko je bilo vse natisnjeno in izrezano, je sledilo lepljenje - to pa je bilo res hitro.

    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:


    nedelja, 26. maj 2013

    Čestitka za diplomo


    V petek sem morala nepričakovano na pot: dijake sem pospremila na ekskurzijo v München. Ko bom pregledala fotografije, na kratko objavim, kako je bilo. Malo sem pogrešala ustvarjanje, zadnje čase sem z izdelovanjem voščilnic skoraj zasvojena.

    Za osrednji motiv čestitke sem uporabila Bugaboo digitalno štampiljko (ki sem si jo "prislužila" na Sunday Sketch & Stamp). Prvič sem jo odtisnila na bel papir, drugič pa na papir, na katerega sem predhodno natisnila naključno izbrane številke. Izbrala sem debelejšo pisavo, da je čim manj beline. Ostanek papirja sem uporabila za ozadje. Vse skupaj sem uokvirila v dva rumena okvirja.

    V izdelavi imam še ovojnico, najbrž jo bom objavila jutri, najkasneje pojutrišnjem. Objavila bom tudi nekaj fotografij, saj je voščilnica 3-delna, vendar se ne vidi, ker sem jo skenirala. Fotoaparat je ostal v jakni in še s praznimi baterijami.

    Čestitko prijavljam na naslednje izzive:
    Pink Elephant: Graduation Theme
    Scrap-Creations: Graduation, Wedding or
    Chocolate, Caffe & Cards: Use a Number
    Papertake Weekly: Paper Piecing
    Just Us Girls: Foto inspiration - colors
    The Corrosive Challenge: I've been framed


    četrtek, 23. maj 2013

    Gnoj je zlato in zlato je gnoj ...

    ... odvisno od tega, kaj pričakuješ in česa si želiš.


    Včasih je dovolj, da na življenje pogledamo z drugačnega zornega kota in ugotovimo, da stvari niso tako hude, kot smo na začetku mislili.

    Voščilnica, ki sem jo izdelala, pove isto, le na bolj igriv način. Bugaboo digitalni odtis psička lepo dopoljnjuje misel: "Na življenje poglej z drugačne perspektive."


    Preden preidem na izzive, objavljam še Kons. 5 v rokopisni izvedbi.


    Voščilnico prijavljam na naslednja izziva:
    Less is More: Cats/Dogs
    Just Us Girls: Color combo

    četrtek, 18. april 2013

    Rakete letijo v nebo


    Pa je nastala vesoljska voščilnica, zanjo sem uporabila Bugaboo digitalno štampiljko, s hroščkom sem izrezala najprej kvadrat in nato še zvezdice ter natisnila risbo Lune in jo pobarvala s Copic markerji. Raketo sem zalepila s 3d lepilnim trakom, da je dvignjena nad ozadje.


    Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

    nedelja, 29. januar 2012

    Triletniku za rojstni dan

    Fantku za rojstni dan
    Po dolgem času spet objavljam. Sicer sem medtem  malo urejala album s fotografijami, kaj več pa nisem ustvarila. To ne pomeni, da sedim križem rok, vendar sem si zadala, da najprej pospravim (tako računalnik kot delovni kabinet) in šele nato nadaljujem z ustvarjanjem. Sicer vedno naredim delo le napol.Tokratna voščilnica je nastala zaradi potrebe, ker je bratrančev sin dopolnil svoje 3. leto.

    Malo sem oklevala glede motiva, nato sem se odločila za Bugaboo digitalno štampiljko, ki sem jo že pred časom prejela na enem izmed tujih izzivov. Takrat sem imela težave s tiskalnikom, zato teh štampiljk nisem natisnila, potem pa mi niso prišle prav ... izbrala sem otroške motive, saj teh voščilnic ustvarim največ.
    Bugaboo angelski medvedek
    To je moja letošnja prva voščilnica! Kar ne morem verjeti, da tako dolgo nisem ustvarjala. Težko sem se spravila zraven, še težje pa je bilo sestaviti voščilnico. Zato sem malo pobrskala po spletu ter skombinirala nekaj izzivov. To ponavadi počnem, ko nimam prave ideje. Nad rezultatom sem kar zadovoljna, le srčki so malo preveliki, potrebovala bi manjšo štanco. Modri srčki so lahno dvignjeni nad podlago, medtem ko je rdeče srce prilepljeno na papir ... ne vem, ali se s fotografije to vidi (sence).

    Detajl - privzdignjeni srčki in papir z medvedkom



    Izzivi:
    Allsorts challenge blog - One or more hearts
    The ABC Challenge blog - Happy birthday
    Color Throwdown - Colour Combo
    CAS-ual Fridays - Sketch