Prikaz objav z oznako Bo Bunny. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Bo Bunny. Pokaži vse objave

ponedeljek, 05. marec 2018

Pastelno cvetje

Tokrat barve bolj spominjajo na vreme zunaj, čeprav rožnata navkljub pastelnosti celoto poživlja.



Najprej sem na podlago natisnila teksturo lesa, ki sem jo dodatno poudarila z brezbarvnim reliefnim prahom. Prah se je ponekod bolje prijel, drugod pa slabše, vendar je tako vse skupaj še bolj zanimivo.
Sledilo je nameščanje traku - uporabila sem bel trak, ki sem ga s Copic markerji pobarvala v ustrezen odtenek. Okvir sem pobarvala s Copic markerji ter ustvarila ombre učinek. Nazadnje sem na koščke debelejšega belega papirja odtisnila še rože in listje ter vse skupaj pritrdila s stanjšimi 3D blazinicami.



Čisto nazadnje sem odtisnila še voščilo kar na trak (poizkusno sem to naredila na koščku, ki sem ga prepognila na hrbtno stran, ker se voščilo ni razmazalo, sem to storila še spredaj.

Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:






UPORABLJENI IZDELKI – USED PRODUCTS
ŠTAMPILJKE/STAMPS
MFT - Bold blooms; Bo Bunny - Wall to wall textures; Mavelu - Čudovito praznovanje
PAPIR/PAPER
 200-gramski bel papir
BARVE/INK
VersaFine (Onyx Black); VersaColor (Vanilla, Bisque, Sand Beige, Smoke blue); Copic markers (C-1, C-3, C-5, C-7)
DODATKI/ACCESSORIES
satenast trak
PRIPOMOČKI/TOOLS
Big Shot; Najlepši par - Pravokotniki s šivi; Quickutz - Sqare Frames

nedelja, 26. november 2017

Toplina doma v prazničnih dneh

Tokrat sem pogled obrnila: ponavadi okno na mojih voščilnicah ponuja pogled navzven, tokrat pa je obratno.


Najprej sem izrezala okno in ga prilagodila na ustrezno velikost (odrezala sem eno vrsto oken), nato sem na podlago zarisala črte, da sem vedela, kam moram postaviti maskirni papir. Znotraj tega pravokotnika sem odtisnila smrečico, odtis sem utrdila z zlatim reliefnim prahom. Nato sem vse skupaj pobarvala z Distress Inki . Čisto na koncu sem še podlago poškropila s Perfect Pearls raztopljenimi v vodi.


Preden sem prilepila okno na mesto, sem še tu in tam odtisnila opeko in robove senčila s sivo barvo. 
Nazadnje sem prilepila korito z rožami. Napolnila sem ga s smrekovimi vejami, katerim sem dodala rdeče bleščice. Potem ko sem odtisnila voščilo, sem dodala še nekaj pikic bleščic. In sem se nemalo namučila, saj imam te bleščice že nekaj časa in očitno se je vsebina plastenke zgostila, saj malih pikic nisem uspela narediti.


 Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:





nedelja, 29. oktober 2017

Večerna zarja

Izdelala sem preprosto enoplastno voščilnico, ki se nadaljuje v notranjost.


Najprej sem izrezala okno s pokrajino, nato sem z belim reliefnim prahom izdelala "lesen" okvir, nazadnje sem še poštempljala krog s srcem.


Čisto na koncu sem še "ozadje" pobarvala z oranžnim Distress Inkom (Ripe Persimmon). Najprej sem narisala črto iz pikic, vendar zaradi embosinga pike niso bile enakomerne in sem jih prekrila z vrvico.


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:




petek, 04. avgust 2017

ATC: Vonj po morju

Nadaljujem serijo ATC-jev. Všeč mi je, ker lahko na mali površini preizkušam različne tehnike in še zabavno je! Pa recikliram tudi ... tako uporabim vse ostanke papirjev, ki so premajhne za velikost voščilnice.

Naslov pa ima Vonj po morju, ker očitno bom letos morje le vonjala ... saj se ne pritožujem ... na Islandiji sem bila obkrožena z morjem, kopala pa sem se v termalnih vrelcih ... potem sem se kopala v Kolpi in sedaj v bazenu v Kranjski Gori ... v morje pa sem skočila le enkrat sredi junija.


Tokrat sem za podlago uporabila moder papir, ki sem ga na grobo "prebelila" z belo akrilno barvo, nato še poštempljala s štampiljko z leseno strukturo. Čez sem prelepila tri zastavice v dveh slojih: eno sem štempljala s štampiljko s črticami, na drugi sem ustvarila teksturo s pikicami z embosirno srajčko. Na tretjo zastavico sem z belim reliefnim prahom odtisnila ribico. Dodala sem še odrezek morske trave in vrvico sem zavezala v pentljo.


Na zelo majhni površini sem uporabila zelo različne tehnike - pravi mali "mixed media" projekt.

Navodila, kako izdelati osnovo za ATC z rezalno šablono Najlepši par najdete TUKAJ.

ATC prijavljam na naslednje izzive:



torek, 17. maj 2016

Dvajset zvezdic

Danes sem se odločila za moško voščilnico. Najprej sem izbrala podlago, na katero sem samo dodajala stvari. Ugotovila sem, da se pri moških voščilnicah (sploh za mlade fante) odločam za zvezde različnih velikosti ...


 Izbrala sem umirjeno rjavo barvo, tako kot je podlaga, na katero sem natisnila štampiljko s teksturo lesa. Nato sem čez položila kvadraten okvir iz valovite lepenke, ki sem ga malo privzdignila nad podlago z blazinicami (da ne bi bile tako vidne, sem robove blazinic pobarvala z rjavim Copic markerjem). Na ta okvir sem pritrdila vse ostalo: zvezdice, trak, spiralo. Nazadnje sem dodala še dvajsetico v rumeni barvi, da najbolj izstopa. Delno izstopata že zvezdica in spirala iz pergamentnega papirja. Manjša rjava zvezdica je embosirana z napihljivim reliefnim prahom.



Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:

torek, 13. oktober 2015

Včasih delamo skrbi brez potrebe

... in nam je žal. Mi je žal.

Tako je nastala ta preprosta voščilnica, oz. "obžalovalnica". Najprej sem natisnila besedilo, nato sem prelepila kos papirja, da je besedilo zaščitil pred masivnim štempljanjem in potem sem se lotila ... uporabila sem vse štampiljke Hero Arts z listi.


Nazadnje sem na rumen kartonček natisnila še želod ter ga prilepila s tanko 3D blazinico, da se komaj opazno dviguje nad podlago ... to se zgodi, ko me inspirira-ta Tina in Vladka ...


Voščilnico prijavljam na naslednje izzive:
The Male Room: Autumn - Feeling Sketchy: Sketch - Crafting for all seasons: Autumn colors - 4 Crafty Chicks: Mask

nedelja, 07. april 2013

Smeh je glasba za srce.


Tokrat sem se malo poigrala s štampiljkami. Najprej sem poštempljala napis "Smeh je glasba za srce ...", le enkrat sem uporabila prvi odtis, sicer sem štempljala z manj črnila. Dodala sem še vejico v cvetju in robno štampiljko z listjem. Nazadnje sem še embosirala note in dodala metuljčka.

Voščilnico prijavljam na izziv pri Papertrey ink, kjer sem tudi dobila navdih za to štempljanje.

četrtek, 16. avgust 2012

Album: Vsak traktor prav pride


 Spet skušam dohiteti zamujeno. Slike imam razvite že kar nekaj časa, a nisem našla prave energije za urejanje albuma. Upam, da bo tej strani sledilo še veliko drugih.

Malo sem se poigrala tako, da sem uporabila skico za čestitkarski izziv in tako sestavila stran v albumu ... na stran bosta prišli še dve fotografiji ter dopišem kraj in datum preden jo obrnem in se lotim nove.


Ogrodje za ozadje

Kartonček in štampiljka

Stran v albumu prijavljam na naslednje izzive:

nedelja, 17. junij 2012

Albumček 2/20


Ta je eden izmed albumov, ki mi je najbolj všeč. Preprost moder papir na črte poudarja ostale dodatke, ki so prav tako zelo preprosti. Tokrat sem uporabila malo večja očesca, na okvir pa sem privezala kovinski dodatek - uro.

Tudi tokrat sem motiv "štampiljke" narisala sama.

Izdelek prijavljam na naslednje izzive: